Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#91] Re: Revision 2019

@Drakon, post #82

U mnie na A600 z furią i Kick 3.1 po odłączeniu hdd kilka sekund czyta flopa, czarny ekran i tyle dalej nie idzie. Czy te demo ma iść na gołej A500/A600 ? W A500 akurat robię 2MB Chip i nie mogę sprawdzić.
[#92] Re: Revision 2019

@ryshard, post #91

U mnie nie działało na a500 2+8 z 3.1, po zmianie na 1.3 zadziałało od razu.
[#93] Re: Revision 2019

@Tomuś, post #92

Mi na A1200 uruchamia się ale wiesza się kilka chwil po starcie.
[#94] Re: Revision 2019

@nostrum666, post #93

IMHO również myślę, że po tegorocznym compo organizatorzy powinni podzielić compo na 68000 ECS i 68060 AGA aby partyzanci mieli możliwość docenienia prodek na obie platformy. Compo łączone - wydaje mi się, że zamiast na treść głosowano na nazwy grup z extra bonusem za OCS/ECS i m.in. taki killer jak Brutalism/Capsule znalazł się na 6 miejscu.
[#95] Re: Revision 2019

@Nitro, post #94

Myślę podobnie, a co do filozofii głosowania (bo ECS, bo TBL albo głosowanie na kumpli) to takie forowanie jednych kosztem drugich kojarzy mi się ... hmmm .... ze zwykłą korupcją?

Tak, korupcją.
[#96] Re: Revision 2019

@mccnex, post #95

Kwestia (podziału) OCS / AGA na Revision zawsze budziła pewne kontrowersje. Nie jedną rozmowę odbyłem z Charlim odpowiedzialnym tam za kompoty amigowe i nie jeden pomysł omówiliśmy.

Przełomowa była edycja 2015, gdy na Revision wystawiliśmy Sushi Boyz. Wtedy jeszcze dema na A500 można było wystawić zarówno w Amiga Demo Compo JAK I w Oldskool Demo Compo. Decydowali autorzy. Pamiętam jak z JazzCatem namawialiśmy zarówno Axisa / Oxyron, jak i Dodke / Unique, aby swoje pięćsetkowe dema puścili razem z nami w Amiga Demo Compo, ale oni nie chcieli się zgodzić, argumentując, że dema na A500 nie są w stanie konkurować z wypasionymi produkcjami na 060 AGA. Jak pokazało RZycie, od tego czasu demoscena mocno to zweryfikowała, a organizatorzy chcąc uniknąć chaosu przesunęli OCS/AGA do jednego konkursu.

Moim zdaniem to się sprawdziło. Od Revision 2015 czasem wygra demo na OCS, czasem na AGĘ 060 (2015: OCS, 2016: AGA, 2017: AGA, 2018: OCS, 2019: OCS), a publika jest w stanie docenić ograniczenia danej platformy. "Oręż" po obu stronach wydaje się w miarę wyrównany. Z jednej strony mamy kult A500, design, pixel art i nostalgię, a z drugiej "nowoczesne" dema na AGĘ i znacznie szybszy procesor, pozwalający robić coś z większym rozmachem. Choć faktycznie można odnieść wrażenie, że ostatnio trend wznoszący ma pięćsetka.

Oczywiście, gdyby była pewność, że na Revision dem będzie odpowiednio dużo, zarówno na OCS, jak i na AGĘ, aby zrobić dwa osobne konkursy, z pewnością taki podział by powstał. Niestety amiscena jest tak bardzo nieprzewidywalna, że - póki co - nikt tego na Revision nie zaryzykuje - tym bardziej, że trzeba przygotować statuetki, nagrody, etc. Tym bardziej, że wciąż pamiętam edycje, gdzie amigowych dem było naprawdę niewiele.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 21:32:23 przez slay
[#97] Re: Revision 2019

@Tomuś, post #92

Jak wrzuciłem c:furuatune maprom kick1.3.rom to po reboocie nie chce czytać dyskietek. Pomogło c:furiatune fpu off.
Faktycznie majstersztyk.
[#98] Re: Revision 2019

@slay, post #96

... ale jak bez krzywdy przeliczyć na punkty takie rzeczy jak nostalgia czy ograniczenia?

A to, że nie wiadomo czy będzie odpowiednia ilość dem żeby kompo się odbyło albo żeby było "soczyste" to fakt. Inna sprawa - śmiem twierdzić, że tak duża impreza jak Revision może sobie chyba pozwolić na zapasowy set statuetek/nagród i wzorem innych zadeklarować osobne kompoty pod warunkiem odpowiedniej ilości prac (ich brak skutkuje łączeniem).

Warunki oparte o obiektywizm i równe szanse powinny być tworzone priorytetowo. To podstawa, inaczej - punkty, miejsca budzą kontrowersje, rozczarowanie, poczucie krzywdy dla autorów... takich emocji imho nie potrzebujemy.
[#99] Re: Revision 2019

@mccnex, post #98

Nie pamiętam już dokładnie z czego to wynikało, czy chodziło o biurokrację czy o sponsorów, ale Charlie mówił, że ilość i wysokość nagród musi być dokładnie określona przed party, a co za tym idzie - wszystkie zadeklarowane konkursy muszą się odbyć. Ordnung mus zajn! A żeby compo się odbyło, niezbędne są minimum chyba 3 albo 4 produkcje. No a jak wszyscy pamiętamy, w pierwszych latach Revision dem na OCS było mało, więc można je było albo wrzucić do kategorii oldkool demo, albo połączyć AGĄ, co się stało w 2016. Moim zdaniem bardzo dobrze. Jak widać nie tylko nikogo to nie zniechęca, ale wręcz motywuje do większego wysiłku. A to wychodzi demom tylko na dobre :)

Carrion wspomina o Atarowcach. No właśnie, dlaczego tak mało produkcji na Atari wychodzi na Revision? Chetnie bym zobaczył np. coś na ST, to wg mnie mocno niedoceniana platforma. Pamiętam ciekawe, bardzo oryginalne Circus Back2Stage z Revision 2013, ale czy były jeszcze jakieś dema na duże Atariki?



­
[#100] Re: Revision 2019

@Jazzcat, post #99

Nie przeszkadza mi łączone democompo. Jak widać, wydobyło niesamowite pokłady kreatywności z twórców O/ECSowych dem. To co mnie osobiście trochę ukłuło to niskie miejsce świetnego dema Capsule. Sposób prezentacji amigowych produkcji na Revision nie premiuje wyższych rozdzielczości, które szczęśliwie, coraz częściej goszczą w Amiprodukcjach.
Plusem jest to, że to konkretne democompo już jest legendą i sam udział w nim jest nobilitacją dla autorów (tak przegrać, to jak wygrać). No bo powiedzcie sami, czy wstyd jest przegrać z takimi produkcjami? :)
[#101] Re: Revision 2019

@Jazzcat, post #99

Right, przy współpracy z SM/GAK to samo - wszystko określone na 101%, jeszcze na długie miesiące przed imprezą.

Atari to się raczej konsoliduje wokół SV. I chyba dobrze... Fajnie mieć swoje platformowe party. Szczerze mówiąc, to byłoby w.g mnie miło mieć imprezkę tego kalibru dla wszystkich maszyn spod znaku C= & Amiga. A nie wszystko i wszyscy w jednym miejscu - taka scenowa globalizacja.
[#102] Re: Revision 2019

@ryshard, post #97

FPU wyłączone, ale kick 1.3? Czy samo FPU wyłączone?
[#103] Re: Revision 2019

@Drakon, post #102

Samo FPU off
[#104] Re: Revision 2019

@Jazzcat, post #99

Carrion wspomina o Atarowcach. No właśnie, dlaczego tak mało produkcji na Atari wychodzi na Revision?

Niestety ogólnie na Atari wychodzi mało produkcji. Tutaj C64 jest chyba najbardziej produktywne ;-(

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 09:35:07 przez X-Type^HVR
[#105] Re: Revision 2019

@X-Type^HVR, post #104

Wiesz... ja akurat nie mam nic przeciwko tej ilości produkcji które wychodzą na C64
[#106] Re: Revision 2019

@mikecios, post #105

Wiem OK
[#107] Re: Revision 2019

@ryshard, post #103

Samo FPU off


Dzięki, wieczorem sprawdzę :)
[#108] Re: Revision 2019

@Drakon, post #107

slayer i jazzcat: wartościowe wypowiedzi wyjaśniające trochę sprawę. Mimo tego nadal obstaję przy swoim zdaniu: podział powinien być kompromisowo z opcjonalną opcją puszczania dem na klasyka w AGA compo.
Kwestia tego, że kompoty muszą się odbyć, papierkologia etc: tradycja robienia compofillerów aby kompoty mogły się odbyć jest bardzo stara, myślę, że tak wielkie party jak Revision nie miałoby z tym problemu. Z tego co pamiętam to przez te x lat było pare krótkich kompotów z jedną wartościową prodką a resztą zapychaczy.
P.S. Na całe szczęście mamy Pouet gdzie ludzie trzeźwo[choć też nie do końca] oceniają prodki i tak wg. łapek w górę Brutalism powinno zająć drugie miejsce.

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 14:46:46 przez Nitro
[#109] Re: Revision 2019

@Nitro, post #108

Jak na razie obejrzałem EON The Black Lotus (zajęło 1 miejsce w kategorii demo) i Goon Royale grupy Spaceballs (1 miejsce intro). Doskonałe produkcje! OK wub

Charakteryzują się pomysłowością oraz innowacyjnością (nowe efekty!).

Zauważyłem, że dema wkraczają też w nową erę gdzie liczy się też scenariusz. Są teraz dłuższe. Przez całe demo EON oglądamy wręcz wspaniale zrealizowany film z fabułą. Wspaniałe, poetyckie wręcz efekty. Ten unoszący się samochód skojarzył mi się z grą Another World.

Podtrzymuje to moje przekonanie, że na Amidze można robić rzeczy nowe, świeże i po prostu niesamowite. Tak trzymać chłopaki! Dzięki Wam Amiga utrzymuje swoją pozycję komputera magicznego, z którym związało losy mnóstwo wspaniałych i kreatywnych osób kryjących się za pseudonimami z grup Scoopex, Spaceballs i innych.

Sam może kiedyś też stanę się częścią tego wspaniałego zjawiska. Nadal mam marzenie.

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 20:06:02 przez Hexmage960
[#110] Re: Revision 2019

@Jazzcat, post #99

Chetnie bym zobaczył np. coś na ST, to wg mnie mocno niedoceniana platforma.

3 produkcje sa warte uwagi i to na Amiga killer czyli rzecha STe..tylko DHS cos pokazuje sensownego na ta maszyne ..ale tak naprawde nic co na A500 nie bylo 30 lat temu

Nigdy nie zbieralem szczeny puszczajac dema na Atari ST ..tak jak mialo to miejsce przy technological death w 1993
[#111] Re: Revision 2019

@Hexmage960, post #109

mój ranking

OCS/ECS
1. De profundis
2. Eon

Demo TBL wyśmienite, ale ze względu na pojechanie po całości pixeli narzędziami Dana Fesslera do Photoshopa - mam mieszane uczucia. Więcej pracy grafików widzę u Lemonów & przyjaciół, dlatego ten decydujący punkcik na podium :)

AGA
1. Knarkzilla
2. Origins
3. Signals

Ephidrena i spółka - klęczę i strzelam pokłony

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 23:36:14 przez awdochin
[#112] Re: Revision 2019

@awdochin, post #111

I na dodatek demo ephidreny chodzi płynnie na 030 ! Z wyjątkiem dwóch scen z godzillą
[#113] Re: Revision 2019

@HOŁDYS, post #110

A ile razy zbierałeś szczenę przy Amie?
[#114] Re: Revision 2019

@ZbyniuR, post #113

Zależy ile razy oglądał demko Mad Elksów
[#115] Re: Revision 2019

@awdochin, post #111

To ja trochę odkopię temat. Ukazał się opis jak się chłopaki delikatnie mówiąc natrudzili upychając audio w Eon. To tak dla tych, którzy zapominają jak straszną masakrą jest zmieszczenie czegokolwiek na 512+512 ;)
[#116] Re: Revision 2019

@teh_KaiN, post #115

Wszedłem na relację na YT i szczęka trochę mi opadła przy ilości wejść:
link
Ponad 14 tys.

Widzę, że nie tylko nam tutaj się podobało compo OK
[#117] Re: Revision 2019

@Skotos, post #116

Panowie wiecie może w czym tkwi problem? Uruchamiane na A500 rev.8A1, 512+512.
Odpalane z dyskietek. Adf-y nagrałem na Amidze 1200 programem GoADF na dyskietkach HD. Czy to może być problem z odczytywaniem gęstych dyskietek?
Różowe artefakty wyskakują losowo w różnych momentach. Po restarcie Amigi i ponownym odpaleniu dema nie pojawiają się w tym samym miejscu co poprzednim razem.
Przykłady poniżej, cztery próby uruchomienia i efekty. Za każdym razem jest inaczej.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem