Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#61] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@snajper, post #59

Ok, chciałem nagrać video z dźwiękiem jak to się robi, ale oczywiście w tym momencie jakaś menda zaczęła wiercić w mieszkaniu obok i g... z tego wyszło.

Metoda taka:
1. wczytujemy sobie mp3 do Renoise'a.
2. wycinamy tylko ten kawałek, który się powtarza na początku.
3. stosujemy filtr, żeby wyciąć bas.
4. wczytujemy dowolny plugin - większość powinna stroić odpowiednio (np. darmowy Vital).
5. zapętlamy pierwszą nutę oryginalnego sampla
6. Sprawdzamy, który klawisz na klawiaturze odpowiada tej nucie.
Wychodzą dwie możliwości - "J" albo "6". Ponieważ jest to zagadka słowna (oraz ponieważ dalej są o wiele wyższze nuty, a podczas pisania tekstu nie zmieniałem oktaw) - pozostaje "J".

Wiadomo już, że zaczyna się na "J". Potem jest pauza, więc musi być użyty klawisz, który nie odgrywa żadnej nuty (nie stosuję spacji ani znaków specjalnych, ani cyfr, więc to musi być litera). Litery, które nie mają przypisanej nuty (zgodnie z układem klawiszy w pianienie) to "A", "F" lub "K".

Kolejne nuty rozpoznać można używając tej samej metody (zapętlając dany fragment orygionalnego dźwięku).

:)
[#62] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@XTD, post #61

Mamy forum amigowe, mamy wątek o modułach na Amigę. Skończyło się jak zwykle, przyszedł XTD i zrobił konkurs:

1. Włącz peceta.
2. Uruchom na pececie system Windows.
3. Zainstaluj pecetowy program Renoise.
4. Wczytaj muzykę zrobioną na pececie.
5. Obsługuj peceta tak długo aż rozwiążesz zagadkę.

I za chwilę kolejny raz usłyszymy że pc jest lepszy od Amigi i że amigowcy są głupi i będzie to uzasadnienie skąd tematy pecetowe na forum amigowym.

Kolejny raz proponuję, idźcie na forum dla wędkarzy i głoście tam prawdę o istnieniu sklepów rybnych i wypieku chleba razowego! A potem idźcie na forum języka angielskiego i rozmawiajcie tam o gramatyce rosyjskiej! Albo na forum hondy civic rozmawiajcie o kombajnach do ziemniaków. Idźcie za ciosem. Jak szaleć to szaleć.
1
[#63] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@Aurel, post #62

Nie "przyszedł XTD i zrobił konkurs" tylko to jest temat o nim. Mi akurat miło, że mogę z Piotrem podyskutować o dawnych czasach, nie mam pojęcia czemu komuś to przeszkadza. Prowadzona jest ciekawa dyskusja, a nawet są zagadki ;). Jeśli Ci to przeszkadza to czytaj sobie inne tematy.
4
[#64] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@Aurel, post #62

ja to zrobię bez peceta... W sensie bez instalowania Renoise. W sensie bez jego uruchamiania, bo zainstalowanego to już wcześniej miałem. To wyżej należy traktować jako wskazówki dla mięczaków.
1
[#65] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@Aurel, post #62

Jasne lepiej czytać tematy które cie nie interesują i dawać tam wszystkim do zrozumienia że gadają bez sensu, bo troll się czuje lepszy jak komuś dop... :D
Nie hamuj sie jest jeszcze tyle forów i tematów które cię nie interesują. ;)
5
[#66] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@ZbyniuR, post #65

Jak zwykle zlecieli się klakierzy i sie klepią po pleckach. Ale czy tak trudno zrozumieć o co chodzi?

Problem jest nie od dziś. Mamy forum amigowe, a na nim rozmowy o pececie. Mamy podforum „projekty amigowe”, a na nim rozmowy o projektach pecetowych. Co będzie następne? Dyskusje o korzystaniu z Photoshopa? Graniu na PS5 w dziale „Gry amigowe”? Ogłoszenia „sprzedam opla” w dziale „giełda”? Newsy o nowym Windowsie 11 w dziale aktualności amigowych?

I to ja jestem trollem bo zwracam na to uwagę? A trollami nie są ci którzy na forum amigowym bawią się w rozwijanie tematów pecetowo-windowsowych? Czy jak chcecie pograć w ping ponga to idziecie do sklepu mięsnego? A jak potańczyć to do biblioteki? Rozumiecie w ogóle o czym mowa i na czym polega problem? Czy nadal nie? Bo jak nie to chętnie jeszcze raz wyjaśnię, do skutku, może za którymś razem zatrybi.
1
[#67] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@Aurel, post #66

Nie przeczytałeś raczej tego tematu od początku, bo było dużo kwestii ściśle Amigowych.

Ja swój motyw z zagadki wpisałem w Protrackerze pod WinUAE, więc Twój opis ma się nijak do rzeczywistości. No ale przecież całość działa na PC i odpisuję na PC więc już jest źle.

Problemem są raczej ciągle niezadowoleni ludzie, którzy muszą wylewać swoje frustracje gdzie popadnie.
4
[#68] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@Aurel, post #66

Nie, nadal nie rozumiem. I nie musisz tłumaczyć, bo mnie to nie interesuje. Mamy dyskusje o amigowych muzykach i historii sceny, pojawił się mały wtręt o Renoise i już wkracza Aurel nawracać zagubionych na światłą drogę bo użyli słowa PC. Wątek jest dla mnie ciekawy - więc go czytam. Dla Ciebie nie jest - nie czytasz, proste. Poczytaj inny. Albo inne forum. Masz masę opcji. Nie podoba Ci się wątek zignoruj go, autora wątku, dyskutantów. Luz. Ale daj innym poczytać o tym, co ich interesuje. Strasznie mnie dziwi to, że tak bardzo Ci to przeszkadza, że musisz pisać o tym tyle razy

Od pilnowania porządku na forum są moderatorzy a nie Ty, i nie Ty będziesz decydować o regułach tu panujących. Możesz pisać swoje mądrości jeszcze 100 razy, ale nic nie wytłumaczysz, bo nic nie masz do wytłumaczenia. A jak chcesz się bawić w ORMO to już nie te czasy ;)
4
[wyróżniony] [#69] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@Aurel, post #62

Trudno zrozumieć, prawda?
Piszesz tego swojego posta z Amigi? Pewnie też z peceta, więc przestań marudzić.

Napisałem "Włącz Renoise'a" - ale wcześniej pisałem, że Renoise i ProTracker mają TAKI SAM układ klawiszy!
Więc możesz włączyć ProTrackera - z tym, że szybciej zaimportujesz sobie mp3 do Renoise'a, niż do ProTrackera, a instrukcja byłaby o wiele dłuższa. Ale DA SIĘ!

Mój tekst dotyczył jednego ze sposobów szukania inspiracji - żartobliwego sposobu, że tak dodam, z którego nie korzystam, ale DA SIĘ. Czyli - bierzesz klawiaturę AMIGI (albo PECETA, taaak - układ liter ten sam) i wpisujesz coś (tak - tak samo na ProTrackerze jak i Renoise'ie) i patrzysz czy coś ciekawego wyszło. Taka zabawa dźwiekiem. I to w dodatku jako taki mały offtopic. Nie ma obowiązku ani uczestniczenia w tym "konkursie", ani nawet czytania moich postów!

Masz w ogóle świadomość, że zrobienie czegokolwiek na ProTrackerze wymaga posiadania sampli? Jak myślisz, kolego "rulezowcu" - czy ktokolwiek obecnie używa Amigi z samplerem i sampluje dźwieki z syntezatora? Żeby uzyskać sample, trzeba mieć peceta, odpowiednio skonwertować brzmienia (np. z pecetowych wtyczek) i wówczas dopiero możesz odpalić swoją Amigę i się cieszyć, że jest "rulez". Ale bez sampli na PT niewiele zrobisz.

Amiga to retro hobby, nie styl życia! Obudź się! To już nie są czasy, gdy Amiga była najlepszym komputerem i śmialiśmy się z pecetowców. Teraz dorośliśmy, bawimy się Amigami, wykorzystujemy je tam, gdzie sprawia nam to frajdę, ale też używamy pecetów i na siłę nikt sobie życia nie utrudnia.

Przez takich lamerów ludziom odechciewa się w ogóle coś dla Amigi i Amigowców robić. Zawsze (a mam już sporo lat scenowego doświadczenia) znajdzie się jakiś pieniacz, który ustawia innych, myśląc że jego zdanie jest jakimś objawieniem. Nie wiem, może masz w rodzinie samych prezesów i całe życie przygotowywałeś się do roli kierownika sceny, ale uwierz mi - jedyne, co możesz zrobić, to zostawić po sobie nieco syfu, skłócając niepotrzebnie ludzi. Chcesz rządzić i ustawiać ludzi - załóż polską firmę i zatrudnij sobie ludzi, którymi będziesz mógł wydawać rozkazy.


Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 21:12:31 przez XTD
4
[#70] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@Aurel, post #62

Mamy forum amigowe, mamy wątek o modułach na Amigę. Skończyło się jak zwykle, przyszedł Aurel i zrobił ponowni hryje z XTD

Pytanie jaki to ma cel ?? denerwuja cie wpisy legendy sceny amigowej dodaj go do ignorowanych i nie piernicz nastepnym razem ze robi teraz to co lubi na tym czym chce.

Po co komus imputowac kto co ma robic na sile ...

Więcej luzu - przez malkomentow XTD ma dosyc Amigi

ps.XTD nie jest moim kolega (lub bylym z 90 lat) dwa razy probowalem sie z nim napic rozrabianego spirytu na party ale mnie zlal :) Wiec go w nie bornie - tylko widze ze co rusz masz nerwa na to co Piter napisze na forum


Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 21:11:00 przez HOŁDYS
2
[#71] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@HOŁDYS, post #70

Hołdysie. :) Starałem się nigdy nie zlewać ludzi na party, ale mogło się zdarzyć, że moje ogólne "zakręcenie" (i próby porozmawiania ze wszystkimi) sprawiło, że tak to wyglądało. Nieraz nie dało się przejść przez party place nie będąc zaczepionym, bo ktoś o czymś chciał pogadać albo się napić - obiecywałem, że zaraz np. będę wracał, tylko coś załatwię (czyli coś, co obiecałem komuś wcześniej) i tak to się gromadziło, bo zanim wróciłem zaczepiło mnie jeszcze pare osób. :)

Może jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję. :)
2
[#72] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@XTD, post #71

ha ha no tak wlasnie to bylo .. w pozniejszej fazie juz trzymales sie z Lamersami ..z Atomem mi sie zawsze dobrze gadalo
[wyróżniony] [#73] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@XTD, post #71

uwaga, podaję hasło: okoń.

w sensie ten... Jazzcat Amiga.
same muzyczne niemoty na tym PPA. Amigowce, pożal się Boże. Dałem im fory, ale już dłużej nie chciało mi się czekać.

z okazji że wygrałem, to opublikuję swoją najnowszą wersję Lotusa 4 D-Ch. Z mnóstwem rozebranych ładnych pań, mangowych w szczególności. siedzi, pije i chrupki Od teraz jest to wątek o mangowych paniach. sędzia
Ta wersja miała na celu głównie wywalenie dig duga, bo pamiętam, że jakaś niemota coś tam kiedyś smęciła, że DigDug. No to nie ma dig duga.



Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 22:46:18 przez snajper
[#74] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ranking Amigowych Muzykow
[#75] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@snajper, post #73

Brawo! Poprawna odpowiedź! :)
[#76] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ranking Amigowych Muzykow
[#77] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ranking Amigowych Muzykow
[#78] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@snajper, post #73

Skoro były zagadki i temat ktoś zaczął wywołując mnie do tablicy, to ciekawe czy ktoś pozna.

https://www.xtdmusic.eu/index.php?sel=player&song=cotojest

Na razie bawię się powoli, bo muszę się wykurować. I nie zawsze tego typu zabawa ma swój finał w skończonym kawałku. Ale pobrzdąkać sobie można. :)
[#79] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@XTD, post #78

## seeker ## , tylko trochę wolniejszy jakby

Nie będzie lekko oddać nowoczesnymi brzmieniami ten klimat chiptunea, ale zapowiada się interesująco. Echh, ile to ja się go nasłuchałem za młodu, aż ciarki mi przeszły jak usłyszałem, trzymam kciuki za jego ukończenie.
[#80] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ranking Amigowych Muzykow
[#81] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ranking Amigowych Muzykow
[#82] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@XTD, post #78

XTD mam na koncu jezyka ...

Ale widze ze kolega mnie ubiegl i podal
[#83] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@brain030, post #79

Nie jestem pewien czy warto seekera kończyć w tej postaci. On miał sens jako chiptune, tuaj trzeba by było mocno się postarać, żeby był ciekawy. Ale kto wie.
[#84] Re: Ranking Amigowych Muzykow

@XTD, post #83

Mi w tej wersji po spokojnym wstępie, aż prosi się o mocne przesterowane gitary, a w tle motyw przewodni jak w oryginale, taka wersja metalowa seekera. Jednak może się to nie udać, więc tylko tak głośno myślę.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem