Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Dema, Grafika, Party
[#151] Re: Decrunch 2022

@MDW, post #143

MDW klasa !!! myslalem ze juz sie w demoscene nie bawisz od 20 lat :)
7
[#152] Re: Decrunch 2022

@mikecios, post #149

To demo Floppy jest gdzies do zassania ?

Demo się kilkukrotnie wywaliło podczas kompo, więc finalnie nie było w całości pokazane na big screenie. Autor prosił o nieudostępnianie - zostanie wydane później.
1
[#153] Re: Decrunch 2022

@mikecios, post #149

Były problem z jego odpaleniem. Maq chyba wystawi je po poprawkach na Revision2o23. Ale gdyby się uruchomiło to zamieszało by na podium. Szkoda.... mam nadzieję że wyjdzie za niedługo.
[wyróżniony] [#154] Re: Decrunch 2022

@HOŁDYS, post #151

A dzięki… OK Od 15 lat nieprzerwanie sobie dłubię taką bazę, która jest rdzeniem dla innych tworów, czy to demoscenowych czy nie, ale zawsze przede wszystkim dla MOS.

Na Decrunch zawsze staram się coś wydziubać: 2017 (Morphoza), 2019 (Morphilia), 2020 (Morphobia) i 2022 (Morphever). Miała być trylogia i koniec, ale nie wytrzymałem i wyszła kwadrologia. 😃 Teraz będę próbował jednego mniejszego demoscenowego przedsięwzięcia, a później wracam do grzebanej od 3 lat gry (przede wszystkim dla MOSa, chociaż nie tylko), którą wstrzymałem na pół roku żeby robić to demo.

Ten świat jest nieakceptowalny na trzeźwo, a że ja całkowicie nie piję, to muszę robić coś innego, równie głupiego i bezsensownego. To jedyna metoda żeby nie oszaleć w tym porąbanym świecie i spróbować dożyć wieku jaki został nam przypisany przez jakiś nieznany nam, złośliwy generator liczb pseudolosowych.
7
[#155] Re: Decrunch 2022

@MDW, post #154

Cieszy mnie to bo kiedys pisales czy to na czacie czy na Amiscene.org ze konczysz z Encore i juz nie zamierzasz bez celowych dem nikomu nie potrzebnych robic
ps.bardzo fajny designe tego dema ...a i zawsze to lepsze niz pecetowe

Rozumiem ze praca zdalna sprzyja tworzeniu dem :)
[#156] Re: Decrunch 2022

@HOŁDYS, post #155

Rozumiem ze praca zdalna sprzyja tworzeniu dem :)

W moim przypadku jakoś to jest tak odwrotnie niż u wszystkich. Mam wrażenie, że będąc na tzw. homeoffice więcej czasu poświęcam na pracę zarobkową. Z wiekiem jest coraz trudniej i trzeba się więcej napocić nad czymś co młodszym przychodzi znacznie szybciej i łatwiej. W programowaniu dla platform mobilnych (w moim przypadku iOS) wszystko tak szybko się zmienia, że ludziom w moim wieku trudno nadążyć. Młodsi sprawdzają się znacznie lepiej.

Niewiele jest dni w które nic swojego nie robię. Niemal codziennie coś tam dorabiam, zmieniam. Ale nad tym siedzę głównie wieczorami, czasem prawie całymi nocami, w weekendy, urlopy, dni wolne...
4
[#157] Re: Decrunch 2022

@jokov, post #1

Czy są już gdzieś jakieś zdjęcia z party? Dotrzeć w tym roku nie dałem rady, ale chętnie bym sobie obejrzał
3
[#158] Re: Decrunch 2022

@Jacques, post #157

https://davka.net/index.php/s/Qpq9dj6wAtsdXAc

Tu macie trochę ode mnie (tylko takie na szybko telefonem).
Mam nadzieję, że nikt nie będzie urażony publikacją wizerunku :)
Link aktywny do końca miesiąca.
6
[#159] Re: Decrunch 2022

@Hexmage960, post #125

Bardzo ładny szeroki uśmiech
1
[#160] Re: Decrunch 2022

@Vato, post #159

Dziękuję za miłe słowa.
[#161] Re: Decrunch 2022

@MDW, post #132

Kilka fotek i kilka słów o imprezie:
http://kaczus.zrzeda.pl/decrunch2022/index.php
3
[#162] Re: Decrunch 2022

@KaczusNG, post #161

No i pięknie. Ja mogę dodać tylko od siebie, że dla mnie Decrunch to party bardziej kameralne (przynajmniej 3 ostatnie edycje) co nie znaczy że złe. Wręcz przeciwnie bardzo dobrze się bawiłem i nie żałuję ani godziny spędzonej na party place. Super ludzie których spotkałem i których w końcu poznałem.
Wiem, że to co wystawiłem to była taka "sztuka" aby coś na compo przywieź i wystawić ale na przyszłego Decrancha bardziej się postaram.
3
[#163] Re: Decrunch 2022

@KaczusNG, post #161

Kilka linków do produkcji z Decrunch 2022

demozoo.org
pouet.net

stuff
scene.org
[#164] Re: Decrunch 2022

@KaczusNG, post #161

Foootki! Dzięki wielkie! OK

Nie wiedziałem, że zaczepiliście po drodze to maskratorskie dyktando. Przekaż ode mnie wyrazy uznania uczestniczce. Zazdroszczę odwagi. Ja bym chyba wyszedł po ok. 30%. Zaczęło się bardzo niepozornie ale później nadrobiło z nawiązką. 😃
[wyróżniony] [#165] Re: Decrunch 2022

@jokov, post #1

Zebrało się trochę poprawek, ulepszeń i dzisaij wypuściłem wersję 1.1.0 dema Morphever. Jest już dostępne na MorphOS Storage. Wizualnie nic bardzo istotnego się nie zmienia więc video jest aktualne.
  • Kupa niewidocznych zmian jakie przyszły wraz z aktualizacją silnika do wersji 4.4.0.
  • Zmniejszone zapotrzebowanie na pamięć graficzną (poprawiłem przeoczenie w przeładowywaniu tekstur).
  • Znacznie mniejsze zużycie RAMu (muzyka jest streamowana z dysku, bez ładowania jej do pamięci). Teraz demo powinno się uruchmiać na Efice (nieroszerzalny RAM) bez kombinacji.
  • Teraz demo powinno działać na gołym MorphOS 3.17 bez konieczności aktulaizacji TinyGL to nowych beta-wersji.
  • Mniejsza zajętość procesora na scrollu końcowym (zoptymalizowane renderowanie struktury elementów GUI w silniku).
  • Drobne zmiany w tekście końcowego scrolla.


Ostatnia aktualizacja: 11.11.2022 14:33:50 przez MDW
5
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem