Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#61] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@karolb, post #60

Jakim rozwoju ?
[#62] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@djpiotrs, post #61

Rozwoju sztucznej inteligencji.
[#63] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Motyl, post #45

Okazuje się, że np. foton czy elektron to wcale nie jest jakaś "kulka/ziarenko" czegoś namacalnego, tylko pewien schemat przepływu energii, jakieś zasady zachowania, fale i drgania...
Kompletnie nic materialnego, co można by zmierzyć, czy ustalic choćby jego aktualne położenie w przestrzeni.
(...)
Polecam kanał Astrofaza:
https://www.youtube.com/watch?v=jkRSb9-Fj6Q


tak, słyszałem o tym parę tyg. temu, na tym filmiku:



The Action Lab - też godny uwagi kanał. OK
Astrofazę czasami sobie oglądam.

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 00:18:20 przez snajper
[#64] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Ralpheeck, post #47

Ja cię kręcę. Serio myślisz ze AI nie ogarnie tego żeby o siebie zadbać? Ze stworzy maszyny, które zaczną tworzyć maszyny i dbać o inne maszyny?
Wszystko będą wiedziały i umiały, ale będą człowieka prosić aby im zmienił olej, wyczyścił z kurzu albo naprawiał usterki :)

Pewnie tak ogarnie jak wszystko inne. Czyli gdy nie wie co ma zrobić to zeświruje.
[#65] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@koczis, post #64

Pewnie tak ogarnie jak wszystko inne. Czyli gdy nie wie co ma zrobić to zeświruje.



Sztywny Pal Azji:
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"


[#66] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@karolb, post #65

"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Duży nie znaczy mądry.
[#67] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@koczis, post #66

Masz rację, jest różnica pomiędzy mądry a inteligentny.
[#68] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@snajper, post #50

No i odpowiedziałem sobie na jedną z kwestii - ludzie i wszystko wokół jest ewolucyjnie dostosowane do środowiska.

Myślę, że nie zastąpi nas żadne AI - prędzej to będzie jakaś istota zmodyfikowana genetycznie. Stawiał bym na sztucznie przyśpieszoną ewolucję.
1
[#69] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@karolb, post #60

Myślę, że w dużej mierze uczucia i emocje pchały ludzkość do rozwoju. Wystarczy spojrzeć na prostsze zwierzęta, które nie mają uczuć i emocji - nie stworzyły nic a brak tego tylko przydaje się we wzajemnym pożeraniu się.
[#70] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@snajper, post #50

Głupie porównanie - idąc Twoim tokiem rozumowania równie dobrze mógłbym powiedzieć aby DeepBlue zagrał ponownie z Kasparowem ale nie wgrywajmy mu oprogramowania, zostawmy sam system operacyjny
[#71] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@radekcz, post #70

to nie ja wysunąłem postulat, aby maszyna z niczego (= człowiek żyjący bez komunikacji z innymi) nauczyła się gry w szachy. Dostrzegasz aluzję? A że robot grający w szachy w jakimś tam celu potrzebuje "megaserwerowni"... Kwestia czasu.
[#72] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@snajper, post #71

P.S. tak w ogóle, to nie wiem, czemu ma służyć to zrównywanie maszyny z człowiekiem - że jak człowiek nie ma czegoś tam, to i maszyna ma nie mieć. Kiedy wróg przypuści atak na jakiś kraj i ku swemu zdumieniu jego wojska zostaną błyskawicznie unicestwione wskutek działania systemu, który do wysyłania informacji o zagrożeniu milion kilometrów dalej nie potrzebuje posługiwać się telegrafem, to raczej nie będzie "tak to się nie bawię! Psze pani, bo oni oszukujo!".
i to samo tyczy się kwestii uczuć - które nam może do czegoś służą, natomiast nie oznacza to, że i robot powinien uczucia posiadać i robić kupę z rana. Przynajmniej dopóki celem rozwoju AI nie jest ulepienie z niej człowieka 1:1. A to z tego prostego względu, że grając na czyichś uczuciach, można go oszukać.
[#73] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@snajper, post #72

Zamiast komentarza.

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 20:47:24 przez jimiche
2
[#74] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@jimiche, post #73

3
[#75] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@snajper, post #72

Ai czyli sztuczna inteligencja, z inteligencją nie ma nic wspólnego. Inteligencja to umiejętność wrodzona. A przedrostek "sztuczna" nie jest żadnym usprawiedliwieniem. To tak gwoli ścisłości.


Mam nieodparte wrażenie, że jeszcze trochę i powstanie religia "ai". A może już jest?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 11:07:34 przez amikoksu
1
[#76] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@amikoksu, post #75

Mam nieodparte wrażenie, że jeszcze trochę i powstanie religia "ai


Dokładnie. Niektórzy wierzą w takie bzdety że aż głowa mała. Algorytm konstruujący słowa nie ma świadomości. Niektórzy wierzą że tak jest. ok, racja
2
[#77] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@amikoksu, post #75

Inteligencja to umiejętność wrodzona


Nie do końca.

@djpiotrs

Algorytm konstruujący słowa nie ma świadomości


Nie potrzeba świadomości aby mieć cechę inteligencji.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 18:07:02 przez _DiskDoctor_
[#78] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@djpiotrs, post #76

Nie ma i nie będzie miał.
1
[#79] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@radekcz, post #69

Uczucia i emocje? Tia, szczególnie w krucjatach.
1
[#80] Re: Demo zakodowane przez chatGPT

@Kefir_Union, post #19

Też mi to przyszło do głowy. Bez wysokiej jakości danych trenujących król jest nagi, ale... kiedyś dojdzie to momentu, kiedy AI zacznie sama weryfikować wiedzę, robić swoje eksperymenty i ewoluować w oparciu o swoje sprawdzone wnioski. A jeśli jeszcze powstanie pierdyliard AI (tak jak dzisiaj mamy miliardy smartfonów o mocy dawnych superkomputerów) i zaczną się między sobą komunikować to będziemy zgubieni.
1
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem