Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Dema, Ludzie, Party
[#1] Wspolne Demo
Pewnie rzuce sie z motyka na slonce, ale co mi tam...

Poniewaz w tym roku jest ostatnia edycja RiverWasha przyszlo mi do glowy aby cos na wzor "Wspolnego kawalka w renoisie" stworzyc demo na AGA, w ktorym kazdy kto ogrania tematy scenowe moglby dopisac swoj jakis jeden efekt.

Chcialbym to zrobic jak najprosciej, oprzec to o c2p Kalmsa. Szkielet napisc w C. Sam plik efektu moglby byc #?.o z odpowiednimi inkludami wiec koder nie musialby sie ograniczac tylko do C. Zalozenie bylo by tylko takie ze funkcja wywolywana dostawalby aktualne dane z timera czasu w funkcja by zwracala efekt w buforze ktory by byl wyswietlany.

Kazdy kto bylby chetny napisalby jaka funkcje ktora by byla wywolywana w kolejnosci w odpowiednim czasie trwajaca ilesc_tam. Pozniej wchodzil by nastepny efekt.

Na samym koncu dalo by sie kreditsy z wszystkimi osobami ktore sie na to zlozyly.

Oczywiscie jakis muzyk i grafik tez by sie przydal.

Czy znalazlo by sie troche chetnych na taka kooperacje?
Oczywiscie, jestem otwarty na wszelkie sugestie
[#2] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #1

Niestety ale to przedsiewziecie jest skazane na porazke bo nasze srodowisko leniwe
W zasadzie kiedys podjelem dwie proby zrobienia Dema I mam ze 4-6 efekty ale w amosie
Nawet juz bylo to zsynchronizowane do modulu mojego autorstwa...ale jak gry hexmaga na gadaniu I zalazkach sie skonczylo
[#3] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #1

c2p Kalmsa nie jest najszybsze link
[#4] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #1

Pomysł świetny !!!

Proponuję dorzucić opcję dołączenia własnego screena do produkcji dla nie potrafiących kodować.
Przynajmniej w najsłabszym wariancie wyjdzie slideshow,a człowiek będzie miał radość że coś dołożył od siebie.
pozdr
[#5] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #1

fajny pomysł.
tego typu coop demka na c64 powstają conajmniej od 1988 roku i to się fajnie sprawdza. tyle że są to bardziej intra, albo jednoplikowae/jednoefektowe screeny. nazywa się to DEMO OF THE YEAR i udziela się w tym wiele grup.
w twoim pomyśle widzę niestety jedną wadę. pisząc "demo na amigę" masz na myśli AGA + C2P gdzie moja wiedza już nie sięga - a szkoda, scrolla, z grafiką (logo) plus jakąś animacją może bym i skodował ;)
[#6] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #1

Okej, ale AGA i c2p to nie moja bajka. Na OCSa bym coś chętnie skrobnął.
[#7] Re: Wspolne Demo

@retronav, post #5

Ten pomysł też mi się podoba. Szkoda, że na Amidze w programowaniu ASM poddałem się dawno temu, na C64 programowałem, mam gdzieś moje wypociny na dyskietce - płynne scrolle, wyświetlanie grafiki i 80 sprite'ów jednocześnie, latające belki. fajnie było by wrócić do tych zajęć i na Amidze coś stworzyć, może czas mi pozwoli co nieco ogarnąć i kiedyś dołączyć moje wypociny do wspólnego dema.
[#8] Re: Wspolne Demo

@teh_KaiN, post #6

To moze jakby zebralo sie kilka osob ograniajacych OCS/ECS to moze dalo by sie zrobic jakies wspolne MegaDemo. Jednak ja nie moglbym wziac w tym udzialu z powodu bldej wiedzy na temat programowania bittera i coppera.

Ogolnie chodzi o fun i o to zeby jakos wesprzec ostatnia edyscje RW w kategorii Amiga Compo.
[#9] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #8

E, ale jak se piszemy demo dla jaj to w sumie może być na AGA, tylko np. moja część nie będzie z tych dobrodziejstw jakoś mocno korzystała.
[#10] Re: Wspolne Demo

@teh_KaiN, post #9

Nie dla jaj.
Piszac "fun" mialem na mysli dobra zabawe przy tym. Chodzi zeby zrobic cokolwiek wspolnie. Absolutnie nie chodzilo mi o jakiegos kreizola.
[#11] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #10

A ja mogę skrobnąć cosia w amosie.
[#12] Re: Wspolne Demo

@groovebox, post #11

A w Karate ? Coś tam rozkminiałem z tym demo-toolem ale notoryczny brak czasu i lenistwo powoduje że tylko rozkminiam :)
Fajne jest to że demko powinno zadziałać na OS3 jak i OS4 i MorphOS.

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 19:56:24 przez waldiamiga
[#13] Re: Wspolne Demo

@waldiamiga, post #12

przykład takiego demka na commodore 16 :

[#14] Re: Wspolne Demo

@twardy, post #13

tak jak pisałem pomysł wg mnie bardzo fajny i sprawdzony w boju.
przyznam się że pierwsze demo jakie widziałem w życiu (wtedy jeszcze nie rozumialem co to jest demo) to było DOTY 1988
http://csdb.dk/release/?id=7826
ostatnie takie to chyba to z 2016:
http://csdb.dk/event/?id=2206
a na c 16/116/+4 ostatnie to także z 2016 roku - naprawdę niezłe:
http://plus4world.powweb.com/software/Crackers_Demo_5

a co so robienia tego na Amidze to zgadzam się z Phibrizzo. żadnej maniany tylko przykładamy się jak kto potrafi i robimy składankę. nie wiem jak w to spasują się plikówy w Amosie czy BB ale jakby zdefiniować jakieś uniwersalne zasady to może dało by się doczytywać i plikowe demka skodowane w różnych językach.
[#15] Re: Wspolne Demo

@retronav, post #14

No jak najbardziej, wchodzę w to. Trzeba tylko opracować jakiś kod startowy i uzgodnić, czy każdy inicjalizuje po swojemu, czy zakładamy jakiś czysty stan początkowy i do takiego samego stanu po sobie sprzątamy.
[#16] Re: Wspolne Demo

@teh_KaiN, post #15

Zasadniczo wydaje mi się że dobrym pomysłem byłoby umieszczanie tutaj w tym temacie swoich napisanych dem dla tak zwanego fanu. Każdy pisze w takim języku jaki mu pasuje (Amos, C, Asm, BlitzBasic, ...). I już jest zabawa i temat nabiera życia. W coś takiego wchodzę. Temat w punkt. Brawo dla pomysłodawcy.
[#17] Re: Wspolne Demo

@chicago, post #16

Mozna zrobic tak ze osoby piszace np w AMOSie zbieraja sie razem, osoby znajace asma i ESC pisza osobno.

Wiadomo ze nikt sam o wlasnych silach nie napisze calego dema, dlatego taka kooperacja z wlasnym wkladem przyspieszylaby powstanie czegokolwiek a o to przecierz chodzi.

Ja ze swojej strony chcialby przedstawic dzialajacy szkic z przykladem jakbym to widzial.
Przklad jest jak pisalem na AGA + c2p i niestety minimum 040 potrzebne zeby to dopalic.
Jesli ktos chcialby sie dolaczyc to:

Demo_Cooperate

Przyklad sklada sie glownego pliku demo.c oraz plikow pobocznych.
Ja swoje procedury umiescilem w pliku #?.o ktory jest dolaczany przy kompilacji.
Moje procedury to:

Phib_Effect_Open() - przydotowanie danych efektu
Phib_Effect_Do() - glowna procedura ktora cos pokazuje
Phib_Effect_Palette() - ustawienie swojej palety
Phib_Effect_Close() - posprzatanie po sobie.

Sa one wywolywane odpowiednim miejscu w pliku demo.c
Jesli ktos by sie chcial dolaczyc to sluze pomoca gdyby byly jakies niejasnosci.
[#18] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #17

No dobra, coś się klaruje. Pojedyncze buforowanie i każdy efekt działa na buforze chunky. Po weekendzie pomyślę co by można było skrobnąć i jak coś będę miał to dam znać. ;)
[#19] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #17

Zapomnialem dopisac ze ekran otwiera sie w rozdzialce 320x180, ale jesli ktos uwaza ze to za malo to mozna go powiekszyc. Musialbym przekompilowac zrodlo otwarcia ekranu.
W tej kwestii najlepiej sie wczesnie dogadac.
[#20] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #1

fajny pomysl. z checia cos narysuje, moze jakiegos logosa czy cos... :)

tak mi sie skojarzylo. gdybys ktos mial ochote napisac color cycling to mam cos gotowe:)

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 20:31:27 przez aszu
[#21] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #1

Hej. Jak projekt nie spali na panewce, to mogę moduła trzepnąć (nie stream) :)
[#22] Re: Wspolne Demo

@AceMan, post #21

Dzieki za deklaracje
Graficy i muzycy oczywiscie mile widziani.
Bo jakies logosy, podklady, tekstury tez beda potrzebne.

Mysle ze trzba juz pomyslec nad nazwa grupy. Proponuje: "PPA Squad".
[#23] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #22

Proponuje: "PPA Squad"

ja bym dal "The Mirage Team".
[#24] Re: Wspolne Demo

@selur, post #23

moze dune3 team ?
[#25] Re: Wspolne Demo

@aszu, post #24

"Delta szwadron super cool komando wilków alfa". Zaraz będzie więcej propozycji nazwy niż chętnych do pracy :)
[#26] Re: Wspolne Demo

@Phibrizzo, post #1

Pogubiłem się w tym wątku. Ile osób by mogło napisać coś w asm na konfiguracje A500 (OCS + 0.5MB CHIP + 0.5MB SLOW) ?
[#27] Re: Wspolne Demo

@asman, post #26

"Gdzie dwóch Polaków tam 3 partie polityczne" :D
[#28] Re: Wspolne Demo

@teh_KaiN, post #27

I kondensatory do wymiany 🙂
[#29] Re: Wspolne Demo

@recedent, post #25

Projekt Informatyczny PPA w skrócie PIPPA
[#30] Re: Wspolne Demo

@KM, post #29

I temat padł!!!, szkoda.

A może jeżeli ktoś coś zrobi, napisze niech nakręci film i na youtube a na forum link.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 13:20:53 przez chicago
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem