Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Pierwszy nnumer nowego zina już wkrótce.
Pod hasłem Old School & Underground.

KOCMOŁUCH#1 już wkrótce, a w nim takie działy jak: Komputery, Demoscena (z naciskiem na C64&Amiga), Film, Muzyka, Gry, Opowiadania. Grypsujący też powinni znaleźć coś dla siebie.


Na przełomie marca/kwietnia wypatrujcie mnie piątego dnia o świcie, o brzasku patrzcie na wschód.
[#2] Re: Pierwszy nnumer nowego zina już wkrótce.

@PanStanislaw, post #1

yes sir
[#3] Re: Pierwszy nnumer nowego zina już wkrótce.

@PanStanislaw, post #1

Oooo...! :3 A gdzie wpłacać datki?
[#4] Re: Pierwszy nnumer nowego zina już wkrótce.

@snajper, post #3

kocmoluchomail@gmail.com

Lepiej pańszczyznę odrobić, zasyłając jakiś tekst.
Mile widziana tematyka scenowa (C64, Amiga), recenzje ostatnich produkcji, jak również inne teksty spełniające ramy pojęcia "Old-School & Underground".

Niemniej, liczba stron w pierwszym numerze jest ograniczona.

Pozdrawiamy,
Kocmołuch Team
[#5] Re: Pierwszy nnumer nowego zina już wkrótce.

@PanStanislaw, post #4

Kibicuję OK
[#6] Re: Pierwszy nnumer nowego zina już wkrótce.

@PanStanislaw, post #1

Czytam stare ziny niemal regularnie, i nie wyobrażam sobie aby odtworzyć tamten klimat w dzisiejszych czasach. Nowi scenowcy potraktują to jak zaganianie zwierząt z wolności do zoo tekstu bez internetu. Chyba tylko ci którzy wychowali się bez sieci odbiorą to jako taki „koncert bez prądu”. Tak czy siak, kibicuję i wyglądam!
[#7] Re: Pierwszy nnumer nowego zina już wkrótce.

@PanStanislaw, post #1

Grypsujący też powinni znaleźć coś dla siebie.



Ohhhooo. Lubię to +1
[#8] Re: Pierwszy nnumer nowego zina już wkrótce.

@PanStanislaw, post #1

Grypsujący też powinni znaleźć coś dla siebie.

Jeszcze nigdy żadnej gry nie popsułem.
[#9] Re: Pierwszy nnumer nowego zina już wkrótce.

@amikoksu, post #8

Coby nie było wątpliwości, w pierwszym numerze nie przewidujemy działu "Cracking" (chociaz chętnie powitamy, jeśli zjawi się pomysłodawca,może śmiało pisać na kocmoluchomaila). Wiadomo już jednak, że pojawi się dział "Bajera", ale na same artykuły musicie jeszcze nieco poczekać.

OK
[#10] Re: Pierwszy nnumer nowego zina już wkrótce.

@Ralpheeck, post #6

Czytam stare ziny niemal regularnie, i nie wyobrażam sobie aby odtworzyć tamten klimat w dzisiejszych czasach.


Zgadza się, tamtego klimatu nie da się odtworzyć, ale to dlatego, że nie jesteśmy już 15-latkami, którzy z wypiekami na twarzy czytali jak to ktoś obalił 3 browary i puścił 9 fraktali Mandelbrota ;) Też niekiedy wracam do starych zinów, najczęściej wtedy, kiedy muszę coś sprawdzić w tekstach źródłowych, ale powiem Ci, że dominującym uczuciem w trakcie lektury (poza nostalgią oczywiście) jest znudzenie, a nawet zażenowanie... Tamten klimat był fajny wtedy, ale dzisiaj od zina oczekuję czegoś innego. Np. tego, co oferuje Irregular Review. Na początku też wszyscy mówili - a po kiego grzyba nam zin, przecież wszystko jest w internetach! I co się okazało? Że ludzie nagle odkryli jak bardzo brakuje im rzetelnych opisów dem i scenowej publicystyki, bo w internetach jej po prostu nie ma, a jednowyrazowe czy wręcz jednokciukowe klomentarze na Pouecie trudno nazwać recenzją.

Poczytaj dla odmiany nowe ziny.
[#11] Re: Pierwszy nnumer nowego zina już wkrótce.

@Jazzcat, post #10

Te stare klimat mają, ale czasami cringe jest jak się czyta teksty z tamtych lat (poszliśmy na internet, You know, internet = big net), ten pseudofilozoficzny ton dokąd zmierzasz sceno? No i fanbojskie podejście do grzybów, złomów i ogólnie pc to za darmo bym nie chciał i nigdy pc nie będę używał bo amiga rules forever. Dział humor w stylu napisy na murze Polska dla Polaków - ziemia dla ziemniaków.

Lata temu, mój kuzyn na studiach przywoził mi z politechniki ich jakiś wewnętrzny zin dyskowy, który chyba zastępował gazetkę szkolną lub coś takiego. Był dla mnie aż wtedy nudny, bo miał jakiś kosmiczny poziom. Zero tematu scena, tylko programowanie, szkoła, komputery, irc, teatr, film, ogólna sytuacja w szkole i humor, który niesamowicie trzymał poziom. Oni chyba wtedy ściągali najlepsze teksty z irc i jakiś stron. Całość to tryb tekstowy ms-dosa. Pamiętam że zazdrościłem im takiego zina, bo nie było tam wulgaryzmów i prymitywizmu jak to bywało czasami w scenowych magazynach.

Zalinkuj coś z tych nowszych, chętnie poczytam.
[#12] Re: Pierwszy nnumer nowego zina już wkrótce.

@Ralpheeck, post #11

działamy, działamy... Samo się nie zrobi, frugo samo nie przyjdzie.
nasz redakcyjny mail już czynny: redakcja@kocmoluch.pl
niebawem więcej info.

Z indiańskim pozdrowieniem,
Kocmołuch Team

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 00:02:24 przez PanStanislaw
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem