Komentowana treść: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!
[#31] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!

@_Skiba, post #1

Podoba mi się ta oddolna inicjatywa, chwała!
1
[#32] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!

@Biter, post #21

Dzięki za szybką reakcję, a pozostałym za wsparcie.

Fakt, zrobiłem zamęt, ale stara prawda mówi, że kto nie walczy o swoje prawa, nie ma ich wcale :)


Oczywiście strzelam, ale taki wpis może otworzyć więcej drzwi: chcesz zrobić spotkanie scenowe, pokaz dem etc. więc jak napiszesz do państwowej instytucji, że to kultywowanie Niematerialnego Dziedzictwa Komputerowego to niekumate urzędasy łaskawszym okiem spojrzą.


Masz rację, na pewno tego typu korzyści też będą. Dla mnie jednak najfajniejsze w całym tym Komitecie jest to, że zmobilizował wielu ludzi do roboty. Dely robi historię sceny Atari, Tygrys Spectruma, a być może ktoś jeszcze dołączy. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które te rzeczy pamięta i jeśli my tego teraz nie zrobimy to raczej nikt inny się tym nie zajmie.
7
[#33] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!
jprdl
[#34] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!

@Greczkin, post #33

Nio, wpisali też ”Sokolnictwo, żywe dziedzictwo ludzkości” i Tradycja dywanów kwiatowych na procesje Bożego Ciała"
2
[#35] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!

@MarX, post #13

Facet gdyby nie kultura to dzisiaj nie mówiłbyś po Polsku.
[#36] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!

@Jazzcat, post #12

To moze napisz pan do ministra kultury żeby pana dopisał jak tak pana to boli.
[#37] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!

@SzaryWilk, post #35

po Polsku


Po polsku przymiotniki należy pisać nieco inaczej.
8
[#38] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!

@Jazzcat, post #32

Dzięki za szybką reakcję, a pozostałym za wsparcie.


Błędów i pomyłek nie robi tylko ten co nic nie robi, cieszę się z wyjaśnienia sprawy :) A koniec końców jedziemy na jednym wózku we wspólnej sprawie, aby to co robiliśmy przez większość życia nie zaginęło razem z nami :)
[#39] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!

@XTD, post #10

Dziwne, że wszyscy zgłaszający są przedstawieni z imienia i nazwiska, ale nie z ksywy i z dokonań


W takim razie pozwól, że się przedstawię.
Przemysław Ostrowski, w Kronice zajmuję się sprawami tylko technicznymi i zgrywaniem dem. Po za demami z Atari, reszta platform to moja praca.

Ze sceną wrocławską związany gdzieś od 1993 roku najpierw na c64, a później na PC. Jednak moje działania nie były związane głownie z magazynami, aż w okolicach 1997 roku zacząłem prowadzić kącik demoscenowy w CD-Action, który przejąłem po Lifterze. Od tego czasu moje artykuły o demoscenie trafiały co miesiąc do około 100000 osób i więcej i przez to mogłem być na każdym party, gdzie na ostatnim służbowo byłem w okolicy 2002 roku. Ile więc osób dowiedziało się więc o demoscenie ode mnie? Ilu zaczęło próbowało coś robić dzięki moim artykułom? Możesz oszacować sam. Mimo, że większość moim znajomych to jednak scena PC, to kilku amigowców też poznałem, jak VOya (w sumie on zawsze był taki najbardziej otwarty) i on też pamięta kręcącego się po party place kolesia w czapeczce cd-action. No i byłem na party zawsze w grupie najbardziej trzeźwych osób. W 1999 byłem współorganizatorem Horizona 2k-1. Jak byłeś, to ode mnie dostałem votkę :)

Przez to przez długi czas sam byłem jednoosobową kroniką demosceny zanim na dobre rozpoczął się scene.org, pouet, a klosz był w powijakach.
https://photos.app.goo.gl/EeWFMZDCQFzU4jNH7

tu kolekcja zdjęć z Abstract 2002, gdzie są ludzie z Anadune, Altair i wielu innych grup. Może i jakiś amigowiec tam siebie znajdzie.

A tu dla ciebie XTDzie mój katalog XTD:
https://drive.google.com/file/d/1y7dcMPjkct69GHEISMriKSTD9lE2c6mQ/view?usp=sharing

Sprawdź, czy tam nie ma czegoś, co ci np zginęło lub jest jakaś starsza wersja.

Mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowany.
Z uszanowaniem
2
[#40] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!

@tiges, post #39

Ej, przeciez prawdziwy katalog z amigowymi modulami musi byc w formacie mod.#? albo lepiej mod.#?.pp
[#41] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!

@tiges, post #39

Widzę zdjęcia z Abstract 2002.

SULACO było odpalane na naszej Amidze 1200 w towerce Elbox z BlizardPPC/BVisionPPC :)

To były czasy.

https://youtu.be/vo97gPaz15A?t=1



Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 16:31:25 przez Amig_OS
4
[#42] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!

@tiges, post #39

Super, ale nie zrozumiałeś mnie do końca. Otóż skoro demoscena posługiwała się ksywkami a nie imionami i nazwiskami, to po prostu fajnie by było dodatkowo obok imion i nazwisk wymienić również ksywę. I może linki do Demozoo czy innego AMP-a. Tak dla zwiększenia rozpoznawalności. Udało mi się odnaleźć większość, ale musiałem się chwilę pomęczyć.
1
[#43] Re: Demoscena wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego!

@niebuszewo, post #37

Co nie zmienia sensu zdania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem