Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#31] Re: !

@grxmrx, post #30

sorry, już nie będziemy. to jest przecież i tak głupie.
[#32] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #17

Nie obrazilem sie:). Ale musze Cie pocieszyc. Nie bedziesz juz mial okazji ogladac naszych wypocin, bo nastepnych chyba juz nie bedzie.
[#33] Re: encore - ByNight

@MDW, post #32

jak to nie będzie? a francja? a kolejne symphony? ;) a co z pokazaniem mozliwości pegaza?

poza tym - co to znaczy: pocieszyć? myślisz, że ja żałuję, że oglądałem Wasze dema? cieszę się z każdej nowej produkcji na amigę. jak widzisz - są osoby, którym "by night" się spodobało. ja ich nie rozumiem, dla mnie demo jest średnie. ale komuś do gustu przypadło. myślisz więc, że nie ma sensu ciągnąć tego dalej?...
[#34] Re: !

@KAM_, post #31

:)
[#35] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #24

"Light II z czaszką nic mi nie zrobił - nie znalazłeś podobieństw do "Perfect Circle"? A bąbeli, dzrzewo? Demo miłe, ale nic BARDZO specjalnego. "

Radzę zwrócić uwagę na rozmiar pliku i porównać z odpowiednimi prods'ami. Drzewo to za mało by kojarzyło mi się z Perfect Circle, a poza tym lepiej się prezentuje. Bąbelki owszem kojarzą mi się, ale z Sequentialem Andromedy.

A tak wogóle jak ktoś chce więcej, to zapraszam do przeczytania artka, który będzie w nowym AMPie, a może już nie AMPie :) ponad 7kB pure text.
[#36] Re: encore - ByNight

@grain, post #35

Radzę zwrócić uwagę na rozmiar pliku i porównać z odpowiednimi prods'ami.

To akurat nie ma żadnego znaczenia. Wiesz - można zrobić coś średniego, ale jeśli plik będzie mały, to można powiedzieć, że to odlschool.

Drzewo to za mało by kojarzyło mi się z Perfect Circle, a poza tym lepiej się prezentuje.

Drzewo i bąbelki, człowieku! Sceny z obydwu dem są prawie identyczne, tyle, że u TBLów ładniej to wszystko wygląda.

Mówisz, że lepiej się prezentuje? Zajrzyj na http://www.irishq.dk i znaleźć sekcję eurocharta i wyniki z ostatniego numeru - rzuć okiem na drugie miejsce w demach.

[#37] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #33

Przywozac cos na party mam wrazenie, ze robie tylko problem organizatorom, bo musza szukac Amigi. Nawet jakbysmy cos zrobili to i tak nie byloby tego jak wystawic na party, bo bylaby to jedyna produkcja. Juz NIKT nie robi w Polsce na Amige. Do Francji moze cos zrobimy ale juz nie na Amige. Poza tym to tez nie jest pewne, bo chce wszystko napisac sobie od poczatku i nie wiem czy mi sie uda. To co bylo do tej pory nie bylo zbyt zoptymalizowane i dobrze pomyslane od strony programu. Poprostu kupa linijek programu pochodzi z czasow gdy uczylem sie jak uzywac funkcji "printf". :D Zle sie czulem patrzac na te zrodla. :) Czasu do party jest jeszcze bardzo duzo ale ja wzialem sie jeszcze za dwie inne rzeczy. No i jeszcze codziennie te 8 godzin panszczyzny trzeba odbebniac. :) Do tego zdolny to ja za bardzo nie jestem i czesto zrobienie czegos zabiera mi nadzwyczaj duzo czasu...

[#38] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #33

"a co z pokazaniem mozliwości pegaza?"

Ja i pokazywanie mozliwosci... :) Mam nadzieje, ze tym zajmie sie Mawi. Ja jestem troche za cienki zeby robic niewiadomo co. To, ze w ogole cokolwiek zaczalem robic to byl wynik wkurzenia sie w okolicach 2000 roku. :) Poprostu dobijalo mnie to, ze byl procesor PPC, byla akceleracja 3D, bylo niejedno API 3D a ja ciagle musialem patrzyc na dema pod 68k, okropna Paule, AGAte, PAL , HAM, rozdzielczosc typu 160x100 (jakby nie patrzec to taka troche wieksza ikona:)). Szlag mnie trafial jak widzialem jak to wszystko sie marnuje. Za bardzo zalezalo mi na Amidze zeby patrzec na to spokojnie. Przeciez w takim Relicu czy Rise nawet nie mozna sobie popatrzec na tekstury, bo w takiej rozdzialce nic nie widac. Te tekstury to chyba wielkosci 32x32 pixele musza byc. Cholera wie, bo taka pixeloza i blur przykrywaja wszystkie syfy i niedociagniecia. Jakby to pokazano przynajmniej w 320x240 albo najlepiej 640x480 to mozna byloby cos o tym powiedziec. Chociaz i tutaj widac ze trojkaty na tylku pani Rise sie rozchodza. :) No nic - niewazne. Poprostu nie moglem patrzec juz na traktowanie Amigi jak C64. Jak ktos chce retro to niech sobie kupi A500 i na nia robi, a nie doluje porzadne Amigi i wykreca sie, ze to jest "prawdziwa scena i Amiga". Ludzie ktorzy uzywaja na codzien pecetow i od swieta odpalaja te swoje smieszne Amigi tylko po to zeby popodniecac sie jak to kiedys fajnie bylo mnie nie interesuja. Dobrze wiem jak to jest, bo sam jestem takim "niedzielnym atarowcem", ktory zatrzymal sie na roku 1993 i uwaza, ze wszystko co z tamtego okresu to jest dobre i prawdziwie atarowe, a wszystko co nowe to "juz nie Atari". Lamer ze mnie. :) Jednak Atari traktuje jak rozrywke, a na Amidze za bardzo mi zalezy i ciagle uzywam jej na codzien jako podstawowego sprzetu. Mowiac Amiga mam rowniez (a teraz to wlasciwie przede wszystkim) na mysli Pegasosa.

A co do mozliwosci Pegasosa. Nic specjalnego tam przeciez nie ma. Kazdy wie, ze takie G3 600MHz z Voodoo3 AGP mozna mniej wiecej porownac do peceta 600-1000 MHz z Voodoo3 AGP. To zadna rewolucja i swiata sie na kolana nie rzuci. :) To moze sie wydawac niesamowita maszyna tylko w porownaniu z Amiga. Jednak tak naprawde jest to poprostu Amiga z normalna w miare dzisiejsza predkoscia. Przyzwyczailismy sie do zastoju i teraz jak dostalismy cos sredniego to wydaje nam sie, ze to jest kosmos. A to poprostu normalny komputer, z normalnym dyskiem, pamiecia, procesorem... :D

[#39] Re: encore - ByNight

@MDW, post #38

możecie zmówić się z kierownikiem i supportować te same imprezy! wtedy będzie nie jedno, a dwa dema na pegaza! :) nie wiem, man! jeśli coś lubisz, to rób to. jeśli ci się już znudziło to przecież nikt cię nie będzie zmuszał. jeno szkoda tego potencjału mdw+caro, który ciągle się uczy i w przyszłości może wiele pokazać.

Przywozac cos na party mam wrazenie, ze robie tylko problem organizatorom, bo musza szukac Amigi.
olej to. nie dla organizatorów dema klepiesz. dla amigowców raczej. ja to doceniam.

Przeciez w takim Relicu czy Rise nawet nie mozna sobie popatrzec na tekstury, bo w takiej rozdzialce nic nie widac. Te tekstury to chyba wielkosci 32x32 pixele musza byc. Cholera wie, bo taka pixeloza i blur przykrywaja wszystkie syfy i niedociagniecia. Jakby to pokazano przynajmniej w 320x240 albo najlepiej 640x480 to mozna byloby cos o tym powiedziec. Chociaz i tutaj widac ze trojkaty na tylku pani Rise sie rozchodza.
tak się składa, że to dwa moje ulubione dema i opluć nie dam!:) sprawa jest taka, że relic chodzi PŁYNNIUTKO na 040+aga. pewnie 030 też da radę. olać textury. to demo jest wielkie ze względu na treść. w rise dupa i ściany świątynii straszne, ale reszta rozwala. stary, czego ty chcesz od agi? takie były wtedy możliwości i tyle. co z tego, że u nich pixeloza, jak u was i u mawi jej nie ma, a na czartsach was nie ma.;)
[#40] Re: encore - ByNight

@MDW, post #37

No serce mi sia kraja jak to czytam :(
Nie bedzie juz dema na classic+PPC+GFX ?!?
Ja tego nie przezyje....

Ide sprzedac amige... bo po co siedziec na tym jak juz nawet fajne dema nie wychodza?
[#41] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #36

"Drzewo i bąbelki, człowieku! Sceny z obydwu dem są prawie identyczne, tyle, że u TBLów ładniej to wszystko wygląda."

A faktycznie, są bąbelki w Perfect/tbl. Jest to jednak zaledwie namiastka tych z Lightaii/iris, oto dlaczego:

1. Jest ich mniej na ekranie.
2. Są strasznie kańciaste! Przyjrzyj się uważnie. To nie są perfect circles :)
3. Nie odbijają się w sobie nawzajem tak jak to jest w demie duńczyków.

Perfect Circles to dobre demo, ale nie dzięki temu efektowi.
Drzewo wciąż robi lepsze wrażenie w przypadku Lighta. IMO lepiej te efekty prezentują się w demie Iris. Dodatkowo Lightii tworzy zamkniętą całość, a Perfect to zbieranina lepszych i gorszych efektów.
[#42] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #39

Czartsy? Ojej. Przeciez tam jest Nexus7 jeszcze i czasem DesertDream. :) Ktos na to patrzy? Tam glosuja tylko byli amigowcy, ktorzy tylko tamto pamietaja.
[#43] Re: encore - ByNight

@MDW, post #42

i tu się mylisz. w każdym numerze jest pełna lista osób głosujących. dla tych ludzi te dema to po prostu klasyka nie do pobicia (choć ja osobiście nie lubię np.nexusa). ja sam głosował będę m.in. na "Extension" z 1993 bo kocham to demo.
[#44] Re: encore - ByNight

@grain, post #41

weż ty mi wytłumacz jaką całość to demo tworzy i dlaczego "perfect cicle" już nie? w lightII efekty są średnie, man! dzrzewo prezentuje się o wiele gorzej niż u TBLów. poza tym - takie efekty jak łazieneczka, wieloryb, sterowiec! no i nieporównywalnie lepszy design niż u IRISów!
[#45] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #44

"weż ty mi wytłumacz jaką całość to demo tworzy i dlaczego "perfect cicle" już nie? "

Całość tworzy dzięki znakomitej muzie. Efekty są z nią zgrane. Poza tym grafiki dr Dooma nadają odpowiedniego nastroju, no i motyw róży jest nie bez znaczenia. Demo tbl jest dobre tylko do pewnego momentu. Waleń jest boski, pani w kręgu tudzież. Jeszcze kilka efektów na początku. Później jest słabo. Czar pryska. No i bąbelki, są fatalne

Demo Iris to praca dwóch osób drDooma i Tricktraxa. Produkcja tbl to cały sztab twórczy.
[#46] Re: encore - ByNight

@grain, post #45

haha! na to czekałem! rozumiem, że w "perfect circle" efekty nie są zgrane? rozumiem, że podoba ci się obiekt, który wynurza się z wody w "lightII", rozumiem, że obracające się serca i obleśna żółta maź (sam nie wiem o co chodzi w tym efekcie) podobają ci się bardziej niż łazienka z intra "P.C.", waleń, sterowiec, czy kratery ze światłem?

czy mam tzkże rozumieć, że wadą "P.C." jest to, że pracowało nad nim kilka osób? hej, właśnie ta przewaga zdecydowała, że "P.C." jest jednym z najznamienitszych dem amigowych, a "lightII" jednym z wielu.

i jeśli jeszcze raz zasugerujesz, że grafiki dooma są lepsze do graf louiego to... w ryj:):):) a poważnie, to takich bzdur nawet nie próbuj powtarzać.
[#47] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #46

"rozumiem, że w "perfect circle" efekty nie są zgrane? "

Z początku zgranie jeszcze jest, później demo zwyczajnie nudzi. Żebym nie został źle zrozumiany, podobają mi się scenki z Perfecta. Demo jako całość niestety mnie rozczarowało.

jeśli jeszcze raz zasugerujesz, że grafiki dooma są lepsze do graf louiego to... w ryj:):):) a poważnie, to takich bzdur nawet nie próbuj powtarzać.

No, w poprzednich demach tbl Louie rządził, ale czy w tym też?
DrDoom jeszcze nie raz zaskoczy.
[#48] Re: encore - ByNight

@grain, post #47

No, w poprzednich demach tbl Louie rządził, ale czy w tym też?

Tak, man! Louie rządzi wszędzie!:):):)

DrDoom jeszcze nie raz zaskoczy.

Obyś miał rację.

[#49] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #43

to moze rozwieje kilka niejasnosci:

- robimy demo, przynjamniej ja, docelowo na pegaza :)

- tak, ciagle sie ucze, ale nie czue sie niewystarczajacy na polska scene, sulaco jest na to dowodem (pod wzgledem grafiki). niestety jeno grafik moze to docenic. ostatnio nauczylem sie jak robic cos, zeby sie ludziom podobalo, takie bedzie wlasnie to nowe demo.

- we Francji na SOTA nie bedzie jakiegokolwiek dema, produkcji, czegokolwiek - bo tego party po prostu nie bedzie, odwolali je. Ja proponuje Breakpoint u Gebelsow jako nastepce mekki :)

- nie sluchaj MDW, on tak psioczy zawsze. I zawsze bedzie robil dema, on juz taki jest :)
[#50] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #39

czartsy....śmiech na sali...
na ogół kategoria "Demo" powinna się nazywać "Classic old skool masta kika demo", choć powinna reprezentować np. "Actual most ass-kickin' demo"...
[#51] Re: encore - ByNight

@caro, post #49

Odwolali Francje? Nic nie wiem. To na kiedy teraz mamy sie sprezac? Mam nadzieje, ze nie wczesniej niz styczen, bo wszystko w proszku jest, a jeszcze 2 rzeczy musze robic oprocz tego.
[#52] Re: encore - ByNight

@baderman, post #50

sam jesteś śmiech na sali.

ludzie głosują na dema, które najbardziej im się podobają. ludziom najnowsze produkcje nie kopią dupy. co z tego, że ppc+gfxcard?

moja lista to:
1.relic
2.rise
3.perfect circle
4.mental
5.lapsuus

I co? jestem debilem? może powinieniem głosować:
1.heavy traffic
2.fate fits karma
3.by night
4.till i feel u
5.sulaco

teraz jest ok?
[#53] Re: encore - ByNight

@MDW, post #51

robimy na Breakpoint, zastepca mekki, niemcy, pocatek kwietnia. wiem, ze to duzo czasu, ale mariusz, ja ROBIE. codzinnie robie jedna texture, codzinnie przesune kilka wertexow, experymentuje z prelighte, naprawde nie przestalem robic. Ty tez rob. naraszczie mozemy zrobic cos, z czego bedziemy zadowoleni.
[#54] Re: encore - ByNight

@MDW, post #51

miekkie, tenpe zabojady (przepraszaszam;D) odwolali. bo maja "problemy z lokalizacja". co za szit. polacy, jakby na 3 miesace przed party mieli problem z lokum to znalezliby 10 innych miejsc. tlumacza sie tez, ze costam innego w tem terminie jest. mowia, ze bedzie party w listopadzie za rok. kij im w francuskie ok, jedziemy na solidne, niemieckie party, robione przez solidnych farbraush ;)
[#55] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #52

heh, chyba trzeba coś wytłumaczyć:
oto mój post
"czartsy....śmiech na sali...
na ogół kategoria "Demo" powinna się nazywać "Classic old skool masta kika demo", choć powinna reprezentować np. "Actual most ass-kickin' demo"..."


i teraz:
-czy napisałem że jesteś debilem? nie. sam użyłeś tego określenia.
-skąd to: "sam jesteś śmiech na sali.", ani to śmieszne, ani ironiczne, ani krytyczne, pomyśl, zanim uzyjesz podwórkowych zwrotów, chcesz rozmawiać jak na podwórku, to idź na podwórko, ja nie chcę się zniżać do podwórka....
-podałeś swoją listę, dem 68k, które bardzo Ci się podobają, ok, Twoje prawo, zauważ, że podałeś same w miarę nowe/nowe/najnowsze produkcje 68k, demonstując zaraz za tym niechęć do produkcji ppc, tak jak gdyby ktoś Cię do nich zmuszał, i dalej, napisałem , by chartsowa kategoria "DEMO" reprezentowała "AKTUALNE" produkcje, a nie sentymentalne "dziadki", i takie też dema podałeś... w związku z tym , proszę, podaj mi LOGICZNY SENS Twojej wypowiedzi, bo jak na razie nie zauważyłem czegoś co w sensowny sposób trzymało by się jakiejś spójnej linii wypowiedzi -> prosto: o co Ci chodzi? zastanów się, i wtedy pisz

ps. większość zachodnich userów głosujących nie ma wystarczającego sprzętu, by odpalić najnowsze produkcje 68k (bez 060 nie podchodź) czy ppc (a czemu to nie chodzi na mojej 030!!!!), i z tego prostego względu, nie głosują na produkcje z takimi wymaganiami, i dlatego też zamieniają Amigę w C64 (cytat by MDW :) ), i głosują na tzw. all-timer's classics (cytat from ADA :) ) z czystego sentymentu. heh, jakby któryś z nich zobaczył moje produkcje, usłyszałbym "what a crap", tylko dlatego że nawet winuae/amithlon nie wyrabiają więcej niż 5 fps ?

z wyrazami
baderman

[#56] Re: encore - ByNight

@baderman, post #55

dobra stary, próbujesz zrobić z siebie inteligeniejszego, niż jesteś w rzeczywistości i trochę się gubisz.

-skąd to: "sam jesteś śmiech na sali.", ani to śmieszne, ani ironiczne, ani krytyczne, pomyśl, zanim uzyjesz podwórkowych zwrotów, chcesz rozmawiać jak na podwórku, to idź na podwórko, ja nie chcę się zniżać do podwórka....

Bardzo nieoryginalne. Jak by mi się chciało, to wkleiłbym z 10 podobnych wypowiedzi, ale mi sie nie chce:) Autorzy tego typu zdań próbują sztucznie powiększyć ilość swoich argumentów. Mnie to już nie rusza. Z drugiej strony jednak - może z wiekiem poziom zgreda u jednych rośnie szybciej niż u innych?...

Napisałeś, że ludzie głosują na dema do których mają sentyment. Jest w tym trochę racji, ale wielu z nich po prostu lubi tamte oldschoole. Ja miałem głosować również na "Extension" z 1993, ale demko to zostało wypchnięte z "mojej" listy za sprawą "Mental" - kur*a, do demo trzepie. I pomyśleć, że to aga+68k...

ps. większość zachodnich userów głosujących nie ma wystarczającego sprzętu, by odpalić najnowsze produkcje 68k (bez 060 nie podchodź) czy ppc (a czemu to nie chodzi na mojej 030!!!!), i z tego prostego względu, nie głosują na produkcje z takimi wymaganiami, i dlatego też zamieniają Amigę w C64 (cytat by MDW ), i głosują na tzw. all-timer's classics (cytat from ADA ) z czystego sentymentu. heh, jakby któryś z nich zobaczył moje produkcje, usłyszałbym "what a crap", tylko dlatego że nawet winuae/amithlon nie wyrabiają więcej niż 5 fps ?

Bzdura. Większość zachodniaków ma również pc, albo same pc z uae lub amitlonem. Stary, może ominęło cię to, że z netu mozna ściągnąć amidemka w divixiach. Co to więc za bzdurne gadanie. A niby jak ja oglądam produkcje na ppc? Człowieku, oni dobrze znają nowe prodakszyny - poprostu ich nie lubią.

o co Ci chodzi? zastanów się, i wtedy pisz

Kolejna próba zdyskredytowania oponenta. Chodzi mi o to, że twoje rozumowanie słusznym nie jest. Kunietz.

ps: Poza tym - gdyby powerdema rzucały mnie na kolana już dawno zawitałbym na pc scenę.

[#57] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #56

dobra stary, próbujesz zrobić z siebie inteligeniejszego, niż jesteś w rzeczywistości i trochę się gubisz.

dobre ;), bez polotu

Bardzo nieoryginalne. Jak by mi się chciało, to wkleiłbym z 10 podobnych wypowiedzi, ale mi sie nie chce:) Autorzy tego typu zdań próbują sztucznie powiększyć ilość swoich argumentów. Mnie to już nie rusza. Z drugiej strony jednak - może z wiekiem poziom zgreda u jednych rośnie szybciej niż u innych?...

cytujesz to , a resztę kwitujesz
Chodzi mi o to, że twoje rozumowanie słusznym nie jest

to się nazywa sztuka polemiki , według Ciebie ?

wracając do tematu.
- nie, nie ominęły mnie Ami-dema w divxach, sam niestety nie dysponuję powerem (którego próbuję od dawna nabyć, problemy z tym, to inna bajka), i ppc dema oglądam na klonie. tutaj Ty próbujesz być inteligentniejszy od innych , i Ci to nie wychodzi...
- na Twoje słowa "Człowieku, oni dobrze znają nowe prodakszyny - poprostu ich nie lubią." - odpowiadam: :) ; skoro tak, to czy nie lepszym wyjściem, było by w chartsach (na których głosują ci "zachodni znawcy sceny" via net) ustanowić tabelkę "Best Classic Demos", na których powiedzmy mamy produkcje, wiekowo starsze niż np.5 lat.. można by jeszcze dyskutować czemu 5, a nie np.7 , ale to jest kwestia do dogadania np. w redakcji periodyku, chartsy zamieszczającego.
-dodatkowo, "Większość zachodniaków ma również pc, albo same pc z uae lub amitlonem.", i co z tego że mają ? czy coś to dało ? nie mogą komfortowo pooglądać dem 68k + AGA (nie mówię o tych które chodzą na RTG+AHI, ale tych jest tyle co by kot napłakał), więc olewają najnowsze produkcje, ponieważ komfort ich oglądania jest żaden.możemy pominąć dalszą dyskusję , że na takim to a takim pentium 4 to chodzi płynnie, ilu z nich ma to p4/3ghz ? Kolejną kwestią, skoro TYLU z nich ma uae i/lub amithlony, dlaczego nie było wysypu produkcji na uae/amithlon używających RTG, AHI, x86 asm ?... ano dlatego , że mają oni AMIGĘ głęboko i daleko, dla nich wystarczy że odpalą jakieś stare ecs'owe demo, i już czują klimat, więcej nie potrzeba. Rozumiesz o co mi chodzi?
- i na koniec rodzynek :)
"ps: Poza tym - gdyby powerdema rzucały mnie na kolana już dawno zawitałbym na pc scenę." - rozumiem że straszysz, że możesz ;)

ps. nadal do Ciebie kieruję "zastanów się, i wtedy pisz".

baderman

[#58] Re: encore - ByNight

@baderman, post #57

nie, nie ominęły mnie Ami-dema w divxach, sam niestety nie dysponuję powerem (którego próbuję od dawna nabyć, problemy z tym, to inna bajka), i ppc dema oglądam na klonie. tutaj Ty próbujesz być inteligentniejszy od innych , i Ci to nie wychodzi...

ta

skoro tak, to czy nie lepszym wyjściem, było by w chartsach (na których głosują ci "zachodni znawcy sceny" via net) ustanowić tabelkę "Best Classic Demos", na których powiedzmy mamy produkcje, wiekowo starsze niż np.5 lat.. można by jeszcze dyskutować czemu 5, a nie np.7 , ale to jest kwestia do dogadania np. w redakcji periodyku, chartsy zamieszczającego.

nie lepiej. wyczaj taką sytuację - 15 lat temu kupiłem sobie piracką kasetę zespołu Babol. była wspaniała. było na niej wszystko czego szukam w muzyce - wspaniałe motywy, wspaniałe aranżacje, piękny głos wokalisty, niezwykli instrumentaliści. do dziś pozostaje moim albumem nr. 1. dziś mam oryginalną płytkę CD i traktuję ją jak relikwię. ktoś podsuwa (ort?) mi pod nos votkę, gdzie mam napisać 5 ulubionych/najlepszych płyt. Ale młodszych niż 5/7 lat! I co? Dlaczego nie mogę głosować na płytę z przed 15 lat skoro do dziś nie pokazało się nic, co by ją przebiło!?

przykład tylko, odnieś sobie.

i co z tego że mają ? czy coś to dało ? nie mogą komfortowo pooglądać dem 68k + AGA (nie mówię o tych które chodzą na RTG+AHI, ale tych jest tyle co by kot napłakał), więc olewają najnowsze produkcje, ponieważ komfort ich oglądania jest żaden.możemy pominąć dalszą dyskusję , że na takim to a takim pentium 4 to chodzi płynnie, ilu z nich ma to p4/3ghz ? Kolejną kwestią, skoro TYLU z nich ma uae i/lub amithlony, dlaczego nie było wysypu produkcji na uae/amithlon używających RTG, AHI, x86 asm ?... ano dlatego , że mają oni AMIGĘ głęboko i daleko, dla nich wystarczy że odpalą jakieś stare ecs'owe demo, i już czują klimat, więcej nie potrzeba. Rozumiesz o co mi chodzi?

ta, rozumiem. i nadal się z tobą nie zgadzam. komfort oglądania żaden? widziałeś aviki mawi? ponad 100mega, ale jakość rewelacyjna. słabej jakości są tylko starsze aviki których odpowiedniki amigowe odpalają się spokojnie na słabym 68k.

ano dlatego , że mają oni AMIGĘ głęboko i daleko, dla nich wystarczy że odpalą jakieś stare ecs'owe demo, i już czują klimat, więcej nie potrzeba.

takich na pewno jest paru. "zastanów się, i wtedy pisz". znasz to? ty generalizujesz! naprawdę - sprawdź wykaz głosujących w EC. to, że nic nie robią to zupełnie coś innego niż to, czy znają/nieznają najnowszych produkcji. ciekaw też jestem twojej aktywności ostatnimi czasy...

"ps: Poza tym - gdyby powerdema rzucały mnie na kolana już dawno zawitałbym na pc scenę." - rozumiem że straszysz, że możesz

nikogo nie straszę. każdy może, nie każdy chce. ja nie mam zamiaru.

[#59] Re: encore - ByNight

@KAM_, post #58

nie lepiej. wyczaj taką sytuację - 15 lat temu kupiłem sobie piracką kasetę zespołu Babol. była wspaniała. było na niej wszystko czego szukam w muzyce - wspaniałe motywy, wspaniałe aranżacje, piękny głos wokalisty, niezwykli instrumentaliści. do dziś pozostaje moim albumem nr. 1. dziś mam oryginalną płytkę CD i traktuję ją jak relikwię. ktoś podsuwa (ort?) mi pod nos votkę, gdzie mam napisać 5 ulubionych/najlepszych płyt. Ale młodszych niż 5/7 lat! I co? Dlaczego nie mogę głosować na płytę z przed 15 lat skoro do dziś nie pokazało się nic, co by ją przebiło!?

przykład tylko, odnieś sobie.


tak, tyle tylko że... scena komputerowa nie działa na tej zasadzie. dlaczego?
technologia idzie do przodu, kiedyś sukcesem było kilka dotów, czy polygonów ruszających się po ekranie, dziś, setki tysięcy polygonów, już nie ruszą nikogo, bez sensownego designu (choć dawnej bez designu , nie wszystko, ale czesc produkcji poruszała, "wystarczylo" by łamała limity!), a w muzyce, dobre riffy ruszają każdego fana rocka, niezależnie czy to płyta sprzed 30,20,10 lat czy 1 roku.

ta, rozumiem. i nadal się z tobą nie zgadzam. komfort oglądania żaden? widziałeś aviki mawi? ponad 100mega, ale jakość rewelacyjna. słabej jakości są tylko starsze aviki których odpowiedniki amigowe odpalają się spokojnie na słabym 68k.

hmm... nie zrozumieliśmy się :), mnie chodziło o "komfort" odpalania demek pod emulatorem, avi/mpg to zupełnie inna bajka :) (mimo że te z amidemos.org, są raczej nędznej jakości, imho)

takich na pewno jest paru. "zastanów się, i wtedy pisz". znasz to? ty generalizujesz! naprawdę - sprawdź wykaz głosujących w EC. to, że nic nie robią to zupełnie coś innego niż to, czy znają/nieznają najnowszych produkcji.

nie chodzi mi o to, że nie znają, tylko o to, że nie doceniają, ponieważ nie patrzą na nie obiektywnie, pisałem już o tym wcześniej

ciekaw też jestem twojej aktywności ostatnimi czasy...

nie jest publiczna, ale zapytaj np. MDW, on widział, Spark/nah, też co nieco na ten temat wie.

dziękuję :)
baderman

[#60] Re: encore - ByNight

@baderman, post #59

tak, tyle tylko że... scena komputerowa nie działa na tej zasadzie. dlaczego?
technologia idzie do przodu, kiedyś sukcesem było kilka dotów, czy polygonów ruszających się po ekranie, dziś, setki tysięcy polygonów, już nie ruszą nikogo, bez sensownego designu (choć dawnej bez designu , nie wszystko, ale czesc produkcji poruszała, "wystarczylo" by łamała limity!), a w muzyce, dobre riffy ruszają każdego fana rocka, niezależnie czy to płyta sprzed 30,20,10 lat czy 1 roku.


No wałaśnie! I tu jest pies pogrzebany. Ty patrzysz na demo z bardziej technicznego punktu widzenia. Ja widzę to inaczej. Dla mnie demo to całkiem niezły środek artystycznego wyrazu. Dlatego najbardziej lubię "Relic", bo ma dobry scenariusz. Oprócz tego technicznie zrobiony jest świetnie (jak na swoje czasy i sprzęt). Podobnie "Rise", czy "Lapsuus". One mają jakieś szczątki scenara i o to mi chodzi. Zresztą - w następnym EC będzie mój artek na ten temat. Poczytaj sobie jak masz ochotę, bo nie chce mi się tu pisać.

nie jest publiczna, ale zapytaj np. MDW, on widział, Spark/nah, też co nieco na ten temat wie.

Skoro nie jest bubliczna i nie będzie upubliczniona, to znaczy, że jest żadna, bo dla sceny nie ma żadnej wartości.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem