Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Wojna
Swego czasu, jeszcze w okresie gdy używałem małego Atari, w jednym z pierwszych dem scenowych jakie widziałem w swym życiu szedł mniej więcej taki scroll "Pozdrawiamy gościa X i Y, ale gościa Z już nie pozdrawiamy, gdyż ten kupił sobie Atari ST". Odebrałem to jako żartobliwy przykład dziwnej wojenki domowej w świecie Atari.

Tetaz do rzeczy, pytanie do miłośników sceny jest więc prośbą o podanie kilku, najlepiej polskich produkcji gdzie w sposób mniej lub bardziej subtelny pojawiają się pstryczki w nos skierowane w stosunku konkurencyjnych platform typu Atari bądź PC.
[#2] Re: Wojna

@MUFA-amigaone-pl, post #1

[#3] Re: Wojna

@MUFA-amigaone-pl, post #1

[#4] Re: Wojna

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Dużo tego rodzaju pstryczków-prztyczków było, głównie w zinach i skrolach. Wszak nic tak nie integruje społeczności jak wspólny wróg Pamiętam na przykład, że w zaproszeniu na jedno z parties pojawiał się tekst, że party place znajduję się "rzut STE-kiem" od przystanku tramwajowego ;) Ale polskich dem wymierzonych we wrogie platformy chyba nie było aż tak dużo (zakładam, że klasyka znasz).

Z mniej znanych i niepolskich rzeczy. Bardzo mi się podobał moduł Soundblaster Symphony Heatbeata - parodia pierwszych pecetowych kart dźwiękowych, zrobiona inteligentnie i z polotem.

Te "wojenki" były w sumie dość infantylne, co zresztą nie może dziwić, bo scenowcy byli wtedy w wieku naszych dzieci. Mnie o wiele bardziej interesowały konflikty typowo scenowe jak np. Lord Helmet vs Andromeda czy, z naszego podwórka, Luzers kontra Raf/Katharsis albo długa, ciągnąca się wiele numerów wojna Taboo z Excessem :)
[#5] Re: Wojna

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Ja kojarzę 3 Anty (a tak właściwie to Anti) Atari i jedno Anty PC. oraz Amiga Rule.

(Anti 1) - Uwaga włączamy fazę (...) możliwości ma Spectruma ....
(Anti 2) - Pokochałem me Atari (...) i stali powstało Atari ....
(Kadi's) - Powstaje pytanie czy Atari to komputer. - I to właściwie cały tekst.
(Hardcore IBM song) - IBM-a kup se bracie (...) twardy grzeje się jak grucha ....
(Amiga Rulez) - Mówię z góry nie będzie (...) chyba tylko to byśmy PeCeta ....

Słyszałem też jakieś w skandynawskich językach, ale trudno ocenić jak się nie rozumie.
Skoro już szukasz kawałków raczej śmiesznych niż ładnych, polecam "orules", "russian rave" i "czy tego chcesz".

A tu moje najnowsze odkrycie - Śpiewające Amigi. :)

I ku pokrzepieniu serc. - Stil Alive.
[#6] Re: Wojna

@MUFA-amigaone-pl, post #1

A tak przy okazji - szukasz tego z jakiegoś konkretnego powodu? Np. zamierzasz napisać materiał na ten temat? Bo jeśli tak to chyba warto zrobić risercz, a nuż coś ciekawego znajdziemy.
[#7] Re: Wojna

@Jazzcat, post #6

No z taką właśnie myślą zadałem to pytanie. Jeśli byłoby dużo materiałów do pokazania na YT, np. jakieś scroolowane napisy w demach to prawdopodobnie poświęciłbym temu tematowi duży fragment któregoś z odcinków mojego serialu "Kwadrans z Amigą". Oczywiście mam co nieco materiałów drukowanych, które też trafiłyby do filmu. Jednak pokazywanie samych skanów jest mało dynamiczne i nienajlepiej sprawdza się w przypadku montowania materiału wideo, dlatego chciałbym okrasić temat "starych wojenek" fragmentami produkcji scenowych.
[#8] Re: Wojna

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Nie jest to w temacie wojenek Commodore-Atari. Ale fajny jest tekst w demie "Batman Forever" na Amstrada tyczacy sie c64 i sceny 8bit jako takiej.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 16:56:47 przez Stoopi

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 16:57:13 przez Stoopi
[#9] Re: Wojna

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Było też trochę obrazków o tematyce wojenek między-platformowych. szeroki uśmiech



[#10] Re: Wojna

@Stoopi, post #8

To Amstradowe demko zrobił Amigowiec i Amstradowcom też prztyczka w nos w nim dał.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem