Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Dema, Grafika, Ludzie, Muzyka, Party
[#1] Decrunch 2049
Kolejny Decrunch zbliża się wielkimi krokami - wrzucamy więc garść linków i informacji:



DECRUNCH 2049 - 14-16 VI 2019
Liverpool Club - Wrocław

strona party
FB Twitter Instagram
demozoo pouet ada

Party tradycyjnie będzie koncentrowało się na retromaszynach, a szczególnie na Amidze. Ale wszytkie 8 i 16 bitowe platformy będą obecne i mile widziane. Tym co wyróżnia Decrunch wśród demoparties jest duża ilość sprzętu (także retrokonsol), więcej niż zwykle retrogamingu i specyficzny klimat (trochę jak z dawnej giełdy komputerowej). Jak zwykle jest dużo koncertów i konkursów oraz pełny pakiet typowo scenowych kompotów.

W tym roku nowością jest otwarty konkurs Intro - na dowolną platformę, w tym również PC, oraz konkurs graficzny Colorcycling na amidze - technika ta przeżywa ostanio renesans.

Przypominamy także, że nagrodą główną za Amiga Demo Compo jest blizzard ppc :)

Atrakcje:

Koncerty
Aceman
Adamstan
Brothers in ATRs
Katod

Konkursy live na bigscreenie
SWOS
IK+
Livepixel

Compos scenowe
Grafika - pixel, trace, exe i colorcycling jako nowość
Muzyka - tracked, exe
Demo - amiga, 8bit, intro
Wild

Wejściówki

20zł - piątek (w tym koncerty)
45zł - sobota (bez kompotów scenowych)
65zł - piątek - sobota - all inclusive ;)
100+ zł - supporter (dla chcących wesprzeć imprezę, pozwala także głosować i odbierać nagrody 'zdalnie')

Zachęcamy to przygotowania prac i...
...serdecznie zapraszamy :)

Więcej informacji wkrótce w tym wątku
[#2] Re: Decrunch 2049

@jokov, post #1

Hej!

Do Wrocławia wróciła wiosna. Wyprowadziliśmy główną nagrodę - Blizzarda PPC w plener. Poniżej fotki z krótkiej sesji wietrzenia kondensatorów




Ważna sprawa - karta jest sprawna. Sprawdziliśmy, po dorzuceniu kostek RAM działają z niej demka. Ktoś kto doskonale pamięta jak takie demko jak ZiF klatkuje na 030/50 natychmiast zauważy różnicę w prędkości działania produkcji na tej karcie. Turbo poradzi sobie rownież z większością nowoczesnych produkcji AGA. Ten egzemplarz karty ma wymieniony oscylator. Wszystko działa, jednak sposób montażu płytki z oscylatorem jak i innych elementów świadczy o tym że karta była w rękach Hackera. Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów z Wrocka lub okolic zechciałby rzucić okiem w tę kartę i pomógł przywrócić jej dawny blask to z przyjemnością przed konkursem na taki zabieg ją udostępnimy.

Druga sprawa - Konkurs SWOS - chcieliśmy by gospodarzem turnieju był jak za najlepszych czasów GrxMrx, ale kolega nie będzie obecny na tegorocznej edycji. Szukamy zastępcy. Jeśli ktoś z Was się wybiera, planuje grać w SWOS i czuje się wziąć temat na przysłowiową klatę prosimy o kontakt.
[#3] Re: Decrunch 2049

@wino, post #2

Hej!
Do Wrocławia wróciła wiosna. Wyprowadziliśmy główną nagrodę - Blizzarda PPC w plener. Poniżej fotki z krótkiej sesji wietrzenia kondensatorów


No panowie macie moją powerkę ok, racja

Mi pozostała po niej tylko karta gwarancyjna, a ostatnio nawet się zastanawiałem czy ta karta jeszcze istnieje. Nawet widzę, że jest jeszcze podstawka pod kwarca którą robiłem osobiście :)
Poniżej moja karta gwarancyjna :) Notabene kartę wygrzebałem 2 dni temu w czasie robienia porządków.



Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 10:09:07 przez spidi
[#4] Re: Decrunch 2049

@wino, post #2

Wszystko działa, jednak sposób montażu płytki z oscylatorem jak i innych elementów świadczy o tym że karta była w rękach Hackera.

To jest moja robota Jak fajnie widzieć tę kartę w dobrym stanie szeroki uśmiech
[#5] Re: Decrunch 2049

@wino, post #2

No i udało mi się wygrzebać oryginalny radiator od tej karty :) Niestety zaczepy od radiatora chyba gdzieś przepadły w czeluściach historii.

[#6] Re: Decrunch 2049

@spidi, post #5

To może złożcie z niej "normalnego" BlizzardaPPC bez miliona radiatorków-potworków i bedzie historia z happy endem :D
[#7] Re: Decrunch 2049

@tom256, post #6

To może złożcie z niej "normalnego" BlizzardaPPC bez miliona radiatorków-potworków i bedzie historia z happy endem :D

Chyba trzeba będzie tak zrobić
Powinienem gdzieś jeszcze mieć oryginalny generator kwarcowy od niej (ten kwadratowy). Trzeba będzie przeszukać graty
[#8] Re: Decrunch 2049

@spidi, post #7

I tak zrobimy
Czy oryginalny profil tej karty pozwalał na użycie w klasycznej obudowie tysiącdwustetki?
Aż strach pomyśleć jakby taką kartę podciągnąć do 060 - niższe temperatury procka i PPC na pokładzie. To dopiero byłaby gratka do scenowania...

Z innych newsów – garść nagród ufundował Sordan brawo!

- 2 szt. zasilaczy do Amigi: https://sordan.ie/product/621/30w-psu-power-supply-for-amiga-500-600-1200/
- Workbench 3.1.4 do Amigi 1200: https://sordan.ie/product/608/workbench-amiga-os-314--6x-disk-labels--rom---amiga-1200/
- i Workbench 3.1.4 do Amigi 500/600/2000: https://sordan.ie/product/609/workbench-amiga-os-314-6x-disks-labels-rom-amiga-500-600-2000/

Dziękujemy. Sordan zapowiedział się, że zjawi się już w piątek.
A Wy kiedy przybywacie? szeroki uśmiech
[#9] Re: Decrunch 2049

@wino, post #8

Czy oryginalny profil tej karty pozwalał na użycie w klasycznej obudowie tysiącdwustetki?

No pewnie, pół roku tak miałem, Amiśka ofkoz z otwartą klapką i dostała dystanse pod nóźki co by cyrkulacja powietrza była, miałem 603e/175MHz i 040/25 AGA.
Potem w towerce zrobiona była na 200 i 33MHz i BVizja.
[#10] Re: Decrunch 2049

@jokov, post #1

Ktoś z okolic Lublina jedzie? Bym się chętnie podczepił, dorzucił do paliwa...
[#11] Re: Decrunch 2049

@Jenot, post #10

Za kilka minut porozmawiamy z Tytusem z Pixelretroshop od tegorocznej edycji Decrunch. Stay tuned...

https://www.youtube.com/pixelretroshop
[#12] Re: Decrunch 2049

@wino, post #11

Niezmiernie miło nam ogłosić, że mamy kolejne nagrody za konkursy w kompo, które ufundował Raf/Vulture Design, są to:
- zasilacze po 1 szt. do C64, Amigi i Atari,
- oraz nasada PI1541 do emulowania stacji dyskow 1541.
Dzięki!

Przy okazji, dzięki za udział w piątkowym live i pozdrówka dla wszystkich. Dla tych co nie widzieli, link do zapisu rozmowy https://www.youtube.com/watch?v=NoiLKSXJWqs
Od tamtego czasu wykrystalizowała się sprawa organizacji pojedynków w SWOS - Davka uprzejmie doniósł, że turniej podjął się przeprowadzić Turban brawo!
[#13] Re: Decrunch 2049

@wino, post #12

organizacji pojedynków w SWOS - Davka uprzejmie doniósł, że turniej podjął się przeprowadzić Turban


Wyśmienicie! OK
[#14] Re: Decrunch 2049

@sordan, post #13

Czołem partyzanci, do imprezy zostało już tylko 3 dni.
Jeśli ktoś jeszcze by się zdecydował wystawić sprzęt to mamy 1 wolny stolik albo dwa
Aktualna lista rezerwacji stolików wygląda następująco.

1. Bifat - A600
2. Yago - C64
3. Wieszcz - ZX Spectrum
4. RS - NES+SNES
5. Nameless - BBC Micro
6. Raf - C64
7. KK - A500
8. OSH - CD32
9. Golara - C64
[#15] Re: Decrunch 2049

@jokov, post #1

Welkam ewribadi.

Mialem jechac autem z Krakowa do Wrocka (A4) ale dzis sie dowiedzialem, ze ekipa sie posypala, wiec jesli ktos chcialby sie zabrac to prosze o kontakt.
[#16] Re: Decrunch 2049

@rafvte, post #15

Update w temacie stolikowym: wykruszył się OSH - pozdrawiamy piwo
Jego stolik w zamian przytuli Pinokio z Braćmi - rownież pozdrawiamy piwo
[#17] Re: Decrunch 2049

@wino, post #16

Compofiller w toku twórczym jest, mam nadzieję, że się wyrobimy...
[#18] Re: Decrunch 2049

@Mandi, post #17

pokłony

Tymczasem w systemie już mamy zebranych kilkanaście gotowych prac :)
Do deadline daleeeeko, wciąż można uploadować produkcje szeroki uśmiech

Mamy też już sprzedane 2 pierwsze bilety supportera - brawo dla Golary i jego znajomego!
Polecamy wspierać imprezę również tą drogą.

Thanks
[#19] Re: Decrunch 2049

@wino, post #18

Kolejni supporterzy - Mario i GumBoy. Dzięki Panowie!

Status stolikowy:
1. Bifat - A600
2. Yago - C64
3. Wieszcz - ZX Spectrum
4. RS - NES+SNES
5. Nameless - BBC Micro
6. Raf - C64
7. KK - A500
8. Golara - C64
9. Pinokio/Brothers in ATRs - Atari
10. BlackWine - CRT + konsola (coś wybiorę z PSX/Megadrive/Neo Geo)
[#20] Re: Decrunch 2049

@spidi, post #5

No i BlizzardPPC odrestaurowany i poskładany do kupy ok, racja Udało mi się odszukać brakujący oryginalny generator kwarcowy i zaczepy modujące radiator.
Prawie jak go fabryka wypuściła Nie posiada tylko oryginalnego wiatraka.







[#21] Re: Decrunch 2049

@spidi, post #20

603e przetaktowany? Pewnie kwarc 60MHz i mnożnik 3,5.
Karta prawie jak moja była, zazdraszczam zwycięzcy.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 19:54:30 przez waldiamiga
[#22] Re: Decrunch 2049

@spidi, post #20

Super karta, super robota OK
[#23] Re: Decrunch 2049

@waldiamiga, post #21

603e przetaktowany? Pewnie kwarc 60MHz i mnożnik 3,5.
Karta prawie jak moja była, zazdraszczam zwycięzcy.

Karta wróciła do swoich fabrycznych ustawień. Wcześniej była przetaktowana.
[#24] Re: Decrunch 2049

@spidi, post #23

Zlituj się nad odbiorcą i przetaktuj 040 chociaż na 33Mhz. 25 jest bardzo ślamazarne !
[#25] Re: Decrunch 2049

@spidi, post #20

Super robota- BRAWO OK
[#26] Re: Decrunch 2049

@wino, post #16

Update w temacie stolikowym: wykruszył się OSH - pozdrawiamy

Dziękuję, również pozdrawiam, ale mi cholernie przykro. Wy się będziecie doskonale bawić, a ja będę klepał jakiś durny tekst o jakiejś durnej maszynie :(
[#27] Re: Decrunch 2049

@jokov, post #1

Jak uważacie? Lepiej wystawić coś zupełnie nieskończonego w postaci filmu (na wild compo) czy nic nie wystawiać, dokończyć i gdzieś kiedyś wystawić (albo nie)?
Właściwie niezależnie od tego czy rozpowszechnia się wersję wykonywalną czy nie to i tak ludzie oglądają na YouTubie. A demo pod MorphOSa w podstaci video zrobionego ze zrzuconych do plików klatek czy w postaci wykonywalnej i tak ląduje do wild compo.
[#28] Re: Decrunch 2049

@MDW, post #27

Wystawiać! Jok siedzący obok też podpowiada, że zdecydowanie tak szeroki uśmiech
Możesz podpisać to jako preview, tak by odbiorca wprost odczytał, że to nie jest skończona produkcja.

Party już wystartowało! Jest gorąco!
ogień piekielny
[#29] Re: Decrunch 2049

@wino, post #28

Jestem już na terenie party. 😃 Syn się dorwał do Mortal Kombat i dopinguję. 😃
[#30] Re: Decrunch 2049

@MDW, post #27

Wystawiaj! Może jako "Party Version" czy tam "Preview"!
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem