Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#1] DECRUNCH 2023
Kochani! Najnowsza edycja DECRUNCH… już za tydzień. Start w pierwszy weekend lata, czyli piątek 23. czerwca. Miejsce to samo jak ostatnim razem, czyli klub Łącznik na terenie kompleksu Czasoprzestrzeni we Wrocławiu. Lokacja już znana i ceniona, z profesjonalnym nagłośnieniem i akustyką, okazałą sceną, niemałym big-screenem jak i kompletem leżaków do rekreacji. Jak na każdej z poprzednich edycji DECRUNCH będą dostępne stoły do rozłożenia sprzętu. Jeśli ktoś chciałby zawitać ze swoją ukochaną Amigą lub bardziej egzotycznym hardware, proszę o info - miejsca są wciąż dostępne.




Kilka słów o programie. Piątek rozpoczniemy od koncertu Wacka znanego z twórczości na scenie C64. Polecamy wideo z seta na którym zabawiał publikę podczas ostatniej edycji Silly Venture. Było bardzo ATARI, ponoć inspiracją tego występu ma być AMIGA.



Następnie na scenę imprezy powróci znany tu wszystkim AceMan miksujący seta z dwóch A600. Jego sety zawsze cieszyły się dużym powodzeniem. Na samą tę myśl cieszymy się i my.



Jako ostatni zaplanowany jest występ audio-wizualnego duetu Leśnik & Jacku, którzy już gościli u nas na edycji 2020 na wyspie Tamce. Sporo osób nie dotarło wtedy z powodu obaw przed szalejącą wówczas pandemią, będzie więc okazja nadrobić zaległości.



Jak widać line up w tym roku z udziałem scenowców. Na pewno będzie też bardzo tanecznie, warto się zaopatrzyć w odpowiednie obuwie
Tańczący banan

Na sobotę zaplanowane są turnieje LOTUS i DYNABLASTER na Amidze. Obie gry pozwalają na jednoczesną rozgrywkę czterech graczy i jeśli tylko będzie odpowiednia ilość chętnych do zabawy skorzystamy z tej opcji. Nie byłoby DECRUNCH bez konkursu IK+ na matach. Warto już ćwiczyć kondycję i przeprać kimona, wysiłek fizyczny i hektolitry potu gwarantowane. Jeśli zostanie jeszcze choć chwila odbędzie się jeszcze jeden konkurs. Na Amidze.





Na sobotni wieczór przewidziane są bloki scenowych kompotów na gamedev, muzykę, grafiki, wildy jak i produkcje wykonywalne. Zasady są znane. Zmian od ostatniej edycji w tej kwestii niewiele. Jedyna znacząca to konkurs 256 bajtów na 8-bit w miejsce mało popularnego kompo o najlepsze 8-bitowe demo. Po szczegóły zachęcam odwiedzić stronę decrunch.org. Można tam też już się zaopatrzyć w bilety.

Nasze maszyny już w gotowości*, a jak Wasze produkcje?


* Na zdjęciu drużyna maszyn podstawowych. Amig mamy dużo więcej i nie zawahamy się ich użyć.
8
[#2] Re: DECRUNCH 2023

@wino, post #1

Do zobaczenia na miejscu! OK Startujemy w GameDev i może tym razem się poszczęści, o ile konkurencji nie będzie.
5
[#3] Re: DECRUNCH 2023

@Stoopi, post #2

Mieliśmy z czymś startować, ale na 90% się nie wyrobimy i procenty te z dnia na dzień niestety rosną. :(

Trzymam kciuki za game compo!
1
[#4] Re: DECRUNCH 2023

@teh_KaiN, post #3



procenty te z dnia na dzień niestety rosną



Aż tak pijecie?
[#5] Re: DECRUNCH 2023

@teh_KaiN, post #3

No to 10% szansy jest. trzymam i ja kciuki żeby choć grywalna jedna plansza była, reszte się opowie w trakcie prezentacji. :]
1
[#6] Re: DECRUNCH 2023

@Stoopi, post #5

Życzę Tobie powodzenia w konkursie, a Teh_KaiNowi tego, żeby zdążył do konkursu ze swoją produkcją!

Nowy Decrunch dosyć szybko się pojawił. Pamiętam, jak dopiero co wysłałem mój rysunek do konkursu na grafikę w 2022 roku.
2
[#7] Re: DECRUNCH 2023

@Hexmage960, post #6

quote]Nowy Decrunch dosyć szybko się pojawił. Pamiętam, jak dopiero co wysłałem mój rysunek do konkursu na grafikę w 2022 roku. [/quote]

Zgadza się. Poprzednia edycja była wyjątkowo jesienią. Zwykle impreza odbywała się późną wiosnę, wczesnym latem. Zapraszamy do ponownego udziału w konkursie.

Również trzymamy kciuki za prodkę ekipy Teh_KaiNa, jak i Stoopiego.
[#8] Re: DECRUNCH 2023

@_DiskDoctor_, post #4

Miłośników procentów może ucieszy wiadomość, że zaraz obok party place DECRUNCH odbędzie się festiwal Rum Love. cool
2
[#9] Re: DECRUNCH 2023

@wino, post #8

Osobom nietrzeźwym wstęp gratis

Pojawię się na Decrunchu, miejsce w kalendarzu zaklepane od dawna.
Czy ten lokal z piwkami (wewnątrz budynku) będzie otwarty tak jak ostatnio?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2023 16:55:23 przez Davka
1
[#10] Re: DECRUNCH 2023

@Davka, post #9

Pojawię się na Decrunchu, miejsce w kalendarzu zaklepane od dawna.

OK Ekipa jeżdżąca Lotusami się wybiera?

Czy ten lokal z piwkami (wewnątrz budynku) będzie otwarty tak jak ostatnio?

Bar ma być otwarty podobnie jak ostatnio - wieczorową porą.
[#11] Re: DECRUNCH 2023

@wino, post #1

Chce ktoś, jechać z Lodzi lub okolic?
[#12] Re: DECRUNCH 2023

@Stoopi, post #5

Ja będę tak na 50%. I raczej tylko na sobotę do wieczora. Zdrowie się zepsuło.
[#13] Re: DECRUNCH 2023

@jimiche, post #12

Nie pękaj, lekarstwo będzie na miejscu.
2
[#14] Re: DECRUNCH 2023

@wino, post #1

Decrunch... Decrunch? Nie znam. Co to za impreza? We Wrocławiu? Eeee... gdzie to jest?

Raczej będę pomimo tego, że los rzuca pod nogi więcej przeszkód niż River Raid przeciwników po setnym moście.
3
[#15] Re: DECRUNCH 2023

@Stoopi, post #13

W pierwszej kolejności kazano mi lekarstwa odłożyć.
[#16] Re: DECRUNCH 2023

@wino, post #1

Nie mogę się doczekać :)
4
[#17] Re: DECRUNCH 2023

@MDW, post #14

Decrunch... Decrunch? Nie znam. Co to za impreza? We Wrocławiu? Eeee... gdzie to jest?


niekłamcz! szeroki uśmiech
3
[#18] Re: DECRUNCH 2023

@Jacques, post #17

Oj sorry… to z przyzwyczajenia, bo całe moje życie to jedno wielkie kłamstwo.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2023 10:52:49 przez MDW
1
[#19] Re: DECRUNCH 2023

@teh_KaiN, post #3



Trophies decrunch while loading...
1
[#20] Re: DECRUNCH 2023

@Stoopi, post #2

Do zobaczenia na miejscu! OK Startujemy w GameDev i może tym razem się poszczęści, o ile konkurencji nie będzie.

Dawaj jakieś spojlery. Chociaż pierwszą literę tytułu i trzy gatunki gier do których Twoja gra nie należy.
[#21] Re: DECRUNCH 2023

@MDW, post #20

Info poszło w Wildzie na Amiparty wraz z informacją o Decrunchu. Tam co nieco widać. Stony skomentował "krótkie i treściwe. Szanują nasz czas" Rozwaliło mnie to na łopatki. OK

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2023 20:40:38 przez Stoopi
2
[#22] Re: DECRUNCH 2023

@Stoopi, post #21

Aaaa... No to czekam na pokazywalną wersję. Będzie klaskane. szeroki uśmiech
1
[#23] Re: DECRUNCH 2023

@wino, post #1

Chcę po raz kolejny zwrócić uwagę na pewniem drobiazg, który przy każdej edycji Decrunch mnie zachwyca i na który zawsze czekam. Chodzi o oprawę graficzną ciągle utrzymaną w tym samym stylu.

Bardzo lubię płaską grafikę wektorową (2D i 3D) - zarówno robić (na miarę moich możliwości) jak i oglądać. Do tego stopnia lubię płaskie wektory, że wolę gdy np. symulator samolotu czy samochodu nie ma tekstur tylko ŁADNE low-poly. Mile widziane cienie, proste światło i może lekkie gradienty na ściankach (ale tak żeby były widać ścianki, nie wygładzone do na maxa). Lubię taki styl niezależnie od tego jak "nowoczesna" jest platforma. szeroki uśmiech
No i styl graficzny Decruch to uczta dla moich oczu... ale nie tylko oczu. Zawsze ściągam główny obrazek, bo jest zawsze w wektorowym formacie SVG (który w dzisiejszych standardach "waży" dosłownie nic) i patrzę sobie na warstwy, obiekty. To wszystko jest edytowalne. Jeżeli ktoś potrzebuje np. materiałów marketingowych to taka forma jest wymarzona.
W tym roku też się nie zawiodłem - Jok (bo zakładam, że to ciągle jest robota Joka) znów dał radę. szeroki uśmiech
2
[#24] Re: DECRUNCH 2023

@MDW, post #23

Też mi się podoba, że taką stylistykę ma Decrunch i się jej trzyma. A raz nawet usłyszałem od kobiety, o t-shircie z ostatniego Decruncha - "ładna koszulka" szeroki uśmiech
1
[#25] Re: DECRUNCH 2023

@Davka, post #24

Moja koszulka z Decruncha'2022 już przestała być moja - dziewczyny zagarnęły.

Tak że, Jok, gratulacje i podziękowania!
1
[#26] Re: DECRUNCH 2023

@Davka, post #24

Mam nadzieję że będą mieć rozmiar XXL bo bebzol mi z nieznanych powodów urósł. Z kaloryfera przeistoczył się w kocioł.
1
[#27] Re: DECRUNCH 2023

@Skotos, post #25

dziewczyny zagarnęły.


Siłą?
[#28] Re: DECRUNCH 2023

@_DiskDoctor_, post #27

Ktoś może ciśnie jutro LOTem na Decrunch z WWA ?
[#29] Re: DECRUNCH 2023

@eightbm, post #28

Ja może i LOTem ale na pewno nie z Warszawy.

Prawie-mi-się-udało przybyć, niestety impreza rodzinna.
1
[#30] Re: DECRUNCH 2023

@MDW, post #23

Dzięki !
(czuję się wywołany do tablicy)
Cieszę się, że to doceniacie. :)
Choć to mój wkład w Decrunch w tym roku niewielki jako, że mnie zmieliło i wiele planów poszło w odstawkę (2+ miesiące choroby)
...no chyba, że jutro uda się jakieś piksele uskutecznić
3
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem