Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Ludzie
[#1] Nowy moduł Dreamera
Pewnie i tak już wszyscy wiedzą, ale co tam... w każdym bądź razie polecam.

link
[#2] Re: Nowy moduł Dreamera

@Jenot, post #1

kartki chodzą do tyłu jak paterny?
[#3] Re: Nowy moduł Dreamera

@Ralpheeck, post #2

Z czasoprzestrzenią robi dziwne rzeczy więc jeszcze wszystko możliwe.
[#4] Re: Nowy moduł Dreamera

@Jenot, post #1

Wydostałem z paczkomatu i odpalam HippoPlayera.
1
[#5] Re: Nowy moduł Dreamera

@Krashan, post #4

Trochę chaosu i raczej pop niż rock, ale przynajmniej spójne.
[#6] Re: Nowy moduł Dreamera

@Jenot, post #5

Jenot, ale podaj link do tego moda:).
[#7] Re: Nowy moduł Dreamera

@Jenot, post #5

Trochę chaosu i raczej pop niż rock, ale przynajmniej spójne.
Tak, przeczytałem kilka pierwszych rozdziałów, można powiedzieć Bill Bryson fizyki kwantowej.
[#8] Re: Nowy moduł Dreamera

@fazior, post #6

Na przykład tu: link
1
[#9] Re: Nowy moduł Dreamera

@Krashan, post #7

a jezykiem przystepnym pisana dla laika ? Czy bede sie meczyl czytajac ?
[#10] Re: Nowy moduł Dreamera

@HOŁDYS, post #9

Ja sobie jednak odpuszczę. Bardzo go lubiłem jako odjechanego amigowca, ale to nie znaczy że wszystkie te jego fotografiami, filmamy, książi mi podchodzą.
[#11] Re: Nowy moduł Dreamera

@HOŁDYS, post #9

Zdecydowanie dla laika. Żadnych wzorów, kilka wykresów. Taki "Hawking" tylko jeszcze prostszy. Ja zabrałem się za trochę cięższy kaliber - "Mechanika kwantowa - teoretyczne minimum" Susskinda, tylko najpierw muszę wygrzebać swoje książki z analizy matematycznej ze studiów bo wszystko gdzieś wyparowało z głowy i ugrzązłem po drugim rozdziale.
[#12] Re: Nowy moduł Dreamera

@HOŁDYS, post #9

Jak słuchanie tego Cię nie będzie męczyło, to książka też nie powinna: link.

Na YT znajdziesz więcej jego wykładów i wywiadów z nim.
[#13] Re: Nowy moduł Dreamera

@HOŁDYS, post #9

Mialem przyjemność byc „laikiem”, ktory przeczytał książkę przed wydaniem i mial kilka laickich uwag, ktore Dreamer uwzględnił w ostatecznej wersji.
Książka jest super, nie trzeba byc fizykiem, zeby zrozumieć. Jedyne co, to Dreamer wymaga niewielkiego wysilku umysłowego podczas czytania.
Szczerze polecam.
[#14] Re: Nowy moduł Dreamera

@Jenot, post #1

kupione. siedzi, pije i chrupki
[#15] Re: Nowy moduł Dreamera

@Krashan, post #7

Jestem już po lekturze. Mocnym punktem książki jest skuteczne wyjaśnienie podstaw fizyki kwantowej bez sięgania po matematykę, niemalże na poziomie intuicyjnym. Dzięki temu osoby po prostu ciekawe mogą sobie o tym bez stresu poczytać przy kawie, a jeżeli ktoś zechce na poważniej, to intuicyjne zrozumienie zagadnienia pomoże mu przy matematyce. Mi pomogło, kilka tematów opisywanych przez innych autorów nieco bardziej formalnie stało się jaśniejszymi.

Jakie natomiast – z mojego punktu widzenia – książka ma wady? Słabe są wplecione tu i ówdzie wątki autobiograficzne, irytowały mnie również wtręty antyreligijne, a nawet jeden ocierający się o politykę. Co prawda moje poglądy na religie wszelakie są dość zbieżne z autorem, ale mimo wszystko nie mam ochoty o tym czytać w książce o nauce. No i, gdyby wszystkie te rzeczy z książki wyrzucić, stałaby się dość cienka...
[#16] Re: Nowy moduł Dreamera

@Krashan, post #15

Dzięki za szybką recenzję OK
Zastanawiałem się nad tą pozycją i finalnie stwierdziłem, że książką będzie musiała być "światopoglądowa" i przesiąknięta sposobem myślenia autora, nawet jeśli ma dotyczyć fizyki kwantowej, szczególnie, jak chce się to zrobić bez matematyki.
I nie chodzi tu już nawet o religie, czy sympatie polityczne- po prostu stwierdziłem, że nie lubię jak ktoś wchodzi w moją głowę bez "konkretnych konkretów".
Twoja relacja trochę mnie uspokoiła..
[#17] Re: Nowy moduł Dreamera

@Jenot, post #1

a takie coś mi się skądś wcisnęło pomiędzy ładne panie a filmiki o kotach. siedzi, pije i chrupki



Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 04:21:13 przez snajper
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem