Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#31] Re: XTD "Escape"

@XTD, post #30

Widzac o ktorej XTD odpisuje ..2 w nocy..5 w nocy...albo jest dyspozytorem karetki Covidowej
Albo nocnym markiem ktory nie robi SAVE ;)

Fajnie jednak ze rzeczowo odpowiada i publicznie i na priv ..
[#32] Re: XTD "Escape"

@Ralpheeck, post #29

Pamiętam te kiepskie pecetowe xm'y i s3m'y na kompotach które były pisane na 28 kanałów, bez żadnej optymalizacji, z jakimiś uruchomionymi kanałami których i tak nie słychać, bo wszystko wszystko zlewa się w jedną wielką kakofonię.


Zachłyśnięcie się możliwościami, sprawa znana mi z autopsji. Trzeba pamiętać, że dużo muzy trackerowej wychodziło/wychodzi spod rąk niedoświadczonych nastolatków nie mających za dużego pojęcia o miksie, aranżacji etc. Sam klepałem ponad czterdziestokanałowe potworki, które bardzo brzydko się zestarzały :)

Na 4-8 kanałach jakoś mózg to bardziej ogarnia.


To jeden z powodów dlaczego fajnie się pisze moduły na Amigę. Wystarczą dobrej jakości, dobrze przygotowane sample i fajny miks często "robi się sam". Po prostu nie ma przestrzeni żeby to popsuć, choć i takie sytuacje oczywiście się zdarzają ;)
[#33] Re: XTD "Escape"

@HOŁDYS, post #31

@HOŁDYS
Akurat wczoraj byłem nocnym markiem. Dzisiaj miałem wolne, więc wykorzystałem to, żeby się lekko przesunąć na nocne godziny na czas sylwestra. A poza tym w nocy się fajnie tworzy. :) (chociaż nie zawsze można podgłośnić i trzeba na drugi dzień jednak ponowny odsłuch zrobić)
[#34] Re: XTD "Escape"

@XTD, post #33

No dobra, panowie. Skoro jest jakieś, chociaż niewielkie, zapotrzebowanie, to proszę o maila na xtd@xtdmusic.eu z informacją dla kogo ma być płyta, żebym przygotował spersonalizowane okładki. Następnie wyślę je do osoby, która zajmuje się tłoczeniem itd. i od niej otrzymacie już instrukcje dotyczące kasy, wysyłki itd.
[#35] Re: XTD "Escape"

@HOŁDYS, post #9


XTD poszło na flaszeczke z mBanku OK


Oczywiście musiałeś napisać na forum bo jeszcze by nie zauważył
[#36] Re: XTD "Escape"

@Pry-mas, post #35

Nie widzę w tym nic złego- no chyba, że chodzi ci o "propagowanie" alko..

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 14:59:02 przez BULI
[#37] Re: XTD "Escape"

@XTD, post #1

Super się słucha.OK
[#38] Re: XTD "Escape"

@staiger, post #37

Slow Flying (2021)

No to macie jeszcze coś na początek roku. :)
[#39] Re: XTD "Escape"

@XTD, post #38

Zajebiste! Jak dla mnie znacznie lepsze niż większość kawałków z płyty. Świetna, nieco ejtisowa i tęskna melodia, piękne rozwinięcie tematu na dywanie z padów w 0'43'', urokliwy klimat... Może ciutkę brakuje "kleju" między poszczególnymi planami, a dodanie odrobiny przestrzeni sprawiłoby mi radość, ale to są szczegóły. Sądzę, że to Twój najlepszy kawałek od dawna.
[#40] Re: XTD "Escape"

@XTD, post #38

Super klimat- odpłynąłem sobie trochę z rana OK
[#41] Re: XTD "Escape"

@XTD, post #38

OK
[#42] Re: XTD "Escape"

@XTD, post #38

Swietny utwor idealny do pracy zdalnej , dzięki wielkie !!!
leci w petli :)

ps.dobrze by bylo dodać opcje pętli w tym twoim playerze na stronie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 13:52:50 przez HOŁDYS
[#43] Re: XTD "Escape"

@HOŁDYS, post #42

W sumie ten player to trochę taka atrapa jest. Założyłem, że i tak każdy sobie pobierze jeżeli mu się spodoba - stąd poniżej jest link "download".

Szukałem dobrego, fajnego playera na stronę - ale albo są płatne jakieś kombajny, albo zbyt rozbudowane, albo po prostu upierdliwie skomplikowane. Jak już ktoś robi playera, to musi tryskać wodotryskami, mieć 1000 opcji itd. A ja bym chciał właśnie taki prosty, z paroma parametrami. Kiedyś bym sobie sam napisał we flashu, ale oczywiście flash jest już be i teraz trzeba się nachrzanić z tym w cholerę.
[#44] Re: XTD "Escape"

@HOŁDYS, post #42

dobrze by bylo dodać opcje pętli w tym twoim playerze na stronie
W Chrome i Firefoxie masz opcję zapętlania w menu kontekstowym playera spod RMB. Dodanie atrybutu loop do elementu audio uczyni ją domyślnie włączoną.
[#45] Re: XTD "Escape"

@X-Type^HVR, post #21

01. Ralpheeck
02. snajper
03-04. X-Type (razem 2 szt).
05. Juen
06-11. Mandi (razem 6 szt).
12. Tomi - koniecznie z podpisem
[#46] Re: XTD "Escape"

@tomi, post #45

Wszystkie są podpisane - niestety, jako grafika (ale podpisałem się ręcznie, potem obrobiłem, w dodatku podpisy są różne). Nie mam kontaktu z płytami. :)
[#47] Re: XTD "Escape"

@tomi, post #45

jakby ktos pominal z newsa: https://www.ppa.pl/aktualnosci/-escape-nowy-album-xtd.html

ale chyba juz wszyscy, nie jestem pewny tylko z poz 1?
[#48] Re: XTD "Escape"

@juen, post #47

https://www.xtdmusic.eu/?sel=next

Kolejny kawałek skończony - "Remind".

Postanowiłem wrócić do nieco zarzuconej idei utworu podzielonego na dwie części, jak to kiedyś robiłem.
[#49] Re: XTD "Escape"

@juen, post #47

do mnie już dojszło OK
[#50] Re: XTD "Escape"

@snajper, post #49

Ja również otrzymałem swój egzemplarz (łącznie z dedykacją) który ląduje na półeczce. Album odsłuchuję ofc z flac-a :)
[#51] Re: XTD "Escape"

@szczupi26, post #50

u mnie od wczoraj leży w szuflandii, ale dopiero dziś go "rozpieczętowałem". Miłe zaskoczenie - torebeczka zaklejana OK Inaczej bym miał dylemat, czy to rozrywać, czy zachować jako eksponat. :)
[#52] Re: XTD "Escape"

@XTD, post #1

Słucham całości dopiero od wczoraj i mam już kilka ulubionych. Bardzo podoba mi się utwór tytułowy, Retrovirus, Red, Darkness Falls, świetne odświeżenie Reassurance.
Rozczarował Technological Death. Stracił całą demową magię nie wnosząc nowego.

Dzięki za dostarczenie nostalgicznych wspomnień.
[#53] Re: XTD "Escape"

@Kefir_Union, post #52

Z tym Technological, to też tak miałem, ale teraz oryginał wydaje mi się mniej dynamiczny :(
Spróbuj.
[#54] Re: XTD "Escape"

@Kefir_Union, post #52

A mnie technological ...kupil ;)
[#55] Re: XTD "Escape"

@HOŁDYS, post #54

Spodziewałem się zupełnie nowej aranżacji, czegoś innego niż tylko odświeżenie brzmienia.
[#56] Re: XTD "Escape"

@Kefir_Union, post #55

Nic nie stoi na przeszkodzie zeby w przyszlosci kultowy mod XTD zaaranzowal
[#57] Re: XTD "Escape"

@HOŁDYS, post #56

YouTube - XTD - Diamond Waterfalls - nowy kawałek plus moje animacje robione przy pomocy Free Basica. Na stronie też jest (w dziale "NEXT").
[#58] Re: XTD "Escape"

@XTD, post #57

FreeBasic ? co to za cholerstwo ja dotykalem dawno temu "z przymusu" QuickBASIC pod MS DOSem

Muzyczka bardzo fajowa - troszkę inna ..
[#59] Re: XTD "Escape"

@XTD, post #57

Rzeczywiście trochę bardziej "inne"- taki ambient bardziej..
Mnie się podobaOK
[#60] Re: XTD "Escape"

@HOŁDYS, post #58

Free Basic to taki kompilator w zasadzie bez edytora. Bardzo fajna rzecz dla kogoś takiego jak ja, kto się chce pobawić po prostu. Normalnie masz wszystko to co w QuickBasicu itd. plus obslugę nowych trybów (truecolor na przykład), obsługę nowoczesnych bibliotek (jeżeli ktoś potrafi) itd. Dla mnie zaskoczeniem była jego szybkość - pamiętam, jak w Amosie mogłem naraz w ramce przemieścić np. 14 pikseli z wyliczeniami. Może 20 góra. W każdym razie - strasznie mało. Na PC pod DOS-em było lepiej w tych QuickBasicach i FirstBasicach (taki szybszy QuickBasic). Ale FreeBasic mnie po prostu rozwalił - dziesiątki tysięcy wyliczeń w pętli, setki tysięcy pikseli i to wyrabia! W najgorszym razie mam np. 2 klatki na sekundę (i nagrywanie do BMP). Fajny bajer, żeby sobie coś wymyśleć i zrobić hobbystycznie.

https://www.xtdmusic.eu/download/fbfb.zip - w środku dwa "exe" - takie przykładowe efekty, które jeszcze mi wyrabiały w ramce u mnie. Wychodzi się przez ESC (krzyżyk nie działa).
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem