Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#61] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #60

No tak, przy grafice w tym stylu chipu powinno bez problemu wystarczyć. Oczywiście zakładając, że to faktycznie są bitmapki dwukolorowe, a nie na przykład 16-kolorowe, które mają tylko 2 kolory.

Ja tak sobie pomyślałem, że gra w takiej grafice przepięknie przystosowała się do pracy w oknie na Workbenchu. No co jak co ale biały i czarny to ma każdy nawet na czterokołowym Workbenchu. Ale gra musiałaby być pisana bardziej systemowo.
[#62] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #60

tukinem twoja pracowistosc zaskauje... czapka z glowy ok, racja

tu kolejny filmik nowe duszki juz sa na planszy, beda kolejne :D

4
[#63] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@MDW, post #61

Grafiki są 4-kolorowe, ale tego nie widać. Musiałem mieć paletę w 2 bitplanach, aby mieć drugi kolor czarny, który nie jest transparentny.

Czy wystarczy 512kB chipu, to się okaże, gdy dojdą dźwięki 8SVX, bo to też trochę będzie zajmować miejsca w pamięci.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 18:25:37 przez tukinem
2
[#64] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #63

Aaaa tak, no pewnie. Czterokołowe graficzki są tutaj w pełni uzasadnione.
Znów mi wstyd, że sam na to nie wpadłem.
[#65] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@MDW, post #64

Blitz Basic 2 nie ma wklejania shape'ów z kolorem 0, chyba że poprzez Block. Nie ma komendy No Mask, jak w Amosie
1
[wyróżniony] [#66] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #63

Ale ze co... ta gra jest w 2 bitplanach tak ?

no to po pierwsze:
mozna uzywac 4 kolorach dla backgroundu czarny, bialy i 2 odcienie szarosci. Lepsze to bedzie niz czarny i bialy i dithering.

a po drugie.. mozna uzyc sprajtow i dla ludka moze byc 16 kolorow a inne ptaszki i fistaszki 4 kolorowe, bo na ekranie i tak nie ma dziesiatek


ok, racja
[#67] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@selur, post #66

@ a po drugie.. mozna uzyc sprajtow i dla ludka moze byc 16 kolorow a inne ptaszki i fistaszki 4 kolorowe, bo na ekranie i tak nie ma dziesiatek

moze i mozna ale grafik czyli ja nie potrafi jeszcze dobrze kolorowac w kilku kolorach, albo mono albo full kolor... wiec moje ograniczenia determinauja gre... sorki, nikt nie jest idealny...
[#68] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@selur, post #66

No nie. Założenie jest takie, że gra ma być w mono. Użyłem 2 bitplanów tylko po to, aby mieć nie transparentny czarny kolor, bo kafle w grze są wielkości 8x8 pix i przez Block ich nie wstawię, więc używam Blit, który nie wkleja koloru 0. Gdyby się dało użyć odpowiednika No Mask, to gra byłaby całkiem w 1 bitplanie. Jest bardzo dużo obiektów w grze i nie może być mowy o stracie płynności przez ilość bobów na ekranie. Oczywiście DoubleBuffer jest, bo inaczej by mrugało wszystko.
1
[#69] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #68

Użyłem 2 bitplanów tylko po to, aby mieć nie transparentny czarny kolor


No czyli jednak jest w 2 bitplanach tylko nie wykorzystuje kolorow...

w grze są wielkości 8x8 pix


to trzeba przerobic kafle na 16*16... najwyzej bedzie wiecej wariantow kafli ale za to przyspieszy ich wklejanie.
[#70] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@selur, post #69

nie bardzo, bo bloki czyli tzw. glazy maja czesci 8x8 i czesto zmieniam ich ulozenie nawet w obrebie jednego glazu, esteta to zobaczy, na mapie to daje odczucie ze jest wiecej roznych glazow i nie wygladaja jak klasyczne bloczki jak w innych grach, moze zrobilem to zle ale moim zdaniem daje smaczek i nie da sie tego przerobic na 16x16
[#71] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #59

Ja tylko cytowałem, ale na smartfonie opcje kopiowania zasłaniają przyciski nad polem tekstowym, i przez przypadek wybrało się [*].
1
[#72] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #63

Czy będzie trochę więcej klatek animacji w wersji amigowej? Trochę brakuje płynności moim zdaniem (wszystko jest takie "skokowe"). Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba by je dodatkowo rysować...
[#73] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Drakon, post #72

ograniczenia Atari... robilem co moglem
1
[#74] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #73

Spoko, rozumiem. Sam jestem z dziada-pradziada atarowcem :). Dlatego pytałem o to, czy w wersji amigowej będzie coś zmienione w kwestii animacji :).
3
[#75] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Drakon, post #72

Na filmiku nie widać pełnych 50FPSów.
[#76] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Drakon, post #74

nie.. poza interem i dodatkami, gra sama bedzie identyczna
[#77] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #75

sorki edytowalem wideo w 23 klatki temu scina
[#78] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #70

bloki czyli tzw. glazy maja czesci 8x8


Dla Atarowca (jak ja) to oczywiste że 8x8, własny generator znaków w trybie Graphics 0 OK
1
[#79] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@karolb, post #78

piszecie tu o kolorach, no ja nie zakladalem koloru, i nie bedzie kolorow, to determinuje reszte elementow, pudeko, komiks instrukcje, bryloczek... nawet firma wydajaca 1-BIT COLOUR LOVERS mowi ze no jest specyficzny klimat... mozna lubic badz nie, ale tak bedzie
4
[#80] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #79

i nie bedzie kolorow i nie bedzie niczego



normalnie taki z ciebie Kononowicz ami-devu
[#81] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@selur, post #80

skoro tak mowisz...
[#82] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@selur, post #80

gra jest osadzona w latach 30 ubieglego wieku.. zaraz dodam moje opowiadanie.. na tej podstawie bedzie komiks, komiks tez mono, oczywiscie robilem do tylu tzn nie umiem kolorowac w 16/32 kolorach to dorobilem historie.... i tego sie trzymam, naucze sie kolorowac w malej ilosci kolorow to ci dogodze na razie no nie potrafie, wybacz....

historyjka do gry:
Dawno nie słyszany dźwięk telefonu wyrwał mnie ze snu. Dopiero co wróciłem z starożytnego miasta Tula gdzie badałem stare budowle Toltekow. Odruchowo podniosłem słuchawkę. Usłyszałem znany slodki glos Margaret.
- Tony, zamierzasz spać cały dzień?
- Która godzina ?
- Od pół godziny czekamy na Ciebie w redakcji.
- Dobrze, zaraz będę, wczorajszy samolot spóźnił się przez burze nad Meksykiem, już jadę.
- Dobrze Tony, czekam, zrobie ci twoją ulubiona kawe.

W redakcji Washington News zawsze czekano na moje powroty z wypraw, gdzie jako reporter i poszukiwacz skarbów zdobywałem informacje o fascynujących starożytnych miejscach, opisując moje przygody przybliżamy czytelnikom nieznane cywilizacje.
- W końcu jesteś Tony. - gruby redaktor naczelny powitał mnie szczerym uśmiechem, podając ubrudzona dłoń w tuszu drukarskim.
-Witaj Steve, mam dla ciebie wspaniały materiał o rytuałach Tolketów będziesz zachwycony.
-Dobrze ale jest pewna pilna sprawa Tony, Steve mówiąc zmarszczył swoje krzaczaste brwi. Wiedzialem ze to oznacza coś pilnego.
-Twoja kawa, mam nadzieję że jesteś wypoczęty przed nowa wyprawa? Zalotnie powiedziała Margaret.
-Nowa wyprawę? Wczoraj w nocy wróciłam z Meksyku.
-Tak, Tony, nie ma czasu na odpoczynek, inne gazety też wysyłają swoich reporterów a my musimy mieć ten materiał jako pierwsi… głos Steve brzmiał jak polecenie ojca pełne stanowczości i przyjaznej nuty sympatii.
Uwielbiam smak kawy, która robiła Margaret… unoszący się zapach kawy i farby drukarskiej zawsze kojarzyłem z domem, bo moj dom to redakcja, tu wracałem z wypraw, to tu dzieliłem się moimi przygodami.
- O co dokładnie chodzi Steve?
-Znasz historie z odkryciem skarbu Montezumy I przez Pedra?
- Tak, wszyscy znają, choć mało kto wierzy w prawdziwość tych doniesień.
- Właśnie o to chodzi, Dyrektor Muzeum Historii Naturalnej kontaktował się z Pedrem jednak on bardziej jest zainteresowany opowiadaniem swojej historii przy tequili niz dac naukowe dowody że faktycznie odkrył skarb Azteckiego władcy. Nasi czytelnicy też domagają się dowodów.
- Steve ja wczoraj wróciłem z mezoameryki mam znowu polecieć do Meksyku?
- Jesteś najlepszy Tony… mówiąc to Margaret podała mi kopertę i delikatnie puscila oczko w moja stronę.
- W kopercie masz bilet na samolot oraz troszkę gotówki.
- To kiedy mam leciec na nowa wyprawe?
- Zdążysz wypić kawę Tony, powiedział Steve klepiąc mnie po ramieniu.
1
[#83] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #79

1-BIT


E no, trzeba było iść za ciosem i muzykę też zrobić jednobitową (której fanem notabene jestem) ;)
[#84] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@selur, post #80

A Ty może coś byś stworzył, bo tylko krytykujesz. Miałeś poprawić grafiki do mojego Snake'a a siedzisz tu i ględzisz. Kup sobie blok kratkowany, ołówek, zaplanuj i rozrysuj jakąś grę, a nie tylko narzekasz. Umiesz pikslować, umiesz kodować w Amosie, z którego wyciskasz ostatnie poty, więc się wykaż.
3
[#85] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Drakon, post #83

muzyka jest mega czuc Amige OK i i autor uszanowal moje restrykcje ze chce by byl cover muzyki z Atari
1
[#86] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #84

i rozrysuj jakąś grę


[#87] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@selur, post #86

my se tu piszemy a karawana leci :D docen nasz prace...
3
[#88] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #84

kodować w Amosie


programować
1
[#89] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Drakon, post #88

Hehe no tak. Kodowanie to tylko tyczy się asemblera
1
[#90] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #87

Bardzo dobrze, róbcie swoje! Grafika dwukolorowa ma swój klimat i jak najbardziej jest na nią miejsce na Amidze, co udowadniają gry z epoki jak i nowy Cecconoid. Piksele naprawdę fajnie postawione, na kolory przyjdzie czas - kolega zachłyśnie się możliwościami Amigi i zostawi Atara w czorty ;)
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem