Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Ludzie, Party
[#61] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@baderman, post #45

Tak to to.Dzięki.
Mam nadzieję że coś z tego zrozumiem...
[#62] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@Mikrobi, post #1

Appendix ostatnie (w znaczeniu na 6 miejscu)???
To chyba jakis zart!!!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 13:13:54 przez Phibrizzo
[#63] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@Phibrizzo, post #62

Bez urazy dla twórców, ale co w tym intrze jest ciekawego, fajnego? No, może całkiem ciekawą muzyką Skippa? Design leży, kolory "koderskie", kilka efektów na krzyż i tyle.
[#64] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@Drakon, post #63

Moim zdaniem są to mimo wszystko dobre efekty zrobione przez jednego człowieka, klasyczne interko takie jakie lubie, no i płynne :) smiechnalem przy cubeach z autorami :)
[#65] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@mikecios, post #59

Czy ktoś z 030 mógłby sprawdzić czy też mu się wiesza na ostatniej części ?
[#66] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@mikecios, post #65

Czy ktoś z Was w ogóle zauważył obecność grupy Lamers? :)

5. miejsce w Animation / Video compo.

A różnica między 3., 4. i 5. miejscem w punktach niewielka.

Brawa dla Shexbeera i MCH.
[#67] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@XTD, post #66

Bardzo mi się to video podoba - brawa dla Lamersów!
Dawałem im miejsce na podium.
[#68] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@XTD, post #66

Jasne ze zauwazyl :)
A widziales PC demo by Plexa / Flying Cows Inc?
[#69] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@XTD, post #66

Wielki szacunek dla grupy Lamers za ciągłą produktywność i trzymanie poziomu. Zaczęliście od produkcji kodowanych na Amigę (pamiętam Shivę na A1200 i Sayonczek na PPC), później kodowane dema i intra na małe Atari i ST, w międzyczasie video dema takie jak to z Revision. Większość grup zniknęła lub rozmieniła na drobne, a Lamers ciągle produkuje od lat 90. Ale mam pytanie czemu do animacji Shexbeera nie zrobił muzyki Xtd?
[#70] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@Aurel, post #69

Zrobił i nie zrobił. :)

Shexbeer wybiera sobie to, co mu wpadnie w ucho. Tak się złożyło, że wpadła mu w ucho muzyka Micha oraz jeden z moich starszych modułów, który dla niego zremasterowałem i odnowiłem. Ale czasu zabrakło na drugą część, więc jest tylko część z muzyką MCH.

Nie narzekam, trochę video z moją muzyką było, niech MCH też się trochę wykaże.

A demo FCI właśnie sobie obejrzałem. Spoko. Czuć dawny klimat. :) Pozdro dla Plexy!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 22:02:23 przez XTD
[#71] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@jimiche, post #30

Pierwsze miejsce Offence'u zasłużone. Ma ktoś moda z tego dema?
[#72] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@Ralpheeck, post #71

"Demo" z takimi efektami jest zasłużone?

Spaliłbym się ze wstydu wypuszczając coś takiego...

Nasz Crap Team robi lepsze Craptra.

Sceno dokąd leziesz?

Jeżeli prodki mają zmierzać w kierunku powiewu sandałem, to demoscena umarła na wirusa albo głosujący są w gorączce

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 07:36:11 przez Pimpator
[#73] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@Pimpator, post #72

Parę ładnych grafik i trochę odgrzewanych efektów które Offence katuje od kilku lat na c64 (ten ich twister-scroll na przykład) nie są wystarczające na pierwsze miejsce. Demo kodowane przez DRAREG'a znacznie lepsze i bardziej doparcowane. Chillobits wygląd jak by chłopaki zabrali się za późno na jego robienie i dlatego wygląd w większości jak prototypowanie efektów z niedokończonym designem, co dla produkcji Offence w wydaniu na c64 jest nie do pomyślenia.
[#74] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@Pimpator, post #72

Czyli unieważniasz 90% dema ogólnie z estetycznymi efektami, ze świetną grafiką 2D i dwoma utworami wyjętymi z najlepszych czasów A500, bo nie spodobały ci się 1 lub 2 efekty? Ci głosujący najwidoczniej wolą dostrzegać pozytywną stronę niż słabości.

[#75] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@nogorg, post #74

Po ubiegłym roku ludzie spodziewali się podobnego poziomu, tymczasem pojawił się covid ... Może nie było takiej motywacji jak w latach poprzednich, a może ludzie myśleli o czymś innym. Znaczna część z nas pracuje na pół gwizdka albo wcale. Samo revision istniało tylko wirtualnie, więc trudno było spodziewać się normalnego poziomu w niektórych kategoriach. Mnie osobiście nieco negatywnie zaskoczyły wyniki w kategoriach muzycznych. AceMan zasłużył zdecydowanie na lepszy wynik. Ale tak to jest, jak głosuje się za zasługi, na znaną markę, a nie za produkcję biorącą udział w konkursie.

link

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 10:04:59 przez misiek2
[#76] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@nogorg, post #74

Zgadzam się. Można nie lubić oldskulu (ja też nie przepadam), ale trudno nie docenić świetnego designu, grafiki, muzyki i, zwłaszcza, przejść między efektami. Już sam wstęp, gdzie mamy płynne przejście z DOS-u do dema i do tego bajkowa muzykę Jogeira przywodzi na myśl słynną produkcję Andromedy. Na pewno nie jest to demo koderskie, ale czy każde musi takie być?

Appendix ostatnie (w znaczeniu na 6 miejscu)???

Też byłem pewien, że będzie trzecie miejsce. Enter na Pouecie rozżalony, ale trudno mieć pretensje. Kodersko produkcja więcej nię przyzwoita, choć very 90's (to nie zarzut, a jeno konstatacja) - piękne metaballsy, sześciany teksturowane zdjęciami też ładne, a obiekt z uwięzionym w środku światłem to dla mnie rzecz zdecydowanie godna uwagi. Zaskakujący (na plus) jest też ten pong wpleciony w któryś efekt. Widać niestety, że składane w pośpiechu, bo miejscami kolorki przerażające, a muzyka mogłaby być lepsza. Ale ogólnie dobry stuff.
[#77] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@misiek2, post #75

Ale tak to jest, jak głosuje się za zasługi, na znaną markę, a nie za produkcję biorącą udział w konkursie.


Wiesz, motywacje "za zasługi" zawsze odgrywają rolę. Nawet w tym wątku pobrzmiewają. Indywidualnie zazwyczaj każdy ma swoją kolejność, która odbiega od zbiorczych wyników. Nie słyszałem jeszcze wszystkich modułów w compo, bo podczas transmisji włączyłem akurat kiedy leciał ten poniższy utwór i gdybym tylko ja decydował to on by znalazł się na pierwszym miejscu, bo wg mnie Josss & Wonder zostawili peleton daleko z tyłu. A wylądowali na 5 miejscu. Ale było kilka przyzwoitych kawałków w compo, a to najważniejsze.

[#78] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@nogorg, post #77

Trudno się nie zgodzić bardziej, namevoting od dawna był plagą sceny (i pokrewne zjawiska) - z drugiej strony wspomnianą 'markę' zdobywa się właśnie, robiąc konsekwentnie dobre rzeczy. (Czasem to jednak nie wystarcza i pewnie wielu się zniechęciło przez to...)

Party w tym roku słabsze wyraźnie, Amigowo też - ale biorąc pod uwagę okoliczności i tak jestem pełen podziwu.
Wielki respekt dla organizatorów!
I oczywiście dla wszystkich którzy aktywnie wsparli tę imprezę prodkami 'w czasach zarazy' OK

Nawet jeśli to compofiller, a nawet crap - to jest to godne zasługi odważyć się i wystawić na ocenę i po drodze zwykle zmierzyć z szeregiem przeciwności..
...w przeciwieństwie do postawy typu
'Spaliłbym się ze wstydu wypuszczając coś takiego...
[#79] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@nogorg, post #74

Zestaw proszę zwycięzcę tegorocznego Revision z produkcjami OCS z zeszłych lat. Eon, De Profundis, The Fall - jest jakaś historia, graficznie jest estetycznie i w klimacie, jest pasująca muzyka, są przykuwające oko efekty. Na tym tle tegoroczny zwycięzca wypada mizernie. Mam nadzieję, że to nie jest nurt nadchodzącej jakości...

Nigdy nie przepadałem za demami w takiej formie jak old-school z przełomu lat 80/90. Będącymi zbitkiem efektów przeplatanych losowymi grafikami. Może to było dobre do pokazówek w najlepszych czasach A500, ale jest rok 2020 i sporo produkcji z ostatni dwóch dekad pokazało, że coś takiego jak reżyseria, stawia poprzeczkę jeszcze wyżej. W końcu do czego powstała demoscena, jak nie do popisywania się?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 11:56:38 przez Pimpator
[#80] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@jokov, post #78

Ale wiesz, że samokrytyka to przydatna rzecz?

Dopracowywałem swój warsztat 3 lata, by w końcu stwierdzić, że prace są na tyle dojrzałe, że można w końcu wystawić jedną na compo. Furory nie zrobiła, ale jest na jednym z cd ACS :P


Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 11:50:54 przez Pimpator
[#81] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@Pimpator, post #80

Nie twierdzę, że dema wytrzymują porównanie - pisałem właśnie, że jest słabiej.
Nie chodzi mi jednak o dema, tylko o postawę - jakbyś napisał nie podoba mi się w tym demie to i to a ogólnie scena suxx - nawet bym nie mrugnął ;). Odniosłeś to jednak do siebie.
Pochwal się pracą !
[#82] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@jokov, post #81

A o to

Gdybym podpisywał się mianem kodera, nie odważyłbym się na wypuszczenie prodki, z efektami, które osiągałem jako nie-koder, wygłupiając się w amosie. Kurde, a mogła mnie czekać chwała, co ja też uczyniłem...

Nie będę się dekonspirował, ale praca była wystawiana w 3d compo, a płyt ze stuffem z parties dużo nie było :P
[#83] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@Pimpator, post #82

I takie prodki rodem z Amosa zostały ocenione lepiej niż Apx-Breadbox.
8 mcy pracy. Może i po godzinach. Może i "kiedy mi się chciało", ale jednak 8 mcy.
No trudno. Ważne, że komentarze ludzi są budujące. (zilog=enter)

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 13:02:43 przez zilog
[#84] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@Pimpator, post #79

Zestaw proszę zwycięzcę tegorocznego Revision z produkcjami OCS z zeszłych lat. Eon...


Jak chcesz to mogę Ci pokazać jak się można doczepić do wszystkiego: EON - bardzo dobre technicznie demo ale ze słabą grafiką 2D. Konwertowane foty nie umywają się do grafy sprzed lat z takich dem jak np. Batman Vuelve czy Hardwired. Postacie z końcówki lepiej by tam nie było bo rujnują jakieś napięcie które powstaje. Muzyka ma ciekawsze momenty gdy się rozwija, ale ogólnie jest dosyć mdława.

Można? Można. Tylko po co...
[#85] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@zilog, post #83

Dobra robota. W Polsce też jest dużo Parties.OK
[#86] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@jimiche, post #85

Dzięki

Enter^Appendix
[#87] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@zilog, post #83

Było wystawić w Amiga Democompo, pewnie miejsce by było wyższe. Ogólnie pierwsze miejsce wygląda jakby jakiś designer dorwał się do Fantavision.
[#88] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@zilog, post #86

Rozumiem zd czujesz sie oszukany i pokrzywdzony ale przy votkach zawsze byl szwingiel i kolesiostwo ..

Dal mnie appendix OKenter dzordan skipp madbart zrobili swietna roboteOK
Dla mnie miejsce drugie/trzecie w intro compo
[#89] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@michal_zukowski, post #87

W sumie tylko szkoda, że nie było więcej obiektów zwiazanych z C64, szczególnie ta scena z kolorowymi czopkami i białą pastylką jakoś taka niepotrzeba. Do reszty trudno cokolwiek się przyczepić, jedynie w tunelu chyba lepiej dawać na koniec tunelu flarę albo cokolwiek co zasłania jednolity kolor, ale ogólnie jedna z lepszych produkcji w tym party.
[#90] Re: Revision 2020 - Doping dla polskich teamów !

@HOŁDYS, post #88

Ej dampas co to jest szwingiel ?
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem