Komentowana treść: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku
[#1] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku
"Gagragacka" - zasłużone pierwsze miejsce, reszta z top 5 niczym się nie wyróżnia.
[#2] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku
Gratuluję i zazdraszczam kolegom pixelerom
[#3] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku
Wilekie, wielkie gratulacje i słowa uznania dla Ghostown!
Sushi Boyz był dla mnie w 2015 wzorem dem na OCS/ECS (oglądałem z 1000 razy). dokładnie o takie coś mi chodzi. nie rozumiem dema AGA/060, ale właśnie takie kreatywne retro-oldscholowe podejście. Demo tym bardziej mi się podoba że nie ma coder pr0n efektów, a bazuje na spójnym pomyśle, flow i bardzo dobrej grafice i designie.
Powiem więcej to także jeden z powodów dla których zacząłem zabawę z demosceną na A500 na dobre szeroki uśmiech

Grafika Slayera na 2 miejscu to także słuszna decyzja!
Gratulacje.
Made jest dla mnie wzorem i szkoda że nie był wyżej.
Słowa uznania dla pozostałych lauratów (DKL, Pixelers OK)

pozwolę sobie jeszcze na słowo osobistego komentarza ogólnego:
- scena c64 oczywiście śpi bo czeka na X'16 - myślę że będzie nieźle z produkcjami.
- gra na C+4 wg mnie powinna być wyżej, nie wiem jak i kto głosuje w tym rankingu, ale Majesty of Sprites to naprawdę duże osiągnięcie na tym sprzęcie i wizualnie i kodersko.
- dema na PC oglądam i podziwiam, ale nie rozumiem ich stopnia skomplikowania. Choś pododbają mi się wizualnie bardzo (trochę tak jak dema na AGA/060) to nie umiem powiedzieć gdzie jest kunszt codera (i zespołu) a gdzie szybkość GPU...

jeszcze raz gratulacje dla wymienionych!
[#4] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku
Gratuluję Slayerowi i reszcie ekipy Ghostown.OK
[#5] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku
OCS Rulez !!!!
[#6] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku
.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 15:13:37 przez pabloz
[#7] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku

@pabloz, post #5

Kłamstwo!!! po trzykroć. Tylko AGA RULEZ!!! więcej kolorów rulez!
[#8] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku
Jak dla mnie "Sushi Boyz" Ghostown" powinno być pierwsze, ale "Gagrakacka Mind Zones" Disaster Area to równie świetne demo OK

"Last Train to Danzig" Ghostown & Haujobb - super się ogląda- jednak warto mieć AGA (Pabloz) OK (tylko szkoda, że tak krótko no i ten "Danzig" kłuje w oczy)

Gratulacje ok, racja
[#9] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku

@PopoCop, post #1

Gratulacje dla chłopaków! Sushi Boyz jest świetne, oglądałem nie raz na gołej A500 1MB, świetny design z poczuciem humoru, szybkie fajne efekty, przemyślane demko.
[#10] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku
Gratulacje dla chłopaków z Ghostown. To był pracowity rok dla nich. Zasłużone nagrody i wyróżnienia.
[#11] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku
Nasi górą i tak trzymać!!!

Cieszy rówież to, że w tym podsumowaniu znalazła się też zwycięska gra w RetroKomp Game Dev Compo - The Wizard na NES.
[#12] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku

@retronav, post #3

Dziękuje wszystkim za dobre słowa.

@Carrion: Zawsze mnie to cieszy, gdy ktoś pisze/mówi, że jakieś demo Ghostown w mniejszym lub większym stopniu zainspirowało go do dołączenia czy też do powrotu do amigowej sceny. Moim zdaniem, to wlasnie na tym ta zabawa powinna polegać, motywowanie innych poprzez produkcje i tworzenie coraz większego "artystycznego fermentu" :)

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 22:21:25 przez slay
[#13] Re: Demoscenowe podsumowanie 2015 roku

@pabloz, post #5

Pabloz: Amiga Rulez ! ;)

Sachy +1 . Świetnie, że fama o naszej imrezie idzie w świat... jestem zajarany tym ile ludzi udało się nakręcić do wystawienia w RK Gamedev.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem