Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Pytanie
Witam wszytkich, mam mały problem i sądzę że moglibyście znać rozwiązanie. Prowadzę netlabel www.ffs.pnth.net i jeden z muzyków robił dawno temu coś w protrackerze, to jakiś program z rozszerzeniem .mod . chcielismy to jakoś odzyskać i przesłuchać, i moje pytanie dotyczy konwersji tego formatu do mp3, przypuszczam że jest to możliwe - pytanie tylko jak?

proszę o odpowiedź. sorry jeśli pytanie dałem w złym miejscu forum, ale to jest dział muzyczny więc wydawało mi się to odpowiednie.
[#2] Re: Pytanie

@nihil-ffs, post #1

WinAMP-em odtworzysz. Delitrackerem odtworzysz i przerobisz.
[#3] Re: Pytanie

@nihil-ffs, post #1

SOX powinien sobie z tym poradzić (w końcu do tego służy :) ) - http://sox.sourceforge.net/

[#4] Re: Pytanie

@nihil-ffs, post #1

Najlepszym sposobem zgrania moda do MP3 jest użycie programu UADE. Ten program to de facto emulator Amigi okrojony dla potrzeb odtwarzania dźwięków. Przemawiają za nim wierność odtwarzania i ilość obsługiwanych formatów. UADE może zgrać utwór do WAVE-a, którego można przerobić później na cokolwiek. Sprawdzałem osobiście.

[#5] Re: Pytanie

@Kokos, post #3

Jak już walnąłeś tego linka, to wypadało w niego kliknąć i zapoznać się z listą obsługiwanych formatów. Amigowych modków tam nie dostrzegam .

[#6] Re: Pytanie

@nihil-ffs, post #1

W bardzo prosty sposób używająć AmigaAmpa/WinAmpa(PC). Trzeba tylko zadbać, aby program miał odpowiednią wtyczkę (plugin) do formatu który chcemy absługiwać i wypluwał dane do IFF/WAVE. Następnie uzywamy (najlepiej) programu lame, albo jakiegoś innego, ale bazującego na jadrze lame.
Pozdr
[#7] Re: Pytanie

@VD, post #6

Teoryzujesz. Na pewno tak się da? Sprawdzałeś?

[#8] Re: Pytanie

@nihil-ffs, post #1

wielkie dzięki. popróbujemy w wolnej chwili i zobaczymy co nam z tego wyjdzie! :)
[#9] Re: Pytanie

@Prince, post #7

Da da da ... tak na pewno tak się da .. da da da, nawet pod amigowym winampem. jako wyjscie dźwięku wyberasz ahi - save file i po sprawie.
mas już plik do skonwertowania jakims mp3 encoderem
pozdr.
[#10] Re: Pytanie

@VD, post #9

:D ot uparciuch...
Nie da się tego zrobić. Nie powiem Ci dlaczego, sam się dowiedz lub sprawdź. Ale na przyszłość nie rób ludzom zamętu w głowie, zwłaszcza jak sam nie jesteś czegoś pewien.

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem