Komentowana treść: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę
[#1] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę
Gratulacje dla wszystkich!
Tygrys licze na wiecej
[#2] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę
Gratulacje dla naszej polskiej reprezentacji!
Naprawdę solidny stuff :)
A samo party wyjątkowo soczyste w amigowe produkcje i akcenty.
[#3] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę
Bardzo dobre produkcje. OK
[#4] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę
"Smoke & Mirrors"- fajna gitarowa muza :)
[#5] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę
..ale "Machinist" dla mnie technicznie dużo lepsze i bogatsze w treści (więcej do oglądania).

Jakieś inspiracje "Katedrą" Bagińskiego (pierwsza scena z ludkiem i scena z wynurzającymi się z bryły postaciami)?
[#6] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@BULI, post #5

Scena z postaciami do bryły przytwierdzonymi jest już w trzecim demie Kierownika Miauczyńskiego ;)
[#7] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@BULI, post #5

Nope - podczas robienia storyboardu kompletnie nie nawiązywałem do katedry. Scena postaci z muru jest nawiązaniem do jakiegoś randomowego rendera, który przypadkowo znalazłem.
[#8] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@ubik, post #7

Hehe, rUbik z lasu wywołany :)
[#9] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę
No brawo brawo... Bardzo przyjemnie się ogląda produkcję Elude. Gratuluję i czekam na kolejne.

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 21:00:06 przez MDW
[#10] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@MDW, post #9

kolejnych nie będzie (na amigę)
[#11] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@michal_zukowski, post #10

Why?
[#12] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@BULI, post #11

kierownikowi juz sie chyba znudziły 2gie miejsca :)
[#13] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@GumBoy, post #6

Scena z postaciami do bryły przytwierdzonymi jest już w trzecim demie Kierownika Miauczyńskiego

Też widziałem wcześniej, ale tym razem w połączeniu z pierwszą sceną skojarzenie nasunęło się samo :)
[#14] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@michal_zukowski, post #10

A na co będą? Może na MorphOSa? :)
[#15] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@MDW, post #14

No tak, jakby zaczął robić na MorphOSa to w swojej kategorii zająłby z pewnością jednocześnie i pierwsze i ostatnie miejsce :)
[#16] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@michal_zukowski, post #12

"Zawsze drugi.." w kontekście filmu "Nic śmiesznego", rzeczywiście może boleć..
..ale tak serio to przecież były i najwyższe podia!
[#17] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@BULI, post #5

Elude powinno bezapelacyjnie wygrać. Jedno z pierwszych dem ekipy które mi się spodobało zaraz jak je zobaczyłem. Muzyka za bardzo przypomina mi klimatami współczesne gry ale to kwestia gusty.
Bardzo szkoda że tym razem ekipa nie została doceniona.
Jak już będziecie robić następne demo to dajcie więcej grafiki 2d ale to taka prośba tylko ze strony lamera :).
[#18] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@michal_zukowski, post #10

Będą - również na amigę.
[#19] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@BULI, post #13

Też widziałem wcześniej, ale tym razem w połączeniu z pierwszą sceną skojarzenie nasunęło się samo

A, że błędne... :P
[#20] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@recedent, post #15

Najpierw ktoś musi taką kategorię na party stworzyć.
[#21] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę
Jakim cudem Stealth jest wyżej niż Fracture? To drugie stanowczo lepsze.
Smoke&Mirrors to jakby to samo demo puszczone dwa razy, z tym że za drugim razem w brązowym kolorze :P
[#22] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@kjb666, post #21

Smoke&Mirrors to jakby to samo demo puszczone dwa razy, z tym że za drugim razem w brązowym kolorze

Trzy razy, bo później znowu w normalnym. Do tego trzy grafiki pochodzą z compo z poprzednich lat. Bardzo dobre demo, ale czuję niedosyt.

BTW Czy temu sterowcowi w greetingsach nie kręci się śmigło w złą stronę (tak, że powinien lecieć do tytłu)?
[#23] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@GumBoy, post #22

BTW Czy temu sterowcowi w greetingsach nie kręci się śmigło w złą stronę (tak, że powinien lecieć do tytłu)?

To zależy od budowy/profilu śmigła ;)
[#24] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@BULI, post #23

Przecież o tym mówię. Wygięcie piór sugeruje, właśnie że lot powinien być wstecz. Chyba, że przez tą rozdzielczość źle interpetuję cieniowanie. Może popatrzę na oryginalnej grafice z zeszłego roku.

EDIT

To sobie nasprawdzałem. W oryginale smigła nie ma :)

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 13:05:53 przez GumBoy
[#25] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@GumBoy, post #24

To sobie nasprawdzałem. W oryginale smigła nie ma usmiech

:D
[#26] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@jimiche, post #17

Z tym "bezapelacyjnie" to bym przyhamował... Rzeczywiście - jest więcej (i w sumie sporo lepszych) efektów, ale nie tworzą żadnej całości - takie megademo, brakuje przełączania spacją partów ;) Dodatkowo na sprzęcie niektóre części chodziły w kilku fps. No i grafika 2d pasuje jak pięść do nosa.
Tak więc - kwestia gustu..
Mimo to demo mi się podobało, chyba już 3 od edlude (wcip i coś jeszcze) - lepsze scenki, lepiej oteksturowane no i ciekawe efekty

W demie Ghostown z kolei drażnią powtórzenia i brakuje ciekawych efektów. Za to grafiki obfitość, świetnie dopasowanej do tematu, demo dobrze zgrane i przemyślane. No i muzyka świetna.
(trochę podejrzane są artefakty na scenkach - ale może to jakiś filtr)

Krótko mówiąc - idealna byłaby kooperacja ;)

Rzeczywiście dziwi pozycja fracture (chyba, że za to logo ;) - świetne demko.

Dodatkowo fajne było demko spacaballs na a500 - trochę za krótkie i bez grafiki. Założę się, że za rok obrodzi w dema na a500 w oldschool demo compo. Po takim przyjęciu produkcji UpRough i Lemon nie może być inaczej.
[#27] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@jokov, post #26

Mimo to demo mi się podobało, chyba już 3 od edlude (wcip i coś jeszcze)

W sensie, że trzecie demo od Elude Ci się podobało, czy Elude zrobili trzy dema?
Bo to drugie nie jest prawdą.
[#28] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę
Smoke & Mirrors nie odpaliłem z braku ramu w Apollo (mam tylko 32), Machinist wyrzucił jakiś błąd, natomiast odpaliły mi się Stealth Ranger i Fracture, ale to kiepskie produkcje. Jestem zawiedziony ;)
Może w końcu zainteresuję się tym, aby przylutować slot pod drugie 32 MB...

Na YT oglądałem dwa pierwsze dema i są wypasione, jednak nie mogę stwierdzić prędkości ich działania.
A idźcie sobie z takimi demami :P Zobaczymy co będzie za rok. :D
[#29] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@kjb666, post #21

Jakim cudem Stealth jest wyżej niż Fracture? To drugie stanowczo lepsze.

E tam, Fracture jest jakby z C64 (choć oba są) i obraca jakimiś szaroburumi trójkątami, ale Stealth przynajmniej opowiada jakąś historyjkę podróżniczą, mimo że wygląda jakby był robiony na A500 :P
[#30] Re: Revision 2013 - nowe dema i intra na Amigę

@Andrzej Drozd, post #29

Raczej złotymi, i do tego fajnie zgrane z muzyka, a na dodatek naturalny ruch postaci :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem