Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Hidden part!
Jak zapewne wielu z Was pamięta, swego czasu popularne było, aby w demach umieszczać tzw. hidden parts, do których dostać się można było przez jakiś ruch lub kliknięcie myszą, czy też wciśnięcie fire w joysticku. Pamiętam, że nigdy nie udało mi się do żadnej z takich ukrytych części dostać.

Jakie znacie dema, które posiadają hidden part? Jak się do nich dostać (co i kiedy należy zrobić)?

Ja osobiście pamiętam, że demo Desert Dream grupy Kefrens posiada aż dwie ukryte części. Niestety nigdy nawet nie zobaczyłem jak wyglądają...
[#2] Re: Hidden part!

@mailman, post #1

Technological Death mialo taki hidden part podczas ladowamnia trzeba bylo trzymac ktorys klawisz myszki.
[#3] Re: Hidden part!

@Brodek, post #2

O, to trzeba obadać w takim razie. Ciekawe czy pod WHDLoad też się uda? :D
[#4] Re: Hidden part!

@mailman, post #3

Hidden co? Anglicy jacyś jesteście? :) A przy okazji: WHDLoad chociaż nie jest demem ma taką ukrytą część - jeśli używasz pirata to ujawnia się super hiper ukryta niespodzianka i masz skasowaną sekwencję startową... brawo dla autora za pomysłowego bata na piratów :)

[#5] Re: Hidden part!

@mailman, post #1

Pamiętam jak w niektórych demach trzeba było odczekać te kilka(naście) minut aby dostać się do hidden part. Tak było np. w ExtraLife grupy Abyss.

[#6] Re: Hidden part!

@aMifan, post #4

Jak zwykle nie na temat :(
[#7] Re: Hidden part!

@DarQo, post #5

Jak rozumiem po creditsach? A nie pamiętasz jak długo trzeba czekać?
[#8] Re: Hidden part!

@mailman, post #6

Aj tam zaraz nie na temat... uśmiechnij się kierowniku :)

[#9] Re: Hidden part!

@mailman, post #3

Daj znac czy zobaczyłeś ciekaw jestem....
[#10] Re: Hidden part!

@mailman, post #1

Mortality / Tulou - nie pamietam dokladnie, ale chyba na samym koncu trzeba wcisnac przycisk joy'a. W efekcie mamy glupi rysunek i samplowany komentarz (po szwedzku jak mniemam).
[#11] Re: Hidden part!

@mailman, post #1

gdzieś był artykuł w Jurassic Pack albo Discu. Sporo tam było przykładów.
[#12] Re: Hidden part!

@mailman, post #1

Bylo takie stare dwudyskowe demo, ktore mialo cos w rodzaju hidden part jezeli odpalilo sie sprzet z drugiej dyskietki, a nie pierwszej. Nie jestem pewien ale to bylo chyba demo "Alchemy" grupy Rage (jezeli sie pomylilem to niech mnie ktos poprawi). Animacja pojawiajaca sie po uruchomieniu dema z drugiego dysku byla zboczona, niesmaczna i okrutna. Nie ogladaj jej razem z ksiedzem, babcia czy mama. ;)

[#13] Re: Hidden part!

@aMifan, post #8

W hdkowej wersji ten orginalny hidden part nie działa, ale w dyskowej podczas botowania trzeba prawy przycisk trzymać, albo lewy albo oba no i bekowy hidden part. Na końcu natomiast podczas scrolla można powpisywać xywki autorów dema to sobie można poczytać messagesy :D
[#14] Re: Hidden part!

@mailman, post #1

Hidden parts byly w pierwszych czterch Seenpointach. A w piatym bylo wyjasnione jak do nich dojsc.

Byc moze myle sie o jeden numer.

[#15] Re: Hidden part!

@Brodek, post #2

Oba przyciski myszy na samym poczatku

BTW. Najlepsze demo a500 i ten music XTD-a
az sobie wlacze :D

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem