Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
Zamieścił: mailman
Wczoraj, zakończyło się najbardziej wyczekiwane przez wszystkich scenowe party roku - Revision 2015. Amigę reprezentowały znane grupy w czterech kategoriach: amiga demo, amiga 64k, oldskool demo i oldskool intro. W cieszącej się największą popularnością amigowej kategorii amiga demo zwyciężyła grupa Ghostown z jednodyskietkową produkcją Sushi boyz miażdżąc konkurencję w postaci grupy Nah-Kolor i jej mOmentum czy choćby moods plateau z Quintessence. W kategorii amiga intro poziom był znacznie bardziej wyrównany i tylko nieznaczną liczbą punktów różniły się między sobą produkcje z pierwszej trójki. Kolejność była następująca: Reborn/Appendix, Eighteen/Dekadence oraz Stop Worrying And Love The Bomb/Tulou. W kategoriach oldskool, gdzie w jednym worku znalazły się produkcje dla Amigi OCS, Commodore 64, Atari, NES, Gameboya czy MS-DOS, amigowe dema zajęły dopiero miejsca czwarte (Planet Rocklobster/Oxyron), szóste (Interparallactic/Unique), ósme (slideshow - The Lost Pixellers 2/Ghostown) oraz dziesiąte (Today/Amiga Birthday Committee). Wśród intr królowały dwie czterokilobajtówki, z czego jedna z nich znalazła się na miejscu pierwszym - Painter's Euphoria/Loonies & Unstable label. Wykaz wszystkich produkcji znaleźć można w serwisie Pouet.net.

Amiga była również reprezentowana w mniej "dynamicznych" produkcjach. W szranki stanęli znani amigowi graficy i muzycy w kategoriach oldskool graphics, oldskool music, modern graphics oraz tracked music.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem