Komentowana treść: Revision '22 zakończone
[#1] Re: Revision '22 zakończone
Szacun i respekt również dla pozostałych rodaków w Oldskool Graphics Compo. Cieszą wysokie miejsca naszych amigowych grafików Koyota1222 (miejsce szóste) oraz Vasyla/Joker (miejsce siódme) w tak mocno obsadzonym kompocie.
3
[#2] Re: Revision '22 zakończone

@slay, post #1

Cieszą wysokie miejsca naszych amigowych grafików Koyota1222 (miejsce szóste) oraz Vasyla/Joker (miejsce siódme) w tak mocno obsadzonym kompocie.

Dziękuję pięknie! :) Tak, w tym roku konkurencja była spora a compo dosyć bogato obdarzone. Cieszę się z wejścia do finałowej grupy! OK
3
[#3] Re: Revision '22 zakończone
Nasi byli też obecni w wielu innych konkursach


to w końcu byli, czy obecni?
[#4] Re: Revision '22 zakończone

@slay, post #1

Chyba najslabsze Amiga Demo Compo w historii Revision... :( efekt tego, że było tylko online ?
1
[#5] Re: Revision '22 zakończone

@twardy, post #4

Rok temu było 6 fajnych demek i też był Covid i online.
[#6] Re: Revision '22 zakończone

@twardy, post #4

Może też dlatego, że dosłownie kilka dni wcześniej było Gerp 2022.

Kilka bardzo dobrych produkcji pojawiło się właśnie na tamtym party.
1
[#7] Re: Revision '22 zakończone

@twardy, post #4

Chyba najslabsze Amiga Demo Compo w historii Revision... :( efekt tego, że było tylko online ?


Ciężko się nie zgodzić. Moim zdaniem formuła zdalnego Revision się po prostu wyczerpała. Największym atutem tego party był jednak "aspekt fizyczny" i cała ta zacna impreza z możliwością obejrzenia swojej prodki na dużym ekranie trzymając szklaneczkę whisky. Ale może to nie jedyny powód i amiscena poległa już na dobre wraz z covidem ;)

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2022 22:01:04 przez slay
3
[#8] Re: Revision '22 zakończone

@slay, post #7

I tak jestem zaskoczony, że dwie poprzednie edycje okazały się tak udane i obfitowały w dobre produkcje.

W tym roku Revision miało pecha, bo przestawienie covidowej wajchy nastąpiło w momencie, kiedy przygotowania wersji online'owej szły już pełną parą i nie można było się wycofać. Tak czy owak szacun dla organizatorów Revision, że wybrali jednak mniejsze zło. Scena to zapamięta.
3
[#9] Re: Revision '22 zakończone

@twardy, post #4

Wydaję mi się, że tak. Choć na partym sam osobiście nie byłem, to jednak chyba wyjazd i spotkanie tak samo zakręconych ludzi bardzo ładuje baterie. Bez tego brakuje motywacji. To moje zdanie.
Dlaczego wcześniejsze jakoś wypaliły? Bo z jednej strony część ludzi była zamknięta i miała więcej czasu na twórczość, a z drugiej pamiętali poprzednie spotkanie i byli jeszcze naładowani - jak baterie Duracel :p

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 11:05:45 przez flops
1
[#10] Re: Revision '22 zakończone

@slay, post #7

Ale może to nie jedyny powód i amiscena poległa już na dobre wraz z covidem ;)


Slay nawet nie strasz...

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 12:01:13 przez jimiche
[#11] Re: Revision '22 zakończone
Ha, się okazało, że byli jeszcze inni Polacy, i to w amigowych kompotach! Mowa o grupie Dreamolers CAPS, która wypuściła interko i szkic dema. Kodera (Laffika) nie kojarzę, chyba że kiedyś używał innej ksywy, za to w demie leci moduł "Slave of Techno" autorstwa Michaela R., który pamiętam z Polish Autumn'93. Ktoś wie coś więcej?
[#12] Re: Revision '22 zakończone

@Jazzcat, post #11

Znam Laffika. Podobno (tak mi napisał) to ja mu podpowiedziałem, żeby wystawił swoje rzeczy. I chyba dobrze. Może i nie były to prace pokroju Hardwired, ale lepiej coś robić, niż nic nie robić.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 17:55:43 przez XTD
1
[#13] Re: Revision '22 zakończone

@twardy, post #4

Powiedzialbym nawet bardziej dosadnie, bo nie tylko Amiga Demo Compo mnie nie zachwycilo. Na tle PC demo compo to Amigowe i tak nie bylo takie zle. W innych kategoriach tez nie bylo szalu. Odnioslem wrazenie jakby zostaly wystawione wylacznie produkcje z miejsc od 10tego do ostatniego. Oczywiscie niczego im nie ujmuje, bo lubie ogladac wszystkie prodki, niemniej niedosyt jest przeogromny. Zdecydowanie zabraklo duzych grup i duzych produkcji. Moim zdaniem honor imprezy staralo sie jeszcze ratowac 5 pierwszych produkcji z Oldschool Demo Compo, i tam faktycznie bylo na czym oko zawiesic. No nic, pozostaje zywic nadzieje ze za rok bedzie juz tylko lepiej.
1
[#14] Re: Revision '22 zakończone

@Axi0maT, post #13

Sparafrazuję to, co pisałem na FB w grupie Demoscena PL:

Ja tam się cieszę z takiego obrotu sprawy. Dzięki temu jest spora szansa, że fajne produkcje zobaczę na bigscreenach nadchodzących parties, wśród koleżanek i kolegów, a nie na zrywającym, gliczującym streamingu z w/w znajomymi na zrywających i gliczujących kamerkach.

Online było spoko w 2020, na lockdownach, z braku laku.
Odkąd odbywają się prawdziwe, offline'owe parties nie widzę powodu aby w online pompować effort.

Z autopsji, z rozmów ze scenowcami, z obserwacji ksyw i prac np. w muzycznych kompotach na parties w ostatnich latach, mogę też swierdzić, że spora część scenowców czuje tak samo.

Wystarczy spojrzeć co wyszło chwilę wcześniej na "prawdziwym" Gerp a co na Revision.


W najbliższą sobotę Speccy.pl Party (PL).
Niedługo Outline. Moonshine Dragons (PL). Okres wakacyjny czerwiec-lipiec to kolejne 23 (!!) regularne, normalne party (idąc za demoparty.net), w tym 3 polskie, oraz drugie pod względem rozmiaru w niemczech - Evoke (bardzo polecam).

Nie samym Revision żyje scena, tymbardziej takim udawanym.
9
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem