Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] nowe dema na Amige
Witam

Czy ktos sie orientuje czy ktokolwiek (oprocz Mawi i Encore) zamierza w Polsce stworzyc jakies demo na Amige? Moze slyszeliscie, ze ktos nad czyms pracuje, tworzy jakis engine, szykuje jakas niespodzianke, moze jakis "wielki powrot"?

[#2] Re: nowe dema na Amige

@MDW, post #1

Witam

Może to nic wielkiego, ale grupa Harvester pracuje nad demem "Szaman"

http://www.harvester.amiga.prv.pl

Pod tym linkiem jest ich strona, można tam obejrzeć screeny z dema.
[#3] Re: nowe dema na Amige

@Grain, post #2

Ooo milo to slyszec/widziec/czytac:). Nie moge sie doczekac. Kazda nowa produkcja bardzo mnie cieszy i nastawia optymistycznie w tych strasznie trudnych dla Amigi czasach.
[#4] Re: nowe dema na Amige

@MDW, post #3

MDW:he..h.e.nie poznajesz?
kurcze z tym demem to ciezko bedzie , znaczy sie jak znajde czas to to skoncze.
Bledem w tamtym enginei byly UVmapy.....trza teraz to tylko poprawic
ale mam nadzieje ze te demo wyjdzie
[#5] Re: nowe dema na Amige

@stefkos, post #4

No baaa - jakbym miał nie poznawać:). Byłem na stronie i oczywiście od razu się zorientowałem o kogo chodzi:D.

Zrobicie na Symphony 2003? Szykuje się największe party jakie kiedykolwiek zorganizowano w Polsce. Może nie pod względem ilościludzi ale ogólnie. Już w tej chwili więcej jest zapisanych ludzi zza granicy niż kiedykolwiek łącznie przyjechało na wszystkie polskie party. Fajnie by było gdyby każdy kto tylko potrafi coś zrobić zrobił na tę imprezę. trzeba pokazać, że jeszcze nie umarliśmy:). Do party jeszcze 4 miesiące - pomyślcie. Ja ścigam resztę żeby już teraz się zabrali. Chciałbym mieć coś gotowe na kilka tygodni przed imprezą. Wątpię żeby coś takiego się udało ale będę cisnął i oczywiscie sam się sprężał:).
[#6] Re: nowe dema na Amige

@MDW, post #5

No ja robie , robie tylko czasu wolnego malo ...ehh..jakby mial teraz z tydzien lub 2 wolnego.
Mam nadzieje ze szybko uporam sie ze scenami LW.
Pozniej jakies upiekszacze....
aby sie tylko wyrobic....
[#7] Re: nowe dema na Amige

@Grain, post #2

heh ja jestem jeszcze NATYVNIE w Harvester (muzyk)
grupa ogolnie nie ma kodera w asm...koles jest ktory pisze w C++ ale jak sie orientuje po odejsciu Emersa nici z tego PANIE :)
[#8] Re: nowe dema na Amige

@HOŁDYS, post #7

Oj Holdys...moze cos sie uda.
Wszystko to kwestia czasu , ktorego sie nie ma.
A co do asm to znam troche (na demo styka).
Tylko brak czasu
[#9] Re: nowe dema na Amige

@Stefkos, post #8

Hmmm tak sobie was czytam, bo na ten portal trafilem przypadkowo, dzieki stronce o CD32 i musze przyznac ze mi sie jakos tak cieplutko zrobiło :). Nie poszczałem się po nogach, ale w sumie myslalem sobie ze juz ludzie nie organizuja copyparty i tymbardziej ze demek juz nikt nie robi.

Ostatnie party na ktorym byłem to Intel Outside. Gdyby ktoś byl tak mily i podeslal mi kilka linkow na maila z adresami stron na ktorych mozna posciagac demka amigowe. Ostatnio przegladalem najnowsze PC-towe produkcje i naprawde bylem pod wrazeniem. Domyslam sie ze gola Amiga pod wzgledem rozdzielczosci, wielokanalowej muzyki i plynnosci nie dorowna dopasionym PC, ale przeciez domeną Amigowych dem zawsze byl pomysł i bardzo dobre zgranie calosci.

Czy nie mysleliscie o tym zeby na te party ktore ma byc w polsce wykorzystac w reklamowce party stary motyw odbijajacej sie kuli w bialoczerwoną kratke po czym zrobic na niej efekt zooma na polską lotnicza szachownice ktora znalazlaby sie na samolocie, ktory po chwili pokazany bylby wraz z innymi lecacymi z calego swiata na tle wielkiej mapy z zaznaczonym miejscem docelowym zlotu? hehehe wiem ze brzmi to troche pompatycznie i byc moze nie daloby sie tego osiagnac w sensownej jakosci i dynamice, ale co tam wyobraznia mi zadzialala gdy patrzylem na Logo PPA w okienku zlewej strony i poczytalem wasze dialogi na temat dem i przygotowan do party.

pozdrawiam serdecznie
zycze wysokich lokat podczas compo'sow '-)
[#10] Re: nowe dema na Amige

@Duracel, post #9

Mam wrazenie ze kolega traktuje demka na Amige jakby troche z innej epoki...Teraz do demek nie uzywa sie golych Amig, tylko zaopatrzonych w procesor PPC i karte graficzna np. BVision/CVision (8 MB z Permedia2) czy Voodoo3 (lub lepsze). A zeby bylo smiesznie to rezygnuje sie juz z takich Amig i powoli przechodzi na G3/G4 (np. Pegasos). Takie Amigi predkosciowo dorownuja mocnym pecetom.
[#11] Re: nowe dema na Amige

@Andrzej Drozd, post #10

Masz rację Andrzeju. Właśnie nie z innego a tego właśnie powodu kupiłem ostatnio 3 "gołe" Amigi (A500, A1200 i ACD32) a także inne komputerki które kiedyś posiadałem, zeby sobie troszke powspominać i (przyznam szczerze) powzruszać się .

Wygrzebałem stare dyskietki i przypomnialem sobie takie produkcje jak:

Phenomena - Enigma (tego się nie da zapomnieć, a już na pewno nie muzyki, z którą i sam się bawilem swego czasu na PT i pozniej juz pecetowym FT)

State Of The Art - Space Balls (mam gdzies program Video Tracker na którym podobno to demko zostało stworzone)

Andromeda - Sequential (Klasa sama dla siebie w ówczesnym czasie)

Kefrens - Desert Dream (tu właśnie całokształt dema prezentuje się tak jak w najlepszych dawnych amigowych produkcjach)

Anarchy - Digital Innovation (znowu muzyka :) )

Kefrens - Guardian Dragon (j.w.)

Flying Cows - Pro S.I.A.K (pamiętam jak poznałem mr Roota który wtedy był świeżo po ożenku i XTD, ten drugi wydał mi się totalnym oszołomem, ale właśnie taki najbardziej zawsze kojarzyl mi sie z Amigą ;) )

Vanish - Monoxide (Trackmo stworzone chyba na zamówienie niemieckiej Commodore, na jakiś pokaz Amigi).

Sanity - Arte (Wtedy - nowy standard podejscia do sztuki i w dziedzinie stylu graficznego i w dziedzinie muzyki w demach).

Uważam że nie ma sensu konkurować z PeCetowymi demami w kwestii sprzętu, bo czy cały Pegasos, czy inne hybrydy z G3 i G4 to naprawde Amiga? Też chciałbym teraz żeby siedzieć w pracy i pisać do was ten tekst nie z iMaca G4 z G-Force4 i 1GB ramu, a z firmowej pięknej Amisi ze znaczkiem piłeczki w szachownice. Gdzieś na jakiejś stronie poświęconej Amidze i Commodore poczytałem sobie o ostatnim dziecku C65 i widziałem fotkę Czarnej Amigi nowej generacji przypominającej troche Maca. Miała być demonem prędkości i zaskakiwać na każdym froncie (muzyka, grafika, wydajnosc, ergonomia), ale co z tego? Wszystko za późno, koledzy z Amiga Commodore troche zaspali i przypominali ślepców którzy nie widzą jak ktoś przychodzi do ich własnego domu i wyprasza licznych gości na impreze do siebie.

Czasu się nie oszuka, też z bulem serca patrzyłem na głupote Commodore i agonię Amigi w nierównej walce z PC.

Trzeba było być totalnym debilem zarządzając taką firmą z takim potencjałem, super wyrobioną renomą, genialnym komputerkiem i fanatycznie oddanymi zwolennikami, zeby doprowadzic do takich dlugow i bankructwa. Trzeba było szybciej i realniej unowocześniać to co jest a nic zlego nie staloby sie tak naprawde .

Ileż się naczytałem po upadku Commodore, ze projekty i nowinki techniczne dla nowej amigi, ktora nie zostala wydana zostaly odsprzedane takim pozniejszym gigantom na rynku PC jak S3 Virge itp. firmy. Czasem sobie tak myśle że PC musiałby rozciągnąć sobie w czasie obecny poziom techniczny gdyby nie upadek Commodore Amiga.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

p.s.
A ta telewizja o ktorej ktos tu pisal (http://ytv.yodel.net/)
wczoraj mi się normalnie odpaliła, jednak więkoszść demek była z PC a te chyba Amigowe nie były reprezentatywne i troche odstawaly poziomem od tego do czego sie kiedys przyzwyczailem.

hej
[#12] Re: nowe dema na Amige

@Duracel, post #11

A tak przy okazji to może ktoś by mi podał najprostszą forme przerzucenia moich mod'ów z Amigi na PC? Wiem ze tzmi jak totalne lamerstwo, ale przez ostatnie lata naprawde zajmowalem sie czyms innym ;).

Czy wystarczy jakos podpiac stacje amigowa do PC i bez specjalnego oprogramowania zapisywac na dyskietkach (i w druga strone) w formacie amigi np. romy czy inne pliki?
[#13] Re: nowe dema na Amige

@Duracel, post #11

Uważam że nie ma sensu konkurować z PeCetowymi demami w kwestii sprzętu, bo czy cały Pegasos, czy inne hybrydy z G3 i G4 to naprawde Amiga?

Dla nostalgikow to moze i nie Amiga ale dla tych ktorzy DZISIAJ UZYWAJA na codzien Amigi (i jest to ich podstawowa i czesto jedyna maszyna) to nawet cos wiecej niz Amiga. To dopiero jest prawdziwa Amiga pozwalajaca wreszcie docenic zalety amigowego systemu. Wedlug mnie to wlasnie te niedosowe starocie byly "malo amigowe", bo robily wszystko zeby tylko ominac system. Poza tym fakt istnienia natywnego systemu pod PPC, normalnych zlaczy typu PCI, AGP, USB, FireWire to chyba normalna kolej rzeczy - rozwoj. Trudno dzisiaj uzywac 020/030 z AGAta, Paula, pamiecia o predkosci zerowej. To chyba normalne, ze istniejacy komputer sie rozwija. Jezeli ktos tego nie chce nazwac Amiga to powinien byc konsekwentny i pecetow powyzej 386 nie powinien nazywac pecetami?

Ludzie, ktorzy od lat Amigi nie widzieli i nagle sobie przypominaja stare dobre czasy odpalajac UAE albo kupujac jakies cudo techniki z lat osiemdziesiatych musza zrozumiec, ze ci ktorzy przez te wszystkie leta uzywali Amigi wymusili jakis postep. Mimo wszystko platforma ta rozwijala sie i to duzo prezniej niz za czasow Commodore.
[#14] Re: nowe dema na Amige

@MDW, post #13

Masz racje, jestem nostalgikiem ale pisanie:

Wedlug mnie to wlasnie te niedosowe starocie byly "malo amigowe", bo robily wszystko zeby tylko ominac system

...to tak jakbyś chciał zabić dziecku świętego mikołaja, podchodzę do amigi nie jako do jakiegoś dziwoląga z przeszłości, a do komputera ktory swego czasu i tak bardzo wyprzedzał epokę i stanowił nieodłączną część kilku lat mojego życia. Problem Commodore i Amigi możnaby przyrównać do sytuacji ucznia który na początku 1 klasy wyprzedza wszystkich wiedzą conajmniej o 3 lata, ale przez swoje "bimbanie" pod koniec ósmej klasy wciąż jest na poziomie 4/5 klasy. Wybacz ale mimo iż wygląda to może idiotycznie to nie potrafię wyzbyć się np wrażenia że Voodo3 to częśc PC a nie Amigi, za bardzo przylgnęło to do PC, a czas gdy np. te karty powinny być używane i przez Amige i PC przez tą pierwszą został mocno przespany.

Co jeszcze do stwierdzenia, że "niedosowe starocia były mało amigowe bo wszystko robiły żeby tylko ominąż system" - Ależ dla mnie wtedy i dla wielu Amigowców to byla właśnie istota i kwintesencja Amigi. Celem w sobie była przyjazność w obsludze komputera i celem w sobie używanie programów do tworzenia (czegoś tam, zależnie od potrzeb). Znałem przypadki wśród młodych użytkowników PC którzy upatrywali swoją wyższość od użytkowników Amigi w tym, że potrafili używać kilku komend takich jak "dir, cd.", czy wrecz format "format c". To było śmieszne i dla trzezwo myslących ówczesnych amigowców (jeżeli mogę mówić choćby w imieniu części z nich) stanowiło klasyczny przykład wyższości formy nad treścią.

Dla nostalgikow to moze i nie Amiga ale dla tych ktorzy DZISIAJ UZYWAJA na codzien Amigi (i jest to ich podstawowa i czesto jedyna maszyna) to nawet cos wiecej niz Amiga. To dopiero jest prawdziwa Amiga pozwalajaca wreszcie docenic zalety amigowego systemu.

Ok. przykro tylko (tak jak pisałem wcześniej) że nie pod szyldem prawdziwej i silnej firmy Amiga (może się czepiam troche, może "Amiga" znaczy dla mnie coś innego, bo jestem typem romantyka i jestem jakimś dinozaurem ;) ). Coś jednak czego nabylem podczas obcowania z Amigą zostało i teraz, bo mimo PC w domu, to z o wiele większą przyjemnością przychodze do pracy, siadam do Mac'a i czuje ten klimat który czułem przy kiedyś przy amidze. W sumie więc jest to tak jak piszesz może nostalgia połączona z komputerowym patriotyzmem ;).

Nie można się tak silnie utożsamić z PC tak jak kiedyś z Amigą, C64 czy Atari właśnie poprzez jego tak otwartą architektóre i rożnorakość form. Właśnie przez to, co tak naprawde od początku było motorem jego wielkiego sukcesu i przejęcia rynku. Z powodzeniem jednak Commodore Amiga mogła wykorzystać swoich fanatyków i zachowując ten magiczny klimat wyrazniej ruszyć w szranki z PC ...A2000, A3000 i A4000 to były dobre ruchy, ale troche jakby niemrawe i ze zbyt małą transformacją i zbyt małym przekonaniem wtedy.

pozdrawiam jeszcze raz
z wielkim szacunkiem

czesc
[#15] Re: nowe dema na Amige

@Duracel, post #14

"architekture" miało być, sorry - sam nie wiem dlaczego tak mi sie napisało hihi ;)
[#16] Re: nowe dema na Amige

@Duracel, post #14

...to tak jakbyś chciał zabić dziecku świętego mikołaja

Aaa z takim traktowaniem golej A500/1200 to ja sie zgodze. To sa cudowne wspomnienia. Tak samo jak cudowne sa wspomz czasow Spectruma, C64 i malego Atari. Ale to ma zero wspolnego z dzisiejsza Amiga. To, ze Mam dzisiaj w AGP swojej Amigi Voodoo3, 4, 5 czy jakiegos Radoena to przeciez lepiej. Sto razy wole miec karte graficzna skonstruowana przez jakas firme, ktora zeby na tym znadla, a nie przez jakies Commodore, ktore o robieniu akceleratorow nie ma zielonego pojecia. Minely czasy pionierskich komputerow. Teraz jest specjalizacja. Nie ma juz jednej firmy robiacej od A do Z caly komputer. Wolalbys na przyklad trzymac swoje cenne pliki na dysku firmy Commodore, ktore ma zerowe doswiedczenie w produkcji dyskow czy firmy Western Digital albo Segate, ktore na tym zeby zjadly? Dzisiaj komputer zbyt szybko sie rozwija zeby jedna forma robila wszystko. Przeciez nawet "oryginalny" Macintosh uzywa kart graficznych NVidii czy ATI, dyskow, pamieci, monitorow normalnych firm. Ja nie chce znowu czekac 10 lat na to az jakies Commodore sie zlituje i w kolejnym modelu Amigi wywali AGA a wsadzi jakies AAA. Taka zamknieta architektura zabila wlasnie Amige. Na szczescie firmy "trzecie" (jak phase5, Elbox) na sile i wbrew szystkiemu architekture Amidze otworzyly. Przyjely sie standardy pozwalajace obslugiwac rozne sprzety i uniezaleznialy programy od konkretnych rozwiazan sprzetowych. Mam na mysli CybeGraphX/Picasso96 (karyy graficzne), AHI (dzwiek), Posejdon (USB), Warp3D (akceleracja 3D). Jak sie uzywa na codzien platform amigowych to potrzebuje sie normalnych rozdzielczosci, predkosci, wielkosci, otwartosci... Dzisiaj nie podlacza sie Amigi do telewizora i uzywanie Amigi nie polega na ogladaniu State Of The Art. :)
Dzisiaj sprzet sie nie liczy. Jak widac na przykladzie Amithlona albo dobrze skonfigurowanego UAE sprzet to nieistotny szczegol. :) Amiga przez dlugie lata byla bardzo silnie zwiazana ze sprzetem i to ja zabilo. To hamowalo rozwoj i dlatego odwrocily sie od niej wszystkie znaczace firmy, przestaly wychodzic prawdziwe programy (np. LightWave, Real3D). Na szczescie juz calkowicie sie pozbieralismy po tym upadku i dzisiaj wszystko sie odbudowuje na nowych Amigach (Pegasos/AmigaONE). Oczywiscie nie ma mowy o powrocie na rynek, bo ilosc uzytkownikow jest wrecz zerowa w porownaniu z "normalnymi" komputerami. No ale jakos sobie zyjemy i naet sie rozwijamy. :)

nie pod szyldem prawdziwej i silnej firmy Amiga

Dzisiaj firma majaca prawa do nazwy "Amiga" raczej symbolem sily nie jest. Ledwo zyja i modla sie zeby to co wlasnie robia jakos sie sprzedalo. Poza tym akurat ta "prawdziwa" Amiga juz nie zajmuje sie konstruowaniem sprzetu. Kupili pewna ilosc plyt glownych Treon, wynajeli firme Hyperion do napisania AmigaOS 4 pod PowerPC i tak to wyglada. Dlatego tak wyglada, ze Amiga to nie sprzet tylko system operacyjny, czyli cos czego ludzie z tamtych czasow nawet nie widzieli. Jedyna ich stycznoscia z systemem byl wskaznik myszy widoczny czasem w rogu ekranu przy wczytywaniu jakiejs gry. :)
[#17] Re: nowe dema na Amige

@Duracel, post #12

Jak masz sieciowke w Amidze to normalnie sie laczysz przez jakies Miami/AmiTCP plus Samba albo jakies FTP. Mozesz tez normalnie nagrac plyte CD-R(W)/DVD na pececie z tymi plikami i wsadzic potem ja do CD-ROM/CD-R(W)/DVD Amigi. Mozna tez cofnac sie o 15 lat i uzyc stacji dyskow. ;) Wtedy najzupelniej normalnie nagrywasz pliki na dyskietke PC, wsadzasz ja do Amigi i tam kopiujesz na twardziela. Zeby dyskietka PC byla obslugiwana na Amidze to musisz uzyc na przyklad pakietu FAT95 (dostepny na Aminecie). Po instalacji (nie pamietam czy jest instaler czy trzeba recznie wiadome pliki skopiowac w wiadome miejsca) robisz "mount PC0:" (zakladajac, ze tak chcesz aby sie ten naped nazywal) i juz dziala. Oczywiscie jezeli nie masz gestej stacji dyskow (czyli pecetowe 1.44MB albo amigowe 1.76MB) to musisz na pececie sformatowac dyskietke DD (720kB pecetowe/880kB amigowe). Jezeli na amigowym twardzielu uzywasz prehistorycznego filesystemu FastFileSystem to nazwy plikow beda obciete do 32 znakow. Jezeli masz PFS2/PFS3/SFS to nazwy beda max. 107 znakow, bo wydaje sie juz zupelnie wystarczajace.
[#18] Re: nowe dema na Amige

@MDW, post #16

To, ze Mam dzisiaj w AGP swojej Amigi Voodoo3, 4, 5 czy jakiegos Radoena to przeciez lepiej. Sto razy wole miec karte graficzna skonstruowana przez jakas firme, ktora zeby na tym znadla, a nie przez jakies Commodore

Dokładnie to samo miałem na myśli i to samo napisałem wcześniej. Zamknieta architektura zabiła Amigę! a delikatne posunięcia typu A4000 były zbyt późne i powinny być przeprowadzone z większym rozmachem i z większym braniem pod uwage nowości na rynku PC (na głupie dodatkowe kanały dzwiekowe nie mozna bylo sie doczekac w A1200 gdzie kazdy na to bardzo liczył).

Wcale nie chodziło mi natomiast żeby wszystkie podzespoły były tworzone przez Commodore, a wrecz przeciwnie. Oczywiście że fajnie korzystać z mocy kart graficznych nawet takich jak Voodoo, problem w tym że Commodore i Amiga powinno się do tego dostosować wieki temu, a nie po czasie gdy każdy juz dawno kojarzył karty typu Voodoo i pozniejsze z PC.
Jedyne życzenie jakie miałem i o jakim myślaŻem piszac swoj wczesniejszy wywód, to zachowanie całej otoczki i klimatu w garści firmy o nazwie Commodore czy tez Amiga, o sprawny marketing i dbanie o dobre imie (tak jak w wypadku Mac'ów), o zachowanie prestizu, znaku Amigi, jej wyrobionej marki, oraz wszystkiego pozytywnego co się z nią kojarzyło. Przykład firmy IBM czy "Jabłuszka" (tego typu podejście na rynku samochodowym to np. czeska Skoda).

Troche przesadziłeś chyba z tym używaniem Amigi do oglądania "State Of The Art. ;) Tamta Amiga (oczywiście z pewnymi "wspomagaczami" i odpowiednio dopasiona) doskonale radziła sobie np. w TV przy tworzeniu animacji komputerowych i tzw. przejściówek, przy prezentacjach (to chyba Scala była tym rewelacyjnym programem), a także w przemyśle filmowym gdzie efekty do wielu filmów (np. Terminator II) obrabiane byly właśnie na niej.

Odnośnie praw do używania symbolu "Amiga", gdy śledzilem swego czasu co się dzieje w tej kwestii, to miałem wrażenie że ktoś jawnie stara się zszargać jej dobre imie przy okazji próbując wyciągnąć maksimum kasy żerując na samej nazwie. Tak naprawde mało to miało wspólnego z prawdziwą Amigą. I troche bolało że odsprzedawano prawa do nazwy jak starą dziwkę.

Po tym co napisałeś nasuwa się konkretne i ciekawe pytanie, które najwyrazniej nabralo nowego wymiaru:

Czym jest tak naprawde Amiga?

Jedni odpowiedzą że to właśnie te komputerki z minionej epoki, które zaskakiwały swoimi możliwościami jak na owczesne czasy.

Inni odpowiedzą że to pewna idea, kult, klimat wiążący się praktycznie z jakąś subkulturą.

Kolejna grupa, do której wydaje mi się że właśnie ty należysz, odpowie, że to system operacyjny.
Tylko że w tym konkretnym przypadku na tle twoich słów, iż prawdziwa Amiga jest dopiero teraz, śmiesznie i niezrozumiale to troche wygląda dla tych którzy myśleli że posiadali Amigę, a nie widzieli nawet jej systemu operacyjnego który (domniemam) dla ciebie i wielu innych jest właśnie Amigą. :)

p.s.
Wielkie dzięki za wskazówki odnosnie przerzucania danych miedzy PC a Amigą. :)
[#19] Re: nowe dema na Amige

@Duracel, post #12

Mysle ze najprostsza metoda bedzie Workbench3.0 i dyskietka 720kB. W katalogu L: powinien (jest standardowo) znajdowac sie plik CrossDOSFilesystem oraz w katalogu Storage PC0. Jezeli tak jest, to nalezy zamontowac PC0: komenda mount pc0: lub poprostu kliknac na ikonke (jezeli znajduje sie np. na innej dyskietce lub katalogu). Dodatkowo bardzo przyda sie HD (juz do jakichkolwiek innych czynnosci), oraz CDROM. Bez problemu mozna podlaczyc do "golej" A1200 (jednak standardowym kontrolerze wieksze HD niz 4GB beda widziane tylko z taka wielkoscia).
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem