Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] 8stars
Pewnie gdyby nie +AmigaE src w opisie tej dzisiejszej wrzuty na Aminet nie zwróciłbym na to uwagi, ale z ciekawości zerknąłem.
I jeśli autor to czyta, to chciałem mu tylko powiedzieć że jeśli się kiedyś spotkamy przypadkiem na jakieś imprezie to pijesz chłopie za moje aż nie będziesz miał dość!
piwo

http://aminet.net/package/demo/intro/8stars

PS. Jak na pierwszy program w E całkiem nieźle, w życiu bym nie pomyślał żeby takie coś w E robić OK
2
[#2] Re: 8stars

@vojo, post #1

Dobra dobra Vojo, wiemy że to ty z twojego troll konta :)
[#3] Re: 8stars

@Ralpheeck, post #2

pomysł
Niestety to nie moje, chociaż mógłbym się pod tym podpisać
[#4] Re: 8stars

@Ralpheeck, post #2

Nie wiem kim jest autor ale zapewne to jakis polglowek czytajacy nagminnie WP i ONET
2
[#5] Re: 8stars

@selur, post #4

zapewne to jakis polglowek czytajacy nagminnie WP i ONET

No też nie sądzę, żeby to był jeden z geniuszy oglądających TVP Info.
3
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 8stars
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 8stars
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 8stars
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 8stars
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 8stars
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 8stars
[#12] Re: 8stars

@mailman, post #11

Jeśli plik readme wygląda jak wygląda, to pozostaje pytanie co konkretnie jest uważane za OT, bo nawet próbując się kierować otagowaniem w tym wątku jako OT, nie ma się pewności.

Vojo zrobił niezłe zamieszanie teraz, bo z jednej strony scena amigowa nie powinna być cenzurowana, z drugiej strony jest regulamin PPA.
2
[#13] Re: 8stars

@vojo, post #1

Fajne intro :)

Nie znam E (only AMOS), ale z tego co widzę to wstawki asemblerowe są czymś naturalnym :)
[#14] Re: 8stars

@karolb, post #13

No zgadza się, mnemoniki asemblera można niemal dowolnie mieszać z instrukcjami E. Ba, upraszczając - w zasadzie kompilator E to kompilator asemblera, a instrukcje E to jakby makra asemblerowe. Nie od dzisiaj wiadomo że kod wynikowy E jest bardzo szybki i zwarty.

W tym kodzie tutaj to widzę że autor bardzo niskopoziomowo sprawdza stan przycisków myszy, odczytując odpowiedni bit w rejestrach sprzętowych Amigi. Pewnie dlatego że rysuje bezpośrednio w rastporcie ekranu i nie ma okna które mogłoby odbierać wiadomości IDCMP. A i jeszcze ten VBlank, czeka na koniec ramki?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 11:52:38 przez vojo
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 8stars
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: 8stars
[#17] Re: 8stars

@mailman, post #16

Ech mam jednak mały zgryz z tym "c***m"
Oczywiście nie powinno być czegoś takiego jak próba cenzury demosceny (chocież ja nie wiem czy tą wiekopomną produkcję można do demoscenowych zaliczyć...) ale z drugiej strony nawet scenowe produkcje wykorzystujące wyrazy niecenzuralne robią to z większym wdziękiem...
Ja rozumiem że autor się po prostu uczy programowania w E (i chyba ogólnie programowania systemowego) ale taka mieszanka rozwiązań czysto systemowych z "banglaniem po rejestrach" jak by to powiedzieć.... intelektualnie pasuje do mądrości tego jakże subtelnie zamaskowanego przekazu głównego hasła produkcji...
Pozostaje życzyć autorowi wytrwalości w rozwijaniu swojej znajomosci AmigaE i programowania systemowego pod AOS, oraz chociaż odrobiny przemyśleń na temat "co ochciałbym zobaczyć a czego nie na Aminecie".

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 11:44:35 przez pisklak
1
[#18] Re: 8stars

@pisklak, post #17

Chociaż ekspertem od sceny nie jestem (nie wiem czy w życiu 5 dem obejrzałem od początku do końca), to zgadzam się, że poziom tej produkcji jest słaby. Ale pewnie nie o poziom artystyczny tu chodziło. A co do polityki, to pamiętam z lat 90 że przed jakąś grą za każdym razem musiałem oglądać jakieś crackintro gdzie bardzo ostro jechano po Kwaśniewskim (po Wałęsie chyba też). Tematy polityczne pojawiały się też w magazynach dyskowych, i też nie były to salonowe dyskusje. Ba, nawet mps we wstępniakach do MA nie powstrzymywał się od komentarzy politycznych, często niewybrednych.

Co do jakości kodu tez uważam że nienajlepiej napisane, chociaż jeśli to początek nauki to pewne rzeczy można wybaczyć. No i zdefiniowanie własnego obiektu i użycie tablicy wskaźników na dynamicznie tworzone instancje tych obiektów zdradza pewien potencjał programisty :D

Jest trochę niekonsekwencji (np sprawdza czy się otworzył ekran, ale za to w ciemno zakłada że system zawsze przydzieli pamięć na obrazek), ta nieskończona pętla z jumpami też prosi się się o inną konstrukcję, a wychodzenie poza API OS i sprawdzanie rejestrów w przypadku programowania użytkowego (co tu jednak nie ma miejsca) jest wręcz karygodne.

Ale jak na pierwszy raz - może być, mi się podoba, pozdrowienia dla autora :)
[#19] Re: 8stars

@vojo, post #18

Z tematów politycznych grę typu Tower Defense z obrony granicy przed imigrantami najbardziej chciałbym zobaczyć...

Nawet już miałbym pare pomysłów: zrzucanie świń, polewanie wodą, ale też przeszkadzajki w stylu losowych jednostek z tęczowymi siatkami Ikei niszczące wieże gracza.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 13:01:56 przez michal_zukowski
3
[#20] Re: 8stars

@vojo, post #18

... (co tu jednak nie ma miejsca) jest wręcz karygodne.


No nie wiem czy kolega zauważył w jaki sposób jest tam zrobione czekanie na VBL (pomijając już tą myszkę). A przepraszam jednak zauważył...
No rzeczywiście jak na 1 program nie jset zły. Wygląda to jakby jakis demoscenowiec hardkorowiec nagle zapragnął pomazać sobie trochę na systemowym ekranie.
Taka "lepianka"... ale działająca


Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 13:11:11 przez pisklak
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem