Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Ludzie
[#1] Urodzinki
https://www.xtdmusic.eu/?sel=urodziny

Fajnie by było dostać od starych (i młodych) scenowców coś, co nie zniknie (maili nie kasuję i zachowuję). Na pamiątkę. :)

Pozdrawiam wszystkich i do usłyszenia!
[#2] Re: Urodzinki

@XTD, post #1

100 lat!
Napisz jakiś chip tune na 46 urodziny!
[#3] Re: Urodzinki

@XTD, post #1

Wszystkiego najlepszego, 100 lat! :)
[#4] Re: Urodzinki

@XTD, post #1

Najlepszego! Przyłączam się do wyklikania muzy z tej okazji, nie koniecznie chip tune a bardziej amigowo, 4 kanały rave techno.
[#5] Re: Urodzinki

@XTD, post #1

100 lat torcik szeroki uśmiech
[#6] Re: Urodzinki

@XTD, post #1

Wszystkiego Najlepszego
[#7] Re: Urodzinki

@XTD, post #1

Wszystkiego dobrego, mordeczko i więcej gitarrr! Oczywiście żywych, nie martwych.
[#8] Re: Urodzinki

@XTD, post #1

Wszystkiego najlepszego , zdrowia i weny twórczej do 102 lat OK
torcik
[#9] Re: Urodzinki

@XTD, post #1

Sto lat Piotrus !
Dużo miłości od bliskich osób i Zdrówka bo to najważniejsze OK
[#10] Re: Urodzinki

@HOŁDYS, post #9

Serdecznie dziękuję za wszystkie maile, które otrzymałem - będę je trzymał na pamiątkę.

Dziękuję również wszystkim tym, którym nie chciało się czytać i po prostu złożyli mi życzenia innymi metodami. :P

Pozdrawiam kolegów Amigowców! I koleżanki!
[#11] Re: Urodzinki

@XTD, post #1

Wesołych Świąt i kolejnego roku !
[#12] Re: Urodzinki

@XTD, post #10

jakie kolezanki?:P

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 10:29:24 przez juen
[#13] Re: Urodzinki

@juen, post #12

Mamy mode na LGBT i transformensów wiec napisał dobrze ..
[#14] Re: Urodzinki

@HOŁDYS, post #13

nie karmić trolla!
[#15] Re: Urodzinki

@HOŁDYS, post #13

Ale normalne dziewczyny też tu zaglądają tylko może tu się już nie udzielają?
Proszę bardzo ohttps://www.ppa.pl/forum/integracja/16374/pare-fotek-z-powerdev-meeting-6#m207212
[#16] Re: Urodzinki

@amikoksu, post #15

jesteś nowy w internetach, więc:
rule 37
rule 16
tyle w temacie.
wyjątek stanowią zdjęcia i inne multimedie z ładnymi paniami.

P.S. 100 lat XTD! piwo torcik

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 12:46:23 przez snajper
[#17] Re: Urodzinki

@juen, post #12

Różne koleżanki, przecież są dziewczyny w amigowym światku. Już kiedyś pozdrowiłem tylko kolegów i op****** dostałem. :)
[#18] Re: Urodzinki

@XTD, post #1

XTD !!!
Jestem starszy od Ciebie o jeden dzień :D

Zdrówkooooo!!!
[#19] Re: Urodzinki

@XTD, post #1

Wszystkiego najlepszego XTD! Czekam na twoje moduły stricte amigowe, nie pecetowe wavy które w ogóle nie brzmią Amigą, więc póki co wstrzymuję z konkretnym wsparciem.
[#20] Re: Urodzinki

@Aurel, post #19

Przygotowuję się do oficjalnego wypuszczenia "Escape", ale póki co dwie małe wstaweczki zrobione przy okazji:

1. https://www.xtdmusic.eu/index.php?sel=player&song=vsk
Very Spokojny Kawałek - taka tam krótka forma.

2. https://www.xtdmusic.eu/index.php?sel=player&song=r_chip
R-Chip - znowu pseudo-chiptune, ale może kiedyś z tego będzie chip normalny (jak to było w przypadku Chips, które potem przerobiłem na Atari XL). Ten powyższy jest zapętlony i ma tylko kilka patternów tak naprawdę.

Co do czekania na moje moduły stricte amigowe, to obawiam się, że długo jeszcze trzeba będzie poczekać.

Przede wszystkim - do czego? Po co? Fajnie jak się robiło moduły do demek, albo gdy się robiło to jako muzykę, bo takie były możliwości. Ale obecnie robienie modułów do słuchania mija się z celem. Co innego gdyby ktoś miał w planach coś zrobić - wówczas męczenie się z ProTrackerem (tak, to jest obecnie męczenie się) miałoby jakiś sens.

@Aurel: Wsparcie jest jak najbardziej dobrowolne. Mam w swojej kolekcji kilkaset napisanych modułów, które tworzyłem przez lata. Jeżeli ktoś uważa, że te lata pracy miały sens, to fajnie. Jeżeli zaś ciągle muszą być robione nowe, to nie spełniam tego warunku. Uważam, że mp3 są nadal w moim stylu, ale jeżeli brzmienie jest zbyt dobre, to mozna je przepuścić przez dowolny program do obróbki, zjechać do 16kHz, 8 bitów i będą brzmiały bardziej amigowo. :)



Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 00:32:48 przez XTD
[#21] Re: Urodzinki

@XTD, post #20

No hej. Ja mogę mówić tylko dla siebie, ale również uważam że powrót do 4chn byłby jeszcze lepszy.
Dlaczego? Szybka odpowiedź: dla sztuki.
Długa odpowiedź:Bo na Świecie jest teraz mnóstwo dobrych muzyków, mających niesamowity sprzęt, że aż wszystko to stało się pospolitym i przeciętnym. Natomiast ludzi którzy piszą na amigę ponadprzeciętną muzykę jest bardzo mało. Popatrzmy na Virgilla. Prawie trzy dekady na scenie i wciąż od czasu do czasu napisze moduł.

Ten napisał jako prezent na Święta dla fanów ok, racja
Naturalnie można go wysłuchać w YouTube, można demka oglądać w Youtube, ale to jednak nie to samo:) Z resztą, sam nas na to nakręciłeś, bo wiele razy tłumaczyłeś w artykułach, nawet w prasie drukowanej że trzeba być konsekwentnym.
Fikcyjny Dwight Schrute z The Office powiedział: "Nostalgia jest jednym z najsłabszych punktów każdego człowieka, naturalnie tylko słabszym jest jedynie szyja".
Lubię Twoją muzykę właśnie z nostalgii. Jeżeli uważasz tworzenie na protrackerze za wstecznictwo, to ja to rozumiem, ale czasami warto się zatrzymać albo nawet cofnąć niż tylko pędzić. Zawsze staram się Cię wspierać, abyś nawet nie pomyślał że to bez sensu pisać i nie wiadomo czy ktoś to lubi. Jeszcze raz - mogę mówić tylko za siebie - ale fajnie byłoby jakbyś utarł nosa takiemu Virgillowi i dla swoich fanów też byc coś zapodał.
Dwa nowe utwory - krótkie, chyba nie przeprowadzone do końca, a moim zdaniem w sam punkt. Mam nadzieję że je rozwiniesz. O chip tunie szkoda nawet pisać - mistrzostwo i nawet Xtd z Mystic TRSI byłby pod wrażeniem. Aż szkoda że nie w mod :(
Z produkcjami to też może by ruszyło, gdyby ludzie wiedzieli że jeszcze potrafisz wpisać stare komendy a nie tylko jakieś music makery, frudy lupy, auto tuny i pewnie jakies swoje skrypty do generowania utowrów :)
[#22] Re: Urodzinki

@XTD, post #20

@XTD, zadane przez ciebie pytanie „po co” robić coś na Amigę brzmi kuriozalnie biorąc pod uwagę forum na którym piszesz te słowa. Ludzie tu zgromadzeni skupiają się właśnie na tworzeniu różnych rzeczy na Amigę (gry, programy, sprzęt, dema, grafika, muzyka, inne), a ci którzy nie tworzą są odbiorcami („paliwem” dla twórców) oraz pomagają innym użytkownikom w rozwiązywaniu problemów związanych z Amigą.

To samo tyczy się twojej wypowiedzi o sensie „męczenia się z protrackerem”. Zapewniam cię że każdy tu obecny forumowicz doskonale wie że rysowanie w Photoshopie jest łatwiejsze niż w DPaincie albo że robienie gry w Unity jest wygodniejsze niż w AsmOne. Ale my będąc fanami Amigi właśnie lubimy to „męczenie się” z programami i formatami amigowymi i stanowi to główny sens naszego hobby. Gdyby było inaczej, nie byłoby to PPA, tylko PPP (Polski Portal Pecetowy), zamiast działu „Amiga” byłoby PC, a Minniat zamiast Magazynu na A500 opisywałyby swoje boje z tworzeniem nowego Sapera na Windows 10.

Dlatego ja oczekuję, że wchodząc na forum amigowe dla amigowców jako dawny amigowy composer zaprezentujesz coś dla Amigi, więc nie dziw się że mówię co mówię i że nie wesprę cię finansowo. Natomiast tłumaczenie „po co” i że to „męczarnia” robić coś na Amigę jest nie na miejscu, bo to tak jakbyś poszedł w garniturze na zlot fanów rycerzy i tłumaczył im po nosić ciężką i niewygodną zbroję, skoro za drobną opłatą możesz im wypożyczyć swój lekki garnitur.
[#23] Re: Urodzinki

@Aurel, post #22

@XTD, zadane przez ciebie pytanie „po co” robić coś na Amigę brzmi kuriozalnie biorąc pod uwagę forum na którym piszesz te słowa.


no. Poco to sie nogi noco. Nie ma nic fajniejszego niż paczanie na nutki przewijające się w trackerze. Chyba że paczanie na śpiewającą Jessie Frye. wub


albo może XTD zgada się z Jessie Frye i zrobią utwora, to wtedy nie mam nic przeciwko, a wprost przeciwnie. ok, racjapomysłOK

P.S. zacząłem ostatnio przenosić to powyżej do moda, więc bądźcie gotowi na kolejnego bezkompromisowego hita.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 16:53:27 przez snajper
[#24] Re: Urodzinki

@Aurel, post #22

To nie do końca tak. ProTracker to dla mnie męczarnia nie dlatego, że jest to tylko 4 kanały, mało pamięci na sample itd. Chodzi o wprawę, którą się jednak po latach traci. Kiedyś był jak przedłużenie ręki, teraz, mimo że znam wszystkie komendy na pamięć, wiem jak ich użyć itd., jest to męczenie się pod tym względem, że wszystko robię kilka razy wolniej. Muszę przypominać sobie skróty, nie mam dobrej bazy sampli 8-bitowych (a więc zamiast, jak dawniej, grzebać w poszukiwaniu sampli, trzeba wykonać cały proces ich tworzenia i przekształcania z PC). Coś tam nieraz próbuję robić, ale jest to skakanie pomiędzy przynajmniej trzema programami.

To jest podobnie, jak gdyby ktoś, kto kiedyś "wymiatał" w NoiseTrackerze miał do niego wrócić po 5 latach używania ProTrackera - nagle nie ma finetune'ów, nie ma połowy komend, nie ma samplera, zapętlenia robi się na ślepo itd. A przecież kiedyś było tak fajnie!

Nie mówię, że niczego nie zrobię, ale zapewne to "coś" będzie zawierało jakieś kilka sekwencji oprócz normalnych nutek - jak w przypadku kawałków "Guess Who" czy "Oldskull" (słyszałeś je w ogóle? mają dopiero parę lat).

A co do celu - to jest kwestia też wykorzystania pewnego potencjału. Jeżeli mam robić tylko po to, żeby ktoś sobie na Amidze to puścił, to sam powiedz jaki ma to sens - przecież na tej samej Amidze można sobie puścić plik WAV, AIFF lub MP3. Dawniej raz na jakiś czas dostawałem pytanie, czy zrobię muzę do jakiegoś dema - i miałem wtedy znacznie większą motywację, bo wiedziałem, że z tych klocków (muza, grafika, kod) powstanie jakaś całość. Samo odsłuchiwanie muzyki z Amigi należy do kategorii "nostalgia", a akurat w tym przypadku mam całkiem sporo do zaoferowania - ponad 200 modułów napisanych na Amidze do posłuchania na Amidze.

Jest jeszcze jedno pytanie - czy ktoś czeka na moją muzykę, czy też na to, żeby po prostu powstawały amigowe moduły (obojętnie kto je napisze, byle by powstawały). Bo przecież nie uciekłem w ambient, w nowoczesne dubstepy czy inne cuda, nie kopiuję trendów, nie podrabiam tego, co modne itd. To, co tworzę, to jest nadal moja muzyka, w moim stylu, tyle że robiona za pomocą lepszych narzędzi. Jeżeli się nie podoba, to nie wiem jak mogłaby się spodobać, gdyby grała z ProTrackera.


@Ralpheek: co do chiptune'a - tutaj jest spora szansa, że przerobię go na moda albo na chipa atarowskiego. Po prostu wygodniej i szybciej mi się obecnie komponuje na pececie - ale jak już jest motyw wymyślony, to przenieść go jest sprawą prostszą.


Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 17:15:20 przez XTD
[#25] Re: Urodzinki

@XTD, post #24

Rób to w czym jesteś najlepszy, a z tego co widziałem w chartsach swego czasu to w trackach byłeś ścisła czołówka na Świecie, między innymi dlatego że mało kto traktował już ten format poważnie. Tak jak pisałem wcześniej, wygodniej pewnie nie jest, ale rób dla dla sztuki a nie na sztuki :)
P.S.
Aha, Atari będzie miało następny chip tune a na 4chn znowu nic????
[#26] Re: Urodzinki

@Ralpheeck, post #25

https://www.xtdmusic.eu/download/rchip ami.mod

Czy takie coś (zrobione na szybko, jeszcze to i owo jest za ciche albo za głośne, a ogólnie nie zoptymalizowane) Cię satysfakcjonuje? :)

A w ogóle to słabo być w ścisłej czołówce tylko dlatego, że nikt nie traktuje czegoś poważnie. :)

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 17:59:20 przez XTD
[#27] Re: Urodzinki

@Ralpheeck, post #25

@Aurel, @Ralpheeck: czy taki moduł, jak w powyższym poście, gdy będzie skończony, będzie zadowalający? Pseudo-chip, można powiedzieć. :)
[#28] Re: Urodzinki

@XTD, post #27

Fajne, lekkie, chiptunowe OK dobre do jakiegoś cractro/intro.
Ale do "słuchania" za krótkie
[#29] Re: Urodzinki

@BULI, post #28

Pewnie dlatego, że zaczęte dopiero. :)
[#30] Re: Urodzinki

@XTD, post #29

Wreszcie :) Ciekawe jak to poprowadzisz.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem