Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Dema, Party
[#1] 30-lecie The Party'91 i HardWired
Z okazji 30-lecia wydania Hardwired, crack-scenowa inicjatywa Flashtro wydała tribute z tej okazji: link (klik w dyskietkę, żeby uruchomić).

Z kolei na Pouet rośnie wątek wspominkowy The Party'91 (link) na którym pierwsze 5 miejsc w Amiga Demo compo wyglądało tak:

1. Alcatraz "Odyssey"
2. Crionics and The Silents "Hardwired"
3. Razor 1911 "Voyage"
4. Horizon "Virtual Intelligence"
5. Anarchy DK "3D Demo"

Jak widać jest co wspominać, a to tylko mała część tego co tam wyszło (panie, kiedyś to było...)
9
[#2] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@sachy, post #1

Może skłoni to starszaków u nas do wspomnień.
Ja w 91 jeszcze miałem c64 :(

Demo Hardwired i Enigma to pierwsze demka jakie zobaczyłem (inne już ciężej było zdobyć, a te miał każdy wtedy).
[#3] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@sachy, post #1

Jak to szybko zlecialo

Muza z tego dema dalej jest energetyczna i nic sie nie zestarzala :)

Odpalamy dyskietki ..3..2..1 ..click...
1
[#4] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@sachy, post #1

Hardwired'a to mieli nawet na dyskietkach zwykli gracze, którzy nawet nie wiedzieli dokładnie co to takiego... jak miałem c64 to kumpel nagrał mi to demo i kilka innych na kasetę video.
4
[#5] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@jimiche, post #4

Pytanie tylko, czy w wersji z zwaloną animką kibelka, czy nie. ;)
[#6] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@kempy, post #5

Na początku chyba każdy miał zwalony kibelek. Żródlo, które dotarło do Polski, było prawdopodobnie jedno i rozprzestrzeniło się jak Saddam. ;)
5
[#7] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@XTD, post #6

Ja pamiętam wersję ze zwalonym kibelkiem i to był rok żeby nie skłamać 93. Na płycie CD Almathera PD, tam były obrazy dyskietek z demami. Wśród nich właśnie było Hardwired i tego nie pamiętam czy był tam ten kibelek popsuty.

A Saddama to pamiętam dobrze, ile to dysków miałem z nim. Jak pamiętam to był jakiś program do odszczurzania Saddama.
[#8] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@XTD, post #6

Saddam ... Ile to mi gier popsulo :(

Not a dos disk in device df0

Btw. Podobna sytuacja z 2gim miejscem byla na datastorm 2017 gdzie demko shore of reflection grupy Shape (c64) ugralo 2gie miejsce, a spokojnie powinna wygrac cale party :(
[#9] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@sajdor, post #8

Mnie najbardziej wkurzało, kiedy czytałem w zinie o jakimś party, które dopiero co się odbyło, o którym nawet wcześniej nie słyszałem że ma być, albo o demie, gdzie nigdzie nikt go nie miał, bo mniej znane, a potem na jakimś party wszyscy je widzieli i znali, ale nikt go nie miał bo już stare. Strasznie to było irytujące. Gra jakaś wyszła to na drugi tydzień były dwie trzy skrakowane wersje z trainerami, a o jakimś demie legendzie lub musicdisku można było najwyżej posłuchać pojedynczego modułu :(
Dopiero potem dało się nadrobić ze zbiorami jak ukazywały się płyty zbiorcze, ale wtedy te stare nie chodziły na na nowym kicku z aga.
[#10] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@kempy, post #5

Nie pamiętam. Zapewne był ten psujący się choć jak mnie pamięć nie myli to były to skopane niektóre klatki. Znaczy człowiek wiedział że tam jest kibelek :).
Inna sprawa to muszę przypomnieć sobie staff z TP91 bo dużo dem albo nie widziałem albo za bardzo nie wbiły się mi w pamięć . Inna sprawa że mineło już 27 lat od TP94 i rok później TP95, po mimo legendarności Hardwaired z TP91 to te 2 imprezy chyba wycisnęły na demoscenie większe piętno. Nadal powolutku zbieram materiały o TP94 i nawet prowadziłem wstępne rozmowy z pewnym youtuber, aby zrobić taki videoblog wspomnieniowy o tym wydarzeniu (TP94) ale skupić się tylko na Amidze.
[#11] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@XTD, post #6

Wydaje mi się, że tamta wersja ze zwalonym kibelkiem miała inaczej (moim zdaniem, lepiej) zgraną muzykę z obrazem niż obecnie obowiązująca wersja. Znaczy - w innej kolejności leciały patterny w module.

Tak było, czy tylko mi się wydaje?
[#12] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@sachy, post #1

Na Chrome muza leci w zwolnionym tempie, a na Firefoxie i Edge'u w przyspieszonym...
[#13] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@Pinto, post #12

To jest chyba remix, więc zmiana tempa raczej zamierzona. Co do różnic między przeglądarkami - od 25 lat jest z tym problem :)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 05:16:28 przez sachy
[#14] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@sachy, post #1

The Party'91

ja tam byłem
[#15] Re: 30-lecie The Party'91 i HardWired

@sachy, post #13

ale w tym przypadku to podejrzane, bo Edge i Chrome to z grubsza ta sama przegladarka
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem