Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#301] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@tukinem, post #300

Wszystkie demka z Xenium zostały zrobione w Amosie.
[#302] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@tukinem, post #300

Tak. Z czego korzystałem zawsze piszę w pliku nof. Jak potrzeba źródła też mogę dać ale raczej to jeden wielki chaos bo przed party sam się pogubiłem w nim :).
1
[#303] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@jimiche, post #302

Fajne efekty graficzne tam są. Sam kod raczej niewiele mi da, bo po kimś to nie dam rady się wczytać :) Mam tylko pytanko czy do efektów graficznych użyłeś gołego Amos Pro? Czy może korzystałeś z AMCAFa?
[#304] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@tukinem, post #303

Amcaf to c2p przede wszystkim oraz
- Bzoom do szybkiego skalowania ekranu (tryby2x2 , 2x3 1x2),
- qsin, qcos, qarc to wiadomo szybkie funkcję trygonometryczne
- Vclip i Vmod do modulo i clipingu też szybsze niż to co można zrobić w amosie.
- procecedurę kopiującą pliki też wykorzystałem z Amcaf'a
D-sam do muzyki ponieważ w Amosie sample Swap to porażka i kupę czasu zmarnowałem żeby wymyśleć sposób przełączania banków w sensowny sposób.

Do textur na format chunki najpierw zrobiłem swój konwerter z #$.iff ale teraz po prostu zapisuję paletę z obrazka a teksturę wczytuje jako raw zrobiony irfanvew. Do tego dobrze nadaje się rozszerzenie craft z komendami pal to bank i pal from bank.
Grafikę nawet nie będę ściemniał zrobiłem w całości w Photoschopie i Ham_Convertem przerabiałem, bo tak naprawdę nie ma nic lepszego do dithering (dlatego mr sebe należało się umieszczenie jako jednego z twórców). Owszem PPaintem czasami musiałem zrobić maski w obrazkach (np. noga śpiącego chłopca z kotem w creditsach).

Co do c2p w AMCAF'ie jest tylko jeden przykład chyba nazywa się fire i na jego podstawie rozgryzłem jak to działa. Niestety ta procedura wymaga 68o2o lub lepszego procesora;). Inna sprawa że Bzoom też spowalnia trochę wyświetlanie.

Ja od siebie dodam jeszcze że prace nad demem zacząłem zaraz po poprzednim Decrunch2020... niestety ciężko się uczyć programowania po 40 roku życia :(.
Amos mimo swojej prostej składni niestety posiada takie problemy jak wolny odczyt z pamięci... i to nie chodzi o tablice bo to jest pierwsza rzecz której w Amosie należy się oduczyć (tylko banki). Gdzieś kiedyś wyczytałem że Leek,Loke, Poke itd. są w samym AmosiePro już mocno spowolnione. Niestety nie mam kiedy nauczyć się Assemblera a o przejściu na C nawet nie.... szkoda słów, tym bardziej że to co mi ostatnio pokazał Andrzej jeszcze bardziej mnie załamało :) (czekam na "rilejsa" :) ).

Co ciekawe dla samego Amos1.3 powstało coś w rodzaju programu gdzie można było wpisywać kod w asemblerze normalnie razem z kodem amosowym, niestety nie działa to z AmosPro (prościej by może było debugować choć sam nie wiem).

Jeszcze dodam że chce doprowadzić to demo do wersji mniej zgliczowanej i trochę płynniejszej na 68o20/28 MHz ale to trochę potrwa... miało być na AmiParty... ale jednak droga dość długa przede mną :).

Ale niech to co napisałem nikogo nie zniechęca... mam nadzieje że jeszcze wrócimy do imprez gdzie będzie dużo dobrych produkcji... i ludzie będą nadal chcieli tworzyć na Amigę i dla Amigi :).
4
[#305] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@jimiche, post #304

2
[#306] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@ritzu, post #305

Pamiętam jak ludzie mieli kupę fochów że to nie na Amigę tylko na peg'a... demo zrobione perfekcyjnie. Niestety to był koniec dem na HighEnd z PPC do czasu jak MDW nie zrobił swojej trylogii.
[#307] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@KJB, post #1

O takie

Coma - Hot Dots:


i takie

Surprise! & TRSI - Prism Vectors
1
[#308] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@nogorg, post #307

Aż dziw że tego wcześniej nie widziałem, w stylu Jesus Christ Motocross.

Garden Variety Autobulk by Traktor & Nature

2
[#309] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@nogorg, post #307

TRSI-PrismVectors,
teraz wgrywam już co chwilę...,,, LOL ogień piekielny
dzięki,OK
[#310] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mrcha_67, post #309

Witam
Ja może z innej beczki, szukam jakiś demek które można puścić dziecku, jakieś fajne obrazki (dziecko 8 lat) animacje itp. może coś kojarzycie, możecie polecić?
[#311] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mike100, post #310

Jeśli nie brzydzi się pajeczakami to to. ﹰMoim szkrabom się podobało: https://www.pouet.net/prod.php?which=84819

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 10:09:17 przez kempy
[#312] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@kempy, post #311

Jeśli nie brzydzi się pajeczakami to to


Nie ma problemu z pająkami jak i dinozaurami, rakietami :) 😀 a demko zaraz sprawdzimy dzięki
[#313] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mike100, post #310

Puggs in Space



Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 16:30:46 przez Jazzcat
[#314] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mike100, post #310

O porannej wycieczce ślimaczka na grzybki

1
[#315] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@KJB, post #1

Vision of the Art

Dawniej nie interesowałem się demami, dopiero teraz widzę i doceniam, że XTD to naprawdę gość OK



Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 19:17:00 przez Hubez
[#316] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@Jazzcat, post #313

Puggs in Space


bardzo fajne szeroki uśmiech
[#317] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@Hubez, post #315

Dawniej nie interesowałem się demami, dopiero teraz widzę i doceniam, że XTD to naprawdę gość


Moduł "Breathe Deep" to do dzisiaj jeden z moich ulubionych kawałków XTD. Zajebisty jest.
[#318] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@nogorg, post #307

Trafny wybór.Polecam .
1
[#319] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@simka113, post #318

Czy ktoś kojarzy z jakiego dema był ten screen ??

[#320] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@Hubez, post #319

To obrazek Made, trzeba byłoby sprawdzić demka w których udzielał się graficznie.

Edit: Znalazłem ArtCore Scoopex'ów, ale Twoje demo to jeszcze chyba co innego, chociaż grafika wykorzystana ta sama.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 23:47:18 przez AmiClassic
[#321] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@AmiClassic, post #320

To obrazek Made, trzeba byłoby sprawdzić demka w których udzielał się graficznie.

Edit: Znalazłem ArtCore Scoopex'ów, ale Twoje demo to jeszcze chyba co innego, chociaż grafika wykorzystana ta sama.


Nie.

Made i "nieznany" autor w/w obrazka przerysowali Borisa, ale Made zrobił to w inny sposób.

https://gfxzone.planet-d.net/personal/made/02/made-secret_m.png

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 23:53:06 przez kempy
[#322] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@kempy, post #321

Masz rację. Twój link nie działa(?), ale teraz przyjrzałem się na stronie Made i są to dwie różne wariacje na temat Borisa.

Autor już jest znany - Fade One i być może to ten slideshow: Lego - Never liked Uno



Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 00:10:47 przez AmiClassic
[#323] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@Hubez, post #319

Całą noc nie spałem i szukałem... i znalazłem
Viktoria by Tristar & Red Sector Inc.
[#324] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@jimiche, post #306

Po "Fluffy Digital Snowflakes" było jeszcze "Glare" - oba ze świetną muzyką Aural Planet/Raidena :)
"Glare" wyróżnia programowy renderer i to, że można je odpalić pod OS3.x, jednak zdecydowanie było robione pod szybsze proce (przynajmniej na 603e pod A1k2 nie działa wybitnie płynnie, na 604e zapewne jest wyraźnie lepiej).

[#325] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@AmiClassic, post #323

Skąd Wy to wiecie wszystko
1
[#326] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@nogorg, post #314

.
O porannej wycieczce ślimaczka na grzybki


Gdzie można pobrać?
[#327] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mrcha_67, post #326

Tam gdzie większość
[#328] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@mikecios, post #327

Ja lubię szperać na pouet.net. :)
[#329] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@karolb, post #328

Ja lubię szperać na pouet.net. :)


Albo od razu bezpośrednio na https://ftp.scene.org
1
[#330] Re: Jakie amigowe demo dzisiaj oglądałeś?

@kempy, post #329

na impie jest cała kopia Amigowa ze scene.org, a jednoplikowe produkcję można uruchamiać prosto z niego
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem