[#1] Ciekawe gry na PC
Amiga była kiedyś matką dla wielu przełomowych gier na ówczesnym rynku. Jednak minęło parę lat i obecnie jest na tym polu tylko dobrze wspominaną babcią. Na PC powstały i powstają setki nowych gier, które w większości nie dorównują grywalnością starym tytułom. Oto kilka gier, które mnie wciągnęły i według mnie zasługują na miano ciekawych:

Arcanum
Cannon Fodder 3
Worms Armageddon, Worms 3D
Settlers 3, Settlers - 10th Anniversary
Red Faction, Red Faction - Guerrilla
Half-Life 2
Bioshock
Borderlands
GTA - San Andreas

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 16:50:34 przez RomanWorkshop
[#2] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #1

Wiem, to tylko kolejne MMO, ale ten artykuł i komentarze ludzi (oprócz jednego trolla) sprawiają że jestem dumny z tego, że jestem Polakiem.
[#3] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #1

Toż to jakieś jakieś totalne bzdury są... na grzyba nie ma, nigdy nie było i nigdy nie będzie ciekawych gier RTFM!
[#4] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #1

Jeszcze parę ciekawych gierek:

Bioshock 2
Borderlands 2
Burnout Paradise - The Ultimate Box
Risen, Risen 2 - Mroczne Wody
Red Faction - Armageddon
[#5] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #1

Kingpin
Colin 2
Neverhood
Hitman
Homeworld 1 & 2 & Cataclysm
Baldur's Gate 2
Crysis
Fallout 1 & 2
[#6] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #1

Serio ? Będziecie tu wklejać i wzdychać do pecetowych gier których godnych uwagi są... tysiące ?
[#7] Re: Ciekawe gry na PC

@imp, post #6

"Na stos z heretykami!"
1
[#8] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #1

z tych nowych to White Night, seria Torchlight. Bioshock Infinite ma świetnie zakręconą fabułę, chociaż zakończenie mnie bolało.

ze starszych, tytuły do których zawsze wracam:
cała seria Legacy of Kain
cała seria Silent Hill (1-4, reszta to nie ta seria)

obecnie trochę pykam w Urban Chaos i fabularnie robi się fajnie od misji "Fallen"

co do Settlers Dziesięciolecie to wolę Return To The Roots - open source'owy remake settlers 2, nawet mam w niego minimalny wkład ;)
[#9] Re: Ciekawe gry na PC

@imp, post #6

Gier na PC są tysiące, ale większość z nich jest kiepska. Godnych uwagi jest może ze 100. Chyba, że nie wymagasz grywalności, innowacyjności i przyzwoitej oprawy audio-wideo... Wtedy to rzeczywiście tysiące gier na PC jest wartych uwagi...

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 16:38:16 przez RomanWorkshop
[#10] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #9

Gier na PC są dziesiątki tysięcy, a godnych uwagi tysiące.
[#11] Re: Ciekawe gry na PC

@imp, post #10

No to zacznij już powolutku wymieniać, będziemy liczyć ile tych tysięcy napiszesz
[#12] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #11

100 godnych/interesujących to masz na Amigę :) Na PC masz tysiące :) Jak dojdziesz do pierwszej pięćdziesiątki to gwarantuję, że zaczniesz się zastanawiać co jeszcze zaliczyć
[#13] Re: Ciekawe gry na PC

@imp, post #12

Czyli co? Nie znasz ani jednej, a piszesz że jest ich tysiące? To ciekawe...
[#14] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #13

Czekam aż wymienisz setkę amigowych gier "must have"
[#15] Re: Ciekawe gry na PC

@imp, post #14

@imp: Nie można, jak człowiek, po prostu wymienić parę tytułów, tylko trzeba od razu jak najbardziej ciągnąć się nawzajem za język i wywijać, nie? ;)

W skandynawskich klimatach ciekawymi grami są Oknytt i Year Walk. Ta pierwsza naprawdę dobra. Ta druga strasznie krótka i pierwotnie wydana na tablety.

Z point n' clicków świetnymi grami są Primordia oraz Gemini Rue. Ta pierwsza lepsza od drugiej. Jest jeszcze taki wynalazek jak The Last Door - aktywnie robiona epizodami w klimatach Lovecrafta i Poe'a. Wszystkie trzy pixelowane, ta ostatnia mocno specyficznie.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 20:21:43 przez teh_KaiN
[#16] Re: Ciekawe gry na PC

@teh_KaiN, post #15

Impuś jest kolejnym wcieleniem jednego z forumowych troli, którym się bardzo nudzi i muszą się gdzieś wygadać. Nie koniecznie na temat związany z tym wątkiem...
[#17] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #16

Gie iks tak ma jak nie wezmie leków. To nie trolling tylko choroba.
[#18] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #16

Nie skomentuję tego.
[#19] Re: Ciekawe gry na PC

@teh_KaiN, post #15

Koleżka RomuśMokraRoobta wyskoczył z niczym nie popartą tezą, że:
"Na PC powstały i powstają setki nowych gier, które w większości nie dorównują grywalnością starym tytułom".


Moje pytanie to na podstawie czego te twierdzenia, bo na pewno nie na podstawie faktów. Pierwsze z twierdzeń jest oczywistym fałszem, bo nawet na podstawie różnych statystyk to samych gier DOSowych powstało ponad 5500, a gier pod Windows ponad 15000. 10 sekund w wyszukiwarce i Romuś przeprasza za te swoje zaledwie "setki nowych gier".
Drugie twierdzenie jest jeszcze głupsze, bo niby jakim sposobem zmierzył te swoje setki gier które "w większości nie dorównują grywalnością starym tytułom" ???
Zdradź proszę jakimi to kryteriami się kierowałeś w tym twierdzeniu :)
[#20] Re: Ciekawe gry na PC

@imp, post #19

Stary, weź wyluzuj. Liczby są bardzo mocno orientacyjne i rzucone z kapelusza bo przecież nie ma sensu sprawdzać dokładności informacji jak chodzi o sam wydźwięk i subiektywną opinię. Być może zdanie powinno brzmieć:

"Na PC powstało i powstaje wiele nowych gier, które w mojej subiektywnej opinii w większości nie dorównują grywalnością starym tytułom."

Lepiej? Dużo daje, jak przed każdym cudzym postem założysz myślowo istnienie członu "w mojej subiektywnej opinii". To był ostatni mój post w tym wątku, który nie będzie listą kolejnych fajnych pecetowych tytułów, więc proszę Cię - nie drąż tematu w moim kierunku ;)
[#21] Re: Ciekawe gry na PC

@Diabeł, post #17

Wcześniej się z tego śmiałem, ale teraz zauważyłem, że koleżka rzeczywiście ma jakieś problemy...
[#22] Re: Ciekawe gry na PC

@teh_KaiN, post #20

Dużo lepiej :)
[#23] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #1

Deus Ex - Bunt Ludzkości
[#24] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #1

Jak odkopałeś taki stary wątek, to się dorzucę. Aktualnie jak już nie mam siły na nic to odpalam Alan Wake - nawiązań do Twin Peaks od metra. Akcja ze sceną koncertową to wg mnie jeden z najlepszych momentów w historii gier komputerowych. ;)

A co do strategii, to jest taka jedna, mało znana, ale ciężka jak nie wiem. Nazywa się Myth: The Fallen Lords, jej sequel Soulblighter jest jeszcze lepszy.

TFL było w wersji 1.0 tak ciężkie do przejścia, że kolejne nakłady wychodziły ze spatchowanymi stopniami trudności. Wersja pierwotna jest już niezłym unikatem.

Trochę inspiracji do Castlehacka (nad którym wciąż pracuję) pod względem balansu postaci maga zaczerpnąłem właśnie stamtąd i gry Magicka - bardzo potężni, ale absurdalnie łatwo zrobić krzywdę nie tym co trzeba.
[#25] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #1

Kolejne tytuły:

Fuel (2009) - wyścigi/podróżowanie po otwartym świecie.
Galaxy On Fire 2 (2012) - kosmiczna strzelanina.
Grim Dawn (2016) - świetny RPG.
The Forest (2018) - survival horror (zombie), w którym można ścinać (siekierą/piłą) drzewa i budować z nich różne konstrukcje.
Elex (2017) - świetny RPG, podobny do pierwszej części gry Risen (ten sam zespół twórców), ale bardziej rozbudowany i udoskonalony (połączenie światów postapokaliptycznego i fantasy).
[#26] Re: Ciekawe gry na PC

@RomanWorkshop, post #25

To ja podrzucę Path of Exile - darmowe, dostępne luzem i na steamie. Genialny hack n slash czy tam ARPG, który deklasuje Diablo 3 na każdym kroku - nie ma pay2win, mnóstwo możliwości rozwoju postaci, rozbudowana fabuła, no i średnio co 2 miesiące wprowadzają nową "ligę" czyli tymczasową, nową mechanikę urozmaicającą rozgrywkę. Gra się nie nudzi, tylko na początku wydaje się być wręcz przerośnięta i nieintuicyjna pod kątem tego jak należy rozwijać postaci by nie były słabe. Ale im więcej się czyta, tym lepiej idzie. ;)

Gra wymaga dość mocnego kompa żeby nie straszyła wyglądem, ale na moim t470 ze zintegrowaną działa nawet, nawet. Jest możliwość ustawienia auto rozdzielczości - wtedy zamiast gra chrupać to zmienia w locie swoją rozdzielczość tak, by utrzymać zadane fpsy.

No i druga gra, przepięknie spikselowana, dość prosta w swoich zasadach ale nie prowadząca za rączkę - Kingdom

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 21:07:48 przez teh_KaiN
[#27] Re: Ciekawe gry na PC

@XoR, post #3

na grzyba nie ma, nigdy nie było i nigdy nie będzie ciekawych gier

W latach 1999-2007 wychodziły dobre gry na pc. Sam trailer SH2 będzie lepszy
od większości dzisiejszego softu growego.

1
[#28] Re: Ciekawe gry na PC

@Marcin27411, post #27

Generalnie przed wyjściem gry SIGNALIS byłem zdania, że jeśli ktoś może zrobić nowego Silent Hilla to będzie to Bloober Team. Teraz raz że to pierwsze zaspokoiło mój głód nowej gry w tej samej konwencji, dwa że Bloober co prawda dalej ma potencjał, ale uważam że rzucenie się na remake SH2 to trochę samobójstwo z ich strony - każdy jeden nowy teaser/trailer jaki rzucają jest analizowany klatka po klatce przez maniaków oryginału i zawsze znajdzie się ten, któremu nie dogodzisz. A jak nowi gracze, którzy nie znają oryginału zobaczą negatywne reviewsy od weteranów to ich to tylko zniechęci.

BTW. ale żeś odkopał wątek ;)
[#29] Re: Ciekawe gry na PC

@Marcin27411, post #27

Całkiem przyjemna gierka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem