Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#91] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #87

Czasem nie rezygnuj z takiego stylu grafiki, ona ma swój klimat i jest na nią miejsce w grach na Amigę. Pewnie co poniektórych zazdrość zżera, że 1 kolorem można tak świetnie pikselować. Jako, że jestem bardzo na bieżąco z powstawaniem gry (tester i troszkę pomoc w rozwiązaniach programistycznych) uważam grę za bardzo grywalną i wartą uwagi.
3
[#92] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Szafir, post #91

[#93] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Szafir, post #91

Powiem więcej - nowe gry na klasyka powinny wszystkie być w monochromie.
Dzięki temu mimo stworzenia ich w Backbone czy Scorpion Engine mogły by zachować jako-taką płynność nawet na 020.
A malkontentom się powie, że to taki nowoczesny, 1-bitowy trend i że się nie znają.
2
[#94] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@selur, post #92

Talentu graficznego i muzycznego, tylko tego zazdroszczę, resztę ogarniam szeroki uśmiech
[#95] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@recedent, post #93

Widziałem dwukolorową grę - klon Asteroids - całkiem fajna. Ale nawet Commodore 64 ma paletę 16 kolorów.

Cekawsze są gry wielokolorowe z palety 4096 lub 16M kolorów. Ja uwielbiam gry z możliwością podmiany grafiki i dźwięków. Nie tylko Worms DC, ale też np.

Zaznaczam, że gra autora wątku bardzo mi się podoba!

http://aminet.net/package/misc/fish/fish-0122

Asteriods Nicely done "blast the asteriods" type game. Unique
feature is that all the images and sounds are replaceable
by the end user. So instead of ships and rocks, you can
have an Amiga against a horde of IBMPC's if you wish.
Author: Rico Mariani


Ostatnia aktualizacja: 18.04.2023 14:28:00 przez Hexmage960
[#96] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Hexmage960, post #95

Cekawsze są gry


...zapomniałeś napisać "dla mnie" ;)

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2023 14:36:38 przez Drakon
1
[#97] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Drakon, post #96

No jakże. Piszę "Ja lubię...", "Mi się podoba...". Dokładnie określam czyje to zdanie.

Rozumiem, że nie przy każdym zdaniu?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2023 14:33:20 przez Hexmage960
[#98] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #87

Mi osobiście podoba się taki styl. Jeśli faktycznie pierwsza wersja pozostanie w takiej postaci, to fajną opcją byłaby możliwość zmiany koloru wiodącego, np. na zielony czy bursztynowy.
3
[#99] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Drakon, post #96

nie, dla ogólu, jesliby by bylo inaczej to gry na Amstrada PCW czy ZX81 byłyby najczęsciej kupowanymi grami a nie są
[#100] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@michal_zukowski, post #99

Gdyby ogół lubił gry 2 kolorowe, to nie wzrosła by sprzedaż gier na platformach które wymieniłeś, tylko więcej takich gier powstawało by na wiodących platformach.

Moim zdaniem ;)
2
[#101] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@karolb, post #100

a czemu to się tnie w dwóch kolorach ? :)
[wyróżniony] [#102] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@ritzu, post #101

a czemu to się tnie w dwóch kolorach ? :)


Można przeczytać wątek i się dowiedzieć dlaczego grab się ścina.
1
[#103] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@kempy, post #102

bo zle filmik nagrywalem tu jest w 60 klatkach, sorki moj blad ....
1
[#104] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #103

jeśli miałbym się do czegoś przyczepiać, to do tego że SCORE/LIVES jest niepotrzebnie wysokie na 3px. Można spokojnie użyć fonta uni54 albo czegoś własnego w podobnych proporcjach. No i cyfry score'a jakieś takie koślawe, spokojnie zmieściłyby się szersze, co pozwoliłoby na dodanie większej ilośći detali w ich kształcie.
2
[#105] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@teh_KaiN, post #104

fonty nie sa szczesliwe, popracuje nad tym
[#106] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #105

no i sie udalo, demo gry gotowe juz na Amige :D brwo my!











Ostatnia aktualizacja: 20.04.2023 17:39:52 przez RDudek
5
[#107] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #106

A gdzie download? ;)
[#108] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Drakon, post #107

daj czas testerowi by posprawdzal wszystko na zimno
2
[#109] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #106

Chyba zbyt wcześnie ogłosiłeś światu

To może ja napiszę co zostało do ukończenia dema:
- wprowadzenie dźwięków
- sposób na przejście poziomu, czyli otwarcie ostatnich drzwi
- wprowadzenie upływającego czasu
- napisanie działania klejnotów, które zbieramy oraz punktację (zarówno samo zliczanie jak i wyświetlanie)
- poprawa błędów które się wynajdzie podczas testów (sam mam kilka uwag, które trzeba poprawić)

Każdy będzie mógł sobie zagrać w demo ale jeszcze trochę cierpliwości proszę. Chyba nie chcecie gry z błędami, która nie ma końca póki co?
2
[#110] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #109

swiat zobaczy za miesiac
[#111] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #110

Racja.
Na niektóre gry czeka się latami
[#112] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #111

wielkie podziekowania dla autorow tego forum, tu znalazem kodera i muzyka do gry TONY, kolejny przyklad ze takie strony sa wazne i pomocne, jeszcze raz bardzo dziekuje OK
1
[#113] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #112

Ladne, choc milosnicy 64 lub wiecej kolorow w grach na A500 beda marudzili jak zwykle. W kazdym razie beda mogli sami poprobowac tworzyc na Amige gry pod szyldem Bayer Full Colors :)
[#114] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Don_Adan, post #113

wiem o tym, ale zrozumcie grafika.. czyli mnie, jak bede na tyle dobry w kolorowaniu w 16/32 kolorach i uznam ze moja praca wstydu nie przyniesie to duza szansa ze TONY2 bedzie juz kolorowy, na dzis, TONY to mono grafika
1
[#115] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Don_Adan, post #113

na C64 bedzie identyczna wersja tylko muzyka bedzie inna ...
[#116] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #114

Wtedy też trzeba będzie kodera z prawdziwego zdarzenia, żeby i w tej kwestii wstydu nie było narazie póki co nie ma kodera, a jest programista
3
[#117] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #116

Pawel zrobiles dobra robote, nie doceniasz sie.
2
[#118] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@RDudek, post #117

Chodzi o to że wiem ile Amiga jeszcze może, ale ja nie potrafię z niej wydusić
1
[#119] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@Don_Adan, post #113

Grywalność jest ponad kolory. Zresztą nowoczesne produkcje oferujące max kolorów, max rozdzielczość (8k) nie mające grywalnosści są produktem, który się zobaczy i zapomni. Pamięta się tylko to co miało w sobie magię. Ten produkt wygląda zachęcająco. Oby miał to coś.
2
[#120] Re: szukam magika/muzyka co przeniesie muzyke z RASTER Music Tracker (RMT) do Amigowej postaci ..

@tukinem, post #118

Gra wygląda dużo przyjemniej i chętniej bym w nią zagrał (może to z miłości do platformówek), niż spora część gier w dziale "Zapowiedzi nowych gier"/"Nowe gry".
1
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem