Komentowana treść: Demoscene: The Logo Art - ruszyła przedsprzedaż
[#1] Re: Demoscene: The Logo Art - ruszyła przedsprzedaż
To co? Chyba zrzutka?
1
[#2] Re: Demoscene: The Logo Art - ruszyła przedsprzedaż
Dla niecierpliwych, streszczenie książki:

3
[#3] Re: Demoscene: The Logo Art - ruszyła przedsprzedaż
Od lat nie kupuję papieru (poza dosłownie kilkoma wyjątkami ze względów pamiątkowych) ale gdybym kupował to życzyłbym sobie jednego. Żeby obrazki nie były drukowane na tak zwanej rozkładówce. Strasznie mnie irytuje, gdy wielki obrazek, który chcę podziwiać gdzieś w połowie wchodzi w zszycie stron, a spora część jest pokrzywiona przez zawijające się kartki. To żadna przyjemność oglądać logo "FAIRLIGHT" z niewidocznym "L". szeroki uśmiech

Na przykład w książce "222 polskie gry, które warto znać" jest to bardzo irytujące. Zdecydowanie wolałbym dwa mniejsze obrazki - każdy na osobnej stronie. Jakby nie patrzeć jest to coś w rodzaju albumu w którym przede wszystkim podziwia się ilustracje i one nie mogą być zniekształcone przez ułomną formę papierowej książki.
Wiem, że DTPowcy na etapie składu widzą to prosto i nic nie jest obcinane. No ale muszą brać pod uwagę, że produkt finalny będzie jednak w XV-wiecznej formie Gutenberga, a to narzuca pewne ograniczenia.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2023 12:40:44 przez MDW
1
[#4] Re: Demoscene: The Logo Art - ruszyła przedsprzedaż

@MDW, post #3

Ja od lat nie kupuję niczego elektronicznego, chyba że jestem do tego absolutnie zmuszony, tj.:

1 bezwzględnie tego potrzebuję
2 nie ma (i nie było) innych kopii

Kupowanie plików komputerowych to szczególny przypadek kupowania powietrza, a w przypadku np. ksiŕżek, dodatkowo pogoń za okularami.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2023 17:36:36 przez _DiskDoctor_
4
[#5] Re: Demoscene: The Logo Art - ruszyła przedsprzedaż

@_DiskDoctor_, post #4

Kupowanie plików komputerowych to szczególny przypadek kupowania powietrza, a w przypadku np. ksiŕżek, dodatkowo pogoń za okularami.


Kupuję obydwa formaty, z przewagą elektronicznych, ponieważ:
1) honoruję autora za pracę nawet, ale gdy cena jest porównywalna, co mnie drażni strasznie, to wybieram papier
2) ciągle brakuje mi miejsca na wersje istniejące
3) ..po apokalipsie będę miał parę komiksów do poczytania przy ognisku
[#6] Re: Demoscene: The Logo Art - ruszyła przedsprzedaż

@Skotos, post #5

…ja oczywiście kupuję oryginały (jak sà).

Po prostu unikam plików elektronicznych.

Rzeczy w wersji elektronicznej trudniej jest potem sprzedać np.
[#7] Re: Demoscene: The Logo Art - ruszyła przedsprzedaż

@_DiskDoctor_, post #4

Jeżeli treść to tylko puste powietrze, a wartość stanowią tylko arkusze wyschniętej, sprasowanej masy drzewnej to się zgadzam. Dla mnie jednak liczy się tylko treść. Nośnik po prostu wybieram wygodniejszy.

Prawdę mówiąc kupując książkę nigdy nie myślę o tym jak ją kiedyś odsprzedać. Raczej uznaję, że będę chciał ją mieć zawsze.

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 17:00:24 przez MDW
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem