Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#1] Album z remiksami (było: Stara scena C64 odchodzi...)
Wątek przeniesiony.



Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 13:22:11 przez Jazzcat
[#2] Re: Stara scena C64 odchodzi...
W ogóle szkoda gdy ludzie odchodzą. Fajnie, że ktoś nieraz coś na forum napisze, bo mimo całego tego "dziedzictwa kulturowego", praktycznie jesteśmy (jako scenowcy) odcięci od wielu informacji. Brak własnych magazynów (czasy dyskowych się skończyły, papierowe też praktycznie nie istnieją w szerszej świadomości jako scentralizowane źródło newsów) powoduje, że wielu scenowców zapewne odejdzie i nikt się o tym nigdy nie dowie.

Myślałem kiedyś, żeby zrobić jakiś mały "tribute to Gacuch/Accord" (nie żyje od ładnych x lat), jakąś podstronkę z jego modułami i informacjami, może parę coverów, jednak nie jest to zadanie dla jednego człowieka (tzn. możliwe, ale ktoś by się jeszcze przydał).
[#3] Re: Stara scena C64 odchodzi...

@XTD, post #2

Xtd, moduł mu napisz i będzie lepiej pasowało niż strona. Tym bardziej że macie wspólny razem i on bardzo fascynował się twoją muzyką. Recenzja Starlight w Amigowcu.

Jazzcat ładnie zrobiłeś z tym postem o kolegach ze sceny. Pamiętam że w Zaduszki tutaj był twój post za zmarłych scenowcach.

Ja przeżywałem swego czasu śmierć Bruno, którego akurat bardzo lubiłem jako muzyka. Ech smutno się czyta ten wątek...
[#4] Re: Stara scena C64 odchodzi...

@Ralpheeck, post #3

Ja Gacucha lubiłem i chętnie w końcu zrobię cover jego kawałka jakiegoś, ale fajnie by było, żebym nie był jedyny.
[#5] Re: Stara scena C64 odchodzi...

@XTD, post #4

Zacny pomysł! Co do Gacucha to zawsze Go szanowałem za scenową publicystykę w Amigowcu i za fakt, że był jednym z pierwszych polskich modularzy, ale jego muzyka nigdy do mnie nie trafiała... Ale zainspirowałeś mnie i pomyślałem, że może by tak zremiksować moduły zmarłych muzyków (nie tylko polskich) i zrobić z tego album? Jest ich całkiem sporo: Anders Hamre, Bruno, Bug, Maestro... Tutaj pełna lista. Myślę, że dałoby radę pozbierać kilku-kilkunastu chętnych (każdy by zrobił 1 remix) i wypuścić całość 1 listopada.
2
[#6] Re: Stara scena C64 odchodzi...

@Jazzcat, post #5

Owszem, Gacuch może trafiał, może nie trafiał, ale mogła to też być nieraz wina aranżacji, nie samej kompozycji. Moduły z tamtych lat (nie tylko Gacucha) strasznie dają po uszach mało subtelnym tłem i pewnymi charakterystycznymi dźwiękami (które mogły się przejeść). Natomiast cover mógłby wyjść całkiem spoko.

Być może gdyby każdy wziął na warsztat jeden jego kawałek, dałoby się wypuścić ładny "tribute to". Wolałbym się skupić na polskich muzykach.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 16:07:27 przez XTD
1
[#7] Re: Stara scena C64 odchodzi...

@XTD, post #6

Pomysl pierwsza klasa
[#8] Re: Stara scena C64 odchodzi...

@Jazzcat, post #5

Ok, więc ja sobie rezerwuję Gacucha "Lullaby", dosyć stary jego utworek.

small preview
(dopiero początek)
[#9] Re: Stara scena C64 odchodzi...

@XTD, post #8

No i fajnie, że zacząłeś.
Jeśli już poświęciłbym czas i energię na robienie remiksu to wolałbym wziąć na tapetę kawałek, który mi się podoba, a niestety żaden moduł Gacucha nie wywołuje we mnie większych emocji... Bruno, Maestro, Bug, Anders Hamre - o, tu już miałbym z czego wybierać, bo dużo ich modków lubię do dziś.

Ale pomysł na album mi się bardzo podoba i szkoda byłoby go marnować, dlatego może potencjalni uczestnicy niech się wypowiedzą, który projekt by wsparli:

1. Tribute to Gacuch.
2. Album z kawałkami zmarłych muzyków (polskich i zagranicznych).
3. A może by tak... Album z remiksami modułów polskich muzyków (bez względu na stan ontologiczny ;)
[#10] Re: Stara scena C64 odchodzi...

@Jazzcat, post #9

No i fajnie, że zacząłeś.

No fajnie, ale widzę, że tego typu inicjatywy raczej skazane są na niepowodzenie z powodu braku chętnych.
[#11] Re: Stara scena C64 odchodzi...

@Jazzcat, post #9

Z tych trzech, można by zrobić przynajmniej jeden, zawierający pozostałe obszary.

Remiksy to jednak ograniczenie (btw, Jazzcat świetny zaczyn i aż sobie originału posłucham bo nie znam), ale coś na styl autora albo nawiązujący do niego w nazwie lub motywie.

Proszę się nie zrażać odzewem - kibicuję i pewnie wszyscy kibicujemy takim projektom.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem