Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#151] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@ZbyniuR, post #150

Ja miałem kiedys taki pomysł, aby pozbierać chłopaków i zrobić taka klasę online ze sceny. Ktos by modził na forum cos w stylu "Styczeń 1990", no i lecimy co sie działo w Polsce, co było w TV, co na Świecie, co było grane w MTV, w kinach (jak w Retro Magazynie) no i czytanie aktualnych zinów, nawet pdf z papierowych gazet komputerowych, granie w aktualne "gry", przeglądanie demek i interek, i tak co miesiąc. Przeleciałoby sie lata 90te, każde party, każdy zin. Prawdopodobnie odkryłoby sie dziesiątki nowych starych rzeczy. Jazzcat kiedys tak dał relacje jubileuszowa z Party w Gdyni. Czytało się to super. Gdyby ktos poprowadziłby to w ten sposób, byłoby zajefajnie. Po prostu piatek wieczów, masz archiwum z danego miesiąca. I lecisz ze wszystkim do 3 rano, i nastepny tydzień nowy miesiąc. Fajnie byłoby :)
[#152] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Ralpheeck, post #151

Do 1994 roku... kiedy Gremlin na pożegnanie na amige wypuściło Lotusa III. To by miało sens
[#153] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #144

Nexus 7 zna każdy. A zna ktoś 6 poprzednich części?
[#154] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@MDW, post #153

To ja dorzucę takie demo.
Hindun tie kehdosta hautaan by Limbo - 1994 - OCS/ECS.

[#155] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Sir_Lucas, post #154

Banal Projects - Charles2000 z 1994 roku, ECS.


[#156] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawe "zapomniane" dema
[#157] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawe "zapomniane" dema
[#158] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawe "zapomniane" dema
[#159] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawe "zapomniane" dema
[#160] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@MDW, post #153

Myślałem że Nexus 6 to telefon.

Nie mogę sobie przypomniec takiego demka w którym z góry spadały papierowe pieniądze na jasnym tle. Była też scenka ze samolocikiem lecącym w tunelu. To nie było polskie. Muzyczka mi w głowie gra a nie pamiętam tutułu ani grupy.
[#161] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@ZbyniuR, post #160

Dobra sam znalazłem. Traffic by Mystic. :)
[#162] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@ZbyniuR, post #161

Subtle Shades by Nuance. Nie wiem czy zapomniane czy nie - ja wcześniej nie widziałem - muzyczka lekka i przyjemna, kilka cieszących oko efektów.
[#163] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Jenot, post #162

Było? Nie było? Pobieżnie przejrzałem od pierwszej strony tego wątku i nie znalazłem.

Official Commodore France A1200 Demo a.k.a. Digital "Point of Sale"


Demo z 1993 roku od Digital/Complex - dość nietypowe, bo po pierwsze - zapewne pisane na zamówienie jako sklepowy "loop" przedstawiający w atrakcyjnej formie wchodzącą właśnie na rynek A1200, a po drugie - całkowicie w języku francuskim. Znalazłem je przypadkiem na karcie CF kupionej z systemem ClassicWB :) Na wzmiankę zasługuje fakt, że muzykę wykonał legendarny kompozytor, Clawz (Mathieu Berthaud), a za kod odpowiadał sam Gengis.

http://www.pouet.net/prod.php?which=12336

[EDIT] Znalazłem wideo w wersji HD + po angielsku i ze względu na jakość zmieniłem link podstawowy. Dla spójności - tutaj francuska wersja oryginalna - https://www.youtube.com/watch?v=zL3eXKCTsO0

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 16:40:50 przez skipp
[#164] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@skipp, post #163

Nation-X - Lobotom. Słabe demo z 1993 r. ale z bardzo ciekawymi efektami w 4:30


Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 18:02:36 przez nogorg
[#165] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@nogorg, post #164

A to całkiem niesłabe z 1992 r., pińcetkowe Prophecy - Let's Rave
[#166] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@nogorg, post #165

Ktoś ma adfa/binarke tego dema?
[#167] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@sunater, post #166

[#168] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Norbert, post #167

Xenophobia by Subspace



Pouet download
[#169] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Sir_Lucas, post #168

Bardzo dobre. Może Skipowi uda się zgrać, bo same bieda-graby na sieci.
[#170] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Sir_Lucas, post #168

Bardzo fajne !
potrzeba tu 060 ?
Dzięki za wrzucenie.
Mi podoba się ten morfujący tunel - jak podróż po jelicie endoskopem.
Pozdr
[#171] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@nogorg, post #169

Bardzo dobre. Może Skipowi uda się zgrać, bo same bieda-graby na sieci.

Dziękuję :) Ściągnąłem, odpaliłem, ale niestety się kwasi na Vampire na tej GOLD3 beta, którą teraz testuję. Spróbuję w weekend na innej wersji rdzenia.
[#172] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@nogorg, post #169

W zamian znalazłem takie, chyba dość nieznane demo i zrobiłem własny capture.

Software Failure "Mind Floating Palace" (AGA, 2014)

Może niezbyt "przebojowe", ale ma kilka fajnych momentów.
[#173] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Sir_Lucas, post #168

Oj tam zaraz zapomniane......Nie chcę być złośliwy (broń Boże nie pije teraz do Ciebie Lucas), ale jakiś czas temu wkleiłem w tym wątku demo którego dawnooooo nie widziałem i oberwało mi się jak mogłem uznać tamto demo za zapomniane. Dla mbie było ale mniejsza o to.

Xenophobia biega świetnie na prawdziwym 030.
Np moim ;)
[#174] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@mikecios, post #173

Nie mogę sobie przypomnieć nazwy takiego mrocznego dema, które zaczynało się wypadkiem samochodowym, potem cmentarz i czarny anioł ze świecącymi oczami, oraz ciemny tunel ze światełkiem na końcu. I było słychać kościelne dzwony.
[#175] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@ZbyniuR, post #174

Gdzies to demo sie przewinelo w tym watku o ile sie nie myle. A na forum to juz na pewno.
[#176] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@ZbyniuR, post #174

Fakt, było wcześniej w tym wątku.
[#177] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@mikecios, post #176

Ooo dzięki, o to mi chodziło. Ale teraz wydaje mi się, że było jeszcze jakieś inne z dłuższymi scenami na cmentarzu. Że było widać napisy na nagrobkach, i większy obszar z krzywymi krzyżami przesuwał się z paralaksą. Taki naprawdę posępny widok, chyba też jakieś suche drzewo i księżyc. Choć głowy nie dam że to było na Amie, albo czy to nie było w grze.
[#178] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@ZbyniuR, post #177

Księżyca nie ma ale też jest zajebiste

[#179] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@mikecios, post #173

Dzięki, to bardzo dobra wiadomość !
Kolejne dobre demko do kolekcji..
[#180] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Mikrobi, post #179

Wyszukiwarka nie znalazła, więc chyba jeszcze w tym wątku nie było.

Television, eksperymentalne demo grupy Bizarre Arts.

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem