Komentowana treść: 10 najciekawszych produkcji lata 2022
[#1] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022
Życzyłbym sobie więcej tego typu newsów na demoscenowym PPA. Może nawet w postaci regularnych odcinkach.
Zauważyłem, że całkiem sporo demoscenowych produkcji dla klasycznej Amigi mi umyka. Mam spore luki i takie podsumowania skutecznie je wypełniają.
Dzięki Jazzcat! OK
10
[#2] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022

@MDW, post #1

Super dzięki za news'a... Brakowało ostatnio ruchu na PPA w temacie demosceny ;). Rok się jeszcze nie skończył więc na bank coś zobaczymy (prawda MDW :)).
1
[#3] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022

@jimiche, post #2

Trzeba by zapytać prawdziwych dekoscenowców i prawdziwych Amigowców. szeroki uśmiech

A jeżeli chodzi o moje hobby (od którego od lat próbuje się uwolnić i mi się nie udaje) to tak. Od kilku miesięcy coś tam dziubię niemal każdego dnia (a właściwie jest to zwykle wieczór i noc). Jest już bardzo blisko końca i teraz trwa synchronizowanie z muzyką (jeszcze nie całą), dorabianie elementów wypełniających fragmenty muzyki, skracanie, wydłużanie scen żeby pasowały do odpowiednich fragmentów muzyki.
Niestety i tym razem nie udało się uchwycić demoscenowego klimatu produkcji. Znów będzie to takie trochę suche… Ale za to udało się zrealizować kilka pomysłów, które męczyły mnie od lat, wykorzystać kilka nowinek (głównie architektonicznych), które dodawałem do silnika podczas robienia gry. Zresztą działa to w obie strony - gra też zyskała podczas robienia dema, bo to ten sam silnik.
Na przykład uparlem się na zrobienie dynamicznego blurowania z poziomem blura zmiennym w zależności od odległości od kamery. Oczywiście trzeba było to zrobić jakimś głupim trickiem, bo bez pixel shaderów się nie da. Ale scenka z Lesterem budzącym się w klatce w „Another World” podsunęła pomysł.

Jeżeli coś się po drodze nie stanie to „Morphever” będzie na MorphOS Storage 23 października 2022. Oczywiście od razu na YouTube wrzucę video z niego (1080p/60FPS) więc będzie można hejtować w komentarzach (do czego zapraszam).

Bardzo mnie to demo wymęczyło i zabrało znacznie więcej czasu niż zakładałem. A to głównie dlatego, że pewnie z 70% czasu to wcale nie jest dziubanie dema tylko silnika. A w tym nie mogę sobie pozwolić na prowizorkę czy „demoscenowe” kodowanie. To ma być uniwersalne, budować się na wielu platformach, być oddzielone od reszty, re-używalne w grze i innych demach… Przez to czasem z zadania na godzinę robi się zadanie na 2 tygodnie.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 15:01:35 przez MDW
8
[#4] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022

@MDW, post #3

Shaggy/Duskwave odpala na 030@50Mhz, ale sekwencje 3D trochę przycinają:)
[#5] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022

@MDW, post #3

Czyli teoretycznie można liczyć na kompilację twojego dema na np. : Androida? Zastanawiam się czy gdzieś w pierwszych pecetowych demach zastosowano taki blur (chodzi mi o dema "bezszejderowe"). Tak czy siak super :).
1
[#6] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022

@Hal, post #4

Shaggy/Duskwave odpala na 030@50Mhz, ale sekwencje 3D trochę przycinają:)C


Ba. Ono się odpala na samym faście. Tylko my tu mówimy o minimalnym progu sprzętowym od którego zaczyna się normalne oglądanie dema a nie pokaz slajdów.
1
[#7] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022

@Hal, post #4

To demko AMOS'owe więc aby się to oglądało w miarę komfortowo potrzeba większej mocy
1
[#8] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022

@MDW, post #3

Fajnie słyszeć - rozumiem, że celujesz w Decrunch?
Powodzonka zatem OK

PS. Czy komuś często zdarzało się, że coś "zabrało znacznie mniej czasu niż się zakładało?" ok, racja - głęboki szacunek, jeśli ktoś ma z tym problem szeroki uśmiech

PSS. a scenowego updejtu zaiste od dawna nie było a parę demek śmignęło koło oka niezauważone - mi Ephidrena podpasowała w tym roku - to "Dexterity" całkiem ładne - "proste jak drut" ale widać w nim jakąś demiurgiczną rękę wielkiego dizajnera a i "Mare" całkiem oryginalne -rzadko się widuje takie hardkory
1
[#9] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022

@AmiClassic, post #7

Było jednak kilka dobrych dem Amosowy nawet bardziej zawansowanych które działały na zwykłej a500+1Mb np.: to link lub te dwa z Decruncha link i link. To tak na szybko jeżeli chodzi o A500 i Amosa.
[#10] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022

@jimiche, post #9

Czy te podane są bardziej zaawansowane to ciężko mi stwierdzić
Syntex miał chyba kilka fajnych amosowych produkcji.
[#11] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022

@AmiClassic, post #10

Syntex mieszał kod Amos z Asm. To samo masz w demie Pani która ukrywa się pod pseudonimem MrsBeanbag pod tytułem Be Sheep (Do Crime)... Ciekawe że to demo zostało pominięte w zestawieniu bo naprawdę świetna produkcja. No i działa przyzwoicie na A500 z fasetem.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 09:30:27 przez jimiche

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 09:30:46 przez jimiche
[#12] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022

@jimiche, post #11

Syntex mieszał kod Amos z Asm.
Te które kodował PiB w większości tak np. Aluminium, ale Another Borin' Year było chyba tylko w Amos'ie.

Be Sheep (Do Crime)... Ciekawe że to demo zostało pominięte w zestawieniu bo naprawdę świetna produkcja.
Kwestia gustu, a 'odzobaczyć' się tego nie da
[#13] Re: 10 najciekawszych produkcji lata 2022

@AmiClassic, post #12

Kwestia gustu, a 'odzobaczyć' się tego nie da


Chyba od/odsłuchać, bo o ile grafika i historia spoko, to muzyka męcząca, brakuje wstawek lżejszych instrumentów
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem