Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] scenowa grafika
Przed chwilką widziałem na portalu ONET w dziale dla komórkomaniaków pewną demoscenową amigową grafikę... Oczywiście chodzi o możliwość "zainstalowania" sobie tego obrazka do telefonu. O ile sobie przypominam to widziałem ją w demku Anadune - Sunrise, ale na 100% nie pamiętam... I tu mam pytanko, czy to że onet ta grafikę wykorzystał jest zgodne z prawem?? i ciekawe co autor tej pracy na to?

[#2] Re: scenowa grafika

@virago, post #1

mnie tez ta sprawa zastanawia. co np. z kompilacjami typu 'scene explorer'? kase za to bral wydawca, a przeciez czerpal ja z pracy wielu setek scenowcow. dema mozna bylo tez znalezc na plytach typu MACD itp. wszystkie scenowe produkcje sa jak najbardziej darmowe, ale prawa autorskie isntnieja! czy wiec branie kasy za darmowa tworzczosc innych jest wporzadalu?... hm...
[#3] Re: scenowa grafika

@virago, post #1

to pewnie masz na mysli jakis obrazek dzordana lub kazika. pewnie dzordana. dzordan zrobil wiele gier na komorki, pewnie wzal ktorys ze swoich starych obrazkow, bo mu sie nei chcialo rysowac nowego.

istnieje tez prawdopodobienstwo, ze kazik lub dzordan (predzej kazik ;D) przerysowali owy obrazek z czegos a to cos na telefony komorkowe ma udawac orygina niemajac kompletnie czegokolwiek wspolnego z dzielem kazika czy dzordana.

to oczywiscie tylko domysly, ale sa one moim zdaniem najbardziej prawdopodobne. wiecej moglbym powiedziec jakbys mi rzucil swiatlo a owy pikczer - wiedzialbym czy to dzordan, zapytalbym, wszytsko staloby sie jasne :)

pozdrawiam,
caro
[#4] Re: scenowa grafika

@KAM_, post #2

Bzdura! Scenowa twórczość z założenia jest darmowa, a nasze składanki "Scenexplorer" robilismy wyłącznie po kosztach - te 30 zeta to był koszt złożenia tego wszystkiego do kupy i wybrania jedynie najlepszych produkcji... nikt na tym kokosów nie zarobił a wręcz przeciwnie - dołożono do interesu :)

btw. pozdrowienia dla madda i mustafy gdziekolwiek jesteście :)
[#5] Re: scenowa grafika

@aMifan, post #4

a czy ja mowie, ze "scene explorer" to cos zlego? ja sam mam pierwsza czesc, bo to po prostu dobra baza danych. ale np. MACD czy Amigazyn to produkty komercyjne, a tam tez byly dema. zdarzaja sie tez ludzie sprzedajacy kompilacje dem po roznych parties (np. Crest). czy to jest zupelnie wporzo?

zaraz, zaraz... a przeciez jeden moj modek jest na Amigazynie! :D No nie! lece do xsoftow po moja dole! :P
[#6] Re: scenowa grafika

@KAM_, post #5

No co do Amigazynu to się nie zgodzę. Na poprzednich płytkach jedyną rzeczą o scenie był Taboo5 i trochę obrazków. Na czwórce jest materiał z party Symphony, ale jako bonus na dodatkowej płycie.
[#7] Re: scenowa grafika

@KAM_, post #5

Była jeszcze druga cześć "Scenexplorer" polecam :) Miała być kontynuacja pod nazwą "AmiScene" (Madd^Mustafa swojego czasu udostępnili mi niedokończoną kopię "Scenexplorer3") ale coż... wtedy gdy jest czas nie ma chęci,a gdy nie ma chęci jest czas... może kiedyś...
[#8] Re: scenowa grafika

@aMifan, post #7

scene explorer 2 szukalem dlugi czas. niestety - w calej polsce nie bylo takiego, ktory chcialby mi to sprzedac. :) a teraz juz mam internet i wali mnie to! :P
[#9] Re: scenowa grafika

@KAM_, post #8

Gościu swojego czasu mieliśmy dodatkowo prawie 70 (!) egzemplarzy które rozdawaliśmy za darmo...
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem