Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#1] Ryba z frytkami
https://www.xtdmusic.eu/index.php?sel=player&song=Fish_and_Chips

Taki kawałek stylizowany na chiptune'a.
Tak, wiem, nie fair, bo nie zrobiony w jakimś dziwnym programie i nie zajmuje 5 kB, ale może komuś podejdzie. :)
9
[#2] Re: Ryba z frytkami

@XTD, post #1

Nie dość że za półtorej godzinki urlop zaczynam, wieczorkiem wyjazd nad nasze morze to jeszcze taki klimatyczny (i niejako tematyczny) kawałek zapodałeś
Potrójne kombo brawo!
[#3] Re: Ryba z frytkami

@XTD, post #1

Smakuje jak za starych dobrych czasów w Rumii
[#4] Re: Ryba z frytkami

@szczupi26, post #2

Daj znać, po ile tam rybka z frytkami stoją teraz, bo też się wybieram!
[#5] Re: Ryba z frytkami

@łysy0800, post #4

Co do Rumii?
[#6] Re: Ryba z frytkami

@XTD, post #1

Dzięki, chiptune to mój crack ;)
[#7] Re: Ryba z frytkami

@mmarcin2741, post #5

A w ogóle to poprawnie jest (co mnie jak byłem mały też zdziwiło) "Rumi", a nie "Rumii". :)
Tak jak "Gdyni" a nie "Gdynii".
[#8] Re: Ryba z frytkami

@XTD, post #7

A dlaczego Warmii a nie Warmi?
[#9] Re: Ryba z frytkami

@mmarcin2741, post #8

Strzelam, że od liczby mnogiej :)
[#10] Re: Ryba z frytkami

@mmarcin2741, post #8

[#11] Re: Ryba z frytkami

@AmiClassic, post #10

Myślałem że stąd się wzięła nazwa przez dwa "i":

Wewnętrznie Warmia stanowiła dwuczłonowy organizm – większą część zarządzaną przez biskupa warmińskiego (7 komornictw) oraz mniejszą zarządzaną przez kapitułę warmińską (3 komornictwa).


Cytat z tekstu co podlinkowałeś:

Warmii jest zgodna z tradycją i nie znajduje uzasadnienia(...)


Jak to z tradycjami bywa OK
[#12] Re: Ryba z frytkami

@mmarcin2741, post #5

Obejrzyj sobie całe demko np. Technological Death to będziesz wiedział o "Rumii"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 07:23:07 przez Hubez
[#13] Re: Ryba z frytkami

@łysy0800, post #4

W mojej miejscowości wypoczynkowej trzeba dołożyć (w każdym lokalu) od 10 do 30 procent więcej niż w zeszłym roku. To, biorąc pod uwagę obecną sytuację, było do przewidzenia i mnie osobiście nie zaskoczyło.
[#14] Re: Ryba z frytkami

@szczupi26, post #13

Generalnie nad morzem jest drogo. Ale "nad morzem" w rozumowaniu ludzi, którzy mieszkają daleko od morza. Bo wg nich "nad morzem" oznacza Jastrzębią Górę, Hel, Władysławowo i tego typu turystyczne wynalazki. Natomiast w Gdyni, która ma całkiem sporą i ładną plażę, turystycznych pułapek i badziewnych budek jest sporo jedynie przy samej plaży i najbliższej okolicy. Wystarczy jednak podreptać 5 minut, żeby dojść do centrum miasta, w którym nie ma śladu po turystycznym szaleństwie - lokale są dla "lokalsów" i wszystko jest w normalnych cenach. Tak więc wybierając się nad morze warto zastanowić się, czy rzeczywiście warto jechać do miejscowości tzw. "wypoczynkowych", w których 95% biznesu zamyka się zaraz po sezonie i wszystko nastawione jest na robienie szybkiej kasy. Z Gdańska czy Gdyni można zrobić sobie wypad na Hel statkiem (dodatkowa atrakcja), nie tracąc nerwów na dojazd w wielokilometrowym korku, a potem ładnie wrócić do normalnego miasta i nadal być nad morzem. Nie mówiąc o tym, że wiatr tak nie napier... na plaży. A zaoszczędzone pieniądze wydać na jakiś fajniejszy nocleg (z widokiem na morze).

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2022 12:24:19 przez XTD
7
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem