Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#61] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #59

Racja- celniej ;)
[#62] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@BULI, post #61

No i jest kolejna nowa produkcja na A500. Właściwie to invitation ;)
[#63] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #62

Finnish Amiga Party 2013
Dwa dema na AGA (jak do tej pory), kilka produkcji na A500.
[#64] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #63

Miejsce trzecie całkiem fajne demko, pierwsze miejsce mi na razie nie odpala.
Za to rewelacyjne voxele można znaleźć w interku Shattered by Dekadence. Na A600 z fastem wręcz śmigają.

EDYTA: I miejsce w bootselectorze zajął... Piru :D

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 22:22:21 przez waldiamiga
[#65] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@waldiamiga, post #64

Całkiem nieźle - 78 prac konkursowych: http://www.pouet.net/party_results.php?which=1521&when=2013
Widać, że formuła "YOU MUST HAVE AT LEAST ONE ENTRY TO COMPETITIONS IF YOU COME TO THE PARTY. " się sprawdza :)

Feeling Blue
- bardzo klimatyczna produkcja ze świetną muzyką
Swookie - Świetne efekty i synchro ... martwi tyko to, że produkcja zajmuje prawie 26MB i trwa niecałe 3 minuty. Powinno być jakieś ograniczenie do 5 lub 10 MB.
[#66] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #63

Widzę, że Sir Lucas mnie uprzedził.

Programów jeszcze nie widziałem, ale screenshoty nie wyglądają źle.

"Shattered"
http://www.pouet.net/prod.php?which=62219



"Hard Rain"
http://www.pouet.net/prod.php?which=62217
[#67] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #66

Ja widziałem na YouTube, podobno zgrywane z gołej A500 i powiem że pomykają te dema zarąbiście. Naprawdę zoptymalizowany kod i wyciskanie z Ami 500 co się da, 'prawie' jak na C64.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 11:28:20 przez flops
[#68] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@flops, post #67

Dobro:
https://www.youtube.com/watch?v=LH4RK-MbpfI
OK

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 10:17:48 przez baderman
[#69] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@baderman, post #68

A było. :) :) http://www.ppa.pl/forum/scena/12996/kolejne-nowe-demo-na-amige-500./2#m374757
Ale screenshota nie dałem, więc nie widać. Mea culpa.
[#70] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #69

A to ja przepraszam, nie doczytałem wątku. Świetne demo.
[#71] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #66

Kolejne intro na A500. Krótkie, ale z fajną muzyką :)
[#72] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #71

Arrrrgh, przegapiłem. ;) Dzięki za info, jeszcze dzisiaj będę oglądać.
Pozdrowienia!!!!!!!!!!
[#73] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #72

Negative FX wygląda ładnie.
[#74] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #73

Noooooooooo, screenshoty wymiatają.

OK, podłączam A500 i odpalam demo już teraz.
Dzięki za heads-up.
[#75] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #74

Spoko demo, obejrzalem na A600.
[#76] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@twardy, post #75

Old habits die hard - Insane Kolejne demo na A500.
[#77] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #76

Też dobre.
[#78] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #73

Na YT prezentuje się całkiem fajnie- trzeba zapuścić na real hardware ok, racja
[#79] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@BULI, post #78

Prawda jest taka, że produkcje amigowe na tym party do pięt nie dorosły releasom z C64.... Zwycięskie demo z komody (co-op Fairlight, Prosonix, Offence) po prostu rozwalaaaaa , drugie miejsce Triadu tak samo, Shape i Censor Design też się świetnie pokazali. Na C64 demogrupy cały czas odkrywają coś nowego, jeśli nie w kwestii efektów, to przynajmniej dizajnu. A na Ami w większości raczej odgrzewane kotlety, bez porównania z dawnymi perełkami. Owszem, są wyjątki. Ale na C64 świeżość to raczej reguła.
[#80] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@twardy, post #79

A na Ami w większości raczej odgrzewane kotlety, bez porównania z dawnymi perełkami.

Niestety taka jest prawdapomysł
[#81] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@twardy, post #79

Kurcze, ja może i na scenie C46 się nie znam, ale swego czasu się trochę widziało, i jak z 2/3 lata temu obejrzałem sobie nowe podobno "wypasione" commodorowskie demka (atarii 8bit też), to byłem zniesmaczony.
Po prostu gołym okiem było widać materiał przygotowany na czymś mocniejszym i na siłę przeskalowany/przekonwertowany (czasami w żenująco kiepski sposób) do realiów 8bit (szczególnie irytujące były teksturowane obiekty 3D), co prawda wyjątki były, ale mało.

Od razu mówię, że to jest jakieś tam mocno "zatarte" wrażenie "lajkonika"- aż sobie obejrzę coś z przywołanych tytułów na C64.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 12:54:17 przez BULI
[#82] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@BULI, post #81

Pytanie co dokładnie widziałeś, z rzeczy sprzed paru lat polecam np. Edge of Disgrace, Coma Light 13, Andropolis.

Swoją drogą grafika w amigowym Negative FX też wygląda mi na konwersję (policjantka i radiowóz w hi-resie), aczkolwiek mogę się mylić.

1. We Are All Connected /Fairlight, Prosonix, Offence: link
2. Continuum/ Triad : link
[#83] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@twardy, post #82

Policjantka pewnie jest przekonwertowana, ale co najwyżej jest to laced, bo Amiga nie pociągnie HAM6 w Hi-res.
[#84] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@twardy, post #79

Dlatego jest dużo miejsca na scenie amigowej dla dobrych grup z Polski. Kiedy jest jakieś polskie party?
[#85] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@twardy, post #82

Swoją drogą grafika w amigowym Negative FX też wygląda mi na konwersję (policjantka i radiowóz w hi-resie), aczkolwiek mogę się mylić.


Zgadza się, to grafika Forcera (świetna zresztą), przekonwertowana (dość nieumiejętnie niestety, bez ręcznego retuszowania i 'podpixelowania') z wysokiej rozdzielczości do ami trybow.

Ale to nie jest dla mnie jakiś specjalny zarzut. Obecnie 99% zawartości dem (i gier) na oldskulowe platformy (atari, amiga, c64, zx) powstaje na współczesnym mocnym sprzęcie i później jest odpowiednio przerabiana i 'upychana' dla danej platformy. Cala sztuka polega na tym, aby zrobić to w jak najlepszy sposób, aby optymalnie podporządkować sobie współczesną technologię danej retro maszynie.

Wracając do meritum, scena C64 od ładnych paru lat jest najsilniejszą sceną ze wszystkich demo-platform. Można im tylko pozazdrościć i czerpać z niej inspiracje. Inna sprawa, że dema na C64 z dużych imprez, wyglądają na naprawdę dopracowane, wypolerowane często 'do ostatniego pixela', amigowe natomiast coraz częściej sprawiają wrażenie robionych w pośpiechu i trochę "byle-jak", bez należytego pietyzmu.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 13:35:03 przez slay
[#86] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@slay, post #85

Exactly :)
[#87] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@slay, post #85

Szukałem tutaj, ale nie ma tej policjantki....
[#88] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@slay, post #85

Niby to takie oczywiste, ale jak się teraz nad tym zastanowiłem to trochę smutne, że delikatnie mówiąc większość, scenowych rzeczy nie jest wykonywana na docelowej platformie- to w pewnym stopniu zaprzeczenie samej idei scenowej.

Bo przecież nie powinno chodzić tylko o to żeby pokazać, że można coś puścić, odegrać czy wyświetlić.
Wyższość danej platformy, czy jej wyjątkowość powinna wynikać również z możliwości łatwości/tworzenia na niej.
Gdyby się tym kierowano można by liczyć na "jakiś rozwój" oprogramowania, konkretnych narzędzi dla danej platformy.

No, ale wiemy jaka jest rzeczywistość, gdyby narzucić taki rygor (pomijam czy możliwy do zweryfikowania) to scena C64/Atari zniknęła by "ze sceny" w ogóle (a Amigowa skurczyła jeszcze bardziej)

Pomimo tych smętnych przemyśleń, fajnie się ogląda niektóre "nowe" rzeczy OK
[#89] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@KJB, post #87

Też szukałem większej ilości obrazków Forcera. Jego ciekawe obrazki są też w tej produkcji.
[#90] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #89

Niby to takie oczywiste, ale jak się teraz nad tym zastanowiłem to trochę smutne, że delikatnie mówiąc większość, scenowych rzeczy nie jest wykonywana na docelowej platformie- to w pewnym stopniu zaprzeczenie samej idei scenowej.


Jest na scenie (choć spotkałem takich tylko na C64) pewna grupa "ultrasów", którzy wszystko robią na swoim sprzęcie, nawet bez użycia emulatorów, ale dla mnie to już nieco graniczy z fanatyzmem i masochizmem.

Co do "idei sceny". Z pewnością są różne sposoby patrzenia, ale w kontekście narzędzi, dla mnie jest to wyciśnięcie z danego sprzętu max możliwości, wszelkimi współczesnymi dostępnymi narzędziami / środkami ("cel uświęca środki" .

Co do Forcera - możemy być z niego dumni jak z Kamila Stocha, bo to w końcu nasz rodak, choć obecnie nie mieszkający juz w Polsce
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem