Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] MYSTiC reaktywacja (c) 2020
MYSTiC POLISH HQ
Ogłasza nabór do polskiej sekcji

W zwiazku z reaktywacją MYSTiC WHQ i MYSTiC Polish HQ zaczynam nabór nowych aktywnych członkow do naszej polskiej sekcji.

Aktualnie poszukujemy:
- Grafików
- Muzyków
- Koderów
- Crackerów
- Trainer Makerów
- ASCII artystów

Jeżeli masz zapał i umiejętności oraz chcialbyś dołączyc do jednej z najstarszych scenowych grup amigowych to napisz maila ze zgloszeniem oraz przykładem swojej pracy na mysticplhq(AT)gmail.com

Wszyscy dotychczasowi członkowie MYSTiC sa nimi automatycznie nadal, chyba, że sami zrezygnują.
Aktualna więc lista członkow polskiej sekcji wygląda następująco:

Muzycy: Bartesek, Bodzio, Mobby, Priest, Sixtus, Trash Head, XTD, Zibi

Koderzy: Billy, Cbm80, Charon, Dark Angel, Gluten, Katani, Larsen, Mss, Piles, Sydan, Tedy

Graficy: Bonifacy, CIA, Caro, Gunman, Jackal, Jezo, Lazur, Madd, Mustafa, Reset, Stig, Yoga, Zefir

Sysopi: Easy Rider (leader of MYSTiC PL HQ), UFOk

Kanały dystrybucji:
UZI Suicide (MYSTiC World HQ)
MASTURBATION STATION (MYSTiC US HQ)
MAMBA (MYSTiC Polish HQ)
THE NORTHERN PALACE (MYSTiC Danish HQ)
1
[#2] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Easy_Rider, post #1

Trochę zabawne, że mając tylu członków nadal poszukiwani są ludzie właściwie wszystkich profesji. Mystic ma być korporacją?
1
[#3] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@MDW, post #2

To jest lista z lat 90-tych, wiekszosc jest juz nieaktywna dlatego tez szukam nowych osób aktywnych aktualnie by wznowic nasze produkcje.
[#4] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Easy_Rider, post #3

Nie lepiej stworzyć swoją grupę od zera niż płynąć na fejmie ludzi z tamtych lat?
Wyjdzie z tego „kremówka jak ta przed wojną”, czyli jakiś produkt przypominający tamten.
Jak to powiedziała moja znajoma w Czechach jak się spóźniliśmy na pociąg: To se ne vrati.
To taka moja opinia. Ale powodzenia.
[#5] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Ralpheeck, post #4

Nie gaś zapału.
Skoro kolega tym krokiem chce też zmobilizować do powrotu starych partnerów.
Może i ne vrati, a może się urodzi zupełnie co nowego.
[#6] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Easy_Rider, post #1

Graficy: Bonifacy, CIA, Caro, Gunman, Jackal, Jezo, Lazur, Madd, Mustafa, Reset, Stig, Yoga, Zefir



Taki CIA to raczej nie prędko sam zrezygnuje...
[#7] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@nogorg, post #6

@Ralpheeck
Próbuje odnalesc kontakty do tych wszystkich emerytów i stad też zamiescilem tutaj pelny sklad, bo może ktoś zna kogoś z nich i ma do nich aktualny kontakt. Byłbym wdzieczny za poinformowanie mnie o tym gdyz stare adresy email z lat 90tych juz nie działaja :/
Oczywiście, że najlepiej by było jakby jak najwiecej ludzi ze starej ekipy wyraziło chęć uczestnictwa i dalszej zabawy ale swieża krew tez jest potrzebna :)
Kilku emerytów juz namawiam, wiec może cos z tego bedzie :)

@nogorg
No tak, rozumiem, ze chciales przez to powiedziec , ze CIA juz nie ma razem z nami na tym swiecie ? Nie wiedzialem. Nie zamiescilem w spisie Marsa, bo wiem, ze on juz tez umarl. No niestety coraz mniej nas bedzie z kazdym rokiem, wiec tym bardziej trzeba cos jeszcze zrobic :)
[wyróżniony] [#8] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Easy_Rider, post #7

No niestety coraz mniej nas bedzie z kazdym rokiem, wiec tym bardziej trzeba cos jeszcze zrobic :)


Puki jest zapał, póki się chce, póki my żyjemy- warto walczyć OK

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 09:37:25 przez BULI
[#9] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Easy_Rider, post #1

Cienko to widzę ale powodzenia.
[#10] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Easy_Rider, post #1

Cze.

Z Extendem rozmawiałeś? Wydawało mi się, że to on był organizerem polskiej sekcji Mystic.
Udziela sie tutaj czasami na forum. MARS(RIP) był też u nas w grupie i jest plan - nawet z XTD gadaliśmy o tym w zeszłym roku podczas spotkania w Gdyni - aby zrobić demo mu poświęcone. Taki jakby TRIBUTE. No, ale prędko to nie nastąpi.

Fajnie, że stara "scena" wraca. Trzymam kciuki. Powodzenia. OKok, racja

TiMi/DxP
[#11] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Deftronic/..., post #10

Tak, z XTD gadalem wczoraj przez godzine telefonicznie :) Jest za tylko wątpi, że komus bedzie sie jeszcze chciało :) Oczywiscie ma niepublikowane wczesniej kawalki, które mozna by wykorzystac.
Tribute dla Extenda to swietny pomysl :)

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 18:20:25 przez Easy_Rider
[#12] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Easy_Rider, post #1

Dobra inicjatywa bo jak widać - jest odzew. Nawet jeśli nie powiedzie się w sensie "produkcyjnym" może pomóc w odnowieniu starych znajomości a to też sukces.
Odkurzyłem już w zeszłym roku asmone (intro na AmiBP) więc cieszy mnie ta akcja (popatrz na mój avatar - mam taki od zawsze).
Charon

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 19:46:35 przez jarek72
[#13] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@jarek72, post #12

Siema Charon,
No wreszcie ktos z dawnego MST sie odnalazl ;) Twój avatar to oczywiscie jest z demka "Ilex", jakze nie pamietac o tym :) Fajnie, że odkurzyles AsmOne dziadku, moze jeszcze dasz sie namowic na jakas produkcje......wiecej ci napisze na priv.
[#14] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Easy_Rider, post #13

nogorg

Taki CIA to raczej nie prędko sam zrezygnuje...

Easy_Rider
rozumiem, ze chciales przez to powiedziec , ze CIA juz nie ma razem z nami na tym swiecie ? Nie wiedzialem.

Deftronic
Z Extendem rozmawiałeś?(...)MARS(RIP) był też u nas w grupie i jest plan(...)aby zrobić demo mu poświęcone. Taki jakby TRIBUTE

Easy_Rider
Tak, z XTD gadalem wczoraj przez godzine telefonicznie(...)Tribute dla Extenda to swietny pomysl :)


Dobra gadka
[#15] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Deftronic/..., post #10

Fajnie, że stara "scena" wraca

THEY WILL BE BACK




[#16] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@movin, post #14

Deftronic
Z Extendem rozmawiałeś?(...)MARS(RIP) był też u nas w grupie i jest plan(...)aby zrobić demo mu poświęcone. Taki jakby TRIBUTE

Easy_Rider
Tak, z XTD gadalem wczoraj przez godzine telefonicznie(...)Tribute dla Extenda to swietny pomysl :)


Heh... Nie dla XTDa - żyje i ma się dobrze. :D Chodziło mi o MARSa. ;)
[#17] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Deftronic/..., post #16

Czasami takie wskrzeszanie legendy się częśćiowo udaje (patrz norweska Andromeda), a czasami robi się krok w tył (na naszym podwórku jeszcze w latach 90tych Freezers).
Czasy już inne. Dzisiejsza młodzież posługuje się floretem, ale krzyżackiego miecza mało kto udźwignie jak drzewiej :)

Tribute jak najbardziej może być dla żyjących, aczkolwiek nie szedłbym w takie klimaty na czyimkolwiek miejscu.
[#18] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@selur, post #15

Pomyśl ile Arnold kiedyś miał wolnego czasu a ile teraz... I "zazdraszczaj" starym :D
Wracając do logo w awatarze, geneza jego powstania jest zabawna bo przed Intel Outside ktoś puścił info że McDonald's będzie głównym fundatorem nagród. Wymyśliliśmy że gest w postaci takiego logo da nam dodatkowe "korzyści". Niestety info okazało się fejkiem
[#19] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@jarek72, post #18

Charon, gdzie mogę znaleźć to intro z AmiBP?
[#20] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Jazzcat, post #19

Czyzby Ci chodzilo o to ?

[#21] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Easy_Rider, post #20

Na Twoim miejscu zrobiłbym coś z Charonem, bo widać, że chłopak ma potencjał i chęci. Muzyków też macie (XTD, ewentualnie Bartesek, którego łatwo znajdziesz), więc jedyne czego Wam w tej chwili trzeba to jakiś designer z charyzmą, który przywiąże kodera do krzesła, podłączy do kroplówki i zmusi do wykonywania poleceń :) Po tylu latach grupę trzeba praktycznie zbudować od nowa. A jak już coś zrobicie to być może jakaś zasuszona mumia z lat 90. sama się do Was odezwie, kto wie? Nie wiem, czy śledzisz scenę, ale co jakiś czas ktoś z dawnej gwardii powraca.

Jedno pytanko. Czy Bodzio to ten Bodzio z The Edge? On był w Mystic? Wydaje mi się, że nie, ale mogę go zapytać. Wiem za to na pewno, że nie jest i nigdy nie był muzykiem :)

A skoro ma być nostalgicznie to pierwszą produkcję możesz zadedykować Fiction Software Service :)

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 11:35:15 przez Jazzcat
[#22] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Jazzcat, post #21

Z Barteskiem kiedy z nim pisałem to powiedział że nadal się bawi muzą, ale dla 4chn musiałby się uczyć wszystkiego od nowa :(
Ale próbuj.
Xtd chyba też czuje się ograniczony tą formą (a właściwie formatem).


Tak jak Jazzcat pisze - potrzeba lokomotywy żeby to popchać, to wtedy można wagony dołączać. Teraz choćby przyszło stu atletów to wszystko będzie stało i się zapcha.
[#23] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Easy_Rider, post #1

Siema,

fajny pomysł z reaktywacją Mystic. Post dojrzały ale mam nadzieję, iż zapał jeszcze nie wygasł ponieważ kilka miesięcy temu wróciłem do kodowania,
Gotowy silnik full 3d (light texture) na stock A1200 z fastem :) czeka na pomysły oraz twórczość grafików i muzyków. Silnik w Ham6 z nowym szybszym podejściem do c2p i formatu chunky (odejście od procedur Kalmsa) 020 fast 160(hires)x128x15bit - 52fps.
Co do gry to nie wiem czy będę miał wytrwałość do zakończenia zależy od pomysłów ale demko, intro można spłodzić

Pozdro
Tedy/Mystic/TTN
4
[#24] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Tedy, post #23

Szybkie 2x2 w truecolor zawsze w modzie. Mam nadzieję że pomysł nie upadnie i nie pójdzie do szuflady.
1
[#25] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Tedy, post #23

Doskonała wiadomość!
No to teraz piłeczka po stronie Easy'ego i spółki, miejmy nadzieję, że wykorzystają tę szansą, wszak nieczęsto konfitura lata za muchą :) Trzymam kciuki.

Co do gry to nie wiem czy będę miał wytrwałość do zakończenia zależy od pomysłów ale demko, intro można spłodzić


Daj se spokój z grami, demo rób!
1
[#26] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Jazzcat, post #25

Daj se spokój z grami, demo rób!


Heya, pewnie masz jakiś moduł do demka :) to jeszcze grafik 2d + low poly 3d i jedziemy szeroki uśmiech
[#27] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Jazzcat, post #25

Prawie kazdy scenowiec chce zrobic gre na Amige.
Tylko nie kazdemu to wychodzi w rozsadnym terminie, bo zycie.
Ostatnio na plus byl Leonard z gra Glubble.
Chyba nie robil wczesniej gry na Amige, moze na Atari ST zrobil.
Ale nie znam jego tworczosci dokladnie.
Co by nie mowic, nawet wybitne demo po pewnym czasie sie nudzi.
Gra juz niekoniecznie, zalezy od pomyslu i realizacji.
[#28] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Jazzcat, post #25

Daj se spokój z grami, demo rób!

Popieram. OK Grę odpala się raz (często na YouTube), popatrzy chwilę i tyle. A demo odpala się i ogląda wiele razy. Demo robi się ze 30 razy szybciej i robota jest 100 razy bardziej interesująca, różnorodna. Poza tym w przypadku dzisiejszych gier na Amigę to zazwyczaj są kopie czegoś co gdzieś już istnieje, jakieś ostre inspiracje czymś co i tak można odpalić na jakimś emulatorze, nawet na Amidze. Chyba nigdy w historii Amigi świat gier nie był tak strasznie wyprany z kreatywności i pomysłowości. Mam wrażenie, że wszyscy byliby najszczęśliwsi gdyby po prostu na A500+1MB+DD przeniesiono wszystkie łupanki z salonów gier lat 90. Najważniejsze jest to żeby było "jak w oryginale".

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2024 14:06:23 przez MDW
[#29] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@Don_Adan, post #27

Co by nie mowic, nawet wybitne demo po pewnym czasie sie nudzi

mam dokładnie odwrotnie ;)
a co do robienia gier. przestałem chwilowo pracować nad grą bo w tym roku trzeba kilka dem dokończyć :)
a w temacie wątku. chętnie zobaczę nowe demo od Mystic. jak by trzeba było to mogę wesprzeć logosem albo obrazkiem.
4
[#30] Re: MYSTiC reaktywacja (c) 2020

@MDW, post #28

Zalezy co kto lubi.
Przynajmniej 3 gry na Amige moga zostac zapamietane jako wybitne, o ile zostana ukonczone.

A mianowicie:
1. Grind ECS
2. Hamulet ECS
3. Jump AGA

Kazda z nich ma silnik, ktory jesli chodzi o calosc to jest czyms nowym na Amidze.
Kazda z nich ma bardzo dobra oprawe graficzna.
I jezeli grywalnosc (miodnosc) tych gier bedzie wysoka, to zadne demo nie bedzie mialo z tymi grami szans.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem