Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Dema - najwazniejsze i amigowe to:
To znam z czasow kiedy mialem A500:

State Of The Art
Hardwired
Arte
9 fingers
Technological Death

---

TBL - ich produkcji nie znam, bo mam za mocny konfig (czytaj "karte graficzna":)), jakie jest ich najwazniejsze demo?

Mankind - Death Trial

VenusArts, Potion - ciezko mi wybrac:(

Mwi - tu calkiem zglupialem:)

Encore - Sulaco?

Celowo nie pytam o najlepsze (bo kazdy z nas co innego lubi), tylko o najwazniejsze dema. Te, ktore zapisaly sie w historii amigowej sceny!
[#2] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@SZAMAN, post #1

TBL? Sporo tego; ja najbardziej lubię "Rain" i "Perfect Circle", ale inni lubią też np. "Tint"... No masa tego jest. Pooglądaj sobie screeny na A.D.A. :)
[#3] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@KAM_, post #2

Z TBL-ów mnie się zawsze podobał TINT, a ostatnio rzuciła mnie na kolana Magia.

Mwi ma bardzo dużo dobrych produkcji. Na przykład lubię często oglądać Mute12.
[#4] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@mailman, post #3

Z TBL-ów lubie jeszcze GLOW paniętam jak to oglądałem na 030-50 :D
[#5] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@KAM_, post #2

Skoro mowa o the best of TBL, to nie może zabraknąć Captured Dreams. Btw. Może najlepsze to będzie teraz Silkcut ;) Kto już widział?
[#6] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@grain, post #5

Właśnie ściągam Silkcut`a i już mi tętno skacze ;) Wg. mnie najlepsze demko TBL to Magia, bardzo podoba mi sie utwór otwierający, skomponowany oczywiście przez Olofa Gustafssona - fani modków z Amigowych Pinballi (spod szyldu Digital Illusion) wiedzą dobrze o kogo chodzi

Pozdrawiam

[#7] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@SZAMAN, post #1

"Phenomena - Enigma" - Rulez !!!

[#8] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@SZAMAN, post #1

Aktualnie oglądam,cenię i polecam przykładowo:

grupa/demo

TRSI: "Rise"
NerveAxis: "Relic"
Haujobb: "Mnemonics"
F^A: "Papadeo2"

nie pomijając "Progear","Raybong" oraz "Spellbound" (dwa ostatnie autorstwa Duńczyków z grupy Loveboat) ... esencja klimatu sceny amigowej :)

[#9] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@aMifan, post #8

Panowie! A gdzie jest TBLvsUP z ich GBG? Swietny klimat, fajnisty sound proste kilkukolorowe bryly i jeszcze raz ten klimat! Cos wspanialego!
Kto pamieta GOA ten wie co znacza te trzy litery (TBL):). Do dnia dzisiejszego zachwycam sie Suicidalem by PTN - jak dla mnie majstersztyk!
Klone by DCS (swietny design z breakbitem) i rowniez od nich Nebula.
A Maturefurk i Lapsuus? Jak spojrzalem na tego avika po sciagnieciu (niestety nie mam 060 :() to oslupialem i wlosy na rekach mi sie pojezyly.
Mozna by bylo jeszcze wymieniac jednak przelom nastapil wraz z pojawieniem sie Risa by Mellow Chips i Relic by NVX...
.... SCX-AlineII, SCX+HJB-MyKingdom, TBL-Magia, MWI-Papadeo... .
[#10] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@lokaty, post #9

Papadeo I i II było grupy Floppy
[#11] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@SZAMAN, post #1

Enigma
[#12] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@baderman, post #10

Wlasnie przejrzalem to co napisalem i sam sie zastanawiam dlaczego napisalem MWI? Moze bylem wtedy pijany?
[#13] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@SZAMAN, post #1

Hmmm. Dużo tego by było... Osobiście bardzo szanuję sobie dema/intra grupy Haujobb, podobnież jak chyba wszystkie produkcje Virtual Dreams/Fairlight (242, Love, BreathTaker, Sumea, Psychedelic). My Kingdom/Scoopex&Haujobb, Jesus Was a Demomaker/Ramses, Rise/Mellow Chips, Relic/Nerve Axis, prawie wszystkie dema grupy TBL (Tint, Rain, Goa, The Gate)...
Z tych nieco starszych oczywiście Arte/Sanity, Hardwired/Crionics&Silents, Real/Complex, dema Polki Bros. (niektóre), polskie Technological Death, "przełomowe" State of The Art/Spaceballs... długo możnaby pisać...
Pozdrowienia serdeczne,
Drakon

[#14] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@Drakon, post #13

the Gate to nie z TBL, a z Artwork chyba.
[#15] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@SZAMAN, post #1

"Venus Art" nie Arts, for god's sake!
[#16] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@grain, post #14

Rzeczywiscie, sorry za pomylke.
Pozdrowienia

[#17] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@elf, post #15

A ty co,Anglik jakiś jesteś? "fog god coś tam" - co to za dziwoląg? Nie prościej - na miłość boską :)

[#18] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@aMifan, post #17

Odyssey, Technological death. nexus7,
no i oczywiscie
Impossible Possibility
[#19] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@MSS, post #18

No tak, nexus7 powalilo mnie swego czasu na kolana (gdybym teraz to zobaczyl tez pewnie bym przed tym kleczal).
[#20] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@SZAMAN, post #1

Takie interko Loonies --> The Castle też ładne było...
[#21] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@Prince, post #11

O! To jedyne demo z mojej starej A500 ktore zapamietalem. Niezle bylo.Wiem, ze zaraz spotkam sie z fala protestow za "sformulawanie" ale czy mozecie polecic jakies dobre dema na klasyczna A500?
[#22] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@pececiarz, post #21

Jest takie demo na "y" :) Wiesz co oznacza ta nazwa? "ydź stąd" :) Po co ci dema na a500 skoro masz wspaniałe stare dema na peceta? :)

[#23] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@SZAMAN, post #1

przyznajmy sie - potion robilo oblesne dema na 68k...
[#24] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@aMifan, post #8

a ja zawsze myslalem ze spellbound to finska grupa. =)
[#25] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@SZAMAN, post #1

tacy z was amigowcy a nikt nie wspomnial o boing demo... ^ _ ^
[#26] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@SZAMAN, post #1

Desert Dream/Kefrens, Nexus7/Andromeda
[#27] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@Grzesiek, post #26

łooo, jak oryginalnie! ;]
[#28] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@kempy, post #23

Tja. Szczególnie to syfiaste Vertus, co nie? Zastanów się co pieprzysz nim komuś dosolisz.
[#29] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@grain, post #28

to sprawa gustu kolego... szczerze, to zadne demo potion mnie nie urzeklo - jak dla sa one po prostu brzydkie i maloestetyczne. co prawda vertus prezentuje sie najlepiej, ale gdzies w polowie zaczyna sie nuda. walkowanie przez kilka minut tej samej scenki to nie na moje nerwy.

ptn lepiej sie sprawdzalo w intrach. o wiele lepiej...
[#30] Re: Dema - najwazniejsze i amigowe to:

@kempy, post #29

gust gustem, ale żeby obleśne? Mansion of Illusion było też niezłe. Jedno, może dwa dema były dość****owe, ale to nie powód by uogólniać.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem