Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Dema, Grafika, Ludzie, Muzyka, Party
[#31] Re: Decrunch 2049

@waldiamiga, post #30

W nocy dokończę przygotowanie filmu z tego i rano przywiozę. Później w sobotę muszę zniknąć, wrócę po godz. 18:00 i już będę mógł być cały czas.
Trochę mam opory pokazywać ten crap... 😃
[#32] Re: Decrunch 2049

@spidi, post #20

Główna nagroda dostarczona
[#33] Re: Decrunch 2049

@spidi, post #32

Nagroda została wywieziona z Polski. szeroki uśmiech Przejął ją obcy kapitał.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 03:49:26 przez MDW
[#34] Re: Decrunch 2049

@jokov, post #1

Tutaj można zobaczyć to czego nie udało mi się skończyć w postaci wykonywalnego dema. Musiałem zrzucić 60 klatek na sekundę do plików, ffmpegiem skleić to w film, który wystawiłem w wild-compo na Decrunch 2049.

Teraz już na spokojnie będę mógł znaleźć, poprawić przyczynę problemów oraz dorobić kilka drobiazgów niezbędnych do upublicznienia wersji wykonywalnej dla MorphOS. Ale to na spokojnie... tym właśnie różni się hobby od pracy, że niczego nie muszę, nie ma pośpiechu... szeroki uśmiech

Dziękuję głosującym za docenienie mojego przeciętnego efektu, całkiem sporego wysiłku (miałem dosyć sporo problemów technicznych i czasowych).
Pozdrawiam wszystkich, których spotkałem. Fajnie znów zobaczyć nasze pyszczki. szeroki uśmiech
Dziękuję organizatorom Decruch 2049 - party kameralne ale na pewno będę je bardzo dobrze wspominał. Doceniam wysiłek związany z organizacją... OK

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 04:02:42 przez MDW
[#35] Re: Decrunch 2049

@MDW, post #34

Spoko tylko szkoda że nie na amige
[#36] Re: Decrunch 2049

@Ynopki, post #35

Jak nie Amiga, instaluj Blizzarda PPC, GRexa i Radeona to obejrzysz.
[#37] Re: Decrunch 2049

@Ynopki, post #35

Z Amigą skończyłem 15 lat temu. Dłużej korzystam z MorphOS niż korzystałem z AmigaOS. W kategorii Wild mieści się wszystko, mogło to być nawet na wyświetlacz na pralce.
[#38] Re: Decrunch 2049

@MDW, post #37

Z Amigą skończyłem 15 lat temu.

Jak Ci się udało z tego wyjść? A na serio: fajne :) mi się podoba.

A-NI-MA-CJA! A-NI-MA-CJA!

uuups to jest animacja (w wersji na YT)
[#39] Re: Decrunch 2049

@jokov, post #1

Zachęcamy to przygotowania prac i...
...serdecznie zapraszamy :)


A jest jakieś info, że konkursy pikselartowe się odbyły?
[#40] Re: Decrunch 2049

@MDW, post #37

.

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 09:28:54 przez Ynopki
[#41] Re: Decrunch 2049

@X-Type^HVR, post #38

„Morphilia” w obecnej postaci nie nadaje się do rozpowszechniania jako wersja wykonywalna. W związku z całkowią rezygnacją z używania biblioteki SDL wersja MorphOSowa silnika ma znaczne niedoróbki. Poza tym samo demo w połowie się wywala. Kilka godzin szukałem przyczyny ale nieznalazłem. Więcej czasu nie miałem. Problem tkwi w części w której pozwoliłem sobie na większą niż wykle zabawę wskaźnikami. 😃 A to nie ułatwia debugowania. 😃
Miałem wybór:
1. Siedzieć cicho i nic nie wystawiać.
2. Uruchamić to na 3 razy z włączonym zrzucaniem 60 klatek na sekundę do plików (mam w swoim mini-silniczku taką możliwość), skleić 3 części i wystawić w wild-compo.

Wybrałem drugie rozwiązanie. Produkcje dla MorphOS/AmigaOS4 i tak zawsze są puszczane w wild-compo, a ludzie dema dziaiaj i tak zwykle oglądają na YouTubie. 😃
Teraz będę mógł sobie spokojnie wszystko dokończyć i wypuścić „Morphilię” razem ze skończoną wersją „Morphozy”, która czeka już prawie 2 lata.
[#42] Re: Decrunch 2049

@MDW, post #41

Szacun! OK
[#43] Re: Decrunch 2049

@michal_zukowski, post #36

Radeon z G-REX w A1200 pod MOSem nie odlala- przynajmniej mi się nie udało i nie znalazłem nikogo komu by to działało.
[#44] Re: Decrunch 2049

@BULI, post #43

Ale co się nie odpala? Video na YouTubie? 😀
[#45] Re: Decrunch 2049

@MDW, post #44

Chyba Radeon nie odpala. Nie demo.
[#46] Re: Decrunch 2049

@BULI, post #43

Bo G-REX działa w 3D tylko z Voodoo. Nie ma sterowników do Radeonów.
[#47] Re: Decrunch 2049

@flops, post #46

Jeżeli Voodoo to 4 albo 5, bo 3 ma max. rozmiar tekstur 256x256, a tam są nawet 1024x0124. Chociaż tysiąc lat temu Kiero wspominał, że zaimplementował w TinyGL skalowanie tekstur w przypadku gdy mają ponad maksymlaną wspierają przez kartę rozdzielczość (dotyczy właściwie tylko tego nieszczęsnego Voodoo 3). Czy TinyGL nadal to potrafi to nie wiem... W czasach dzisiejszego MorphOSa i tak raczej nikt sobie głowy Voodoo nie zawraca skoro na chodnikach leżą darmowe Radeony.
[#48] Re: Decrunch 2049

@MDW, post #44

Takie krótkie sprawozdanko (pewnie jeszcze jakieś błędy sa, no ale nie ma co w nieskończoność chować)

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 23:38:24 przez KaczusNG
[#49] Re: Decrunch 2049

@KaczusNG, post #48

Sprawozdanko od moich ulubionych Łodzian. Przeczytam z przyjemnością. Dzięki!
Pozdrawiam!
[#50] Re: Decrunch 2049

@MDW, post #49

A tu demo od CrapTeamu
[#51] Re: Decrunch 2049

@Mandi, post #50

Pomysłowe! szeroki uśmiech OK


Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 19:40:40 przez Koyot1222
[#52] Re: Decrunch 2049

@jokov, post #1

Mam jeszcze pytanie. Gdzie mogę znaleźć stream z koncertu AceMan'a i pozostałych wykonawców? Chciałem sobie już na spokojnie odsłuchać.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 11:29:18 przez jimiche
[#53] Re: Decrunch 2049

@Mandi, post #50

Fajniusie - a to wszystko zwykły colour cycling
Crap Team did it again !

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 08:58:19 przez pisklak
[#54] Re: Decrunch 2049

@pisklak, post #53

Dokładnie, o czym uprzejmie ostrzegłem na wstępie, Colour Cycling był tematem nowego GFX compo, więc ja zrobiłem w tym temacie demo Ot tak na temat imprezy
[#55] Re: Decrunch 2049

@KaczusNG, post #48

Dziękuję za miło spędzony czas, dyskusje polityczno-historyczne, czeskie przysmaki.. atmosfera to ludzie i była zajedwabista
[#56] Re: Decrunch 2049

@Skotos, post #55

A czemu nie ma zdjęć?!
Poza jedynym sprawozdaniem Kaczus BB za które należy mu się piwo nie ma nic! Czyżby to miało podnosić hermetyczność imprezy a może.. było za ciemno by robić zdjęcia?
[#57] Re: Decrunch 2049

@Creonix, post #56

Nie ma ani zdjęć, ani nawet stuffu z party - na scene org jest 1 moduł, 1 intro i grafika exe...

Niestety sprawy wizerunkowe są przez orgów Decrunch zupełnie olewane. Bo żeby ludzie na 3 tygodnie przed imprezą pytali się czy party w ogóle się odbędzie?... Sorry Jok i Wino, ale muszę to powiedzieć. Poza tym naprawdę dziwię się, że mając tak zajebistą nagrodę główną nie wykorzystaliście jej do robienia reklamy. Zwłaszcza, że wiedzieliście o tym PPC już w 2018. Gdyby grzać tematem pół roku wcześniej, na pewno udałoby się zachęcić więcej grup do udziału w demo compo i wtedy nie wyglądałoby to tak jak teraz, czyli że nagrodę dostaje ten, kto zrobi demo. Wystarczyłoby minimum, dosłownie odrobinka chęci z Waszej strony. Tym bardziej, że LE w tym roku nie ma i można było powalczyć o „przejęcie elektoratu”.

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 13:27:25 przez Jazzcat
[#58] Re: Decrunch 2049

@Jazzcat, post #57

To nie jest impreza amigowa tylko lanserska ... tak więc brak produkcji. trzeba było zrobic "broda drwala compo" lub "moj mac design" compo... to by były produkcje
[#59] Re: Decrunch 2049

@Jazzcat, post #57

No... ja mam podobne refleksje, tylko jakoś nie za bardzo byłem w stanie się zebrać i to napisać... Nie chcę tu się wymądrzać i pisać z pozycji Aleksandra Wielkiego ale chyba trochę zabrakło poważniejszego podejścia do tematu, bez którego raczej nie ma mowy o zawojowaniu świata. Sam, na trzy tygodnie przed imprezą próbowałem się zorientować co i jak, na stronie była tylko czołówka, żadnego info jakie compoty itd. Oczywiście można się było domyślać, że nie będzie specjalnie inaczej niż rok wcześniej ... Widziałem i słyszałem też komentarze poimprezowe... well... No i takie tam, nie chcę tu się pruć na forum, gdyby kogoś interesowało więcej ode mnie to zapraszam na priv, dane kontaktowe znane

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 18:23:37 przez mccnex
[#60] Re: Decrunch 2049

@Creonix, post #56

Ja mam jakies focie ale nie chce mi sie ich kopiowac. Jednym zdaniem: Ogolnie rzecz biorac impreza bardzo udana, poza czescia demoscenowa, dla ktorej przyjechalem...

Dokladniejszy raport bedzie wydany w nastepnym magazynie hot style.
Prace na c64 sa tu:
https://csdb.dk/event/?id=2821
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem