Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] LHA czym to ugrysc ???
Panowie wiem ze to moze wydac sie lamerskim pytaniem,ale nie moge dojsc jak dema z rozszerzeniem .lha zmusic do pracy.Udalo mi sie odpalic tylko 1 demko (ninja) z lha po rozpakowaniu pliku,pozostale zatrzymuja sie na oknie poczatkowym i to wszystko.
Czy moglby mi ktos wytlumaczyc jak moge odpalic wszystkie dema z tym lha.



Ostatnia modyfikacja: 13.12.05 18:10
[#2] Re: LHA czym to ugrysc ???

@Rosa, post #1

Pliki z rozszerzeniem .lha to, jak już wiesz, pliki spakowane programem LHA. Tym samym programem możesz te pliki rozpakować.
Przykładowo: masz plik demo.lha, w Shellu/CLI wpisujesz lha x demo.lha i powinno się zacząć rozpakowywanie.
Natomiast Twoje kłopoty z uruchomieniem dema nie muszą wcale wynikać z faktu, że są spakowane LHA, ale już z "właściwości" danego dema (może nie pasuje mu Twoja konfiguracja sprzętowa itp.).

[#3] Re: LHA czym to ugrysc ???

@Rosa, post #1

A moge wiedziec jakie dema (podaj tytuly) odpalasz i na jakim sprzecie? I dlaczego tak wydziwiasz LhA? LhA to jest format archiwum (jeden z kliku).

[#4] Re: LHA czym to ugrysc ???

@El Amigos, post #3

wydziwiac ,nie wydziwiam z jednej sronki ktora zawiera nowszy dema wszystkie dema sa spakowana poprzez LHA ,Odpalam je poprzez emu Winuea z ustawieniami takimi jak na stronie podano gdy sciagasz demko.
Do tej pory sciagnelem i nie udalo mi sie ich uruchomic nastepujace dema:
- Ocean Machine by The Black Lotus
- p a n a c e a
- tbl-cd
- wildlife by abyss
To sa te ktore do tej pory sciagnelem,moze mi ktos wytlumaczy lopatologicznie jak je uruchomic.
tu jest link do stronki z ktorej to pobralem:
http://ada.planet-d.net/indexdemo.php
[#5] Re: LHA czym to ugrysc ???

@Rosa, post #4

Wszystko jasne (?)
Sciagnij najnowsza wersje LHA dla Amigi. Powinna byc na Aminecie (mam nadzieje ze zaden "madry" nie spakowal jej najnowsza wersja ;) )
Jakby co to podesle LHA.
[#6] Re: LHA czym to ugrysc ???

@Rosa, post #4

Już Ci chyba napisano - rozpakować. Możesz tego dokonać także na pececie, lecz czasami może coś pójść nie tak. Google Twoim przyjacielem co do tego gdzie i jak obejść się z LHA na pececie.
[#7] Re: LHA czym to ugrysc ???

@mailman, post #6

rozpakowac pliki w tym formacie to ja potrafie i mam rozpakowane ,problem zaczyna sie gdy chce uruchomic dema pod winuea.
Dlatego prosilbym kogos aby napisal mi jak uruchomic jakiekolwiek demo po rozpakowaniu uzywajac do tego winuea.
[#8] Re: winUAE czym to smarowac ???

@Rosa, post #7

Tak samo jak je odpakowałeś, albo najprościej z ikony Workbencha ;)

[#9] Re: LHA czym to ugrysc ???

@Rosa, post #7

Dlatego prosilbym kogos aby napisal mi jak uruchomic jakiekolwiek demo po rozpakowaniu uzywajac do tego winuea.

Sprawdz w dokumentacji jakie sa wymagania dema i na jakim sprzecie bylo testowane, nastepnie dokladnie to samo ustaw w prefsach WinUAE. Nastepnie odpal system z DOSu (lub spreparuj sobie taki system z okrojonym startup-sequence) i odpal demo. A jezeli cos nie dziala, to wyprobuj inne wersje WinUAE lub zaczekaj na nowsza.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem