Komentowana treść: Revision 2011 zakończone
[#31] Re: Revision 2011 zakończone

@1989, post #12

Wtedy kodowanie tylko na rejestrach dawalo maksymalnego mozliwego kopa


Max 2% działania softu szybciej.
Zwykle się z tego robiło 2000% wolniej w porównaniu z pisaniem pod system, jak Amiga miała twardy dysk.
Wszystko co ewentualnie te ludzie uzyskały na wyłączeniu systemu i waleniu po rejestrach się traciło na operacjach na dyskietce.

[#32] Re: Revision 2011 zakończone

@listonosz22, post #31

O, zolty vel zxcvb8000 vel Panter itp! Witam. I żegnam.
[#33] Re: Revision 2011 zakończone

@Jazzcat, post #29

Technological Death :) Gratuluję podium tu i tam! OK
[#34] Re: Revision 2011 zakończone

@hakonwpz, post #27

Nic nie zastąpi jednak oglądania produkcji na żywo, na wieeeelkim ekranie i podobnym nagłośnieniu

oooo Hakon skad wiesz ze tak wlasnie ogladam :D ?

co do Human Traffic sa gusta i gusciki mi sie to demo podobalo najbardziej i zasluzenie wygralo

Ostatnia edycja: 28.04.11 09:46:20
[#35] Re: Revision 2011 zakończone

@MDW, post #10

No a za robienie NDOSowych dysków rozstrzelać bez sądu. Przez takie pisanie kupa amigowego softu zakończyła życie gdy sprzęt się mocno zestarzał, a nowy nie był obsługiwany.


bullshit. amiga skonczyla się wtedy kiedy rynek gier się z niej wycofał.
[#36] Re: Revision 2011 zakończone

@smackme, post #35

...co ma się do Revision 2011 jak...?
[#37] Re: Revision 2011 zakończone

@listonosz22, post #31

Wszystko co ewentualnie te ludzie uzyskały na wyłączeniu systemu i waleniu po rejestrach się traciło na operacjach na dyskietce.


operacje na dyskietce wykonuje sie raz przed kazdym efektem tj. wczytanie danych do pamieci i tyle, potem operacje na rejestrach powtarzane sa set miliony razy, dodatkowy narzut w postaci wywolan systemowych zawsze bedzie ograniczeniem i spowolnieniem, na kazdym sprzecie, ALE wspolczesne dema na 060/AGA to w ogole nie potrzebuja korzystac z rejestrow sprzetu, wlasciwie to sa dema na 060, a nie AGA.

kodowanie na rejestrach to piekna sprawa, wlasnie na Amidze ma to sens z jej systemem bez ochrony zasobow i ukladami OCS/ECS/AGA oraz chyba niedlugo superhiperextra SAGA

Ostatnia edycja: 28.04.11 11:42:33
[#38] Re: Revision 2011 zakończone
NIgdy nie rozumialem dlaczego tak zdolni programisci wszelkiej masci marnowali czas na jakies latajace ciastka, rogaliki, zamiast tego powinni pisac gry typu stardust, x-type itp. team17 robil taka wlasnie grafike i efekty muzyczne jak w demach (nawet takie microcosm na cd32 - w kazdym demie jest taki tunel + jakis obiekt poruszany klawiatura i jest nowa strzelanka).

Ostatnia edycja: 28.04.11 14:45:18
[#39] Re: Revision 2011 zakończone

@wawul2, post #38

jesli nie kojarzysz co znaczy demoscena nigdy nie zrozumiesz..
trzeba bylo byc w latach 90'tych na polskim party nie bylo by takich dyrdymalow jak powyzej..
[#40] Re: Revision 2011 zakończone
Dema:
1. Shake Off the Dust/Elude
Świetna muzyka, fajna synchronizacja, fajne obiekty i kolory. Dawno nie widziałem tak dobrego dema.
2. Human Traffic/Ghostown & Loonies
Fajna muzyka, niezły wokal, ładne bitmapy. Sympatyczne, relaksujące demo.
3. Swansong/Dekadence
Fajny klimat, ciekawa muzyka. Wizualnie ok, choć mało urozmaicone.
Massive/Skarla
Drażni mnie ten efekt modulujący wokal. Wizualnie średnio ciekawe.

Intra:
Kheper/Mods Plateau
Dobra muzyka, parę fajnych efektów. Najlepsze z trójki.
Spitz/Focus Design
Tylko kilka momentów wartych uwagi.
Conqueror/Depth
Kiepska muza, wizualnie nieciekawe, nie dotrwałem do końca.


[#41] Re: Revision 2011 zakończone

@HOŁDYS, post #39

:)

Przypomniało mi się, jak kiedyś przyszedł do mnie kolega gracz i zaczął przeglądać dyskietki.
- Co jest na tej? - pyta.
- Demo - mówię.
- A na tej?
- Też demo.
- A tu?
- Musicdisk, takie demo.

Po którymś pytaniu zamilkł i jął wkładać dyskietki do stacji, chcąc samemu sprawdzić zawartość, bo nie mógł uwierzyć, że w całym pudełku nie ma ani jednej gry, hahaha :)
[#42] Re: Revision 2011 zakończone

@mailman, post #26

Ja dema wrzuciłem póki co tylko do Ami z BVision i odpaliło się tylko Shake Off the Dust/Elude i Swansong/Dekadence. Pozostałe też, ale w tej Ami nie mam podłączonego monitora pod AGA. Pierwsze z tych dwóch dem chodzi bardzo ociężale na 040, natomiast drugie nawet dość mało klatkuje.
Zapewne jedynka, czyli Human Traffic/Ghostown & Loonies, całkiem dobrze poradzi sobie na AGA i 040 (jeszcze nie sprawdzałem). Być może to przesądziło o pierwszym miejscu.

Tak czy inaczej oglądając wideo na YouTube, najbardziej podobała mi się produkcja Shake Off the Dust/Elude. :)
[#43] Re: Revision 2011 zakończone

@Jazzcat, post #41

JazzCat fajnie miec kilka pudelek ..ja mam calego BOXa przeznaczonego na dyskowe dema A500/1200.
chce sie zrelaksowac podlaczam A500 do rzutnika glosniki i jazda jazda biala gwiazda (przy dobrym dryniu) OK

@JazzCat muza w Metropolice ZNAKOMITA !!
[#44] Re: Revision 2011 zakończone
wlasnie doszedlem do tego, ze demo elude ma atarkową paletę kolorów :)
[#45] Re: Revision 2011 zakończone

@rzookol, post #44

czyli co 16 :) ?
[#46] Re: Revision 2011 zakończone

@wawul2, post #38

NIgdy nie rozumialem dlaczego tak zdolni programisci wszelkiej masci marnowali czas na jakies latajace ciastka, rogaliki, zamiast tego powinni pisac gry typu stardust, x-type itp. team17 robil taka wlasnie grafike i efekty muzyczne jak w demach (nawet takie microcosm na cd32 - w kazdym demie jest taki tunel + jakis obiekt poruszany klawiatura i jest nowa strzelanka).


...i pewnie już nigdy nie zrozumiesz. Jedyne co możesz przyjąć do wiadomości, że nie dla wszystkich zdolnych ludzi szczytem marzeń jest stworzenie kolejnej gry.
[#47] Re: Revision 2011 zakończone

@skipp, post #46

trzeba dodac ze demo Loonies&Ghosttown uruchomi sie na 32 MB a demo Skarly na 16 MB RAM .. co jest nie spotykane przy innych demach obecnie ;-] Humant Trafic podoba mi sie z wzgledu na muzyke ..efekty i technicznie lepsze jest demo kiero.. Ale JazzCat to klasa sama w sobie BRAVO !!! OK

MOJA PAULA CIE LUBI !!!

Ostatnia edycja: 01.05.11 12:40:04
[#48] Re: Revision 2011 zakończone
U mnie na klasyku demo Elude się wykrzacza a dokładnie resetuje A1200 w trakcie decrunchering'u. Mój konfig to A1200'060(apollo) 32MB FAST. Kilkanaście sekund trwa decrunchering - widoczny obrazek z napisem - potem kaszanka(ekran zapełniony pojedynczymi pikselami w różnych kolorach) na ekranie i reset Amigi po którym wczytuje się system z dysku. Odpalałem Ami bez S-S.
[#49] Re: Revision 2011 zakończone

@Tomski, post #48

A to demko nie wymaga czasem 64MB fastu ?
Spróbuj odpalić z parametrem -aga
[#50] Re: Revision 2011 zakończone

@waldiamiga, post #49

Z tym parametrem też się wykrzacza . Pewno trzeba te 64MB FAST...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem