Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#1] Demo zakodowane przez chatGPT
Cześč.
Czy znacie przykłady procedur/efektów/dem zakodowanych przez ten system AI ?
Kuzyn ostatnio się chwalił że chat napisał jego dziecku pracę domową w C++. Trzeba było stworzyć macierz, powypełniać i robić obliczenia na elementach. On sam nie jest programistą.
Dzisiaj wypuścili nową wersję chatgpt i mocno ją promują jako doskonały nauczyciel, bo rzekomo wrzucasz do niego bibliotekę i chat pisze ci do niej instrukcję obsługi...
Ciekaw jestem czy dałby radę optymalizować kod dla dem C64/amigi?
pzdr
[#2] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Mikrobi, post #1

Znam trochę asm c64 i kazałem mu porobić coś z rastrami i ramkami. Bzdury jakie wygenerował to głowa mała. Kompletny random code. Dodam jeszcze, że chciałem jakiś problem rozwikłać w pythonie, to kłócił się ze mną, że klasa którą zaproponowal na pewno w pewnej bibliotece istnieje i twierdził, że na pewno mam nieaktualną wersję. Generalnie przejawia typowo ludzkie cechy, jest uparty, konfabuluje i trąci ignorancją.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 22:27:24 przez infboras
8
[#3] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Mikrobi, post #1

Nie miałem pomysłu na szybkie sortowanie tablic w Amosie. Skubaniec mi to zrobił. Nie dość że za pierwszym razem to jeszcze zgodnie z formatem instrukcji amosowych. Byłem w szoku.
1
[#4] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@infboras, post #2

Znam trochę asm c64 i kazałem mu porobić coś z rastrami i ramkami. Bzdury jakie wygenerował to głowa mała. Kompletny random code.

Zbyt mało danych dostał do treningu. Statystycznie w sieci jest znacznie mniej informacji o asm c64 niż o takich językach jak C++ więc AI będzie znacznie bardziej zgadywać.
2
[#5] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Stoopi, post #3

Ale że w AMOSie? Czy tylko podobne było (np. BASIC, pętle, może inna deklaracja tablicy)?

Ciekawy jestem czy już pozbierał informacje o AMOSie.

Jak zapytałem się o algorytm rysowania hexów w Pythonie to dostałem szachownicę I nie dogadałem się w końcu, to wszystko w starej wersji ChatGPT.
[#6] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Stoopi, post #3

Jeśli to udoskonalą i rzeczywiście powstanie App do pisania app, to będzie to jedna z ostatnich kreatywnych rzeczy stworzona przez ludzkość.
Potem tylko powierzyć temu czemuś sądownictwo, policję, wojsko, dać kontrolę i już po nas.
2
[#7] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Ralpheeck, post #6

Już komuś powierzono, już po nas.....
[#8] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Stoopi, post #3

Dałeś mu link do książki o Amosie w pdf, czy jak?
[#9] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Skotos, post #5

Napisałem w zapytaniu że chce właśnie w Amosie. Składnia czy użyte komendy pokrywały się z komendami w Amosie.
[#10] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Ralpheeck, post #6

policję, wojsko, dać kontrolę i już po nas.

klasyka Terminatora... SkyNET
:)

James Cameron miał szklaną kule,
wiedział co NAS czeka
:)



Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 23:05:49 przez Cezarykl
2
[#11] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@karolb, post #8

To działa zapewne w taki sposob ze internet to dla niego coś w rodzaju bazy z danymi. I czerpie z tego garściami. Podobnie syn programując w pytonie zadawał mu pytania odnośnie rozwiązania problemu i dostawał odpowiedzi wraz z kodem. Dlatego ja spróbowałem Amosa, no bo pomyślałem; "teraz skur...czybyku nie dasz rady". Dał radę.
2
[#12] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Stoopi, post #11

Jesli to jest dobre AI to powinno sie samo uczyc, po jakims czasie taki kod powinien byc juz przynajmniej dobry. Tak mysle, zeby np. Tukinem zazyczyl sobie procedure ruchu kulki w BlitzBasicu 2 dla Pinball Dreams 2 :)
2
[#13] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Mikrobi, post #1

Które odmiany GPT polecacie, bo testowałem jakieś apki na androida i nic ciekawego nie znalazłem. Może zabulić trzeba, żeby było dobrze?
[#14] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@mccnex, post #13

Ja używam tego co Motyl zapodał w innym temacie: https://beta.openai.com/

Na androida to sam szajs jest, trzeba tego co napisałem odpalić w przeglądarce na kompie.
2
[#15] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@mccnex, post #13

Na Androida to juz jakas gra logiczna jest niby stworzona przez chatGPT. Nie instalowalem, wiec nie wiem czy ciekawa. Graficznie troche przypomina kolko i krzyzyk.
1
[#16] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Stoopi, post #9

podobno ma baze z 8 mln słów - wiec ogromny wzorzec danych
2
[#17] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Mikrobi, post #1

Kuzyn ostatnio się chwalił że chat napisał jego dziecku pracę domową w C++.

"chwalił się"?

@infboras
wersja dostępna za free działa w oparciu o GPT 3.5. Chcąc skorzystać z dobrodziejstw 4, musisz zabulić, bodajże 20 cebularów. To tak dla jasności, nie wiem, czy wiesz.
[#18] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@infboras, post #2

Generalnie przejawia typowo ludzkie cechy, jest uparty, konfabuluje i trąci ignorancją.

Czyli jesteśmy już blisko technologicznej osobliwości szeroki uśmiech
1
[#19] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@_arti, post #18

AI wymyśli to co jest statystycznie najbardziej prawdopodobne w oparciu o bazę którą została wytrenowana. Jeśli w bazie są luki to odpowiedzi odnoszące się do nich zostaną wypełnione bzdurami, tak jakbyśmy słuchali pięciolatka, który konfabuluje i dopasowuje swoją niewielką wiedzę do zagadnienia na którym się nie zna.
Taki model jak ChatGPT to mistrz przeciętności z gigantyczną wiedzą. Nie wymyśli nic genialnego ale zna się na wszystkim po trochu. Bać się trzeba będzie gdy poziom kreatywności wejdzie na wyższy poziom. Ten moment nadejdzie z pewnością .

Jeszcze jedna uwaga.
AI jest trenowana materiałami z sieci. Nie wie co to jest prawdą i nie potrafi odróżnić prawdziwych informacji od bzdur. Gdy ludzie zaczną do sieci wrzucać wytwory AI, które to następnie zostaną użyte do trenowania to wpadniemy w pętlę po której nikt już nie będzie wiedział co jest prawdziwe.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 09:58:14 przez Kefir_Union
6
[#20] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Mikrobi, post #1

1
[#21] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Kefir_Union, post #19

Przy użyciu obecnych modeli językowych (LLM), które są tak naprawdę rozwinięciem korpusów lingwistycznych znanych od dziesiątek lat, AI nadaje się dobrze do pisania banałów. Nawet zadania programistyczne rozwiązuje najlepiej te banalne; gorzej te trudne. Ale banał opracowany jest już to bardzo dobrze, jestem pod ogromnym wrażeniem. Historyjka poniżej, której temat dałem dokładnie taki jak jedno z opowiadań Lema, rozwija się początkowo świetnie (potem niestety idzie po zbieżnej do banału).





Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 11:00:57 przez miau

Ale ogólne wrażenie jest bardzo dobre (czytaj: bardzo niepokojące).

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 11:01:29 przez miau
[#22] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@miau, post #21

Jeszcze takie cudo.

[#23] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Wankowicz, post #22

11
[#24] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@_arti, post #18

Witam.
Najgorzej jak SI zacznie traktować ludzkość jak wirusa, który niszczy planetę ziemię (organizm).
Pozdrawiam.
1
[#25] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@ted, post #24

Co się stało z naszą paszą - nie wiadomo, do jasnej cholery.
W kurniku od dawna już wilkiem nie straszą
Kurczaki się zachwycają nowym modelem siekiery.

szeroki uśmiech
1
[#26] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@ted, post #24

Najgorzej jak SI zacznie traktować ludzkość jak wirusa, który niszczy planetę ziemię (organizm).


A skąd miałaby SI wyciągnąć taki wniosek? Sama w sobie planeta nie jest żywa (nie jest organizmem) a ludzkość choćby skały srały nie jest w stanie planety zniszczyć. Choćbyśmy zdetonowali na raz cały arsenał nuklearny, dla planety to będzie pryszcz. Co prawda poważnie uszkodzimy biosferę i prawdopodobnie znikniemy z jej powierzchni, ale planeta Ziemia istniała na długo przed tym zanim pojawił się pierwszy człowiek i przetrwała dużo gorsze kataklizmy niż jakaś tam globalna termonuklearna katastrofa. Sugerowanie, że możemy "zniszczyć Ziemię" to pycha z naszej strony. My możemy co najwyżej zniszczyć sprzyjające naszemu istnieniu środowisko naturalne na Ziemi.
2
[#27] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@recedent, post #26

Kwintesencja indoktrynacji w pełnej okazałości
[#28] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@recedent, post #26

No tak srednio bym powiedzial.
SJP
organizm
«twór biologiczny, którego poszczególne części i struktury tworzą zharmonizowaną pod względem funkcjonalnym całość, wykazującą wszelkie cechy życia»


Ziemia może być postrzegana jako gigantyczny zorganizowany system. A my jako robaki mozemy zniszczyc na miej zycie, czyli go zabic.
[#29] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@snajper, post #17

Chcąc skorzystać z dobrodziejstw 4, musisz zabulić, bodajże 20 cebularów.


Oo. A OpenAI to nie jest czasem fundacja ProBono?

WTF??

@Kefir_Union

ChatGPT (oczywiście) NIE jest trenowany na internecie.
[#30] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@_DiskDoctor_, post #29

probono bimbano.
większość się rzuciła jak szczerbaty na suchary i podjęła debatę, a fakty są takie:



ehhh, no jak dzieci...
(tak, wiem - teraz każden jeden będzie udawał, że on o tym wiedział i że się zasubskrajberował, taaaa... Bujać to my, a nie nas!).
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem