Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#1] Mod-y śmieszne, dziwaczne itd
Co prawda całkiem przypadkiem odsłuchując ze swoich archiwów przeróżne modyłu,
natrafiłem na oto taki śmieszny mod XTD'a ;)
Party Question 3

W związku z powyższym wedle uznania powrzucajcie jakieś mody do "pośmiacia się"
[#2] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@mikecios, post #1

mi się przypomniał ten amipatriotyczny kawałek:

niestety tylko taki player udało się znaleźć na youtube :(
[#3] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@jarokuczi, post #2

Pamietam ten moduek. To swoonyo i roger nagrali :) kiedys pisalem z jednym z nich. wydali nawet maga - dedfisz sie nazywal:)

a wracajac do tematu:





Roxette by Kadi / Joker

[#4] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@aszu, post #3

(+18)
[#5] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@groovebox, post #4

:)) O tak, widac momentami odmienne stany swiadomosci tworcow
[#6] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@mikecios, post #1

Moduł (a raczej seria) "Party Question" ma swoją historię.

Otóż na pierwszym Copy Party w Żywcu, Kalosz / Suspect miał dyktafon, łaził po party-place i pytał każdego napotkanego uczestnika: "ksywa, grupa i co sądzisz o party?". Stąd właśnie nazwa "Party Question" - chodziło o pytanie zadawane uczestnikom party.

Trzecia część była najbardziej wulgarna, ponieważ takie przeważały opinie o Gelloween party. Tym razem, o ile mnie pamięć nie myli, to ja chodziłem z dyktafonem.

Obecnie nie da się zrobić żadnego nowego "Party Question" z prostego powodu - gdy zada się staremu scenowcowi pytanie "ksywa, grupa, co sądzisz o party?", dostanie się z dużym prawdopodobieństwem odpowiedź będącą cytatem właśnie z Party Question 3 ("Party jest... organizatorzy są..."). :)

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 22:25:14 przez XTD
[#7] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@XTD, post #6

Koniec końców wyszło świetnie 😀
[#8] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@mikecios, post #1

Skaven "Catch that goblin!!" jest pięknym modem.
[#9] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@Creonix, post #8

Party question, to był wtedy czad! Zastanawiałem się o co chodziło z tymi randomowymi odpowiedziami, no i ta muza!

Ogólnie, Xtd popełnił kilka zabawnych modków. Benny Hill, Spee-d-rink, chociażby. Wtedy rozwaliła mnie jednak konwersja Hit the road Jack", czyli Pluton Egzekucyjny!

Inne jajcarskie były fajne, ale samplowane głosy zajmowały swoje, i czesto ulegały kasacji, aby dac miejsce bardziej ambitnym modułom.
Z ciekawych, warto wspomniec:
folx-vagen Dreamer'a. Ten to miał wiele śmiesznych, no ale ten to był majstersztyk!
anti-maras-song2 Z muzyką z Janosika :)
Bananowa Kochanka, Tajemnicza Barteska
comm-song ver.st czyli Commodore song, chyba nawet Extenda :)
Pora na semafora Snoopiego, czyli Xceed'a - ravevowa wersja muzyki z wieczorynki.


No i stylówy, czyli śmieszne bo unikalne stylem. Byłoby tego mnóstwo
Wszelkie Syry, Drunk caty, dixie, grumple, humpty dumpty Scorpika
Kac totalny Robertsa czy Szmonces Barteska. Ale serio, nawet tylko wśród polskich, byłoby tego multum.

P.S. Jakby ktos chciał cos z wymienionych modków, to pm me :)
[#10] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@Ralpheeck, post #9

Przypisuje mi się kilka modułów, których nie napisałem. :)
[#11] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@XTD, post #10

Zazwyczaj w pracy w wolnej chwili trochę na siłę maltretuje towarzystwo treściami Ami/c64 pod postacią dem i muzyki ale dzisiaj po tej dawce specyficznych dzięków z tego wątku chyba będą gonić mnie po korytarzu z widłami i pochodniami
[#12] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@XTD, post #10

Ale dzięki temu wartość tych modułów się zwiększa.
[#13] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@jarokuczi, post #2

Swonya z Lubartowa znam osobiscie :)
jego haft po lodowej w pociagu:P

tu jest wersja amigowa

z najlepszych przeróbek jest amigowa wersja PSY



ze śmiesznych przeróbek jakie mnie rozbawiły to Wieśka Tico kabaretu czwarta fala
[#14] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@HOŁDYS, post #13

Marcin (Maxsoft) miał również kilka świetnych przeróbek Tele-Taxi Techno Russian Rave i wiele innych warto posłuchać :)
[#15] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@francdt, post #14

Co do party question, są trzy części, no i dodatkowo jeszcze Rowy Question.
Mr. Root natomiast zrobił Dania Question, z "motywem niech żyje bal".
[#16] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@mikecios, post #1

Pamiętam pewien moduł, chyba z coverCD ACS'u z takim wokalem:

"Jestem Dr D i coś wam narysuję,
moje purchawy to to co lubię,
mam 1200 i jeszcze nie wiem po co,
boli mnie oko i moczę się nocą"

szeroki uśmiech

Kiedyś nawet znalazłem inny moduł nawiązujący do powyższego z samplem "Dr D, boli cię oko?"

Zna ktoś nazwy tych modułów?
[#17] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@forge, post #16

Z dziwolagów modułowych coś niemieckiego muzyka Amigowego "Latte":

1. Bullfrog
2. Bullfrog 2
3. All my ducks

Nie wiem jak Wy ale na mnie język niemiecki działa jak działa a przy próbie niemieckiego śpiewu amatorskiego robi się już śmiesznie :D

Lynk do tych czech moduf

Nie pamiętam co zrobiłem ( może już tak nawet domyślnie było ) ale Winamp odtwarza mi mody, a na androida tak przy okazji polecam Amiga Mod Guru.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 00:14:26 przez mikecios
[#18] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@francdt, post #14



Tego nic nie przebije :)
[#19] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@miroll, post #18

O zesz....
[#20] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@miroll, post #18

OK
[#21] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@miroll, post #18

Popłakałem się ;)
[#22] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@mikecios, post #1

Kiedyś zrobiłem kilka związanych z "kulturą" CB-Radia i kilka lat później pewna ładna dziewczyna, która znalazła moje wywody na jakimś forum, poprosiła mnie o spowiedź na temat tej "kultury" ponieważ pisała pracę magisterską na ten temat.

Mogę wrzucić materiał, ale przy okazji podrzućcie jakiś prosty, darmowy program do robienia takich zrzutów z wizją z Youtube.
[#23] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@forge, post #16

"Dr D, boli Cię oko?" jest z modułu "Rowy Question", który napisałem wspólnie z Berserkerem (dawniej Przemek S.) po powrocie z biwaku w Rowach.

To dosyć ciekawa historia - w Rowach byliśmy przez tydzień na polu namiotowym z Dr D, Danem, Scorpikiem, Cromaxem i jeszcze paroma osobami. Któregoś dnia bodajże Scoprik albo Dan (nie pamiętam już) powiedział, że Dr D chodzi i pyta się ludzi, czy widać, że coś mu się stało w oko, bo go piecze. Absolutnie nic nie było widać ale nie było warunków, żeby się obejrzeć (pole namiotowe, dawne czasy, zero luster czy nawet sensownej łazienki), więc Dr D polegał na opinii innych. I właśnie, żeby podkręcić gościa, niby przypadkowo pytaliśmy się go (ci, którzy wcześniej nie zostali zapytani przez niego osobiście), czy go oko nie boli, patrząc z udawanym przerażeniem na jego twarz. :)

Ten moduł o Dr D też kiedyś chyba słyszałem (albo ktoś mi o nim opowiadał) - chętnie bym go sobie teraz przypomniał.

Natomiast co do "Dania Question" autorstwa Roota, to motyw był z piosenki "Rycerze Trzej" (albo "Szable w dłoń", nie wiem jaki to tytuł był) - piosenki jakiegoś kabaretu.
[#24] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@XTD, post #23

No fakt. Rzeczywiście teraz to brzmi bardziej jak Szable w dłoń z kabaretu Elita :)
https://www.youtube.com/watch?v=w0zvmkUe98c

Widzę że z Robertem lubowaliście się w tych klimatach, i nie na darmo nazywali was Elitą XD
[#25] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@Ralpheeck, post #24

Często gęsto trudno znaleźć na YT jakiś konkretny zrzut modułu który w danej chwili miałoby się chęć posłuchać.
Wczoraj wpadł mi w ucho mod Dreamer'a Let's Nah, który swobodniej można wykorzystać w dyskusjach z ludźmi z którymi nie da się dyskutować np. z szefem
Nie znalazlem go na YT tak więc dokonalem szybkiego zrzutu z Ami ;)

[#26] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@mikecios, post #25

Dremer popelnił smieszny mod folx vagen :)


no i Vabank (od 1:20 min)



mial jeszcze taki utwor po hiszpansku z gitarami flamenco ..borekito comodo .ale wyszedl mi z glowy teraz

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 16:50:27 przez HOŁDYS

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 17:01:39 przez HOŁDYS
[#27] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@HOŁDYS, post #26

Folx Vagen był wymieniony wcześniej, a ten o którym wspominasz z "borekito comodo" z Fable about cars 2
https://www.youtube.com/watch?v=zT1N-pHmBbw

Dreamer to wogóle szczególny przypadek.
Do dzisiaj jak testuję nowy player, to odpalam sobie min. jego Black Queen lub cos samowitego, aby sprawdzić czy podoła :) Pierwsze demo protrackerowe :)
[#28] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@Ralpheeck, post #27

"cos niesamowitego", dokładnie tak. jak coś go poprawnie odtworzy i jeszcze do tego poprawnie wyświetli. oznacza, że użyty player/tracker jest napisany zgodnie ze sztuką. hyhy.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 23:36:29 przez groovebox
[#29] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@mikecios, post #1

Kawałek z tego dema jest dobry do testowania ludzkiej wytrzymałości niewinny

[#30] Re: Mod-y śmieszne, dziwaczne itd

@nogorg, post #29

W sumie fajne. Wpisuje sie w modny wtedy styl a la Groo (swego czasu jego popularne anamnesis i grin). Inny przykład Shad i soundtrack do Rave
Matko, pamietam jak to kiedys jebło w głośnikach na party, ludziom sie dyskietki z pudełek wysypały ok, racja
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem