Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#1] Odtwarzanie modułów pod M$ Windows
Mam problem, ponieważ najnowszy XMPlay wraz z pluginami na "dzikie" formaty modułów, MP4, FLAC i innymi wywala się po załadowaniu mniej więcej połowy biblioteki modułów. Pytanie, czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Chyba, że znacie inny dobry otwieracz muzyczny, który odtwarza zarówno wszelkie formaty muzyki w modułach, jak i te "współczesne". Jakieś propozycje?
[#2] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@Skrzyp, post #1

[#3] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@Motyl, post #2

Tak nie bardzo, ponieważ odtwarza tylko MODy i kilka pochodnych, a ja mówię o czymś, co jednocześnie otworzy:

MOD, IT, S3M, XM, MP3, MP4/AAC, FLAC, OGG, SNDH, MED, V2M, DBM, SC68, SAP (i pochodne), AHX, TFMX, FC14. SID, ST. YM, VGM

Czy ja tak dużo wymagam?
Serio, nie ma nigdzie jakiegoś odtwarzacza "wsio w jednym"?
[#4] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@Motyl, post #2

Ja używam tego playera:

link do MODPlug Playera. Uważam, że to jest najlepszy player pod Windows jaki powstał. I na dodatek obsługuje bardzo wiele formatów.
[#5] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@Skrzyp, post #3

Flac nie jest modułem, tylko samplem. Więc do formatów takich jak Flac, OGG, MP3 i podobnych bardzo dobry jest foobar 2000. Do Modułów czyli właśnie Mod, it, xm, med, dbm i podobnych jest MODPlug Player. A tu: link do strony masz listę obsługiwanych formatów muzycznych, oczywiście modułów.
[#6] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@gilban, post #4

Oooo... całkiem spoko.
Najlepiej jakby było coś pod Windowsa, co właśnie obsługuje libmodplug, jak pod Linuxem/BSD/OSX/czymkolwiek innym.

edyt: chyba będę cham i postawię sobie Linuxa i tam Audaciousa, z libmodplug i adplug.
Torvalds: 1, Gates: 0

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 00:15:32 przez Skrzyp
[#7] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@Skrzyp, post #6

Wywala się? Wina któregoś plugina, albo któryś moduł w niewyjaśniony sposób crashuje XMPlaya.

IMHO, nie ma lepszego playera niż XMPlay, tylko trzeba nad nim przysiąść i odpowiednio skonfigurować ;) Polecam zassanie najnowszej wersji + prekonfigurowaną paczkę, którą kiedyś przygotowałem -> http://www.modules.pl/?id=soft&sid=22

MODPlugPlayera sobie daruj. Ma przekłamania w interpretacji modułów (jak zresztą jego ojciec, MODPlugTracker). Jeżeli chcesz 100% true brzmienie, to tylko XMPlay + plugin SurfSmurf's oldsk00l MOD Player v.0.89b2 (jest w paczce) + odpowiednie ustawienia interpolacji, separacji etc. (są w paczce). Dodatkowo, w XMPlayu możesz sobie obecnie ustalić, który plugin ma być priorytetowo brany pod uwagę podczas odtwarzania danego formatu, co jest przewyśmienitym rozwiązaniem.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 10:07:59 przez AceMan
[#8] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@AceMan, post #7

Skrzyp, AceMan dobrze prawi. Sam mam XMPlaya własnoręcznie skonfigurowanego i odtwarza mi WSZYSTKIE podane przez Ciebie formaty. Trzeba po prostu uważać, jakie wtyczki wrzucasz do katalogu z XMPlayem, bo część z nich się dubluje - to znaczy np. 2 wtyczki odtwarzają ten sam format. Teraz nie mam na to czasu, ale gdy go znajdę, to spróbuję Ci pomóc. Z tym, że chyba dopiero w styczniu...jeśli nie chcesz czekać - to po prostu eksperymentu. XMPlay potrafi skorzystać z wtyczek własnych, do WinAMP-a, Foobara...nie wszystkich, ale trzeba poeksperymentować. Powodzenia :)
[#9] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@OSH, post #8

ja to żałuję, że XMPlay nie jest tak konfigurowalny jak fubar. Wtedy to by było narzędzie doskonałe do modułów.
[#10] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@snajper, post #9

Czy ja wiem? A czego Ci brakuje w XMPlay? Dla mnie jest bardzo konfigurowalny.
[#11] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@Skrzyp, post #1

Pod windą używam DeliPlayera. Porządnie rozbudowany player pod wzgędem rozpoznawanych formatów.
DeliPlayer - Exotica
[#12] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@Krencik, post #11

I bardzo niewygodny w obsłudze. Jak powiedziałem - jedyna jego zaleta to to, że rozpoznaje bardzo dużo amigowych formatów. A poza tym - ma same wady. Między innymi także tę, że już nie jest rozwijany od dawna.
[#13] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@OSH, post #12

Jak jedziesz na Windozie XP to wybór masz jasny - Cubic Player.
http://www.cubic.org/player/
Chyba najlepszy jaki widziałem. Do tej pory go odpalam pod DosBox'em.
Marzę, aby go ktoś przepisał kiedyś pod windowsa.
[#14] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@Kagaster, post #13

Przecież on ma strasznie mało rozpoznawanych formatów! Mój XMPlay z samym Deliksem rozpoznaje ponad 150, a z innymi wtyczkami to już nawet nie liczyłem...niby czemu jest taki dobry?
[#15] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@OSH, post #14

To tak jakbys powiedział że moj telefon ma wiecej apps niz moja Amiga, wiięc po co mi ona?
Nie mam pojecia po co Ci 150 formatow, skoro okolo 45 podstawowych to dla mnie duzo.
Poza tym ma niepowtażalny klimat, super GUI.
Fakt że uzywam xmplay'a w Windows 7, ale jak biorę sie za kolekcje modułów to lubie je odtwarzac/kasowac/przesluchiwac w Cubic'u. Taki oldschool.
[#16] Re: Odtwarzanie modułów pod M$ Windows

@Kagaster, post #15

Bo liczba formatów decyduje o wygodzie używania. Nie musisz mieć piętnastu odtwarzaczy -masz jeden i możesz słuchać sobie wygodnie prawie wszystkiego. Ja po odpaleniu po raz pierwszy XMPlaya przestałem na blaszaku używać czegokolwiek innego :)
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem