Komentowana treść: Revision 2023 zakończone
[#1] Re: Revision 2023 zakończone
"a grupa Moods Plateau przeniosła amigowy klasyk Shadow of the Beast na KC-85"


super....nic tylko swietowac. A co to w ogole za syf ten KC 85 ?
1
[#2] Re: Revision 2023 zakończone

@selur, post #1

Może chodzi o kalkulator casio wersja z 85 guzikami.
[#3] Re: Revision 2023 zakończone

@amikoksu, post #2

8-Bitowiec rodem z NRD. Można sobie o nim poczytać na Wikipedii (nie po polsku).
1
[#4] Re: Revision 2023 zakończone

@MUFA-amigaone-pl, post #3

Robotron 85 to najlepszy komp domowy z Z80 z NRD (no powiedzmy, bo jeszcze jest KC Kompakt). Szczególnie wersja 85/4 bo rozszerzyli grafikę. Jest to 3 komp z komputerów 8 bit (po Apple2 i MSX), w którym przemyślano rozszerzenia jako oddzielne niezależne karty więc jednostka bazowa miała 2 sloty, była także jednostka rozszerzająca i kilka innych jednostek każda do czegoś innego.

ps. jakby ktoś miał jednostkę ze sterownikiem do stacji dysków na sprzedaż to chętnie kupie, jednostke ze stacją dysków mam.
1
[#5] Re: Revision 2023 zakończone
Zakończone? A to zależy u kogo. U mnie trwa w najlepsze od dwóch wieczorów/nocy. szeroki uśmiech Jak zwykle najbardziej emocjonujące competitions zostawiam sobie na koniec ale już widzę, że było całkiem dobrze w tym roku. Niby siedzę przez TV ale zupełnie inaczej ogląda się relację z czegoś z udziałem ludzi na party place. Jest klimat! Tyle lat, a to ciągle nie może mi się znudzić.
3
[#6] Re: Revision 2023 zakończone
Nie chcę marudzić ale nigdy nie zrozumiem sensu równoczesnego trzymania „intro 8KB” i „intro 4KB” competitions.

Celowo piszę „4KB”, bo „4K” inaczej się dzisiaj ludziom kojarzy (o czym komentujące głosy mówią kilka razy w czasie compo). szeroki uśmiech
1
[#7] Re: Revision 2023 zakończone

@MDW, post #6

Ano kiedyś było prościej - 4kb, 64kb i Demo. A teraz? Wielokrotność 32 bajtów, oprócz 2kb.
3
[#8] Re: Revision 2023 zakończone

@waldiamiga, post #7

Mi jest obojętne czy 4KB czy 8KB. Po prostu wybierzmy jedno i się tego trzymajmy. A przynajmniej na poziomie jednego party. Już kiedyś mieliśmy taki niepotrzebny konflikt na poziomie 40KB i 64KB.

Inną sprawą jest to czy w czasach tak bardzo rozbudowanych shaderów nie powinno się jakoś odróżnić inter bazujących tylko na programowaniu shaderów od inter, które ich nie dotykają. Te drugie z pierwszymi nie mają żadnych szans i zaniknęły w świecie dzisiejszych sprzętów. Właściwie dzisiaj kategorie: intro 1KB, 4KB, 8KB, 64KB i executable graphics zostały sprowadzone do programowania układów graficznych. Dla mnie to jest jedna (ciekawa) kategoria.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2023 22:06:42 przez MDW
1
[#9] Re: Revision 2023 zakończone

@michal_zukowski, post #4

Brawa dla zwyciezcow!

A przy okazji KC-85, cos z serii "Gimby nie znajo":
KC85_1
KC85_2
[#10] Re: Revision 2023 zakończone
Chyba się coś głosy przy intro compo źle przekopiowały.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2023 00:59:55 przez kempy
[#11] Re: Revision 2023 zakończone
Z demami żeśmy nie poszaleli w tym roku, że tak powiem ale intra jak zwykle zajefajne.
[#12] Re: Revision 2023 zakończone

@_arti, post #11

Budbrain z 90' roku jest 10 razy lepszy niz ta pierwsza pozycja
[#13] Re: Revision 2023 zakończone

@kempy, post #10

Poprawione.
[#14] Re: Revision 2023 zakończone

@selur, post #12

Cicho tam, to ulubione demo mojego młodego, zaraz po Electric Lifeforms.
[#15] Re: Revision 2023 zakończone

@selur, post #12

Ależ. Ujdzie. Humor docenili :)

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2023 21:17:19 przez aMifan
[#16] Re: Revision 2023 zakończone

@_arti, post #11

To jest zajefajne.

4th miejsce
Sojourn of the Soul grupy FLEX
Przytulne Demo z nastrojową muzyką.

Wymagane 040/060 z 64MB Fastu na pokładzie, albo "YT":
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=n95gUdRwGRA&t=2690s

Lub WinUAE, ale tutaj trzeba namieszać w ustawieniach.
trzeba ustawić na "Lagless Vsync (Beamraced) 2" na 4 haczy się dźwięk.
4
[#17] Re: Revision 2023 zakończone

@koczis, post #16

A widzieliscie to pc demo co wygralo? To jest killer na 3800/32Gb ram/5800x3D potrafi spadac do paru klatek na sekunde
[#18] Re: Revision 2023 zakończone

@druzil28, post #17

W całym zestawieniu to faktycznie killer ale po Fairlight myślę, że większość spodziewało się czegoś lepszego. Jest tam kilka fajnych efektów ale np. imho początek totalnie mi nie leży (również muzycznie). Porównuję to co prawda do innego killera Number One ;)
[#19] Re: Revision 2023 zakończone
Oglądam, oglądam kolejne kompoty i stwierdzam, że to była bardzo nierówna edycja Revision. W pewnych kategoriach poziom był bardzo niski, a w innych (np. oldschool graphics) niezwykle wysoki. Cieszy bardzo możliwość zobaczenia nowych prac znanych od dziesięcioleci sław demoscenowych. Niektóre prace oglądałem z łezka wzruszenia w oku i (niestety) po raz pierwszy w okularach. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2023 17:43:31 przez MDW
[#20] Re: Revision 2023 zakończone

@koczis, post #16

No ja też nie wiedzieć czemu, typowałem akurat to demo do zwycięstwa i wbrew poprzednim trendom na Revision, nie udało mi się. Zawiodłem się na 4. miejscu, choć może powinienem obejrzeć jeszcze raz.

Dla mnie -- zdecydowany faworyt.
1
[#21] Re: Revision 2023 zakończone
Oglądam PC demo compo i stwierdzam, że demoscena pecetowa choruje na coś na co przez pewien czas daaawno temu chorowała amigowa. To znaczy śmieszkowe (czasem nawet zabawne) produkcje (zwykle proste animacje albo zdjęcia z opisami) mieszają się z normalnymi demami i czasem z nimi wygrywają. Zaczęło się chyba od dema "Terminator" grupy Status Ok. Nagle prawie każdy chciał robić zabawne animacje ale do "Terminatora" nikt nawet nie doskoczył. szeroki uśmiech W epoce na Amidze poradzono sobie z tą chorobą tworząc kategorię crazy-demo, która z czasem jakoś zaniknęła (nawet nie zauważyłem kiedy). Ja bym takie produkcje wypychał do wild compo, bo to bez sensu żeby było 40 dem i wiele z nich to takie właśnie "zabawne" twory. A kategoria "wild" pomieści wszystko i w niej widzowie przyjmą wszystko.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2023 14:40:56 przez MDW
4
[#22] Re: Revision 2023 zakończone
Sojourn of the Soul / Flex rzeczywiście wymiata... niedocenione mocno, żal że nie jest chociaż w pierwszej trójce... piękna robota, pikny dizajn, wyważenie, nastrojowy soundrack... i wszystko pięknie, refleksyjnie trzyma się kupy OK
-mój faworyt również ok, racja
2
[#23] Re: Revision 2023 zakończone
Revision mnie zauroczyło i zachwyciło! To było moje pierwsze zagraniczne party od 1995 roku, kiedy to po raz trzeci i ostatni pojechałem na The Party do Danii. Sporo się pozmieniało na tego typu imprezach w ciągu tych 28 lat, ale tylko na lepsze! Krótko, bez zbytniego rozpisywania się, plusy i minusy. Plusów jest zdecydowanie więcej: dużo znajomych - to największy plus - ale też dużo osób znanych tylko z ksywki na scenie. Niektórych widziałem ostatni raz 30 lat temu, innych dopiero pierwszy raz w życiu, ale tak, na Revision przyjeżdża mnóstwo osób i jeśli tylko ktoś chciałby sobie z kimś pogadać, kogo zna tylko z ksywki w demach, albo z kim pisał listy będąc małym dzieciakiem, to jest to najlepsza ku temu okazja. I tutaj od razu minus: BRAK IDENTYFIKATORÓW. Dla osób, które spotykają się co roku to nie jest problem, podobno na scenie każdy się z każdym już zna, ale jednak dla mnie to był trochę problem. Na szczęście miałem przewodnika, Magic/NAH-KOLOR bardzo mi pomógł zlokalizować najważniejsze osoby, ale gdyby nie on, to byłby z tym spory kłopot. Druga sprawa to nie tylko spotkania, ale i możliwość pogadania z tymi osobami!! Większość ludzi na dzisiejszym party chce z każdym pogadać, tu już nie ma takiego podziału na zadzierającą nos eLITĘ i resztę Sceny, generalnie większość jest miła i z każdym można fajnie pogadać, jeśli tylko znajdzie się jakiś wspólny temat. I tutaj kolejna sprawa, chociaż nie używam angielskiego na co dzień, to szczęśliwie nauka na studiach nie poszła zupełnie w las - udało mi się z większością dogadać na poziomie podstawowym, co mnie bardzo cieszyło, a czego się trochę obawiałem. Party, mimo, że odbywało się w Niemczech, było w całości prowadzone po angielsku. Co więcej, większość zgromadzonych scenowców, nawet w rozmowach między sobą, niezależnie od narodowości, używała języka angielskiego. Można było zatem swobodnie dołączyć do niemal każdej rozmowy, albo posłuchać wspomnień lub anegdot, nawet z tylko podstawowym lub rzadko używanym angielskim. Wyjątek, to oczywiście 'polish corner' :D Nie ma co, Polska trzyma się nadal nieźle i nawet na Revision, większość polaków jednak w swoim własnym gronie, przy ognisku oczywiście, głównie rozmawia po polsku, co zupełnie mi akurat nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie, ale w razie konieczności z przeskoczeniem na angielski nie było żadnych problemów (sporo polskiej sceny jednak wyemigrowała na zachód w swoim czasie, bardzo dużo Polaków przyjechało z różnych stron świata, nie tylko z Polski, dlatego angielski to jednak u każdego podstawa). Ogólnie, świetny klimat podczas całej imprezy, świetna ekipa z którą przyjechałem i świetnie spędzony czas. Poziom komposów niesamowity, organizatorzy przyjaźni, darmowa kawa, herbata, jakieś przekąski, podczas trwania całej imprezy, to standard, jakiego nie widziałem na żadnej polskiej imprezie. No, może Silly Venture i darmowe piwo, ale to jednak trochę inna skala. Było zacnie, te 3 wspólnie spędzone dni przeleciały baaaaardzo szybko, zdecydowanie za szybko i za rok koniecznie trzeba pojechać jeszcze raz!! Scena trzyma się mocno, nie ma co narzekać, ja bawiłem się znakomicie i już czekam na kolejny kwiecień, wyjazd na Revision to chyba będzie taka nowa, świąteczna tradycja, o ile chłopaki zechcą mnie znowu zabrać ze sobą w busiku ;) No i Polska górą, gratki dla całej grupy Ghostown i każdego z osobna, możliwość spędzenia tego czasu z Wami to była sama przyjemność!!
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem