Komentowana treść: Decrunch 23 - podsumowanie
[#1] Re: Decrunch 23 - podsumowanie
Decrunch to dosyć kameralna impreza demoscenowa do której mam do niej niewytłumaczalny sentyment. Zawsze czuję się na niej trochę jak "u siebie". I to nie tylko dlatego, że do party place mam 8 km. szeroki uśmiech

W tym roku twardo zdecydowałem, że niczego nie robię, bo gra leży i błaga o kontynuowanie prac. Niestety w tym postanowieniu wytrwałem tylko do pierwszych dni maja. Wtedy uznałem, że jednak będzie mi tak jakoś dziwnie jeżeli nie zrobię jakiegoś "motylkowego wkurzacza". Niestety 1,5 miesiąca to dla mnie zdecydowanie za mało żeby coś zrobić. Dlatego przyjąłem pewne uproszczenia (stąd np. odcienie szarości i tyle stylu "flat") i założyłem, że muzyka ma być gotowa. Jeżeli w pierwszym tygodniu czerwca wszystko będzie gotowe i zostaną tylko poprawki, szlify, synchronizacja to kontynuuję robotę. Jeżeli nie to przerywam. Wykorzystywałem każdy moment (np. część z wylatującymi z dziury motylami była w całości robiona w pociągu na i z Pixel Heaven 2023). Niestety 1 czerwca była gotowa może trochę więcej niż połowa. No więc dałem sobie spokój. Ale kilka dni później jednak wróciłem do robienia, bo nie mogłem spać. Muzyką poratował XTD i ostatecznie wyszedł ten "Morphiller". W dniu party było dostępne tylko video ale kilka dni później dokończyłem też wersję wykonywalną, która jest na MorphOS Storage i Aminet.

Osobiście uważam, że motylkowa konwencja nieco się wyczerpała i miałem tego nie kontynuować ale... było za mało czasu na wymyślenie czegoś świeżego. Mam dwa pomysły ale oba wymagają dużego elementu, którego ciągle nie ma w moim pseudo-silniku. Tak więc ich realizacja jest sprawą dalszej przyszłości.

Tak jak po każdym demie silnik wzbogacił się o kilka funkcji, "stracił" kilka błędów, pluginy do Blendra zostały dostosowane do nowszej wersji. Nadal udaje się zachować kompatybilność wsteczną i wszystkie pozostałe produkcje (wydane 4 dema i gra w trakcie roboty) działają już na nowej wersji silnika. Ale nie spieszę się z upublicznianiem, bo niczego to nie zmienia od strony wizualnej.

Dziękuję organizatorom za kolejną edycję Decrunch i bardzo się cieszę, że miałem okazję spotkać znajomych z dawnych lat. W tym roku obecność kilku osób była dla mnie bardzo miłą, nostalgiczną niespodzianką. Chcę zdementować pogłoski o tym, że się starzejemy. Niektóre osoby wyglądają i zachowują się dokładnie tak samo jak prawie ćwierć wieku temu. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2023 14:14:44 przez MDW
6
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem