Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Grafika, Ludzie, Party
[#151] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Grafika w DPaincie i innych programach
[#152] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Motyl, post #150

Otóż nie - kopiowanie nie jest w najmniejszym stopniu sztuką !


Yhy, obraz prezentujący czyiś portret lub martwą naturę nie jest sztuką, jasne.
[#153] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@agrajek, post #152

Portret lub pejzaż oczywiście jest sztuką.
Tylko, że żaden artysta nigdy nie kopiuje natury 1:1 i na powiększonych pikselach, a raczej przetwarza to, co widzi...wg własnej wizji...

Gdyby któryś ze scenowych grafików ZAINSPIROWAŁ się np. jakąś grafiką Borisa Vallejo, można by dyskutować, natomiast ordynarne kopiowanie na powiększeniu, piksel po pikselu - dla mnie żadną sztuką nie jest...

Tak samo, jeśli ktoś zrobi swoją wersję znanego utworu muzycznego, to jest to już sztuka.
Własna aranżacja, własne brzmienia, klimat, styl- OK!
Ale jeśli tylko zsampluje gotowy CUDZY utwór 1:1 , to co w tym ciekawego i jaka to jest sztuka?
[#154] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Motyl, post #153

A czy jest ok nie dawanie creditsów i zmienianie nazwy na własną? Jeżeli kopiowanie jest sztuką, to czemu podrabianie perfum i torebek jest tak potępiane? Przeciez to artyści odtwarzają wiernie czyjeś produkty! No ale to nieetyczne, bo sie na tym zarabia! Na amidze może nie zarobisz (chyba że wygrasz compo) no ale wygrasz fejm! No i takimi samymi frajerami są ludzie którzy kupują podrabiane torebki, jak i ludzie którzy uważają że amigowiec jest super "grafikiem", bo ma 5 przerysowań w dorobku.
Moja opinia. Jakbym chciał oglądać kopie, to serio, wolałbym scan oryginału, bo często te kopie są jak chińskie podróbki. Mówiliśmy o tym palcu wcześniej.
No ale takie to moje jest zdanie. Są DJ'je którzy robią remiksy, tworzą, ale są też tacy którzy puszczają piosenki na weselach. Ci i ci są Didżejami. Który jest artystą? Sam sobie odpowiedz.
[#155] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@Ralpheeck, post #154

No to czekam jeszcze na porównanie do samochodów hide2
[#156] Re: Grafika w DPaincie i innych programach

@agrajek, post #155

Przeglądam sobie właśnie to co Google podsuwa o artyście Philippe Cazaumayou, którego dotąd nie znałem, i oto jedna z jego prac:
https://static1.squarespace.com/static/54fc8146e4b02a22841f4df7/5ae506ce70a6adc5611341b9/5ae51603aa4a99e142f224d5/1524963041777/philippe_caza__le_temple_de_la_nuit.jpg

Czy postać z lewej u góry nie wydaje się wam znajoma?

Jakoś nie zakumałem, a ten Caza to przecież koleś który rysował film Gandahar 1988.



Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 17:49:40 przez ZbyniuR
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem