Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
Alcatraz

Strona grupy Alcatraz.

Amiga Music Preservation

Wszystko o amigowej muzyce i jej twórcach.

ArtCity

Galeria obrazków scenowych

BitWorld

Baza amigowych produkcji scenowych

Breakpoint

Strona poświęcona party Breakpoint

Chiptune.com

Zbiór pokaźnej liczby modułów Chip. Strona zaprojektowana na wzór Workbencha 1.3.

Demodulate

Strona z modułami muzycznymi z produkcji scenowych.

Demon Download

Strona poświęcona demoscenie, na której znajdziemy mnóstwo informacji odnośnie wielu amigowych dem, imprez, osób związanych ze sceną. Wszystko to bogato zdobione zdjęciami i obrazkami w prawdziwie scenowej jakości początku lat 90-tych. Jednym z ciekawszym punktów strony jest dział poświęcony tzw. hidden parts, czyli elementom dem, do których dostęp uzyskiwało się poprzez specjalną kombinację klawiszy, ruchów myszą lub joystickiem. Strona jest jeszcze w budowie, ale na obecnym etapie już może stanowić pokaźne źródło wiedzy i miłych wspomnień.

Diamenta Princessa

Niezależne pismo internetowe Diamenta Princessa - komiksy / grafiki / recenzje / forum / etc. Pismo poza skanowaniem powstaje w całości na Amidze i tak zostanie.

DTV
Encore

Strona grupy Encore

EuroChart

Strona magazynu EuroChart.

FAT MAGNUS

Amigowe Archiwum Polskich Magazynów Dyskowych to internetowa baza magazynów dyskowych wydanych przez polskich użytkowników Amigi. To próba zachowania przed zapomnieniem setek wspaniałych, elektronicznych publikacji, które gościły na ekranach naszych monitorów na przestrzeni ostatnich 25 lat. Autorzy FAT MAGNUS postawili przed sobą szczytny cel zebrania i skatalogowania wszystkich polskich magazynów dyskowych wydanych na Amigę. Obecnie FAT MAGNUS to zbiór ponad 130 unikalnych magazynów.

Futuris

Strona grupy Futuris

Liquid Skies Records

Liquid Skies Records homepage started some time ago by lahve/hla^rsn and lcr^rsn

Mazemod

Mazemod to internetowa stacja radiowa, której jednak nie można posłuchać przy wykorzystaniu programu muzycznego, lecz przez przeglądarkę (wymagany Flash). Muzyka emitowana jest przez strumień dźwiękowy wysokiej jakości. Składa się z chipmodułów amigowych. Dostępnych jest kilka tzw. playlist (list odtwarzania), lecz można także pobrać archiwum (ZIP) z modułami danej listy.

mOOdS pLAtEAU

Strona grupy muzycznej mOOdS pLAtEAU

Nectarine

radio internetowe

Nutman - melodic techno musician

Strona Nutmana, scenowego muzyka

Preferred

Strona, na której znajdują się nowe wersje (remake) słynnych amigowych dem i introdukcji z gier. Filmy dostępne w formacie WMV.

Savage

Savage - jedyny istniejący polskojęzyczny magazyn demoscenowy.

Savage Charts

Anglojęzyczny chartsmag "SavageCharts". Ukazuje sie raz na kwartał przedstawiając najświeższe notowania z demosceny Amiga oraz PC.

Scenemusic Podcast

Scenowe podcasty

Stone Oakvalley Studio

Strony internetowe będące zbiorem modułów muzycznych dla C64 i Amigi. Znajdziemy tam ponad 150000 utworów dla C64 oraz ponad 230000 utworów dla Amigi, które można sortować i wyszukiwać po wielu różnych elementach (kompozytor, format, rok utworzenia, czas trwania). Pliki dostępne są zarówno w oryginalnym formacie, jak i w postaci pliku MP3. Dodatkowo dostępne jest radio internetowe otwarzające utwory z losowo generowanej listy.

Traktor

Scenowa grupa Traktor

Tulou

Strona scenowej grupy Tulou

Virgill

Strona muzyka scenowego Virgilla.

Whelpz

Strona grupy Whelpz

  • Szukaj w dziale

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem