Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Ludzie, Muzyka
[#1] Nowe kawałki i prawie skończona płyta
Czołem!
Oraz głośnikiem!

Na stronie www.xtdmusic.eu trochę zmian - powstał nowy dział "NEXT" w dziale "MUZYKA". Ponieważ dzięki wsparciu dobrych ludzi kupiłem sobie parę fajnych VST-ków, mam coraz większą motywację do tworzenia.

Postanowiłem jednak wrócić do korzeni i zamiast kombinować z tworzeniem materiału na całą płytę, wypuszczać utwory jak za dawnych lat - po jednym, gdy tylko jakiś napiszę. W końcu w dobie cyfrowej dystrybucji ma to więcej sensu.

"Closer" był przeznaczony do wydania w postaci nośnika, ale już "Escape" nie (przy okazji - zostało mi pół utworu do dokończenia + brzmienie i materiał będzie gotowy i dostępny dla wszystkich; póki co jest dostępny dla wspierających).

Mam nadzieję, że parę nowych kawałków z działu "NEXT" się Wam spodoba (m.in. "Shine in the Darkness 3").

Pozdrawiam kolegów scenowców! A wszystkim wspierającym (przez stronę albo dobrym słowem) serdecznie dziękuję!

XTD

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 09:08:34 przez XTD
[#2] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #1

Dobre. OK
[#3] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #1

Dzięki Piotr za info!
Zdrówka
[#4] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #1

Rewelacyjny kawałek :)
[#5] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #1

Hi.Musze przyznać w że czasach świetności Amigi nie podobały mi się Twoje utwory poza jednym.Zajelo mi z 20 lat zanim się przekonałem że byłem w błędzie .Może że sam się wziąłem za muzykowanie i musiałem odczuć to na własnej skórze a tu ostatni taki przyklad https://youtu.be/RhgflCwebgQ Powoli w protrakerze zaczalem dłubać uff jest na razie średnio ....

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 11:36:08 przez Jupiler

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 11:36:59 przez Jupiler

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 11:47:55 przez Jupiler
[#6] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@Jupiler, post #5

Wiesz, skoro się nie podobały, to się nie podobały, nie mogłeś być w błędzie - gusta są różne, nieraz są stałe, nieraz się zmieniają. :)

Jeżeli coś Ci się spodoba z obecnych prac, to również będzie mi miło. A jeżeli nie - jak mówię, nie wszystko musi się wszystkim podobać, nie obrażam się. :)

Co do przedstawionej muzy - na czym to w zasadzie jest pisane?
I koniecznie zmień ten "bas". :)


Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 12:39:16 przez XTD
[#7] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #6

OK.Myslełem ,ze za mnie za to.....Chyba zmienił mi gust, kiedys lubiłem wina a piwa nie dziś jest odwrotnie.Zasadniczo to chyba gust muzyczny mi wciaż ewoluuje i dostrzegam to co bylo kiedys zakryte pomysł.Napisałem ze w czasach swietnosci Amigi podoba mi sie jeden Twój utwór a był to Reassurance.Jakosc i klimat powalała .Ciagle go puszczałem bo nie mogłem uwierzyć ,że gitara może tak brzmieć -te czestotliwosci .Zresztą b.dobrze wychodza ci kawałki gitarowe .Sam gram na gitarze z jakies 20lat i tu tak dygresja własnie nabylem sampler stereo do Amigi marki Handmade. Samplowanie Pc-b.fajnie ,samplowanie-klawisza zalezy jakie instrumenty a samplowana gitara brzmi okropnie(ten odstep szumu od sygnału ) ale popracuje nad tym.Postawiłem ze bede pisał tez na Paule.Ale przesiadka na protrackera na chwile obecna jest dla mnie ciezka ,skrobnełem cos na ale narazie jest chyba słabo i te tempo pracy .
https://modarchive.org/index.php?request=view_by_moduleid&query=188667
Teraz pisze kolejny …..

Odpowadam na pytanie:Ten utwór całkowicie napisałem w Garage Band 10.2(sic!).Choć najczesciej zaczynam w Garage Band a pozniej "wczucam" do „starszego brata „ czyli do Logic Pro X. Tak ten bass troche jest kontrowersyjny i czasami tez mnie drazni ale zostawię go w orginale on był pierwotnym rdzeniem ten zgorzchniałej skorupy muzycznej.
[#8] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #1

Bardzo fajne kawałki i bardzo przyjemnie wyprodukowane.
Zresztą, jak zawsze. OK
[#9] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@Jupiler, post #7

No ten reassurance wypas, i to 1994 rok 220kb :)

https://www.stef.be/bassoontracker/?file=api/modules.pl/1751
[#10] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@karolb, post #9

Dobra, mimo że póki co płyta jest (prawie) cała do przesłuchania jedynie dla wspierających (dopiero finalna wersja będzie dla wszystkich), specjalnie dla tych, którzy lubili Reassurance...

Reassurance (new) - wersja przedfinalna

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 21:36:05 przez XTD
[#11] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #10

Dzięki, czekam na więcej!
[#12] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@aMifan, post #11

https://www.facebook.com/XTDMUSIC/

Może wrócę do prowadzenia profilu na Facebooku.
Polubcie mój profil (lub dodajcie go do ulubionych - cokolwiek się z tym robi), a będę się dzielił informacjami i różnymi rzeczami. Nie za często, ale będę. :)
[#13] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #10

Uwielbiam ten kawałek 😁
Kod mam to przesłucham całej płyty wieczorem.
Wsparcie wysłałem, ale dopiero jutro będzie na Twoim koncie.
Pozdrawiam i dalszych sukcesów życzę!
[#14] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #12


Polubcie mój profil (lub dodajcie go do ulubionych - cokolwiek się z tym robi), a będę się dzielił informacjami i różnymi rzeczami. Nie za często, ale będę. :)


trzeba jeszcze miec fejsbuka :)

A tak na serio swietnie odswiezony kawalek na poczatku myslalem ze tylko dodane lekkie echo ale po jakims czasie zobaczylem ze jestem w bledzie calkiem nowe podejscie do znanego motywu ! - mam wszystkie twoje mody przeriobione w mp3 i slucham sobie w aucie (czasem sie szybciej jedzie przy nich)

Jestes jak Diego Maradona w swiecie muzyków Amigowych :) jestes najlepszy OK

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 20:26:32 przez HOŁDYS
[#15] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@Raybeez, post #13

Raybeez: serdeczne dzięki; postanowiłem, że te nieliczne wsparcia będę przeznaczał na zakup jakichś dobrych VST-ków (instrumentów głównie). Już kilka tanich mam, ale mam oko na pewien taki, na którego muszę sporo dozbierać. I zapewne potrwa to jeszcze długo, ale jestem cierpliwy - ważne, że mam znowu całkiem sporą motywację, bo i znowu mam radochę z robienia czegoś nowego.

HOŁDYS: dzięki za naprawdę miłe słowa; w niedługim czasie zaprezentuję kawałek zupełnie odmienny od obecnych trendów, na wyluzowanie atmosfery. Coś, czego w zasadzie nikt chyba nie pisze obecnie. Nawet sam nie wiem jak to określić, ale wiem, że nie spodziewałbym się, żeby na obecnej scenie ktoś odważył się pójść w takim kierunku. :)


Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 23:46:37 przez XTD
[#16] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@HOŁDYS, post #14

Jestes jak Diego Maradona w swiecie muzyków Amigowych
Biorąc pod uwagę, że Maradona zmarł niecałe dwa tygodnie temu, analogia jest dość ciężka...
[#17] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@Krashan, post #16

Ktoś Leszka Pisza z motoru lublin będzie pamietał ?
Analogia jest zasadna XTD jest wazna częscia Amigowej histori i to na jaki poziom się wniósł jak Diego w piłce
[#18] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@HOŁDYS, post #17

https://www.xtd.evil.pl/index.php?sel=player&song=NEXT_xtd_Piesn_Instalatorow

A oto skończony (chociaż może jeszcze go brzmieniowo będę tykał) utworek, o którym mówiłem. Mam nadzieję, że się spodoba ten nieco inny klimat. :)

Jest też na stronie w dziale "NEXT" (w "Muzyce").

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 16:14:08 przez XTD
[#19] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #18

Genialny kawałek do jakiejś dowcipnej amigowej platformówki typu Cool Spot
Ale muzycznie okropny kicz (czułem jak włosy mi się jeżą na ciele)
choć technicznie ładnie wykonany... w każdym razie, dobry jako pastisz.
.
[#20] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@rePeter, post #19

Z Wikiedii: "Kicz – utwór lub rzecz o miernej wartości, schlebiający popularnym gustom, który w opinii krytyków sztuki i innych artystów nie posiada wartości artystycznej."

Czy posiada wartość artystyczną - nie wiem. Ale na pewno nie schlebiam popularnym gustom. Pokaż mi jednego obecnie muzyka scenowego (albo ogólnie twórcę muzyki elektronicznej), który pozwoliłby sobie na pójście w takim kierunku. Masz tu melodię, nad którą sporo siedziałem, z rozwinięciem (mam nadzieję, że nie jest to "wlazkoteknapłotek"). Masz bardzo prostą perkusję i bas (przynajmniej na początku) i zapewniam Cię - znacznie prościej niekiedy robi sie skomplikowaną sekcję rytmiczną, niż taką, która ma być ultraprosta a jednocześnie nie brzmieć jak perkusja z ST-01 w pierwszym napisanym module. :)

Jeżeli więc jest cała masa takich utworów, w których muzycy na wesoło robią sobie bekę (ale pisząc utwór na serio), to zgodzę się ze schlebianiem gustom - wpisuję się wówczas w jakiś trend. Ten kawałek nie jest żadnym arcydziełem i zapewne niektórzy mogą się dziwnie czuć słuchając go, bo nie jest to podniosły, poważny utwór (coś na zasadzie "wstydzę się słuchać Barbie Girl, ale strasznie mi się podoba"). Ale ja osobiście, mimo że prywatnie słucham głównie dosyć ciężkiego metalu, z dziką przyjemnością posłuchałbym nowej twórczości scenowej w podobnym stylu. Albo po prostu coś lekkiego.

Jeszcze raz - nie bronię kawałka, ale trochę nie pasuje mi tu określenie "kicz", które bardziej pasuje do np. dawnego mojego utworu "Sun" z płyty "Dejection". Prosty? Prostacki? Słaby? Spoko - z tym bym nie polemizował. :)
[#21] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #20

Bo jest jeszcze druga definicja słowa „kicz”: wygodna nazwa na wszystko, co osobiście mi się nie podoba i chcę to dobitnie wyrazić autorowi.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 14:06:58 przez Krashan
[#22] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #20

i zapewniam Cię - znacznie prościej niekiedy robi sie skomplikowaną sekcję rytmiczną, niż taką, która ma być ultraprosta a jednocześnie nie brzmieć jak perkusja z ST-01 w pierwszym napisanym module. :)


Zgadzam się z tym. Co prawda z punktu widzenia perkusisty ale jednak - taka prawda. Przykładowo ja kiedy zaczynałem naukę gry na perce, porwałem się od razu na synkopowaną stopę (Rap/Hip-Hop) i całkiem nieźle szło. Natomiast po latach jak spróbowałem pograć rytm Disco polo, okazało się, że w cale nie jest tak łatwo przestawić się na tę pozornie bardzo prostą stylistykę. Także tak :)

Ps. Trochę się namęczyłem żeby ogarnąć na sensownym poziomie, bo w sumie głupio mi było po tylu latach nie umieć zagrać takiego banału.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 16:23:43 przez ede
[#23] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #18

Swoją drogą, piękny utwór, dobrze chilluje :) Spróbuję coverować perkusję przy najbliższej okazji i pewnie się dowiem jaki cienki jestem przy pauzach.
Tak sobie słucham i się zastanawiem czy by podeszła fraza z Ridem zamiast Hi-Hat np. od 1:30, a może od 2:03 (w przybliżeniu) ew. kombinacja obu instrumentów.
[#24] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #20

Źle zrozumiałem Twoje zapowiedzi tego kawałka myśląc, że chcesz wykonać taki żart muzyczny i niepotrzebnie użyłem określenia kicz. Jeśli to na serio to po prostu nie leży w moim guście.
Nie chodzi o wykonanie, bo jest super, ale chodzi o melodię, która mocno kojarzy mi się z tak zwanymi szlagierami np.:


a na to mam alergię od dziecka. Przepraszam.
.
[#25] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@rePeter, post #24

No co Ty... jak dla mnie temat z czechosłowackiej kreskówki z lat 80-tych.
[#26] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@rePeter, post #24

W zasadzie dobrze zrozumiałeś - miał to być żart muzyczny, ale bardziej typu, powiedzmy, kabaretowego. Myślałem też o zrobieniu video do tego (żartobliwego) o gościu, który naprawiając komputer coraz bardziej wszystko spier... i nic mu nie wychodzi. Nawet pewną historię ma ten motyw (kilka nutek z niego lata temu przygrywałem na gitarce gościom, którzy z zapałem przez x godzin "naprawiali" komputer znajomej; oczywiście był to wtedy znacznie prostszy motyw, nawet prostszy, niż ten początkowy, ale idea gdzieś w głowie została - stąd "Pieśń instalatorów").
[#27] Re: Nowe kawałki i prawie skończona płyta

@XTD, post #26

Żart muzyczny - to rozumiem OK
.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem