Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#1] Boogietown by Ghostown & RNO
Na Revision 2012 demoscene party w kategorii Oldschool Demo grupy Ghostown & RNO wypuściły wspólne demo na Amigę 500 Boogietown Demo wymaga 1MB, Kickstart 1.3.

Gratulacje ! Pokazaliście, że na poczciwą pięćsetkę wciąż można robić świetne dema.
[#2] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #1

link nie działa :)

ale wyszukiwarka już tak :)

zaje*iste demko. mam nadzieję, że scena na ECS/AGA dostanie w koncu poweru i bedzie sie dzialo conajmniej jak na c64.

Amiga Rulez:)

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 00:36:13 przez mccnex
[#3] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@mccnex, post #2

[#4] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@Sir_Lucas, post #3

a jakiś link, żeby pobrać?
[#5] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #1

Biorąc pod uwagę kontekst (A500), to najlepsza rzecz, jaką widziałem od czasów Technological Death! Oczywiście aż takiego wrażenia nie robi jak to drugie, wtedy; ale jest pewien powiew świeżości i potwierdzenie, że coś można z tego jeszcze wycisnąć. Znowu górę bierze klimat i przełamywanie ograniczeń.

Dołączam się do prośby o link. Pięćsetka już żebrze o dyskietkę OK

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 00:45:29 przez _arti
[#6] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@_arti, post #5

Dokładnie tak! :D Jak zobaczyłem, mówię sobie, nie ma bata, nie oglądam tego na youtube, tylko wyciągam 500. :D
[#7] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@Mir3k, post #6

noooo... ja dopiero jak się do chaty dotoczę :) ale kawałek Jazzcata, jak poprzednie musowo idzie na CD i do auta :) OK
[#8] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@mccnex, post #7

[#9] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #1

Zgadzam się, że jak na możliwości A500, to demo jest naprawdę dobre. Moja poczciwa pięćsetka miała zaszczyt smakować tę produkcję i bardzo jej smakowała. OK
[#10] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #1

Panowie... Moja Amiśka była (jest) w niebo wzięta!!! Pięknie :D. Oby tak dalej. Gratuluję.
[#11] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #1

Bardzo dobra produkcja.OK
[#12] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #1

Można? Można!

Gratulacje, świetne demo, w każdym aspekcie.

Pozdrawiam i liczę że nie było to ostatnie :)
[#13] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #1

Ech demo zacne, chociaż YTube, jak zwykle przy amidemach, daje ciała.
Pytanie do obeznanych w temacie - czy istnieje jakiś sposób, żeby na YouTube zamieścić film nagrany z prędkością 50fps tak, by YT go nie obciął do 25fps?

A dla tych, którzy nie mają pod ręką A500, a chcieliby poczuć klimat dema ładowanego z dyskietki ;) link do filmu (720x576 50fps).
[#14] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #1

A tutaj jest film z Amiga Demo compo, którego niestety nie było na stramie z party : KLIK
[#15] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@gorzyga, post #14

Stream jest ok, ale dzwiek ssie... Kioea by MadWizards (audio w pelnej jakosci, video niestety przez kompozyt)
[#16] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@cactoos, post #15

Ładna jakość. Kiepsko to chodzi na 80MHz, boje się odpalić u siebie :)
[#17] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@gorzyga, post #16

mam wrazenie, ze z YT chodzi to troszke inaczej (momentami) niz z ami, ale to chyba kwestia kodeka. jutro mam dostac konwerter rgb-s-video, to ponagrywam to i owo ;] , bo przez kompozyt to normalnie tragedia.
[#18] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@cactoos, post #17

Ja polecam Ci zakup jakiejś taniej nagrywarki stacjonarnej DVD z wejściem SCART. Nagrywasz wtedy wszystko po RGB na płytkę DVD w mpeg2 w jakości 1h/płytę. Potem bez rekompresji wrzucasz materiał na youtube. Nagrywarka stacjonarna nigdy nie zgubi Ci żadnej ramki, ani nie rozjedzie się dźwięk z obrazem...
[#19] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@gorzyga, post #18

czasem kombinuje jak kon pod gore. za kase, ktora wydalem na ten caly zlom (kartado pc, adapter svideo, kable...) pewnie mialbym juz nagrywarke, ale ok - nic nie zginie. lubie rowniez "poobcinac" material ( oczywiscie to co mozna ) , bo wkurza mnie 4:3 na tv 16:9.
[#20] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #1

Demo Antiques wypuszczone na Silly Venture 2011 przez Dune & Sector One

Pisano o nim tak:

Warto podkreślić, że demoscena ST tym razem zakasowała nawet demoscenę Amigi 500 (pod względem technicznym), czyli mówiąc prościej na Amidze 500 nie widzieliśmy i nie zobaczymy tego co widzieliśmy teraz na ST - to wprost niewiarygodne, że co prawda po ponad 20 latach, ale jednak doczekaliśmy tak nieprawdopodobnego wydarzenia !

Bardziej ogólnie, demoscena ST zakasowała wszystkie demosceny świata, Amiga odpadła jak mówiłem, Apple nie ma szans (choć może próbować z pewnymi uproszczeniami oraz na nowszych macach), a demoscena pecetów (286 i 386) właściwie nie istniała i nie istnieje dziś.


8 kwietnia br. autor tego tekstu (TDC) przyznał, że... pomylił dema i chodziło mu o Street Art by Blabla. Dyskusja na temat Antiques toczy się właśnie na AtariOnline.

Pod względem kodu, o którym na ST nie wiem prawie nic, w porównaniu do amigowego dorobku obydwa atarowskie dema to dobrze zorganizowany slideshow. Szczególnie Street Art, który nawiązuje do klimatu Arte wypuszczonego przez Sanity w 1993 roku.

Nie chcąc prowokować do dyskusji, które demo jest lepsze - bo wiadomo, że nasze - który komputer ma lepsze możliwości - bo wiadomo, że nasz - uważam, że to świetnie, że na obie komputery są ludzie, którym nadal chce się coś tworzyć i robią to z takimi efektami.

Jeszcze raz brawo Ghostown & RNO !
[#21] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #20

Nie no, fajne atarynkowe demko, dla kogoś kto siłą rzeczy trzyma "z nimi" i nie widział tak z 90% amigowych demek to jest to pewno amiga-killer, dla kogoś kto znowu trzyma z amigą jest co najwyżej dorastające do pięt. ;)
Pod warunkiem że w amigowych demach wyłączymy dźwięk.

PS: Gdzie jest party-stuff z Rewizji ja się pytam, no gdzie? :D

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 14:57:11 przez Shoonay
[#22] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #20

Hehehe... Atarowcy i ich kompleksy, wiecznie żywe. Amiga 500 zakasowała steciaka 20 lat temu i nikt nikomu udowadniać nic nie musi....

A ja dalej swoje: "...możliwości ma Spektruma, lecz to Atarowców duma! Atari eeS-Teeee! Jeee....jeee....jeee!" OK
[#23] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@Shoonay, post #21

Tu coś jest, ale nie wszystko:
pouet
scene.org
Wyniki.
[#24] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #20

HEHE
śledzę ten wątek na atarionline.pl... demko troche lepsze od tych z c64...
i nie ma co porównywać. demka na ST czy nawet STe - to takie troche lepsze/szybsze C64 albo C+4. Dla niedowiarków niedługo będę updateował swojego bloga z grafikami na Commodore +4 konwertami z Atari ST. głównie prace ich czołowego polskiego grafika. Konwertowałem i bawiłem się w wolnych chwilach bo C+4 ma 121 kolorów i potrafi wszystkie (jednocześnie) wyśiwetlic na ekranie. 320x200 w interlace albo 160x200 bez lace'a.

Co do Amigi i Ghosttown...
AAAAAMIIGAAAAAA!!!
Szkoda że nie mogłem być na Revision jak kiedyś na BP. To demo to przykład jak ze starych efektów zrobić coś naprawdę zajebistego.
8Bit mode na końcu mnie powalił.
Elude jak zwykle rządzi choć wymagania sprzętowe (też jak zwykle) ma duże.

Wiem że tu na ppa.pl (prawie) sami Amigowcy, ale zapraszam na obczajenie party-release'ów we wrześniu z commodorowskiego X'2012. Na to Party scena C64 czeka 2 lata (co dwa lata) i tu jest taka na sza nomen omen mekka... tu grafiki i demka będą naprawdę klasa... grafiki C64 i demka na Revision to były tak IMO od niechcenia...
pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 16:21:25 przez carrion
[#25] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@carrion, post #24

Atari ST ma gorszy dźwięk niż C64 :P

Bardzo czekam na stuff z X'a - z tego party zawsze jest masa świetnego stuffu.
[#26] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@deez, post #23

Dzięki.
[#27] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@Shoonay, post #26

Organizatorzy party nareszcie poszli po rozum do głowy i zuploadowali pełny zapis przebiegu kompotów, z komentarzami i okrzykami publiki włącznie, na yt: http://www.youtube.com/user/RevisionParty
[#28] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@advantage, post #1

O ja pierdziu... Boogietown !!! Takie demka na Amigę 500 nie śniły się nawet Nostradamusowi :). Kto by pomyślał, że ze starej piętsetki można wycisnąc takie cuda! Dla mnie to demko zakasowało Technological Death i resztę skostniałych produkcji na A500. Słowem - umarł król! Niech żyje król! OK
[#29] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@MarX, post #28

Też jestem pod wrażeniem.
[#30] Re: Boogietown by Ghostown & RNO

@carrion, post #24

Elude jak zwykle rządzi choć wymagania sprzętowe (też jak zwykle) ma duże.

Kurcze, na WinUAE mam z tym demkiem problem - lecą artefakty na pierwszej scenie a potem następuje zwis. Z tego co widziałem na pouet.net nie jest to tylko mój przypadek. Pewnie pod MorphOSem działa bezbłędnie...
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem