Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Szukam Modułu
Ma ktoś może zwycięski moduł z Intela 1994?
Tap/Trsi - Ballad after dinner?

Nigdzie nie mogę znaleźć :(
[#2] Re: Szukam Modułu

@Ralpheeck, post #1

Jak nogorg go nie ma to nikt nie ma :>
[#3] Re: Szukam Modułu

@mikecios, post #2

Jak jest słaby to go nie mam . To co mam w paczce w 95% i tak pochodzi z modlanda/ampa/modarchive więc jeśli tam nie ma to u mnie też.
[#4] Re: Szukam Modułu

@nogorg, post #3

Zdobył 1sze miejsce na najwiekszym polskim party w tamtych czasach. Zawsze chciałem go posłuchać :(

music   1.  Tap/TRSI "Ballad After Dinner".
        2.  XTD/Mystic and TRSI "Reassurance".
        3.  Spiryt/The Edge "Raining Blues".
[#5] Re: Szukam Modułu

@Ralpheeck, post #1

Jesli to jest ten sam autor (Tap) ktory Digiboostera tworzyl, to byc moze to jest muza stworzona na jakiejs wczesnej wersji tego edytora. Albo moze byc po prostu w formacie custom (z wlasnym replayerem), a nie MOD.
[#6] Re: Szukam Modułu

@Don_Adan, post #5

Na ampie so tylko jego dbm'y, ale ballad after dinner nie ma :(
Nie wiedziałem że to ten sam gościu O_o
[#7] Re: Szukam Modułu

@Ralpheeck, post #1

prącie. Nmzc. siedzi, pije i chrupki
[#8] Re: Szukam Modułu

@Ralpheeck, post #6

Nie jestem ekspertem od sceny, sa tu lepsi. Ale Tap/TRSI to chyba byl/jest Tomasz Piasta. Digibooster (DIGI) to byl przed Digiboosterem Pro (DBM) .
[#9] Re: Szukam Modułu

@Don_Adan, post #8

No tak, Tap i jego brat Walt to twórcy DigiBoostera, tu akurat żadnej tajemnej wiedzy nie trzeba ;)

Z tym modułem była jakaś większa przewałka. Czy on nie został czasem zdyskwalifikowany? Ludziom się nie podobało, że za dużo sekwencji, i że tak naprawdę zrobił go Scorpik, a nie Tap...
[#10] Re: Szukam Modułu

@snajper, post #7

Poważnie to jest to? Spodziewałem się jakiegoś rave'u, a tutaj... Jesteś pewien Jazzcat że popełnił go Scorpik? W 94 Adam już robił niesamowicie dobre moduły.

Dziwne to compo. Trzecie miejsce: moduł usuniety z ampa przez autora :( Zuploadował inną wersję. Ma ktoś originał?

Drugie miejsce w msx no i muza w dwóch pierwszych miejscach w demach - Xtd O_o
Ten Ballad after dinner to tak średnio bymn powiedział przy Reassurance wypada...


Edit: Jazzacat, nie pomyliłeś modułu Scorpika West History z innego party? Bo tam byłaby identyczna sytuacja.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 23:53:19 przez Ralpheeck
[#11] Re: Szukam Modułu

@Ralpheeck, post #10

Pamiętam, że były jakieś mecyje z tym kawałkiem... Tak na szybko znalazłem notkę Dreamera z NTB#5.
[#12] Re: Szukam Modułu

@Ralpheeck, post #10

w sumie to nie wiem. ¯\_(ツ)_/¯ W środku żadnego info, a data 1997, ale akurat to jeszcze żaden dowód. Znalazłem takie coś w paczce TG collection.zip - na ppa parę lat temu wrzucił kilka takich archiwów groovebox (teraz dead linki - wrzuciłem ponownie tu).
[#13] Re: Szukam Modułu

@Jazzcat, post #11

Wow. To na Primaverze 94 (na której byłeś trzeci? drugi?), znowu pierwsze miejsce Scorpik i znowu dyskwalifikacja...
Nieźle się tam bawiliście...
ᑴಠ_ಠᑷ
[#14] Re: Szukam Modułu

@Jazzcat, post #11

To teraz wystarczy poszarpać Skorpika czy to jego sampelki :>
[#15] Re: Szukam Modułu

@mikecios, post #14

Sample brzmią scorpikowo (identyczny akordeon był w kilku jego modułach, min humpty dumpty), tylko to "niestrojenie" mi do niego nie pasuje.
[#16] Re: Szukam Modułu

@Ralpheeck, post #13

Ale mówisz, że West History został zdyskwalifikowany? Jakoś nie pamiętam tego.

Na Primaverze zająłem 3. miejsce, z czym wiąże się pewna umiarkowanie zabawna historia, którą opisałem tu.

Kurde, próbowałem znaleźć wyniki z Intel Outside 1, bo chciałem sobie przypomnieć, które miejsce zająłem, ale niestety wszędzie jest tylko pierwsze trójka. Pozostaje chyba tylko przetrzepać ziny z tamtego okresu, ech...
[#17] Re: Szukam Modułu

@Jazzcat, post #16

Czyli co, muszę szukać gdzie to czytałem? Daj mi jeden dzień.
[#18] Re: Szukam Modułu

@Jazzcat, post #16

No i Jazzcat muszę odszczekać. Rzuciłem kalumnię. Najprawdopodobniej, kiedy dostałem stuff z Primavery, pomyliłem go z IO, i najprawdopodobniej pomyliłem pierwsze miejsca w tych parties. Czytałem wtedy jakims zinie o dyskwalifikacji Scorpika z pierwszego miejsca, i uznałem wygrany moduł z innego party za ten wycofany. Kajam się, bije się w piersi i najmocniej przepraszam za puszczenie takiego fejkniusa! Jak teraz napisałeś o tym modzie, to ma to sens.
Nie było wtedy za dużo informacji o parties - relacje znajomych, ziny i czasopisma, a wszystkie te źródła, nie zawsze były dokładne. Tutaj przykład relacji z C&A:

Jeszcze raz - przepraszam za moją niewiedzę i dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 04:14:18 przez Ralpheeck
[#19] Re: Szukam Modułu

@Ralpheeck, post #18

Nie ma sprawy, odpracujesz w polu. A jako dodatkową karę zarządzam odszukanie pełnych wyników z IO 1, zwłaszcza music compo ;)

Jeszcze tylko parę słów wyjaśnienia odnośnie Scorpika. To był zawsze jajcarz par excellence i uwielbiał robić tego typu numery. Podobny zresztą zrobił na kolejnym Intelu, kiedy to pod jego modułem "podpisał się" Lifter :)
[#20] Re: Szukam Modułu

@Jazzcat, post #19

Pełne wyniki z IO 1 chyba niestety bezpowrotnie przepadły. I też się nigdy nie dowiedziałem, które miejsce zająłem w Graphics Compo, a mogło to być nawet miejsce w pierwszej pięćdziesiątce, bo moja grafikę opublikował wtedy chyba nawet Amigowiec
1
[#21] Re: Szukam Modułu

@Ralpheeck, post #10

Poważnie to jest to? Spodziewałem się jakiegoś rave'u, a tutaj... Jesteś pewien Jazzcat że popełnił go Scorpik?


No i się wyjaśniło dlaczego go nie mam ;).

Nie wiesz ile takich Frankensteinów skrywa się w szufladach twórców. I wolisz nie wiedzieć :). Sądzę, że to jeden z takich eksperymentów, czy sklejonych "pod wpływem", dla zabawy, dla przetestowania sobie czegoś itp. Przypuszczam, że pan S. przy okazji jakiejś okazji zaprezentował kolegom zawartość tego schowka, doszło pewnie do jakiejś dysputy czy to jest do ludzi podobne i czy warto pokazywać światu i ostatecznie zapewne stanęło "a róbcie sobie co chcecie ale mnie do tego nie mieszajcie, bo ja się pod tym nie podpiszę". No i podpisał się Tap :).

Zaznaczam, że to są czyste spekulacje, nie poparte żadnymi znanymi mi fakami. Nie znam prawdziwego przebiegu sytuacji, bo gdybym znał to bym go nie zdradził . Ale sądzę, że mogło to tak mniej więcej wyglądać.
[#22] Re: Szukam Modułu

@Jazzcat, post #9

Co do przewałki - cytat z J. Horodeckiego w Magazynie Amiga 10/94:
„(…)po zakończeniu party organizatorzy zdecydowali się anulować przyznane
pierwsze miejsce, ponieważ, jak się okazało, zwycięski moduł nie był własną
kompozycją autora, ale posamplowanymi fragmentami innego utworu,
poskładanymi jedynie za pomocą Protrackera”.

No i widzę, że w tym samym tekście był trochę błędów odnośnie wyników compo w porownaniu z tym co jest na exotica:
Dab/TRSI - Ballad After Dinner (zamiast Tap)
XTD/Mystic - Ressurection (Reassurance)
Spirit/The Edge -Raining Blues (Spiryt)

Nie wiem nie byłem, ale z tego źródła pisałem :P
[#23] Re: Szukam Modułu

@Ralpheeck, post #1

Aż przejrzałem szuflady bo gdzieś miałem płytę z modułami nagraną w 1998 roku...
[#24] Re: Szukam Modułu

@Ralpheeck, post #18

Z czyjego dema jest ta pani w masce?

Bo to plagiat pracy Jamesa Warhola - Worlds Apart



Która była opublikowana w Polsce w albumie Sztuka Science Fiction Art

https://lh5.googleusercontent.com/proxy/4rlS3LUnFCJy2tEy7VRNqOFS6wZ1SCLna7UeltIFMF3O80BDZGc03CTNsuzoNIOVftGpsYPgioadCCTTesTb7MraQRBASzfPm8D3


Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 19:49:22 przez ZbyniuR
1
[#25] Re: Szukam Modułu

@ZbyniuR, post #24

To praca kolegi Yoga/Mystic pod nazwą "Rudzielec". Przerys, tak - ale czy plagiat? Była już o tym mowa cztery lata temu w tym wątku.
[#26] Re: Szukam Modułu

@recedent, post #25

Przeczytałem ten cały ten wątek graficzny jeszcze raz. Też o nim zapomniałem, chociaż nie był pisany tak dawno.
[#27] Re: Szukam Modułu

@ZbyniuR, post #24

I pytanie to zadajesz w wątku o module z Intel Outside I, gdyż?...
[#28] Re: Szukam Modułu

@Ralpheeck, post #1

Co to za badziew? Konkurs był chyba ustawiony :)
[#29] Re: Szukam Modułu

@aMifan, post #28

Piszę tu, żeby nie zakładać nowego wątku.

Szukam modułów "Rock'em All" Mad Maksa, który zajał 3. miejsce w Warszawie I oraz "Kill the Hate" Pavela, wystawiany w Żywcu '93 i ponownie na Polish Autumn. Tego pierwszego chyba nigdy nie słyszałem, a drugi na bank miałem na dysku, ale wziął i zniknął. Głowę i główkę bym dał, że tam był. Pamiętam że sample były bardzo ciche, a melodię mam w głowie do dziś - szła mniej więcej tak: na na naaa naa na na naaa. Szanse marne, ale może ktoś jakimś cudem ma te moduły?...
2
[#30] Re: Szukam Modułu

@Jazzcat, post #29

Sprawdziłem u mnie. Nie ma. Sam bym posłuchał.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem